CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 11458|Reply: 83

berkelah @ family day..aku perlukan pandangan korang..

assalamualaikum..aku perlukan pandangan dari teman-teman disini..mengenangkan selama ni aku hanya SR kat sini tetapi disebabkan sejak kebelakangan ni aku banyak dibelengu masalah besar aku terpakse ceritakan kat sini untuk melepaskan tekanan..

mesti antara korang semua pernah terlibat dengan family day samaada yang korang sendiri anjurkan ataupun ajakan dari orang lain..aku setakat ari ini jarang sangat terlibat dengan family day..terutama selepas kawen memang tidak pernah join pon family day walaupun pejabat aku tiap-tiap tahun buat aktiviti tu.dengan family sendiri pulak setakat bawak bekal dari umah makan tepi pantai tu selalu sangat..ok terus kepada permasalahan aku ni..

untuk pengetahuan semua..esok aku ade trip family day yang suami aku n kawan-kawan die buat..pada mulanya yang ikut trip ni hanya aku satu family kawan suami aku 1 family (7 org), mak ayah ngn adik-adik aku jek..pada mulanya aku yang cadangkan untuk membawa peralatan memasak.sebab nak jimatkan lagipun bes pulak masak-masak tepi pantai macam tu..ok la semua family aku setuju..pakat-pakat la berangan nak masak macam-macam..lgpun masak untuk family jek kan..aku tak kisah la..macam family kawan suami aku tu makan sendiri-sendiri la..

entah macammne petang semalam suami aku cakap ade lagi 2 family yang join..1 bermalam sekali 1 lagi balik petang tu jugak..ok..masalah aku bermula kat sini sebab suami aku cadangkan untuk masak sekali dengan semua family tu..kirenye duit makan kutip sorang sikit la..dan aku pulak memang tak setuju 100%..sebab???aku ikut trip ni untuk pi jalan-jalan..untuk rehat-rehat..tapi kalu dah kene masak untuk seme family seramai 30 orang tu korang rase macammane aku rase..mesti korang fikir..ala mesti la bini-bini die akan tolong..dan aku tak pasti la yang tu..yang memang pasti aku ngan mak aku yang kene masak..bini-bini dierang nak tolong ke tak aku tak tau la..

aku dah start muncung dah..yela..nanti dah penat pastu kene berkejar pulak untuk masak..suami aku tenangkan aku dengan bagi nasihat macam-macam.aku pun ok jela..nak wat macammane kan..ikut jerk la plan die..

so..aku nak tanye la ni..kalu korang pulak macamamne..pernah alami situasi macam aku x..

Related threads

aku cadangkan ko x yah masak...buat potluck jek...skg ni ade 3 famili kan...so bincang la...mcm famili ko bwk laok2 ke...yg famili yg lain...bwk dessert ke...lagi meriah mcm2 food ade kan...
so xde sape yg penat2 masak...

Oh renyah nya..kalau aku memg x join la menda2 gini...tidoq lbh baik  

sory x menbantu  haahaaha

fifie_olin replied at 3-4-2015 11:42 AM
aku cadangkan ko x yah masak...buat potluck jek...skg ni ade 3 famili kan...so bincang la...mcm fami ...

setuju. pot luck je. x payah susah2 nak masak. kalau nakpun barbeku je. mkn la bende yg simple2. nanti sibuk masak mcmn nak buat aktiviti lain. orang lain rilex hepi2 awak penat masak, kemas.

ajukan kat suami awak..
duit kutip tu beli ayam, daging, hotdog, burger, arang, tempat bakar..
pastu suruh kaum lelaki buat bbq..
kaum mak gi berehat jaga anak..
pesan kat kaum laki, dah masak panggil kaum mak makan..
lain-lain time, makan kat kedai je kak..
bercuti untuk berehat..
kalu nak masak-masak, baik dok rumah je..

tak  sebab aku mmg tak masak.

Follow Us
I pun tak suka masak2 utk ramai2 ni. Tak reti. I vote for pot luck

aku tak suke btol kalau kuar nak masak2 ni... even kuar ngan family... dah lah kat umah letih balik kerja pastu masak ... nak kuar bercuti kat luar pon nak masak ke... makan luar sudah... pernah je husband aku cakap nak wat bbq tepi laut... aku ok je tapi jangan suh aku kibas2 asap jaga api semua... yg aku tau nak makan je... btol cakap forummer atas tu... buat potluck je..

Potluck is the best way.. kalu memasak tempat bercuti tu aku sure sangat akan ade yg mengelat....... konon sibuk jaga anak tapi sebenarnya sibuk menjoyah masing2

Buat potluck jek.. Tak perlu penatkan badan time nak rilex ni

trime kasih atas komen-komen anda sekalian..saya suke..saya suke..
yes mmg potluck adalah yang terbaik tapi kawan-kawan..kami bermalam kat situ..ikut plan ade 3 kali msk..tgh ari esok, malam esok ngn pagi luse..jadinye kalu diorg bawak potluck mase sampai esok untuk sarapan pagi ok la jugak kan..plan asal pagi esok aku memang nk wat nc lemak..tp aku wat untuk 2 family jek..sebab kami datang awal..

aku dah nak gaduh ngn suami sebab ikut care die tu..aku cakap dah boleh jek nak makan ramai-ramai tp wat bbq malam tu la..suami aku cakap x kan la kite makan keluarge kite jek nanti orang lain tengok jek..laaa..dieorg berduit kot..leh jek makan kat kedai kt area situ..yang aku cadangkan msk sendiri sebab nak jimat belanje..g ni pun senteng-senteng jek belanje..las-las die cakap kalu susah sgt bior die jek yang masak..la pulak..padahal die ade plan lain ngn kawan-kawan die tu..mane sempat nak masak bagai..nak x nak aku jugak la..

jadinye memang kompem makan sekali..sebab suami aku dah pakat kutip duit untuk beli barang basah n kering..adoiii..smpai ari ni aku x leh trime..sbb aku tau aku ngn mak aku yang paling penat sekali nanti..aku harap sangat akan ade la yang menolong walaupun untuk wat air..

aku pegi nak seronok-seronok tapi bile dah jadi gini tawar ati dah..suami aku cakap bukan die nak sengaje nk susahkan aku..tapi die mintak aku korban sikit..terus terang aku cakap aku x suke die wat aku macam ni..aku nak tengok jek..kalau family-family tu wat dono jek time kiteorg masak n tau nak makan jek..tobat ni la kali terakhir aku ikut suami aku kalu die ade plan ape-ape pas ni..aku rela kene tinggal kat umah @ die hantar aku balik umah mak aku..

alieyrina replied at 3-4-2015 01:01 PM
Oh renyah nya..kalau aku memg x join la menda2 gini...tidoq lbh baik  

sory x men ...

aah..dah tau memang renyah sgt2..sbb tu aku trs tarik muke bile kate masak makan ramai-ramai..kalu dieorang rajin turun masak sekali Alhamdulillah..
aku pon klau tau macam ni memang aku tak kan pegi..

TulenBang replied at 3-4-2015 02:26 PM
Potluck is the best way.. kalu memasak tempat bercuti tu aku sure sangat akan ade yg mengelat....... ...

x pasti yang tu..tapi selalunye memang macam tu la kan..alasan ade anak kecik..aku pon ade anak kecikkkkk...

harap hakak TT chop untuk masak nasi jek

lindarafee replied at 3-4-2015 01:02 PM
setuju. pot luck je. x payah susah2 nak masak. kalau nakpun barbeku je. mkn la bende yg simple2. n ...

bbq tu suami aku offer nak masak..biarkan die..aku tolong mane yang boleh jek..die pun ade pesan masak yang simple jek.jangan ikut tekak orang..kalu dieorang nak makan mewah dieorang makn la kat kedai situ..aku diamkan jek..aku cume nak tunggu esok jek..

nuryakmal replied at 3-4-2015 03:28 PM
harap hakak TT chop untuk masak nasi jek

hihihhi...masak naci ngn buat air mane senang erkk..

@AnAk_iBu@ replied at 3-4-2015 03:34 PM
hihihhi...masak naci ngn buat air mane senang erkk..

amik jek dedua.. dedua pun senang. buat air sirap oren, dah..

kalau nak extra buat kopi/teh

nak tambah job scope, goreng kopok

bagi i, kalo family trip ke camping ke hape ke aktiviti luar yg melibatkan makan2 ni
please la jangan nak wat masak time hari event tu,
sebab selalunya time event ni orang nak bersuka ria,

so, once u kata nak masak siyesly org ramai dgn rela hati akan hulur duit
tapi, u yang akan penat and sangat susah nak minta tolong org lain time tu
memang akan ada yg tolong at first, tapi ramai yang akan lepas tangan lepas tu
and end up u gonna work alone..

so, baik la kalu buat potluck je
masing2 bawak makanan masing2, tukar2 gitu je..

nuryakmal replied at 3-4-2015 03:59 PM
amik jek dedua.. dedua pun senang. buat air sirap oren, dah..

kalau nak extra buat kopi/teh

hihih...nnt la..kalu boleh nak cop la wat yang ni..masak-masak kite bagi orang lain yang lebih terer masak kan..

hanie_z replied at 3-4-2015 04:11 PM
bagi i, kalo family trip ke camping ke hape ke aktiviti luar yg melibatkan makan2 ni
please la jang ...

memang pun..siap sorang hulur rm100..tp xde pun bunyi macam ni.."xpe la..nanti pakat-pakat la masak ramai-ramai"..yang ade suami aku cakap xpe la..awak korban la sikit mase rehat..kite ni nk kuatkan silaturrahim..nk kenal2..nk berkeluarge..aku diam jek..oo..nk mcm tu ye..tengok la nanti..kalau la ade yang tau nak makan jek hanye dengan alasan dah hulur duit..memang aku akan cakap..mcmmne la nak berkeluarge kalu macam tu..tinggal kite ni jek yang masak yang lain pi bersuka ria @ rehat2 dalam bilik..x pon..cakap macam ni..memang boleh kenal2..pastu dah kenal memang tobat x mau campur dah lain kali..