CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: honeydowngiler

sakit hati dengan keluarga mertua

Close [Copy link]
aurorae replied at 21-4-2015 02:51 PM
tapi kenapa sakit hati dengan keluarga mertua, bukan patut sakit hati pada Kak Wani saja?

haah betullah...kenapa sakit hati kat kuarga mertua, yg jahat tangan kak wani

Bersabar lah yer dgn kerenah manusia.... Xmampu layan... Diamkan ajer... Peduli  kn jer... Xberbaloi nak moody sbb kak wani tu....

sy phm..mungkin ahli keluarge y lain pon terlibat sama..sbb tu tt ckp sakit ati dengan keluarge  mertua..masing ade y x kene pada mate dieorg..

bella busy, tidak dapat beri nasihat buat masa ini..

sila edit semula & letak perenggan pada karangan anda.
harap maklum..

jika tidak, bella malas komen..

honeydowngiler replied at 21-4-2015 03:32 PM
Yang tak sedapnya adik ipar saya yang perempuan ada bagitaw suami saya suruh jangan post itu ini.. ...

salah satu sebab nyer lah kenapa ipar-duai, mertua, biras kurang senang dgn ko sbb umur ko yg lebih tua dari suami ko.. kebiasaan nyer bila suami lebih muda dari isteri keluarga suami, mak pak, kakak, abg, adik, pak cik, mak cik, ipar, semua kan fikir ko ni, perempuan yg mcm2 yg tak yg la ku cita mcm ner, dan sepatut nyer ko dah kena bersedia dgn semua ni sebelum ko nak berkahwin dgn suami ko lagi, bersedia dari segi mental, fiikal, lah kiranyan, sbb confrim benda yg mcm sekarang ni ko kan rasa, melainkan ko ni kaya fofular mcm cik ta kan,dlam kes ni aku rasa baik ko cari seseorg yg ada pengalaman mcm ni, tanyer la kawan2 yg mungkin ada kenalan gak yg berkawin dgn suami yg muda dari dia.. tnyer diaorg mcm ner dia org boleh tahan dan sabar nak hadap kerenah keluarga yg mcm ko kena tu. mintak nasihat mereka

bab pasal bapak mertua ko tak sembayang tu, lebih baik ko jgn campur sgt, aku faham ko tak nak la rasa berdosa sbb biar pak mertuakan sia-siakan usia senja dia, dia pun ada bini yg sepatut nyer nasihat kan dia, dlam keadaan family in law ko pun mcm tak suka ko pun, diam kan dulu, or kalo rasa nak ckp gak mintak suami ko yg ckpkan bagi pihak ko jer..

biat masa sekarang ni ko jalan kan tanggung jawab ko pada suami mcm biasa, layan keluarga mertua ko baik2 jer, abaikan kata2 adik, abg kakak, ipar dia mcm per, jadi pendiam jer kat group whatapps tu, tak yah nak tunjuk aper2 kat dia org semua..

Rate

1

Edited by honeydowngiler at 21-4-2015 04:27 PM

very typical thinking...xpela, anggap je mreka creatures2 yg xleh dijentik dgn org2 yg bru nk menyesuaikan diri dan baru nk rasa bermesra-mesra.tp diorg xleh accept..feel sorry to them..by the way u ckp tadi kalau kaya mcm che ta xpela kan...saya xnk menunjuk2 pun, tapi saya tahu kedudukan keluarga in laws di tahap apa...tahap suam2 kuku. tapi saya terima dengan redho. Ni masa diorg nk wt mcm tu..semua masih hingusan...xde pengalaman pahit. Saya masih menyimpan kelebihan diri, byk benda tentang diri saya yang mereka tak tahu, better saya tahu perangai mereka sorg2, saya xkan lebih terbuka selepas ini.

Follow Us
Org pompuan mmg gitu. Asal masak je upload dalam wasap bagai. Lepas tu apa2 sikit upload dlm wasap media sosial bagai. Tak paham aku.

Mcm best sgt kau masak tu walaupon mmg best. Sudah la TT. Pasni xyah mempoyokan diri lg nak post2 pic makanan n walaupon niat ko baik dan kekonon nak share resipi apa bagai. Masak utk ko sekeluarga punya perut sendiri nak makan sudah.

Agak nak resipi itu ini bagai pi je Google apa susah. Haiyooo. Ini macem pon mau ajar kaaa?

Pastu org sindir udah sentap terasa ati gundah gulana bagai. Kannnnnnnn~

Munnalicious replied at 21-4-2015 04:25 PM
Org pompuan mmg gitu. Asal masak je upload dalam wasap bagai. Lepas tu apa2 sikit upload dlm wasap m ...

just take it easy...post sebab nk seronok2 je mana tahu reaksi -ve tercetus....ingtkan bole diajak bergurau, lagipun sharing is caring

Edited by honeydowngiler at 21-4-2015 04:35 PM

by the way biras saya tu guru KAFA...saya pakai naju kurung ke apa ke dia msti cari google baju tu dlam internet lps tu post blk pic dkt saya, dan lepas tu dia akan kata kalau kak wani takkan pakaia baju kurung moden-moden macam ni...see siapa yang kondem siapa...tapi saya tak pernah reply sampai sekarang sbb nampak tak matang kalau saya mebalas guru KAFA tersebut

honeydowngiler replied at 21-4-2015 04:30 PM
just take it easy...post sebab nk seronok2 je mana tahu reaksi -ve tercetus....ingtkan bole diajak ...

Hmm xapalah TT, skang ni uolls xpayah lg dah la post2 pic makanan tu seme. Mengarut je. Tgk ajalah resipi2 org. Tak rugi pon kalau x post2 pic gitu. Ni dalam porem ni byk resipi sedap yg omputih punya. Baik TT belajar buat n hidang utk family TT suami anak beranak.

Tapi kalau TT rasa nak share masakan yg baru TT dok cuba n rasa sedap tu masa org dtg mai umah haa masak la bagi dorg rasa n makan. Lagi bertambah dorg suka.

Pasal Kak Wani gedik bagai tu ignore kan jela. Besalaaa manusia punya peel sukar ditafsirkan. Ceyyy~

honeydowngiler replied at 21-4-2015 03:32 PM
Yang tak sedapnya adik ipar saya yang perempuan ada bagitaw suami saya suruh jangan post itu ini.. ...

Aku lagi suka kalau orang lain cakap masakan mereka yang paling sedap, dan beria-ia nak masak.  Aku lebih rela jadi assistant atau tukang basuh pinggan sahaja.

Aku rasa kau dah ada negatif view pada keluarga mertua, sebab tu apa saja yg keluar dari mulut mereka seolah-olah menyindir, mengata atau menunjuk2.   Cuba kau gantikan emak mertua tu dengan emak, dan bayangkan emak kau sendiri cakap masakan asam pedas dia lah yg paling sedap.  Kau masih ada perasaan negatif yg sama tak?

Pada saya seeloknya TT buat tak tahu saja. Orang sebergini memang suka kalu kita sentap or terasa hati. Baru puas hati dorang.

Dari segi social media/wassap/FB, jalan terbaik untuk TT ialah stop post apa2 yg berkaitan masak2 or aktiviti rumah tangga. Memang kadang2 kita berniat naik, tapi ade orang anggap kita ni nak humble brag. Pasal wassap pulak, I suggest TT xyah join conversation & jadi silent reader sahaja. In Laws saya pon ade WG tapi sy hanya reply emoticon senyum or thumbs up sahaja bila dorang berborak. Saya pon bukanlah menantu kesayangan, tambah2 lagi saya xpandai memasak mahupon buat kerja rumah. Tapi saya usahakan jugak melayan mertua sedaya mungkin. Saya xpasti la kalau ipar duai ade mengumpat saya dibelakang. Sy bersangka baik sahaja.

Rate

1

Ntahla..sy ni menantu yg dr negeri yg berbeza...dlm kelompok keluarga side suami semua kawen dengan senegeri...cuma sy dan biras berlainan negeri..iaitu sy dr utara mnakala biras dr pntai timur..t.kasih ats pndgn...sy akn pkir positif

kalau family aku, konsepnya siapa lapar sila masak sendiri kalau takde brg dalam peti ais beli ajela, takda nak tolak sana sini suh masak sbb semua org sibuk bekerja sibuk sana sini

kata tua dari kak wani tapi perangai mcm budak2..
pasal potong ikan pun nak terasa..
ko pun sama macm depa..sbb ko rasa ko yang potong ikan lagi baik drpd depa,
depa pula kata depa punya potong yg terbaik..2x5

xde masalah cari masalah..
malas masak nak bg PIL makan beli je..
betuldah tu caranya..tido rumah kak wani,makan rumah ko..
dua2 PIL p..nak bg makan 3 mulut je pun kecuh..

Well please...mind ur language

Asam pedas org belah seremban/melaka takkan sama dengan tangan org dr belah belah utara sana...sebab tu la saya serba salah nak di masak rasa aroma takkan sama sebab nanti tak berselera pak mak mertua...saya serahkan sahaja dapur pada mak mertua saya dengan keteror-an dalam memasak asam pedas...hari hari itu je masakannya

tt, hang tak rasa ka hang ni over think?
benda remeh pun amik serius?
seeloknya takyah join whatsapp group segala mak neka tu..
jdla isteri / biras/ipar yg oudated...xyah duk bersosial media tu semua...

Knp share resipi dlm wasap? Ada org rekues ke?

ni la akibat berlumba2 nak tunjuk aku makan apa, resepi apa aku masak..gian nak share segala mala kat wasap fb ig bagai