CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 21277|Reply: 108

orang pandang rendah sebab muka nampak tak matang

Post time 22-4-2015 06:29 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Edited by Wakai at 29-4-2015 01:03 PM

aku ada masalah yang tak serius tapi selalu bagi kesan kepada hati aku. sedikit sebanyak tahap keyakinan diri aku terjejas juga. masalah aku ialah stranger mahupun orang yang baru kenal aku selalu under estimate my age.. kalau bual-bual, orang tanya "sekolah lagi ke?", " dah lepas SPM?", "hari ni tak sekolah?" etc etc . kadang-kadang aku rasa kelakar, kadang-kadang aku geram juga. sebabnya umur aku dah 25 tahun kot, in fact aku dah habis zaman degree pun..

selain itu, pernah juga nurse practical panggil aku adik. bila aku tengok kad matrik beliau, cehhh lahir tahun 95 rupanya. itu belum kira nurse practical (selain beliau) yang pandang aku dengan renungan tajam macam orang yang berasa insecure seolah-olah aku ni nak mengurat HO yang paling kacak di department tersebut. bila mereka tahu umur ku, barulah nak layan aku with respect.

tidak termasuk pula kisah relative pesakit yang selalu layan aku macam budak-budak. tapi takpe, part ni aku tak kisah jadi kita abaikan sebab mereka seusia emak ayah aku.

aku rasa pemakaian aku ok, tidaklah kebudak-budakan tapi aku tidaklah bermakeup sakan. in fact, aku cuma pakai makeup asas: bb face, bedak, mascara dan lip gloss. adakah ini puncanya?

oleh itu, mintak tolong ahli forum bagi pendapat sikit tentang masalah ni. patutkah aku ignore atau patutkah aku rasa bersyukur sebab orang selalu ingat umurku lebih muda daripada sepatutnya? apa-apa pendapat aku terima dengan besar hati.

minta maaf sebab guna kata ganti nama diri "aku".

Should be thankful

Ok la nampak lebih muda dari usia yang sebenar. Bersyukur la.

nak stress apanya dek oiii
patut kau gembira
lain la org ingat ko umur 45
mmg patut masuk bod ni

ko mesti renek kan?
seronok jadi mcm kau. susah nampak tua. nanti dah kahwin pon laki x cari lain

Apa yang lebih penting, kita kenal diri sendiri. Nak buat mcm mana kan.. Tuhan dah bagi muka muda.. Silap2 diorang pun jeles sebab tengok muka awet muda

Follow Us
Nape nak stress? Aku pun org selaaaaalu cakap umur tak mcm 26tahun..aku bangga weh..seriusss walaupun aku tgk cermin aku tgk muka aku cam org tua jer. Hahaha..

Alohhhhhh miabebe yg baya fazura ni pon acik kt hotspring water ingat br abes SPM..ape kero kot mata acik tu

Aku bangga je org kate umur mcm budak skolah menengah.hakikatnya. hehehe

Tapi part yang aku tak suka bila nak berurusan kat kaunter pejabat pos ka, bank ka, tempah baju kat tailor ka, suma dok pandang slack sebelah mata ja lepastu malas nak layan elok2. Huh.

kalo cam gini pon stress mmg padanla dikata budak sekolah lg..
esok2 org panggil makcik baru tekujat..

tak renek sangat..dalam 162..average rakyat kita rasanya tu

kadang-kadang rasa bersyukur jugak (sebab aku ni jenis yang suka fikir positif) tapi itu lah, pandangan orang terhadap fizikal kita berkadar terus (directly proportional) dengan pandangan orang terhadap kemampuan kita.. macam "aku rasa kau lebih muda dari aku, jadi kau tak berkebolehan untuk buat begini dan begini" , tapi yang peliknya bila dia tahu umur kita, pandai pulak layan kita baik-baik

(baru belajar guna forum, jadi tak pandai tag nama orang)

paling sadis, budak-budak bawah umur yang selalu usha aku

u should proud to yourself..kecik molek x makan tua taw..

kat luar org ingat aku budak sekolah.
nak masok wayang 18sx pon ticketer mcm was2 nak bagi masuk..
Tapi dlm forum. Org ingat aku atas 28. Lol

elok la org anggap muda dek oi..
aku suka beno org kate..ehhh yeke..ingat kan belajo lagi kuikuikui..bangga sekejap..
padahal ku tgk muka ku da sejajar dgn usia..
tah2 org tu saja mulot manis kot kikiki

tapi mmg la..bila deme anggap kita cam budak2 kalo g kaunter ke hapa..layan cam tahape2 je..

keding sgt kot..cuba bg gemok2 cket huhu

teringat pula satu peristiwa. pergi beraya kat kampung, anak dan cucu tuan rumah (atuknya cakap cucunya sekolah menengah lagi time tu) boleh gelakkan aku kaw2 punya, tanpa segan silunya diaorang ketawakan aku

masa tu ayat yang aku dengar antaranya macam "bawak handbag. hahahaha" sambil dijelingnya kita

dah aku berusia, memang wajarlah aku bawak handbag style dewasa. takkan aku nak bawak bag dokong belakang muka spongebob kot

keding tu, boleh jadi.bhahahaha.. aku makan banyak tau, tapi tak naik-naik. naik tang pipi je.. ada tips? hehehe

akak nie dorang dah panggil makcik dik... xder smp nak bukak trid bagai .... hidup nie  xperlu peduli ngan kata2 orang sgt...

Bersyukur jek la dik..aku dulu pun mcm ko jugak. Org igt budak skolah..paling tua pun orang igt aku lepas spm. Tapi alhamdulillah lah skrg org dah tak ingat aku budak sekolah. Cuma org ingat aku budak baru lepas grad jek. (Padahal dah 3 series). Itupun aku tak pakai make up. Sebab kalau aku make up.. Lagi nampak muda.

oklah tu org ingat muda...  aku ni masa form 2 cikgu ingat aku form 6.
n org selalu ingat aku kakak sbb kakak aku baby face.