CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 13527|Reply: 174

[Tempatan] MH370 : Sampai bila mau cari ? Kos sapa tanggung ?

Edited by blastoff at 17-4-2015 09:58 AM

Macam mencari the lost city of Atlantis aje, kedudukannya hanya di tentukan berdasarkan andaian semata2 tanpa petunjuk bukti kukuh pe pun , asyik buat tekaan rambang 24/7 , errrr boleh jumpa ka kalau lagu tu ?

Cari tak berkesudahan yang pastinya membabitkan kos tinggi tak berkesudahan untuk apa ? Di buat tu semua hanya untuk tahu apa jadi kat MH370 je ?

Tidakkah yang perlu di fikirkan apa jadi kat kewangan negara ni kalau nak berterusan keluar kos tinggi untuk pencarian tak berpenghujung tu ?

Bukankah lebih baik move on je ?

Kematian menimpa semua orang dengan berbagai sebab, yang mati tak boleh di kembalikan jadi hidup balikpun , tapi yang hidup plak terpaksa tanggung kos tinggi , so untuk apa nak cari yang hilang gitu apabila dah jelas tak wujud satu clue pun untuk tunjukkan dengan pasti mana kedudukan depa ?

dah la kewangan negara sesak sekarang ni dengan skandal dan krisis ditambah dengan ekonomi dunia tak menentu , jadi wajarkah nak cari dan cari MH370 selamanya ?

Think about it .

Maybe boleh ambik sket dari gst 6% yg rakyat marhein bayar?

Kalau lah kerajaan announce pencarian di hentikan, agak2 korang sapa yang akan mengamuk ? Ada orang nak mengamuk ka ?

Aku tak faham reason apa pencarian nak di buat berterusan tanpa hape hape clue jitu langsung untuk cari kat mana ada plane nih .

Sesapa boleh bagi idea pasai pa depa nak terus buat lagu tu ?

aku setuju pencarian dihentikan sementara sehingga ada bukti yang berkaitan
call me insensitive tapi aku rasa ahli keluarga mangsa perlu mula terima kenyataan

EJALTI replied at 17-4-2015 10:01 AM
Maybe boleh ambik sket dari gst 6% yg rakyat marhein bayar?

Sapa yang akan tanggung kos pencarian ? Pastinya akhirnya rakyat negara kita laa jugak khaannnn ..

rayna_raynes replied at 17-4-2015 10:02 AM
call me insensitive tap ...

Ibarat mencari benda hilang dalam gelap gelita dengan mata yang buta dan telinga yang pekak. Sampai kesuttt takkan jumpa

Follow Us
secara lumrah.. yg tak terpalit akan mempersoalkan..

bila bukan ahli cuba bersuara.. maka akan jadi sebijik macam ahmad maslan..

mungkin betul sangkaan TT.. yg pergi mencari kapal terbang tu tak tau ape2.. mungkin mereka penoreh getah.. mungkin dia tukang cop2.. mungkin dia tukang paip..

hmmmm...

daripada beli cincin dan jet baru,
baik truskn pencarian
sbb kedua2 wang pun kelaut juga

Boleh la cakap, cuba anak korang dalam tu, bini korang dalam tu, mak bapak korang dalam tu, orang cakap move on dude...

aku sebenarnya tak berapa setuju apa yang kau kata. ya betul. sampai bila nak tanggung kos cari sedangkan bukti kukuh tak de. cari atas dasar maklumat yang hearsay je.. kita bukan ahli keluarga yang hilang mungkin kita akan kata macam tu. tapi bagi mereka?dan mungkin ada juga sesetengah rakyat yang nak tahu juga apa yang buat kapal terbang tu ghaib..

kalau aku.. aku kata diorang kena tukar strategi pencarian.. bukan sebenarnya.. diorang ada bomoh polis ke?kalau nak dapatkan maklumat apa2 kes boleh pakai bomoh tu,.. kena untuk dapatkan maklumat yang memang kabur ni tak nak guna? ada agenda tersembunyi ke? aku tak lah suruh menyekutukan ALLAH .. tapi hakikat myata, semua rakyat malaysia dah tahukan alternatif yang ni, memang diorang ada guna?

ke aku salah??

artcrime replied at 17-4-2015 10:07 AM
secara lumrah.. yg tak terpalit akan mempersoalkan..

bila bukan ahli cuba bersuara.. maka akan j ...

Kos pencarian akan terpalit kepada seluruh rakyat M'sia kelak so semua rakyat M'sia berhak mempersoalkan sebab impaknya depa yang akan tanggung in the end .

Kalau yang mencari tu sehandal dan sepakar mana pun guna teknologi secanggih mana pun , tapi kalau bukti atau clue yang depa rely on cuma tekaan yang sampai ke la jelas hanya cuma di buat secara rambang aje pun , nak berhasil kok mana ?

Oh oh oh kat sini .... piiii cari tup tup opsss tak ada, oh oh oh kat sana ... piii cari tup tup tak ada jugak, oh oh oh mungkin kena lebih luas cari kot ? .... hmm gitu laa kekdah yang depa guna pakai, teka teka teka dengan clue yang totally unreliable  

terus cari... rakyat tibai pasal abiskan duit jer
stop cari... waris tibai sebab tak peduli katanya

hest replied at 17-4-2015 10:13 AM
aku sebenarnya tak berapa setuju apa yang kau kata. ya betul. sampai bila nak tanggung kos cari seda ...

So pencarian nak terus-terusan di buat semata-mata kerana nak jaga hati keluarga mangsa dan memuaskan curiosity sesetengah orang , walau yang membayar kos tinggi nya kelak adalah seluruh rakyat M'sia ? Adil dan wajar kah gitu ?

Sampai nak guna bomoh alamat dengan akidah bakal terjejas..... lagi tak wajar menggadaikan akhirat untuk memenuhi perasaan ingin tahu semata-mata  

rayna_raynes replied at 17-4-2015 10:02 AM
call me insensitive tap ...

aku setuju dgn pendapat ko. sampai bila sebenarnya nak kena cari.. aku rasa family mangsa pun dah boleh terima kenyataan yg dorang dah takde, cuma nak tau punca kemalangan tu kot yg menyebabkan pencarian diteruskan.

dinamokiev replied at 17-4-2015 10:13 AM
Boleh la cakap, cuba anak korang dalam tu, bini korang dalam tu, mak bapak korang dalam tu, orang ca ...

Semua orang perlu melalui kematian orang yang tersayang , suka tak suka ia akan berlaku pada semua , bukan hanya pada family mangsa MH370 aje.

Ada bezakah kalau berkubur di daratan atau di lautan ? Kubur jugak kan walau di mana kedudukannya.

Ada bezakah taraf kesedihan dan tahap kasih sayang antara family mangsa MH370 dan family mangsa manusia yang lain ? Tak dak, manusia semua tarafnya sama saja.

Habis tu adakah orang yang kematian orang yang tersayang perlu berterusan bersedih , mengharap , mengenang , menagih simpati dan perhatian tanpa henti-henti atas kos yang di tanggung oleh rakyat dan negara ?

Islam meletakkan waktu berkabung yang ada hadnya , sesudah tu life move on, tak dibenarkan bergelumang dalam kesedihan nonstop.

france airline yg dulu terhempas di lautan pun 2 tahun baru jumpa...pencarian yg cukup lama.

entah la...cuma kes MH370 ni mungkin akan jadi satu kes uniq yg dikategori unsolved mystery. yg jadi sgt pelik bila benda yg merentasi 3-4 negara tapi takde satu negara pun perasan MH370 cross negara depa.

masa first hilang...malaysia vietnam tak perasan langsung
masa u turn... malaysia, thailand, indonesia tak perasaan jugak.
teori naik ku utara...malaysia, indonesia,thailand, india dan pakistan tak perasan jugak
teori turun ke selatan...malaysia, indonesia, diego garcia tak perasaan jugak...

agak pelik dlm semua2 negara ni ada yg mempunyai radar yg tahap canggih giler...kapal terbang kecik yg fly ceroboh negara tanpa minta kebenaran pun jet pejuang dah mai follow.

Edited by blastoff at 17-4-2015 10:43 AM
blackred99 replied at 17-4-2015 10:30 AM
aku setuju dgn pendapat ko. sampai bila sebenarnya nak kena cari.. aku rasa family mangsa pun dah  ...

Sekadar nak penuhi rasa ingin tahu kalau kosnya di tanggung semata-mata oleh orang yang nak tahu tu eja, maka cari laa sampai semput pun, tak ada sapa nak kesaah, tapi kalau nak di hempuk kos pencarian yang tinggi tu atas kepala semua rakyat dan kewangan negara itu....hmm macam tak adil lah plak kan  

blastoff replied at 17-4-2015 10:24 AM
So pencarian nak terus-terusan di buat semata-mata kerana nak jaga hati keluarga mangsa dan memuas ...

kan aku cakap.. cari alternatif lain. aku cuma cakap saja setahu aku diorang memang ada bomoh.. aku tak suruh aku bertanya.

macam kau cakap.. tanpa maklumat lengkap. itu yang aku kata tukar strategi. bukan stop pencarian. teruskan pencarian dengan mencari  maklumat tepat. tak payah pegi kelaut dulu.. menyiasat itu pun masih dikara teruskan pencarian.. so kau sendiri kena perluaskan maksud pencarian dalam isu kau ni.

memang betul pegi laut luas tanpa ada sebarang maklumat.. mana kau nak terjah untuk cari? jadi kos makin tinggi. jadi kenapa benda ni tak difikirkan oleh pertahanan atau mana2 menteri berkenaan.

sebab tu aku tekan pada pertukaran strategi.. u should know this better.. sebab isu kau bukak.. mesti kau faham bendani banyak

Teruskan mencari.... Kosnya tidaklah  tinggi sangat  berbanding duit yang dibelanjakan untuk 1MDB, at least kita tahu ke mana duit tu pergi bak kata Che Det,  unlike 1MDB yang di mana rakyat Malaysia tak tahu mana pergi duitnya. Bukan setakat untuk keluarga mangsa,  tapi rakyat Malaysia nak tahu apa sebenarnya berlaku kepada MH370. Misteri ini pun penting dirungkai untuk kepentingan industri penerbangan untuk langkah2 pencegahan malapetaka.

Yg ni baru kita boleh pakai konsep infiniti masa kita belajaq dolu dolu