CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: GhostWalking

[Tempatan] Lelaki Ditemui Mati Tergantung

dia sudah mati, lagi mau ngumpat dia?

bahlol punya manusia..

MissNigga replied at 20-4-2015 09:59 AM
Iols tercari cari jer mana si laba ... sebab kalo abe dino tag iols, sure laba ada tyme tue

...

die tarak la aku risau tu...
ke dah tukar nick lain..... boring aaa asyik kalah je spesis berangan tuh

kesian anak bini  

geenie replied at 20-4-2015 10:16 AM
or, maybe dia yg bergantung kat bini. sbb kat artikel tuh ckp dia tak bekerja

ok. kalau begitu, tepat lah pilihannya

MissNigga replied at 20-4-2015 09:59 AM
Iols tercari cari jer mana si laba ... sebab kalo abe dino tag iols, sure laba ada tyme tue

...

kejam sungguh kau

salah society tempat dia tinggal dan salah meke2 yang di beri KUASA

yang jadi mangsa kaum lemah cam kaum ibu dan anak2

kes cam ni akan bertambah banyak..caya cakap aku

masarakat di mesia tu khusus orang islam ialah masarakat tertutup, repressive dan kuat sandiwara

masarakat yang masih sempit pemikiran

akibat nya manusia situ takkan reach out pada manusia lain tanpa kira status warna kulit or keturunan

sebab masarakat masih sempit pemikiran so masing2 jaga kepentingan masing2 aje..

macam enau di belukar lepaskan pucuk masing2 aaa gitu

so called COMMUNITY SERVICE  takdok..takmo amik tau hidup jiran sebelah, konon takmo jaga tepi spende oang

aku nampak bangsa melayu ni dah hilang hubungan kemanusiaan depa, tak macam hidup di kampung zaman dulu kala, kalo kenduri kawin misalnya bleh nampak semangat kerjasama , kalo kejekan hutan nak di bersihkan pun ada kerjasama

cubit peha kiri peha kanan terasa jua..ni seme dari masarakat yang fikiran luas bangsa melayu ZAMAN DULU

hari ni mostly dah urban, dah moden, dah kaya

tapi pada aku nilai kemanusiaan itu fitrah, oang melayu walo miskin camna pun masih suka memberi kidmat bentuk apa saja, tapi yang aku percaya hari ni depa macam blur or tak tau camna di sebalik kekayaan depa ada dalam bentuk apa pun hatta ILMU, depa tak tau camna nak hubungkan pada manusia lain or macam mana nak kongsi supaya nilai hidup orang kurang nasib baik tu bertambah molek

so isu how to distribute, how to reach out tu yang jadi masalah walo banyak NGOs

tu pasal bagus ada budak cam yang buat program Jom Sentuh Anjing tuh..pasei pada aku dia kocak pemikiran lama melayu, supaya hidup berdepan realiti..be real in reality

bukan IMAGINING too much sampai jadi hallucinatory,  tu yang pi syria nak jihad nak syahid seme tu..tu orang2 yang tinggi angan2 or mat jenin gak

get real, be realistic because we live in a real world.. apa yang di luar realiti, serah pada Allah swt jek..toksah pikir

agama bila di salahguna menjadikan ummat islam mat jenin en masse, sedangkan nabi kita seorang yang realistik

walo dia kekasih Allah swt tapi nabi BERJALAN DENGAN MATA TERBUKA dan bukan tutup mata

cuba2 study skit camna bleh jadi DEPRESSION..ni antara sebab utama oang bunuh diri

Follow Us
Sian anak2... Duduk kg je less stress patotnyer..  Klw duk kl lg stress

zulka replied at 20-4-2015 09:00 AM
amboi mulut...
ko ckp 'lelaki' tu mcm ko tuju pada semua lelaki...
org lelaki yg tak 'hampeh' ni ...

Kalo tak hampeh bt per nk terasa yer tak? Pokoknya makpak kna la didik anak lelaki tentang tanggungjwp sbg lelaki aka pemimpin...

kebanyakan lelaki hampeh begitu gamaknya... perempuan yg ditinggalkan ni mampuu je hidup kekdahnyer...

lagi banyak tekanan.. akal je banyak tapi kosong..

Innrukia replied at 20-4-2015 10:54 AM
Kalo tak hampeh bt per nk terasa yer tak? Pokoknya makpak kna la didik anak lelaki tentang tanggun ...

mak bapak kene asuh anak jantan TO EARN MONEY dengan bekeje

u only reap what u sow.. ini kata quran

ko tokleh dapat selain dari apa ko usahakan

mak bapak yang ada anak jantan wajib asuh didik anak jantan cam tuh.. tapi kita kasik duit raya walo budak tu masih minum susu lagi..

cam tu punye rosak kita asuh jenerasi akan datang..kendian bila aku tegur alaaaaaaaaaaa bang ajiii anggap sedekah je laaa..blehhh? adehhhhhh...

oang lelaki psikoloji lain dari wanita

sapa penah dengo pompuan stress kendian bunuh diri? kecuali putus cinta..mak janda anak 10 mati suami malah berjaya universitikan anak2 dia

aku dah baca banyak kesah mak jandan ni dalam majalah JELITA DEWI mak aku beli masa zaman aku lom sunat lagi

endurance depa lain

lelaki ni tradisi nya breadwinner, tukang carik makan dan kalo depa tak dapat buat ini untuk keluarga, jadi depress

dan lelaki tokleh..TAK BOLEH TUNJUK depa lemah..nanti tercalar self ego depa..sesia jadi jantan tapi macam pondan azwaniah aliah tu..apa barang?

so lelaki setiap masa 25 jam kene tunjuk depa aku boleh, KENE TUNJUK AKU NI JANTAN !!  depa kene sanggup mati pertahan harta macam anak isteri ladang kebun kalo musuh serang dan make sure anak isteri lari selamatkan diri dulu..survival of the gene..mende ni fitrah manusia dunia ni pun

so kendian kita masuk zaman moden, ZAMAN di mana nak duit kene ada keje, tanah seme bukan bleh sapu dan kejekan dengan mudah, milik negeri kene ada grant itu ini  lesen pok pek tuang tang haa susah

nak keje ko kene bertanding..kalo ko kata nilai saya satu bulan ialah 1000 rm tapi kendian ada lelaki lain mai dari nepal kata kasi saya 500 rm sebulan sudah

apa jadi? ni yang aku salahkan pihak berkuasa cam kerajaan memerintah, depa kene pastikan ada keje pada setiap anak tempatan..wajib atas depa

dengan ada keje, ada sumber pendapatan so less stress pada ketua keluarga tu, kendian tokleh dok diam..kene TAMBAH NILAI DIRI tu..kerajaan kene kasik training esp zaman selalu berubah, masuk mesin baru so keje guna manusia dah tadak dah..kene pecat or buang keje so nak makan apa anak bini????

pekerjaan buat soang lelaki, psikoloji yang dia dapat TAKKAN SAMA pekerjaan buat soang wanita

perempuan CAN AFFORD TOKLEH ADA KEJE..tak pa, tunggu nanti lelaki mai pinang dan sediakan makan minum pakaian tempat tinggal..ni WAJIB pada pihak suami !! so lelaki wajar di dahulukan dari wanita dalam memberi pekerjaan oleh pemerintah..ni pandangan aku !! dan aku yakin ini yang islam GALAKKAN

bukan tokleh keje untuk kaum ibu , boleh tapi bukan galakan tapi untuk lelakI , pekerjaan itu WAJIB ..kalo tak camna nak ada keluarga?

mende2 cam ni patut society fikirkan, tapi apa nak buat? ajak sentuh anjing pun dah melalak mopti suh bertaubat..nampak sangat low class pemikiran kita

dino replied at 20-4-2015 10:28 AM
die tarak la aku risau tu...
ke dah tukar nick lain..... boring aaa asyik kalah je spesis b ...

hahaha... kurr semangat iols tau .... mujur laba tak bunuh diri sebab asik kena bahan oleh kita kat porem nie ...

iols tak heran kalo ramai yang bunuh diri .. or hidup dalam stress kat malaysia nie skrg nie  ... pasai negara malaysia ni diperintah oleh PM laki bini yang hazabedah ... dibarisi oleh menteri kabinat yang maslan sesangat

harap harap laba mental si laba tak menjadi semkin kritikal ...

riso bebeno iols kalo heols yang bunuh diri ... maklomler ... idop heols in reality dah stress memanjang, asik kena buli jerrr .. ingat nak cari ketenangan dalam porem... tapi dalam porem pun asik dijadikan bahan..terbako memanjang ....

MissNigga replied at 20-4-2015 01:48 PM
riso bebeno iols kalo heols yang bunuh diri ... maklomler ... idop heols in reality dah stress m ...

udah2 ler kome kacau dia. kang bunuh diri betul lak dia kang

geenie replied at 20-4-2015 01:50 PM
udah2 ler kome kacau dia. kang bunuh diri betul lak dia kang

khenzz.... tak puas hati pun kita ngan dia ... tak mo ar sampai dia bunuh diri pulok ... kita pun simpati gak ngan dia ... khenzzz kaka geenie
bio ler ID dia aruah kat porem ni ... bangkai MN bersepah kat merata rata bod dan trid

sutun hitam tunjuk bahlol online.

kesian kat bini ngn anak2

MissNigga replied at 20-4-2015 01:52 PM
khenzz.... tak puas hati pun kita ngan dia ... tak mo ar sampai dia bunuh diri pulok ... kita pun  ...

die dah mai dah dgn imej pengutip ceknya...

orang banyak hutang sampai kena ctos numpang rumah bini banyak yg bunuh diri...

melayu islam ke melayu asli nh. .
setahu ak kota tinggi purata melayu islam. .
hmm iman setipis kulit bawang. . tak pikir sblm bertindak. .
kesian ank dan isteri . .mati sia-sia

ni dah macam balik zaman inflasi dulu dulu ni.. 90an....... pum byk kes gantung diri