CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: GhostWalking

[Jenayah] Hati-Hati Dengan Penipuan di KL Sentral!#191 KES TERBARU

pjg umo makcik ni

Modngengade replied at 29-1-2016 03:41 AM
1).Kakak pula nak kongsi pengalaman kakak yg  hampir2 di paw oleh seorang jejaka di pejalan kaki ant ...

hahahaah boleh guna ayat yang sama untuk kes2 mendatang

hanna88 replied at 29-1-2016 08:11 AM
banyak kali kene..tapi x de la kene tipu je..berjaya la elak..cuma nak tergelak..dorang kalo bercaka ...

betul tu....
kalo ade org dkt...cpt2 aku blah...aku sedekah senyuman je..
sekurgnya xde la dia panas hati

fifie_olin replied at 29-1-2016 03:47 AM
pjg umo makcik ni

Org jahat memang lambat tumpo  sis

ni akak pun ada pengalaman jugak baru2 ni kat PPUM..masa tu akak bawak mak nak amik darah..mmg ada appointment kat situ..tengah dok tunggu nombor giliran, datang sorang pakcik nih..pakaian dia mmg kemas kan main lagik...pakai spek mata dan kopiah putih..sekali nengok cam orang baik2..

tetiba plak dia dok sebelah akak...dia tegor buat apa kat situ..akak cakap lah temankan mak ada appointment..sambil tunjuk mak akak yg dok ateh kosi roda..

dengan mesra rakyatnye dia pun cite lah dia dari Putrajaya, ada appointment jugak nak check jantung ke hapa ntah akak pun tak berapa nak pasti..so akak pun tanye kenapa jauh naa datang ke PPUM..kat Putrajaya kan ada sepital..dia jawab mcm org kecewa lah..'ntah ler..dorang soh dtg sini sbb ramai pakar boleh peksa pakcik..' tetiba akak rasa cam pelik plak..takan lah sepital Putrajaya tak de pakar..

akak pun main angguk2 kepala lah..tak tanya lelebih..malas nak layan...pakcik tu pun borak lagi..dia kata nak balik Putrajaya, tunggu cucu datang amik..dah lama dah tunggu tak sampai2 lagi cucunye..dia nak balik naik tren, tapi duit tak cukup...nak mintak kat org, takut org tak percaya plak, dia dok ulang ayat yang sama bila dia tengok akak buat tak reti jer...dia tanya lagi, akak bawak kereta ker...akak jawab suami yg bawak..ada tunggu kat luar..

dalam ati akak dah berkata2..nak menipu plak pakcik nih, akak tak layan, buat diam jer..pakcik tu ulang lagi ayat nak pakai duit, sambil tengok jam tangan dia..kengkonon nak cepat...akak mmg tak layan langsung..buat bodoh aje, agak dalam 5 minit dia tengok akak tak de respon dia pun belah gitu jer..lega rasa ati.

lepas mak akak selesai amik darah, kami menuju ke cafe kat luar PPUM tu..suami akak pun ada menunggu kat situ..lepas order dan minum, tetiba akak ternampak pakcik tadi, tengah mengayat orang tengah makan kat situ...akak citer balik kat mak dan suami, sambil tunjuk arah pakcik yang tak berjaya nak menipu akak tadi, akak cakap nasib baik ler akak cerdik tak kene tipu..harap2 org lain pun jgn layan pakcik tu...

tetiba plak pakcik tu lalu depan meja akak sambil bersalam dengan suami akak, dia kata terima kasih lah banyak2 tolong dia, mata dia mandang pada akak..cam perli jer..dlm hati dia mungkin berkata..'padan muka ko, aku dah tipu laki ko...hahhah' sambil berlalu pergi.

Akak tanya pada suami, naper bagi dia duit..suami akak kata kesian kat pakcik tu..alahaii…dah berapa banyak kes cam ni berlaku takan lah tak alert kot…hangin satu badan lah jugak dibuatnya. Suami akak kata anggap sedekah aje lah, kalu dia tipu, dia yang berdosa…alahaii..

susah jugak ye. kang btol2 mmg susah, xdpt bantuan.
kalau kita bg duit, niat ikhlaskan aje. sedekah.
tapi yg pukau2, menipu tu yg menakutkan

Follow Us
kat mana-mana saja ada orang-orang jenis macam ni... minggu ni aje dah 2 aku jumpa.... dalam lrt star: buat-buat sembang kata nak balik kampung kat langkawi tapi duit tak cukup RM5 nak beli tiket kat puduraya.... bukan kat puduraya tu dah tak ada stesen bas ke? semua dah  pindah TBS... kelakau bangsat sangat2. pastu cakap slang yindon... aku buat dono aje.... entah sape plak dia pi pow...,  pastu kat jambatan bank negara.. .buat-buat tanya jalan... tapi dari jauh aku dah perasan dia dok tanya orang lalu-lalang tapi sorang pun tak layan... sampai kat aku pun aku buat tak tahu aje.... terus sentap... nasib baik dia tak meroyan ke hape... tapi kalau dia meroyan memang mendapatlah dengan payung golf aku sebab  masa tu aku memang tengah hangin...

kalau korang perasan, kalau dekat nak raya CNY, ke raya Melayu ke, raya Diwali ke mesti ada yang berkuntum kat ATM mesin bank-bank, banyak kali gak terserempak dgn orang2 mcm ni.... biasa terjumpa Melayu dgn India. pakat cakap gaji tak masuk lagi, emak sakit nak pakai duitlah, nak duit balik kampunglah, macam-macam lagi.

So far, sorang aje yang pernah aku dgn suami  jumpa dan tolong kat area pekeliling.  ex-banduan nak balik kampung . baru keluar dari penjara. siap bawak surat penjara lagi. aku baca surat tu memang baru kuar pagi tu jugak. nak minta duit pun takut-takut. Sedekah dia RM50 buat beli tiket balik kampung & makan.  Kalau dia tipu aku halalkan.

zafira replied at 29-1-2016 01:01 PM
kat mana-mana saja ada orang-orang jenis macam ni... minggu ni aje dah 2 aku jumpa.... dalam lrt sta ...

itu lah.kalau betul2 susah tak kisah nak hulur..tapi bab memukau ni yg xleh trima.silap2 bukan habis duit dalam wallet je..diajaknye pulak kita p keluarkan duit dari atm...kalau dah kena pukau, cerdik2 orang pon boleh jadi buta akal.

ichigo15 replied at 28-1-2016 04:47 PM
yup..baru jadi malam tadi..naseb baik la kak ipar datang cepat.kalo tak melayang gak la 2 keping n ...

awak.. time tu akk baru balik kerja..turun kat ktm sg buloh.
mujur lah macit ni takmai kat akk..
take care uols...

Adeyla makcik, mintak sedekah senang2 boleh dapat 400 sehari, apsal la tipu student?

ajak_ajak replied at 29-1-2016 07:02 AM
awak.. time tu akk baru balik kerja..turun kat ktm sg buloh.
mujur lah macit ni takmai kat akk..
...

lepas ni kalau nampak buat tak tau je kak jangan di layan

Kalau yg betul memerlukan macammana? Aku ada pengalaman duit habis langsung , camno nak buat? Pakaian kemas. Nak minta dah tentu orang tak percaya.kat Melaka mana ada sedara.. tiba2 lalu mamat sorang yg pernah berurusan dgn aku kat KL. .dia tanya ada urusan apa kat Melaka.aku pun story kat dia.lepas tu dia bagi 20 ringgit. Syukurr Allah gerakkan hati dia berjalan kat situ dan terjumpa dgn aku.

nasib laa aku ni jenis seposen pun susah nak kasi org...lelebih lagi pemintak sedekah2 nih...semuanya fake belaka...melainkan yg dah takde kudrat mcm makcik2,pakcik2 tua atau OKU...

aku ni mmg jenis keras hati skt...
nasib la kan.. sllnye klo ade sape2 yg mintak duit tu aku mmg xkan kasi la..
klo kasi pun 5/10 je, lbh2 tu mmg xla.. sll aku akan ckp sy xde duit tp klo nk mkn leh la sy belanje..
hehehehehehhehe

GhostWalking replied at 29-1-2016 04:20 PM
lepas ni kalau nampak buat tak tau je kak jangan di layan

baik dek hantu...

GhostWalking replied at 28-1-2016 04:41 PM

Amboi bajet kiut pula sheol.

tukul replied at 28-1-2016 08:23 PM
Mat pit tu kan.....i pun terkena dgn mamat ni dulu

aah.. huhuhu

Modngengade replied at 29-1-2016 11:41 AM
1).Kakak pula nak kongsi pengalaman kakak yg  hampir2 di paw oleh seorang jejaka di pejalan kaki ant ...

Semua jawapan2 yg kaka berikan pd mereka tu adalah jawapan yg bertaraf kelas dunia

i dah donlod pic makcik ni kat fon
kalau dia approach i
i tunjuk le pic dia "makcik ni femes macam retis"

cmf_premierleag replied at 30-1-2016 04:57 AM
Semua jawapan2 yg kaka berikan pd mereka tu adalah jawapan yg bertaraf kelas dunia

Kowser meoul nk lyn penipu2 ni