CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 23654|Reply: 109

Hantaran tak berbelas ribu, nampak desperate ke?

masa bf aku melamar aku, dia bg tau dia cuma mampu sediakan wang hantaran tak lebih dr RM5k... Sbb dah sayang, aku terima dan siap2 bg tau parents aku supaya tak letak hantaran tinggi sbb kemampuan bf aku takat yg dia bg tau aku. Parents aku setuju, masa family bf aku dtg, ayah aku bg tau hantaran terpulang brp RM pihak lelaki nk beri. Nasib baik parents aku tak kecoh2 psl hantaran ni... Majlis pulak, kami cadang buat sederhana je, tunang pun tak beriya mcm org lain nk pelamin bagai... Family dia pula cadang klu nk buat sederhana & ringkas, buat satu majlis je di dewan... Kami tetapkan jemputan dr dua2 belah family 800 je...dua2 family setuju.
Yg tak syoknya, kakak bf aku update kt FB ala2 mcm aku desperate sgt nk kawin sampai org offer hantaran rm5k pun terima jugak... Lps tu dia mintak pulak kami hadiahkan dia gelang emas sbb "langkah bendul"... Aku nk ty, klu kakak tu pernah kawin & dh cerai (xde anak), msh kira langkah bendul ke?

Ok aku x kisah klu dia nk gelang emas tu, aku blh budget sendri bg kt dia tp bf aku berkeras kata tak payah. Bila aku kt tak kesah, tu aku bg hadiah je gelang emas halus je, dia berkeras jugak kt tak payah bg apa2... Now dia kt awak belum jdk isteri saya dh nk dgr ckp saya!

Skrg ni mak aku kt, klu org mintak bg je la... Tak nk ungkit2 kemudian hari. Aku bg tau kt kakak tu aku bg nnt ms birthday dia (saja tak nampak sgt la aku x dgr cakap bf aku) tp kakak ni tak nak. Dia nak jugak gelang tu di bg ms majlis nnt supaya org tau dia belum kawin tp adik dh kawin... Pelik betul perangai. Aku pun tak tau nk layan mcm mana lg.

Klu korang kt tpt aku
1. Jgn dgr cakap bf dan ikutkan apa kakak tu nak atau
2. Dgr cakap bf dan biar je kakak tu .....

Tq

Related threads

ke jadah nk langkah bendul bagai..takpayah susah payah nk bg gelang dekk..kalo anak dara xpe gak..dah janda lg x sdar diri nk amik kesempatan kat org..baik ko simpan duit utk guna lps kawen..baik dgr ckp bakal laki ko..

bangangnya kakak bf ko tu.. melayu kuno.. ko kalu ikut pun boleh jadi bangang.. elakkan dari jadi bangang, ikut la cara islam.. setinggi2 nilai wanita ialah serendah2 nilai maharnya; alhadis.

bakal kakak ipar ko dengki..
bo layan kan aja..
dengar cakap bakal suami ko..
dia lagi kenal peel kakaknya..
kejadah dah janda dikira langkah bendul pulak..

Tau kan budaya bagi gelang emas ni mengarut, jangan sampai jadikan ianya khurafat. Nak jaga hati kakak ke suami? Kalau melawan cakap suami neraka perginya tau. Kakak tu xde ape2.+

Bengongnya bakal kak ipar...sbb tu laki tinggal kot....

Follow Us
adik lelaki kawen dulu dari akak pon di kira langkah bendul ke? dah tu akak pon bukannya tak pernah kawen nak kira langkah bendul bagai...

Ko ckp je kat kakak bf ko directly 'janda tak dikira langkah bendul ngok!'

bg aku...kalo nak hantaran kecik, no problem...tapi buat la within the bajet...

jgn pulak hantaran kecik, pastu harap org lain nak sponsor...tu tempah bala la..

kes kakak bf ko tu, aku rasa better bf ko yg selesaikan..but aku sajes ko bagitau kat bf ko, mak ko suruh jer bagi takut diungkit kemudian hari...

tapi aku rasa, bf ko tu lebih kenal lagi kakak dia... kang kalo ko nak kasi masa majlis tu, dia pulak tak berkenan, abis dia malukan ko masa majlis ko nanti, tak ke haru?

ikot ckp bf.kna jga hati psngan

biasanya langkah bendul ni
kalo adik pompuan yg kawin dulu dari kakak
macam aku dulu tapi aku mintak kain pasang jek
last2 adik bagi cincin jugak he3!!

lagi, akak ni pon bukan anak dara lagi
mmg akak dia tu bendul la

Edited by intriQue at 24-4-2015 02:29 PM

Takdenya langgar2 bendul kalau bakal kakak ipar tu dah pernah kawen. Apsal tebal sgt muka kakak bf u tu? Parent bf u takde tegur ke perangai pelik anak pompuan depa?
Pasal hantaran 5k tu, lantak ler dia nak kata desperado ke apa. Dah tu jer adik laki2 dia mampu, kira ok jerlah. Bakal pengantin dan parents  pengantin pompuan tak kisah, kakak bakal pengantin lelaki lak kecoh. Ada kecelaruan mental kah beliau?

Rumah papan je ada bendul. Rumah batu biasanya takde bendul.

Tu semua adat bodo2 jer. Takda hukum syariat ajor camtu.

Lebih2 lagi menyalak kat FB lagi lah bodo.

Tu jer lah nak komen. Lagi murah mahar mu lagi mulia dan berkat. Cuma nanti nikah tutup lah aurat sampai akhir hayat ye. Jangan stakat nak mahar murah tapi aurat tak tutup. Pon tak guna jugak.

x payah la TT, baik TT guna duit tu untk blanja kawen.. Skang yg penting majlis ko. Bf ko da kate x payah bagi, so maknanye die tau kakak die cmne..

yes.. setuju dgn komen encik @rawahah
dah janda tuu, buat cara janda..

beware tt!
awk bakal dapat akak ipar yg busuk hati..
motif nak upload bagai kat fb kata hal pinangan uols kat satu dunia?

jap2.. bukan ke tt ada bukak thread pasai kakak ipar yg ' sukar difahami ' ?
pastu kena hencap dgn forumer dalam nih? huhu.

bertabahlah tt.. aku rasa akak ipar ko memang gila meroyan.

Edited by cekenit at 24-4-2015 02:36 PM

Kalo nk amik ati sgt, ko bg je gelang zhulian..bukan die tau pon..nnt lepas majlis abis, baru ko ganti gelang emas..mcm plan ko, nk bg ms besday die..tahun depan..baik ko dgr ckp bf ko..hal kakak die biar die setel nnti..Langkah bendul tu kalau adik perempuan kawin dulu sebelum kakak die..bukan adik lelaki kawin dulu sebelum kakak..ape yang mengarut sgt bakal kakak ipar ko tu..janda kira da kawen la..bukan langkah bendul..saje nk amik kesempatan la tu..adik aku relax je ade degree laki bawak RM7k je..yang penting selesai

jangan jadi lurus bendul

kalau aku jd hg, aku buat suka hati aku lah... n kak hang bukan anak dara yg nk kata langkah bendui, so x yah lah beriya sgt nk bg gelang emas k

bellaa replied at 24-4-2015 02:33 PM
yes.. setuju dgn komen encik @rawahah
dah janda tuu, buat cara janda..

Iye aku la tu.....