CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: monxys

Masalah ipar duai

ko buat hal ko sendiri je la tt...takyah amik tau hal biras ko...jgn nak speku macam2 dgn benda2 yg ko sendiri tak pasti..mgkn dia ada masalah yg tersendiri..mslh keluarga mgkn...sbb tu dia jadi pendiam, sensitif...jgn tambah mslh dia dgn gosip yg bukan2...kesian la kat biras ko tu..

primarikey replied at 2-3-2017 10:56 AM
ko buat hal ko sendiri je la tt...takyah amik tau hal biras ko...jgn nak speku macam2 dgn benda2 yg  ...

pndapat aku sama dgn ko

kan...sbb aku rasa biras tt tu takde kacau life tt pun..cuma tt je yg speku macam2 pasal biras dia..
benang tt ni mengingatkan aku balik pasal life aku masa baru2 kawen dulu..
sebenarnya masa aku memula kawen dulu, aku mhadapi masalah yg macam nak sama dgn biras tt tu..aku asal selatan, ex org utara...masa nak kawen ngn aku dulu dia janji akan menetap di selatan (jumpa & kenal pun kat selatan)..tapi tup2 pas kawen dia ajak aku pindah duk utara, aku hangen jgak masa tu..tapi sbg isteri aku kena la ikot jgak kan ke mana pon somi pegi...redha je la...
masalah bermula bila aku start duk kat utara...tinggal serumah dgn mertua plak tu...memang agak susah aku nak sesuaikan diri..
family aku dulu berbeza sangat dengan family ex...nak sesuaikan diri dgn perubahan makanan tu aku tak kesah sangat...adik beradik ex aku ramai lelaki, so bila tengok bola ramai2 dorang akan merokok dalam rumah..memang berasap la rumah..aku plak ada migrain..memang tak leh masuk la ngn dorang..so bila dorang bkumpul aku akan duk bkurung dalam bilik...tak nak sakit kepala...
5,6 bulan duk ngan pil..kitorang start sewa rumah...tu pun slps ex bjaya pujuk mil nak pindah umah..kalau tak mil suh duduk serumah je...tapi mil yg carikan umah sewa tu...umah tu sebelah umah besan dia..(adik ex kawen ngn anak dia)..masa duk kat umah ni pon bmasalah gak..besan mil aku tu pantang aku kuar umah...nak mengumpat je kejenya...dengan cakap besarnya lagi..memang aku takleh masuk la dgn pangai makcik tu...pagi2 buta buka pintu nak sapu garaj dia dah mula bgossip...bosan wehhh...macam takde life..selain tu dia suka membebel pasal adik ipar aku tu kat aku...adik ipar aku yg bmasalah, aku plak yg nak kena dgr dia bleter...ko rasa???...jadinya aku jarang kuar umah...aku keje shift...isteri2 jiran pun jenis yg bkeje..so kalau siang memang sunyi la area tu...so bila aku jarang kuar umah menyembang dengan besan mil tu...bole plak besan mil ni report kat mil aku, yg aku ni tak nak bercampur ngn jiran...aku tau pun sbb mil bebel kat ex aku tak reti nak bcampur jiran...kalo korang jadi aku camane???
aku dah la rindu family kat kg..pening ngn besan mil plak..mil plak tak ususl periksa nak salahkan aku jgk...ex plak macam tak paham masalah aku..nasihat aku bagai macam aku ni btul2 tak nak bcampur jiran...eiii...hampir kemurungan aku dibuatnya...

tu la pengalaman aku...
sikap aku tu memang bole buat orang speku macam2...tapi ape yg aku lalui cuma aku yg tau...

so aku rasa biras tt tu pon masalahnya lebih kurang aku kot...

kpd tt...selagi biras ko tak menyusahkan hidup ko...aku rasa tak yah la ko nak speku dia macam2...buat hal sendiri dah...

jgn nak pecaya sangat bab2 kalau bsanding 2 pasangan nanti panas la...ape la..tu seme khurafat je pada aku...takde tulis kot dalam Quran..bsanding tu pun amalan hindu kan...

sori la tt kalau aku tersilap cakap...

jaga hal sendiri lebih baik kot...

primarikey replied at 3-3-2017 07:58 AM
kan...sbb aku rasa biras tt tu takde kacau life tt pun..cuma tt je yg speku macam2 pasal biras dia ...

oo kesiannya uol. simpati. syukur la aku dduk jauh ngn fil. sama la prngai mil aku pun mmg jnis kuat mngumpat. cannot go aku. ada je xkena dgn mata dia. kdg2 aku tgok org yg dia ngumpat tu ok je. tp bila dpn org tu, kmain baiknya dia layan. blakang org tu, ngeri dgr umpatan dia. klu blik kg, aku buat dgr xdgr je. husband aku kata skdr amik hati je, masuk tlinga knan kluar tlinga kiri. sbb prngai mil dah xblh ubah dah

12
Return to list New