CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5348|Reply: 21

Mak nampak rambut putih

Assalamualaikum.

hehe first time ni bukak thread cite hantu..Sebab tak pernah alami.yang aku nak cerite ni pasal mak aku kene kacau.

Minggu lepas aku,husband,anak,mak dan adik aku pegi jenjalan ke shah alam.Pegi 2 hari 1 malam.So malam tu kami tumpang tidur rumah kakak ipar aku.nak jimat duit punya pasal kan.Dah nak dekat 3 tahun aku kahwin ni baru 1st time dapat singgah umah kakak ipar..selama ni aku dah tau rumah kakak ni angker skit.sesape yang tidur umah dia mesti kene kacau cuma sekarang benda tu tak kuat sangat dah sekadar tunjuk rupa sipi2 je sebab dah bawak ustaz..

malam tu kami tidur kat bilik tetamu.masa aku nak tido aku tawakkal je la berdoa jangan la aku kene kacau.sebelum tido aku baca ayat kursi dan surah 3 qul..anak aku tidor tepi dinding,pastu aku,mak and hujung adik aku.(gile penakut tido tengah2 hehe )..alhamdulillah malam tu aku tido  lena tapi rupa2 nye mak aku kene kaco.huhu sian mak.aku tak cerita pon kat mak pasal rumah tu.

masa bangun solat subuh konfiden je dalam hati aku cakap,'elok je aku tido malam tadi x kene kaco,dorang ni bohong je'..nah tiba2 je sebelum nak solat terus mak aku cerita kat aku dia kene kacau...mak aku cite,masa tengah malam mak aku tersedar dari tido.dia kalih kepala terpandang belah yang adik aku tido. tapi Ya Allah..mak aku terkejut gila bila nampak selonggok rambut yang bnyak warna putih.masa tu mak aku mamai2 lagi.mak aku duduk dan peratikan betul2.dah lama2 tu baru mak aku nampak adik aku.mak aku cakap masa mula2 tu x nampak pon tu adik aku.mak aku takut mak gerak adik aku cakap' "dik nape rambut ko camni dik"...huhu sian plak ngn mak.adik aku tu baru darjah 5,perempuan.dia ni rambut pendek serabai la kan time tido.mybe benda tu nyamar jadi adik aku kot.

rumah kakak ipar kat seksyen 26 rumah teres 2 tingkat.sebelum dia beli rumah tu owner lame orang cina.owner lama ada bela benda untuk jaga rumah dia.salah satu bilik atas tu adalah bekas tokong dorang iaitu bilik tetamu yg aku tido tu.so gangguan yang paling kuat kat bilik tu la..bila cina tu kuar rumah dia takkan tutup pon rumah dia sebab ada benda tu jaga.so sekarang lepas kakak ipar duduk rumah tu benda tu x boleh tinggalkan rumah tu.kira macam benda tu dah stick kat situ la.

mak mertua aku pon pernah kene kacau masa tido umah tu..benda tu main cak2 depan muka mak mertua.huh x dapat byang camne.takutnye aih.adik ipar pompuan nampak bayang hitam la.ada yang tidur malam benda tu cuit2 bahu.pastu kat cermin tingkap nampak tapak tangan melekap la..jiran2 dia ada cakap nape masak malam2 kul 2 3 pagi padahal dia x penah lak masak tengah2 malam.bila dia balik kg,jiran2 confius ade orang x kat rumah dia sebab macam ada orang.sekarang ni dorang dah biasa,dorang akan tengok kereta dia dulu.kalau ada makne ade la dia kat umah.kalau kereta x de maknenye benda tu la kot.

kami balik waktu pagi.kira malam tu dah ada kat umah kami.masa malam tu tiba2 aku perasan badan suami aku penuh kesan merah cam kene cakar tu.cam 3 jari je.depan belakang ada.nak cakap suami garu tangan x sampai kot sampai seluruh belakang badan. aku x tau la benda ni berkait ke tak ngan benda kat umah kakak ipar tu.sebab siangnya ada sembang2 ngn famly pasal ni,suami aku cakap besar kalau aku jumpa hantu tu aku belasah dia.lebih kurang camtu la dia cakap..

lepas balik dari shah alam tu agak 2 3 hari gak la aku nak pulihkan semangat aku.walaupun benda ni x jadi kat diri sendiri tapi dekat ngn aku.aku ngaku aku memang penakut.

seram dowh...  knp la tak panggil org pagar or halau benda2 tu..

myakayina replied at 7-5-2015 03:56 PM

camne nak pago kalau benda kat dalam tak di halau lagi..nayaaaaaaaaaaaaaaaa..hahahahahahah

angahsmart replied at 7-5-2015 04:39 PM
camne nak pago kalau benda kat dalam tak di halau lagi..nayaaaaaaaaaaaaaaaa..hahahahahahah

memanglah sebelum pagar tu haruslah dihalau dulu benda2 tu..

selambe je kakak ipar ko duduk situ ye. dia tak risau ke hari2 benda tu dtg mnjengah main cak cak?

aahkan kakak ko tak cite pengalaman die ke?steady jekan..bukaklah ayat rukyah kat bilik tu n sblm tido pasang je bacaan alquran smpi bangun

Follow Us
mungkin ahkak ipar TT dah biasa
so benda tu dah puas nk ngaco dia

Err..rmh dua tingkat kt seksyen 26???apakah nama taman perumahan itu???

seram

Taman bukit saga kah?

Perghhh seram

pengalaman lain selain mak ko ada tak TT?
boleh share ...

Cina pun pandai main hantu setan nih...biasa diorg bela anjing jaga umah.

myakayina replied at 7-5-2015 03:56 PM

dah halau tapi benda tu x mau tinggal umah tu.cuma gangguan dah x teruk.dorang kata benda tu nak say hi je kat tetamu.

makton replied at 8-5-2015 08:36 AM
selambe je kakak ipar ko duduk situ ye. dia tak risau ke hari2 benda tu dtg mnjengah main cak cak?

sbb dah terbeli umah tu.nak wat camne..mula2 dia demam2 gak la tapi lama2 dah terbiasa katanye

kenarihitam replied at 9-5-2015 11:23 PM
Err..rmh dua tingkat kt seksyen 26???apakah nama taman perumahan itu???

apa tah nama taman tu.x ingat lak

damian_lee replied at 10-5-2015 10:35 PM
pengalaman lain selain mak ko ada tak TT?
boleh share ...

aku x penah lagi ada pengalamn seram..saudara2 ada la.t ada time aku share

suh akak ipar pasang ayat ruqyah.. 3 hari 3 malam kt umah tu.. klu takut nanti bila2 dia g memana tinggalkn umah.. suh dia pasang ayat tu.. biar bergema satu rumah.. kasi bersih.. lps tu pagar..

IbuAulia replied at 14-5-2015 12:49 PM
apa tah nama taman tu.x ingat lak

Dkt area proton ke?

nak add lagi satu cerita..maaf la ye lame tak update thread ni.aku slalu masuk forum ni tapi cuma malas nak menaip sebab guna phone je.

Kisah:Bekas tunang hantar sihir.

Kisah terjadi kat abang sulung aku..Masa ni aku duk jauh dari family sebab belajar kat perlis..so cerita ni dari mulut mak aku la..

Abang aku kerja TLDM..masa dia baru kerja dalam setahun gitu dia bercouple dengan orang sabah..Dia ada belayar ke sana sebab tu boleh kenal kot..Aku pernah ternampak gambar dorang bukan main mesra lagi peluk2 bagai..Aku pon x suka sangat la dengan cara macam tu.Belum kawin g..budak pompuan tu x de la lawa mana pon.abang aku ni kategori handsome jugak..masa sekolah dulu pon ramai budak pompuan berebut kat abang aku..

Tiba aku dengar cerita yg abang aku dah bertunang ngan budak sabah tu..masa tu Mak aku kecewa sangat2 sebab abang aku x gitau apa2 pada mak..Abang aku terbang sendiri g sabah bertunang ngan budak tu..Abang aku anak kesayangan mak..memang masa tu abang macam dah lupa kat keluarga dia..ada sampai setahun aku x pernah jumpa dia.padahal tempat kerja dia dekat je.

Tiba satu hari tu,masa abang kat base tldm tu,abang kena rasuk.rumah paklong paling dekat dengan base so dorang hantar abang aku g rumah paklong..mak pon bergegas pegi umah paklong.masa kejadian tu dah malam.kesian mak.sayang sangat kat anak dia.

menurut cerita mak,abang berubah kelakuan macam harimau..duduk macam harimau,mengaum,mencakar..aku pon x pasti camne keadaan time tu..rupanya abang dah putus tunang dengan budak pompuan tu sebab pompuan tu paksa kawin cepat..padahal abang masa tu tak cukup duit lagi...lepas mak bawak abang g berubat kat ustaz,ustaz tu kata ada orang hantar benda sebab nak balas dendam..jadi pahamlah kami sapa yg antar..dah lama2 berubat baru abang ok..cara rawatannya ustaz tu suruh abang letak pasu bunga yang besar tinggi kat penjuru bilik dia.kiranya kalau orang ttu hantar benda lagi,sihir tu akan masuk kat pasu tu..

benda ni memang jadi pengajaran kat abang aku..salah dia jugak sebab buat janji tapi dicapati.hehe
g pon dia ni memang playboy jugak..

Mak ade cakap jugak,sebelum mak bawak abang g berubat kat ustaz,ayah kandung kami ada bawak abang g berubat kat sorang bomoh ni.untuk makluman mak n ayah aku dah bercerai.dan time tu pon hubungan mak ngn ayah x ok lagi sebab mak dah kawin lain.bomoh tu cakap kat ayah yang saka belah keluarga mak yang ganggu abang..tapi mak cakap mak x percaya apa bomoh tu cakap sebab syaitan ni memang suka memecah belahkan manusia kan..dah nama pon bomoh sah2 guna jin..

12Next
Return to list New