CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: Aurora90

Pengalaman Seram dari officemate.

ocho replied at 16-4-2015 05:59 AM
tau sgt FSBM tu, iols penah keje sana. ada makhluk berbulu hitam kacau kalau stay back mlm2 tambah ...

agak pnh terserempak la nih hihi...xkenal jer...

xpnh plak dgr makhluk berbulu...cuma sy pnh nmpk kepala org disebalik pc...bila diatanya :

"sapa dok kat belakang tu?"

Kawan jawab "sape?xde sape lah"

Bila tgk skali lg mmg btol xde org....jdi td kepala sapa?...anggap je la salah tgk sbb aku mmg x suka layan takut benda2 mcm ni...

Tumpang cerita sikit boleh? Sebab cerita pasal seram kat tempat kerja kan?
Perihalnya begini. Ada satu malam tu seorang technician ni meninggal dalam tidur (Indian). Kiranya pagi esok tu baru start kecohla kat kilang.
Kawan I baru keluar toilet lelaki dan tersempak seorang amoi ni so dia saja tanya you dah tau ke si technician ni passed away semalam? Tiba-tiba amoi ni marah “eh, you ni tak baik tau gurau-gurau hal mati ni… orang cina tak suka tau”.
Kawan I ni memang jenis suka menyakat orang tapi dengan seriusnya kawan I cakapla “betulla dia dah passed away. I tau I jahat tapi I tak main-main bab mati ni”..
Kemudian kebetulan I baru keluar dari toilet ladies, kawan I terus tanya “eh Spank, ada dengar kan technician passed away semalam?” I pun jawabla “Dengar dah..kesian family dia sebab tiba-tiba jek takde..”
Waktu tu jugak muka amoi ni pucat lesi dan dia cakap “Siapa yang I tersempak dekat depan toilet ni sebelum you mai tadi? I betul-betul nampak technician tu”
Takde jawapan keluar, kitorang 3 terus cabut lari.
Pastu adela dengar pasal orang nampak dia berdiri dekat machine seolah-olah menjaga mesin tu tapi nampak macam samar-samar jek. Berteman jugakla siapa yang nak pegi ke toilet masa tu..
Sekian.
Idokla seram mana, saje jek nak share…

haritu lalu cyberjaya ada landak besar mati tgh jalan dalam pukul 5 pagi. betul ke landak?

akusteeq replied at 10-4-2015 09:44 AM
samala kat ofis kitorg...

setakat ni ade 2 org da kene....

Dgr flush tu dorg dh biasa..ada yg kena kunci dlm toilet siang2 buta... Member yg support us ada nmpk kakak ponti bertenggek kat salah satu signboard jln ... Tp paling selalu org jumpa atok tua berdiri dgn bdk kecik maybe cucu kat tepi lebuh cyber tu... Tp cyber dh makin membangun x mcm dulu..maybe dorg pun dah pindah kot

akusteeq replied at 16-4-2015 03:10 PM
agak pnh terserempak la nih hihi...xkenal jer...

xpnh plak dgr makhluk berbulu...cuma sy pnh nm ...

haa tu ler kepala makhluk berbulu tu ... hitam kan ?

ocho replied at 17-4-2015 12:01 AM
haa tu ler kepala makhluk berbulu tu ... hitam kan ?

a'ah hitam....lpas nmpk kepala tu...buat keje mcm biasa sambil dgr Misteri Jam 12. Siaran radio dr Singapore...best gak layan tiap kali keje mlm...amik feel seram masa keje hahaha...
cuba la layan Misteri Jam 12...kat youtube pon ade...mmg best2 citer dr Singapore, Malaysia, Brunei n Indonesia....

Bila task dah habis, layan movie horror plak lps tu..hehehe...hidup ku diselubungi kisah seram...

Follow Us
spankee_fili replied at 16-4-2015 07:16 AM
Tumpang cerita sikit boleh? Sebab cerita pasal seram kat tempat kerja kan? Perihalnya begini. Ada sa ...

Itu syaitan (jin) namanya...dia menjelma n tunjuk diri nak takut2kan diorg....'dia' happy la kalo korg takut...kalo tanya org2 yg brani mesti susah nak jumpa benda2 mcm ni...

nak tumpang cerita..
tp xdela seram mana kot..
kat ofis I pun ade makhluk entiti ni. kitorg Nampak dr tv cctv.
benda hitam berlegar2. kitorg ade rakam tp tak reti nak tepek video macam mana.
lepas2 drpd tu ade jgk kejadian2 yg pelik berlaku.
takut la nak cerita banyak2 sbb takut dia bace ape yg I tulis kat cni pasal dia..
huhuhu...

akusteeq replied at 17-4-2015 09:43 AM
Itu syaitan (jin) namanya...dia menjelma n tunjuk diri nak takut2kan diorg....'dia' happy la kalo  ...

haha...tapi kaalu nampak depan-depan memang cuak kot kan...
dekat sebulan lebih jugak jadik gitu....
pastu dah ok dah...

memangla kitorang penakut..haha

akusteeq replied at 17-4-2015 09:35 AM
a'ah hitam....lpas nmpk kepala tu...buat keje mcm biasa sambil dgr Misteri Jam 12. Siaran radio dr ...

yes best misteri jam 12 DJKC; mmg iols ikut juga sis kat youtube.

spankee_fili replied at 17-4-2015 02:12 AM
haha...tapi kaalu nampak depan-depan memang cuak kot kan...
dekat sebulan lebih jugak jadik gitu. ...

..xleh nak cakap lah sbb x pnh nampak lagi...stakat dengar bunyi n nmpk kelibat2 ade la...tp 2-3 min lps tu buat bodo n lupakan trus...buat mcm biasa..

Edited by ridz09 at 17-4-2015 03:48 PM

Haritu nak balik keje, berdua dgn akak ofis, dah cek semua pintu2, pastikan berkunci....

akak ofis still relax je, x mau balik agaknya, hehe...

tetiba dunggg!!!! bunyi pintu kat pantry seolah2 dihempas...

sy n akak ofis tergamam n spontan saya pergi jenguk tengok pintu tu, elokk je tertutup n berkunci...

last2 saya sound la, "takpe, nak balik lah ni..."

ocho replied at 16-4-2015 05:59 AM
tau sgt FSBM tu, iols penah keje sana. ada makhluk berbulu hitam kacau kalau stay back mlm2 tambah ...

haha...ade geng DJKC rupanya

stania83 replied at 16-4-2015 05:06 PM
haritu lalu cyberjaya ada landak besar mati tgh jalan dalam pukul 5 pagi. betul ke landak?

landak la tu...ada sekali aku nak balik rumah aku hampir nak melanggar landak melintas jalan..

waktu kerja saya 7,30-4.30 so kene dtg awal. satu hari dlm jam 7.10 saya masuk restroom betul tudung yg hauk akibat tak reti pakai tudung satin. sekali saya dgr bunyi flush dan tapak kaki dlm cubicle sedangkan pintu cubicle semua terbuka.

then saya tersentak, setau saya working hour 7:30 tu saya sorg je perempuan,yg lain lelaki sbb dept mekanikal.
mencicit saya lari. habis pin tudung berterabur.