CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kolam

tiada kebahagiaan dlm berumahtangga

Hana replied at 1-6-2015 02:13 PM
cuba ko listkan, apa yang rasa terbeban tu?
buat keje2 umah ke?
kena repair umah ke?

Klu ko jd bini aku...bkn tmpar je...sepak terajang pelangkong rock bottom aku bg kau...

kolam replied at 3-6-2015 09:59 AM
Klu ko jd bini aku...bkn tmpar je...sepak terajang pelangkong rock bottom aku bg kau...

aku lari kat dapur, capai apa2 yang boleh dicapai, pinggan ke gelas ke pisau ke, semuanya aku baling kat ko. biar mampus.

bila org cakap pandai plak marah...
sendiri yg x mampu jd suami...pastu nk salahkan org lain
sia sia je bini sanggup nk kawin dgn dia

beldandy replied at 3-6-2015 11:45 AM
sia s ...

Bersepah lg pmpn kt luar tu...xde aku heran sgt la hal2 mcm ni...org pmpn ni...klu x digertak..mmg akn pijak kepala...x bleh bg muka sgt...

beldandy replied at 3-6-2015 11:45 AM
sia s ...

Bel..n..hana..ni...aku perati je tbiat diorg dlm forum ni..mcm good2 je....aku dpt rs pmpn jenis ni yg huru hara..kurang kasih sayang...hahaha...pastu byk pulak nk tnye...sibuk je lebih..konon nk jd pakar motivasi..puiih...

BIL saya ( adik suami) kawin 3bulan jer pastu cerai. Sebb tak serasi. Yelah BIL tu anak emak, semua benda kena ikut cakap emak. Wife tak tahan sebb MIL masuk campur dlm urusan rumahtangga diaorg. Gaduh2x..lari2x..last2x  Cerai. Sekarang tanggung hutang kawin jer lah
TT klu rasa dah tak boleh nak bersama, lepaskan cara baik. Mungkin dia bukan jodoh yg terbaik utk TT..

Follow Us
Bgi komen cdgan tak mo pakai, baik x payah citer. Pndai2 ko laa nk buat apa lps ni. Simpati kat bini ko ternikah dgn makhluk mcm ni.

kamar22 replied at 3-6-2015 03:15 PM
Bgi komen cdgan tak mo pakai, baik x payah citer. Pndai2 ko laa nk buat apa lps ni. Simpati kat bini ...

Hahaha..ni sume huru hara aja..aku x ksah pn org nk kondem2 aku...tp..xpyh la tnye soalan gile bangang...aku bkn nk soalan..aku nk pengalaman korg2 ni settle down pekara2 mcm ni...yg baik aku cuba la...yg x baik aku cuba jgk..tp mak nenek yg byk tnye ni..yg slalu jenis betina kepochi..adei..pmpn2..ptutla asik jd mangsa aje..

seri06 replied at 3-6-2015 03:10 PM
BIL saya ( adik suami) kawin 3bulan jer pastu cerai. Sebb tak serasi. Yelah BIL tu anak emak, semua  ...

Ade yg lg teruk ye...

kolam replied at 13-5-2015 06:03 PM
Well said...ada beetul tu...tp...hakikatnya...sbnrnya...sy tak bersedia memikul tgjwb ini...kdg2 r ...

Ceraikan dia.

Ko cari pompuan lain, dia cari lelaki lain.

Settle.
Daripada ko seksa bini ko tu,

Baik korang berpatah arang mencari bahagia dengan orang lain (kalau teringin nak kawin lagi lah).

Kalau bini ko tak nak cerai sebab takut jadi janda dan nak tunggu ko berubah,

Dan dalam masa yang sama ko masih rasa bosan, dok maki hamun tampar dia,

Bagitau bini ko,

Aku, Chazey, kata dia memang bodoh dan selayaknyalah end up dengan lelaki macam ko.

kolam replied at 3-6-2015 02:43 PM
Bel..n..hana..ni...aku perati je tbiat diorg dlm forum ni..mcm good2 je....aku dpt rs pmpn jenis n ...

yelah... bini ko TERLEBIH KASIH SAYANG kan?
itu pasal le lain perangai nya dari kitaorg kan? kan? kan?

chazey replied at 4-6-2015 12:32 AM
Ceraikan dia.

Ko cari pompuan lain, dia cari lelaki lain.

Bkn main marah dia ni...hahaha

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

kolam replied at 4-6-2015 10:27 AM
Bkn main marah dia ni...hahaha

Btw,

Ko gay ke?

Dah tak payah purak2 ngaku straight kalau dah gay dalam lemari. Elok la lepaskan saja isteri itu. Masing2 kamu cari cinta baru.

Sabar makcik....k..tq..bg pandangan

So cam ne dah settle lom masalah ko ni kolam?

kolam replied at 4-6-2015 11:32 AM
Sabar makcik....k..tq..bg pandangan

korang berdua ni dah masuk dlm tempoh bertenang, kalau kau rasa alam r/tangga kau masih boleh dibaiki dan perasaan sayang masih kuat berbanding nafsu eloklah guna org ke tia sebagai perantaraan, family atau sebagainya utk berbincang dan reconcile. Kau boleh juga minta pejabat ugama buat kaunseling utk kau dan wife.

Permulaan sebuah rumah tangga tu mmg genting sikit tambah-tambah kalau ada masalah seksual dan kewangan. Kenapa kau cakap kau ada masalah seksual? Bini kau tak layan ke atau dia jd kayu? Kembangkan sikit cerita tu supaya org boleh faham maksud tu dan bantu serba sikit.

cmf_blingblings replied at 8-6-2015 12:17 PM
korang berdua ni dah masuk dlm tempoh bertenang, kalau kau rasa alam r/tangga kau masih boleh diba ...

kaka tanya2 la dia soklan2 suh kembangkan citer bla bla bla dia tak suka hokey
dia nk kasi pendapat je..
huhuhu

beldandy replied at 8-6-2015 12:38 PM
kaka tanya2 la dia soklan2 suh kembangkan citer bla bla bla dia tak suka hokey
dia nk kasi pendap ...

kita nak bantu jah, kalau tak memberi kerja sama tu tak apalah, mungkin TT ada sebab2 utk berahsia, biasanya kaum lelaki/adam ni agak berahsia berbanding pompuan

cmf_blingblings replied at 8-6-2015 01:36 PM
kita nak bantu jah, kalau tak memberi kerja sama tu tak apalah, mungkin TT ada sebab2 utk berahsia ...

ooooopppps...
mulut ramah bebeno bercerita

TT.. awal2 kawin memang camtu. sebab baru proses nak mengenal hati budi memasing. bila dah tinggal sebumbung tido sebantal, start la nampak segala keburukan. actually ni kerja setan jugak ni, menjadikn yang halal itu tak indah. hati perempuan ni dalam ego sebenarnya ada lembutnya. TT sebagai husband try la berlembut dengan suami. bila TT berlembut tak bermakna TT akur dengan apa yang dia nak. bila masing2 dah rasional, try la ajak berbincang baik2, cari kata sepakat. dalam berkahwin ni kena banyak tolak ansur, give n take. perempuan ni cepat cair. TT try la pujuk wife, bagi sejambak bunga ros ke. jangan lah bila wife keras kepala, TT pun tunjuk keras kepala jugak. ingat semula saat2 TT lafaz nikah dulu. kalau bukan suka sama suka takkan sampai ajak nikah kan? pasal sex life pula, cuba la pelan2 tackle isteri. be romantic. drama melayu banyak ajar romantik2 yg boleh buat pompuan cair ni. maybe cara yg TT aproach tu tak kena dgn cara dia. foreplay bebanyak sikit ye.. buat something yg wife willing. jangan paksa2. aku harap perkahwinan TT ni dapat diselamatkan lagi. terlalu awal untuk mengaku kalah. good luck TT.