CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 10932|Reply: 54

Pengalaman Seram dari officemate.

Assalamualaikum semua, dan salam sejahtera.

Rora ada beberapa cerita seram, mostly dari pengalaman officemate samada di office atau luar. Entah kenapa kerap sangat kena usik diorang ni. Alhamdulillah Rora belum pernah kena and tak mahu kena.

Cerita 1. - Siapa suruh balik??

Cerita ni dalam awal tahun ni. Office Rora dekat Ampang, office ni 24 jam ada orang cuma level 2 je selalu paling lewat 10 malam dah takde orang sebab office level. Level 1 and Ground banyak orang and bahagian bangunan belakang belakang sana ramai la sebab shift malam. Bangunan Rora ni kitorang panggil Admin Building, so logik la after office hour (8.30-5.30) Level 2 dah kurang orang.

Dulu layout office ni kitaorang occupy sampai ke hujung, tapi semenjak ada building baru, certain department dah pindah ke building baru. Tinggal la beberapa manusia je mereput dekat Level 2 ni. So bila dah ada yang pindah, belah hujung sana dikosongkan, kitorang kena pindah ke bahagian depan sikit, dekat dengan entrance. Ni layout office Rora...

So dulu kitaorang fully occupy bahagian filing area, sekarang tengah construction nak buat kabinet so area tu kosong. Team rora duduk office area 1. Selalunya by 5.30pm, Office area 2 & office room area 1 semua makhluk cabut. Tinggallah kitaorang dekat area 1. Dulu dulu, senior cerita sepanjang laluan kosong dari hujung conference room ke toilet/pantry tu laluan 7 puteri, nanti Rora korek cerita tu. So semenjak bahagian filing area kosong, kalau dah 5.30, memang gelap suram je hujung sana. Orang yang paling selalu OT sampai pukul 9 malam cuma secretary big boss, dia duduk dalam big boss office so dia jarang sedar apa berlaku kat luar ni.

Okay cukup panjang mukadimah. Hahaha. Now back to story....

Satu petang tu, Rora macam biasa, 5.30 dah cabut kalau takde kerja sebab eksekutip takde bayaran OT, so motip sangat nak tunggu lama kat office. Anak buah Rora ada lagi dekat Area 1 tu. Dekat2 nak maghrib tu selalunya masih kecoh sebab dorang masih lagi dok bergelak ketawa sambil buat kerja sebab culture sini semua gelak hilai tawa and kaki lawak jenaka.

Tapi haritu tinggal anak buah Rora, namanya Azlan, dengan sorang senior nama Rina. Yang lain rasanya dah balik. Dekat2 nak maghrib Rina plan nak balik, so dia cakap la

Rina : Azlan, akak nak balik dah ni.
Azlan : haa balik la dulu kak, Lan banyak kerja lagi ni.

Lepas tu entah macam, takde angin ribut, pintu bilik conference tu terhempas kuat. Makluman, pintu tu berat dan ada penyendal yang akan slow kan sikit tutup pintu tu dan selalunya dibiarkan bertutup. Masing masing terkejut dan diam. Lepas tu dengar bunyi suara garau yang tak boleh nak diexplain, "Balikkkkk". Rina dengan Azlan memang pack barang laju-laju, turun sama-sama. Memang takde orang lain area belakang tu, siang hari pun kalau takde meeting, takde sape yang kebelakang tu.

Jadi, siapa yang suruh balik?

Kalau tanya dorang, sampai sekarang dorang akan ingat bunyi suara tu. And seram sejuk yang dorang rasa. Nak kata taubat dari OT tu tak jugak, tapi dorang takkan OT sorang dua.

Bila korek cerita, cleaner pun tak berani naik office selagi tak pukul 7 pagi. Tak tahu la apa yang ada belakang tu. Hmm Misteri sikit je, tak berapa seram melainkan kepada Rina dengan Azlan. Sampai sekarang terngiang.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

seram3..sambung lagi TT..dah lama MPS xada cite best ni..

dia nak start keje dia. nak pakai pc. korang x balik lg. kacau keje dia je

Siap keluar suara tu

nnt sambung citer lagi ye rora

Kalo aku, aku p carik sora tu...bukan sebab brani or terer, tp pastikan betol2 xde org...korang tak check and just balik mcm tu jer...mungkin time2 borak tu korg x prasan ada org nyorok n nyakat korang...terlalu cepat utk mengatakan itu "gangguan makluk halus"...bukan tak percaya, tp ade baik check btol2 dulu...

Follow Us
lindarafee replied at 8-4-2015 02:07 AM
dia nak start keje dia. nak pakai pc. korang x balik lg. kacau keje dia je

rasa mcm tu gak ler...dia nak layan youtube tu....

akusteeq replied at 8-4-2015 08:57 AM
Kalo aku, aku p carik sora tu...bukan sebab brani or terer, tp pastikan betol2 xde org...korang tak  ...

kann...aku rs org je tu...
kalo 'benda' tu nk nyakat dia terus tunjukkan diri...

we want more!!

akusteeq replied at 8-4-2015 10:57 AM
Kalo aku, aku p carik sora tu...bukan sebab brani or terer, tp pastikan betol2 xde org...korang tak  ...

kalau aku la....mungkin dh pengsan kat situ kut

aku pun ade habit ni
sure nk g jenguk ade apa
klu 'dia' muncul
bertebaranlah lari

hurmmm.. benda tu suruh balik pasal turn derang lak wat kije.
that's mean, lepas ni takyah gatai2 wat obertaim...
sampai masa balik kije.. tros balik. takyah nak menggatai duk situ lagi.
bagi peluang puak derang wat kije derang plak.. hehehe..

Lawak pulak aku tgk bilik big bos sebelah stor..depan pantry dgn toilet..kalau opis aku dulu ni bilik cleaner... Bagus boss ko merendah diri gitu

kalau aku le..tak kuasa nak jenguk... takut ternampak benda2 yg tak nak nampak...lagi aku pengsan kejap2 situ jugak...

baru bunyi selak2 kertas pun aku dah cuak...inikan bunyi suara....

Tak tahu la macam mana kes dorang ni exactly, tapi level 2 ni staff tak ramai. And memang selalunya 530 ramai dah cabut. Opis ni dah lama, 16 - 17 tahun berdiri teguh...and Rina tu dah kerja lama sangat, rasanya tak de sebab kot nak menyakat gitu sebab sini bukan jenis sakat hantu kalau nak menyakat. Wallahualam.

CrowneGlory replied at 8-4-2015 02:43 PM
Lawak pulak aku tgk bilik big bos sebelah stor..depan pantry dgn toilet..kalau opis aku dulu ni bili ...

Hahaha, bila ko tegur baru aku tengok balik layout and perati bilik boss. Takdelah exactly sebelah macam tu, ada lah pintu dinding semua bagai. And bilik boss tu ada lagi meeting room mini and mini pantry untuk kemudahan dia. So kira one big area jugak.

Cerita 2 : Siapa berdiri tepi katil?

Okay ni cerita ni pendek je dari Rina dekat rumah dia kuarters lama dekat D**** P******, Cheras. Satu malam tu dia balik lambat dari office. Dalam pukul 10 lebih baru sampai rumah. Rumah dia ada husband and dua anak girl, and mak dia.

Malam tu sampai je rumah, dia masuk cek bilik mak dia tengok mak dia tido. Tengok okay je takde masalah. Habit dia macam ni katanya, balik rumah cek semua orang dulu kot.

Esoknya mak dia ada cerita, lepas Rina keluar, mak dia terjaga tapi tak bangun dari katil, nampak ada yang berdiri tepi katil, pakai baju putih, rambut panjang (cliche betul) intai orang atas katil. Mak dia tido balik. Esok baru cerita dekat Rina. Rina tanya, cantik tak. Mak dia cakap, hantu, cantik apa muka macam tu.

Sebabkan Rina ni boleh tahan penakut, mak dia tak nak cerita lebih. (Rina pun cakap dia tak nak tanya lebih nanti takut).

psst : Rina rambut pendek.

Aurora90 replied at 8-4-2015 04:14 PM
Cerita 2 : Siapa berdiri tepi katil?

Okay ni cerita ni pendek je dari Rina dekat rumah dia kuarte ...

Damai perdana? Ada kuarters ye situ...

CrowneGlory replied at 8-4-2015 04:18 PM
Damai perdana? Ada kuarters ye situ...

Ada. Tak tahu la kalau dipanggil kuarters ke idok. Tapi Rina sebut kuarters.

Aurora90 replied at 8-4-2015 07:49 AM
Tak tahu la macam mana kes dorang ni exactly, tapi level 2 ni staff tak ramai. And memang selaluny ...

Bila kisah hantu dah di viralkan kat ofis da tentu ramai yg takut...

Sama gak ofis kitorg kat cyber...ramai yg nampak kelibat n bunyi2an...aku pnh dgr bunyi kerusi mcm ditolak...tp anggap je salah dgr...

Siap tgk movie hantu lagi masa keje mlm...stakat ni x pnh kene kacau lagi mcm staff lain...