CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cemolot

[Politik] 10 Trend Perkahwinan Melayu Moden Yang Jelek

cemolot replied at 20-4-2015 11:24 AM
buat macam tu nanti kumpulan mesyuarat tingkap di hujung simpang yang diketuai oleh makcik sopeah  ...

haah..betul..my friend laki penah cakap kat kg dia..bertunang kena lama sikit 6 bulan gitu..kalau sbulan dua je tunang..kena soksek ngn macik2 sedara mara cakap tunang singkat masa sbb dah kena tebuk  kwn aku ckp kalau ikut dia, tunang pn x payah..kalau x tunang.mau kena double triple umpatan

Bukan ke ummah moden dh Islamik sangatttt?

Kenapa roh Islam tu tak faham...

cemolot replied at 20-4-2015 11:30 AM
bila niat pun dah salah which is nak menunjuk2..tu yang kawin tak sampai 5 tahun dah bercerai.. se ...

kalau x menunjuk, dikatakan pihak laki kedekut nk kuar duit

prettyuglybabe replied at 20-4-2015 11:20 AM
mak aku balut dengan tisu noks..
memang very the 80's la
mak sedara aku siap cakap la ...

eh, mmg legend la beb bungkus tisu gulung2 tuh. tisu kaler merah, kaler putih.
tak pun bungkus gune yg kilat2 tuh

tak jumpa lak gmbr sarung telur rebus tuh

kechikchomel replied at 20-4-2015 11:07 AM
kalau tak silap la..
benda ni dulu lagi dah ada dah kat melaka
ingat lagi dulu masa saya sekolah ...

tahun bila tu?

kot2 pegi majlis yg sama

nurbaya replied at 20-4-2015 11:33 AM
Huhu bagusnya buat majlis camni...nice apa.. takdela merapu yg bukan2..ni lepas wedding nak sewa u ...

khen...lepas kawen meroyan sebab takde tempat tinggal, simpanan bagai..terpaksa duduk dngan mertua...

Follow Us
azimodin replied at 20-4-2015 11:29 AM
Bunga manggar pon xde uouls... me & husband jalan dari khemah paling depan, salam2 sampai la kat p ...

baling gula2. yg tuh aku buat.. berplastik2 gula2, coklat kecik2, n syiling tak tau kumpul dr bila aku tabur
aku siap make sure anak2 buah peberet aku ada kt depan aku. slagik tak de, slagik tuh aku tak baling
but to see their happy faces, priceless!!!
mak budak, bapak budak is a no-no time tu. tuh deejay yg mak aku hire dah kasik make sure

tebuanharimau replied at 20-4-2015 11:36 AM
tahun bila tu?

kot2 pegi majlis yg sama

lamaaaa dah
makcik saya tu dah beranak pinak dah
anak yg sulung 18 thun!

tapi sekarang ni saya dah tak jumpa dah benda2 ni

teringat g wedding my hubby punya xhosmet kat melaka... sampai dlm 3.30pm.. dgn jln jem & sesat barat semua.. sampai2 pengantin da g potoshoot wedding... ramai la gak geng2 my hubby yg tunggu ngan masing2 bwk bini.. anak kecik & baby.. sampai dekat pukul 6 pengantin x muncul2.. org da siap kemas meja & khemah semua.. ye lah masing2 lama tak jumpa so hope sgt dpt jumpa pengantin.. last2 semua bla camtu tak jumpa pengantin.. aku da mencarut dlm hati ape ke bodoh pengantin cam xde hari lain nak amik gambo

rospinki replied at 20-4-2015 09:27 AM
memang jelek..pastu berharap sgt tetamu datang ke majlis terpegun dan sumbang duit selak byk2..makan ...

arwah bapak aku kalau buat kenduri pun bukan semata2 nakkan duit kaup tu tapi dia mau raikan bersama saudara dan sahabat handai..dia buat kenduri simple je..jemput pun yg kenal jer bukannya sampai nak upah orang masukkan kad jemputan satu kampung/taman walaupun orang tu kita tak kenal..katanya kita buat kenduri pasal nak kasi orang makan bukannya nak harap orang kasi duit balik semata2 nak modal buat kenduri..

zawara replied at 20-4-2015 09:34 AM
Lepas bersanding/makan beradab. Pengantin ni kalut nak outing tangkap gambaq..baru pukul 1 tetamu dt ...

uiks...  pengantin outdoor kul 1?  biar betik...  kebiasaannya outdoor petang2 bila semua kenduri dah settle, caterer dah start angkat barang2, orang dah start kemas meja kerusi...  ni pengantin yang nak ke photog yang nak?

cemolot replied at 20-4-2015 11:38 AM
khen...lepas kawen meroyan sebab takde tempat tinggal, simpanan bagai..terpaksa duduk dngan mertua ...

Huhu

Pastu tak lama lagi masuk forum..bukak benang kat fd.... meroyan lagi..kena cerca lagi..

Hancoq..hancoq....lantak pi kat hampa lah ... duit hampa.

kechikchomel replied at 20-4-2015 11:41 AM
lamaaaa dah
makcik saya tu dah beranak pinak dah
anak yg sulung 18 thun!

majlis lain la tu

kat Melaka mmg adat ke?

kami terpinga2 melihat xtvt sebegitu

cemolot replied at 20-4-2015 09:34 AM
ada ke yang bagi salam kaut depends pada kemewahan wedding tu? haha iols biasa siap2 masukkan kat  ...

aku tertanya2 sampai sekarang, bukan ke kita buat kenduri sebab nak jamu orang makan...  tapi kenapa perlu ada salam kaut yeak...  dah macam kita pegi makan kat kedai makan lak... cuma yang membezakan, kedai makan tu semua lauk pauk sama dan ada tambahan pengantin bersanding...

Aku nak tunggu wedding planner Melayu Islam yang pandai atur perkahwinan anak-anak aku ...

last saturday g wedding member hubby gak kat batu pahat.. buat kat dewan.. mknn memang grand.. nasi beriyani lauk kambing, lembu black pepper, ayam msk merah, pecal, sambal goreng, cendol, air 4 jenis, kuih muih dlm 8 jenis, bubur kacang.. puas mkn dtg jauh2 dr kl ni

goodie beg kat dlm ada balang kaca, telur pindang, coklat daim, mars.. tu kenduri belah laki.. mewah coz both pengantin keja ngan Emirates kat Dubai..

cmf_baby_ayang replied at 20-4-2015 11:42 AM
teringat g wedding my hubby punya xhosmet kat melaka... sampai dlm 3.30pm.. dgn jln jem & sesat bara ...

kak cik, photoshoot tuh mmg slalu org buat lepas mejelis. reason nya, tak de la nak mekap byk kali, n tak de lah nak pakai baju asyem tuh lagik.
disadvantagenya, tetamu yg dtg lmbt tak sempat nak jumpe pengantin.
boleh jer klau nak buat lepas majlis. but make sure la tak de lagik tamu yg datang dah

kechikchomel replied at 20-4-2015 10:23 AM
ayah akak sama macam ayah saya
kalau boleh seantero malaya dia nak panggil!

kata orang2 tua, kenduri kawen ni sebenarnya kenduri untuk sedara mara n kengkawan mak bapak berkumpul...  ala2 kenduri mak bapak sebenarnya...  itu la yang ai diberitahu masa ai nak buat sesimple yang mungkin...  padahal masa tu parents ok, orang lain yang lelebih...

cemolot replied at 20-4-2015 10:11 AM
yang i tengok la biasanya yang buat style2 gini yang tak kerja/kelas ujung2 masa sekolah/retis.. ( ...

org yg beirye iye ni bese org yg bese bese je...x phm..bnde simple jd susah