CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: EPO

Apa aku nak buat ni? Bagi cadangan & pendapat sikit.

munchkin replied at 11-5-2015 06:29 PM
betul kata hana. ramai lelaki dilatih sebagai king.

tapi keluarga spouse aku semua share kerja. ...

Kirim salam dgn mertua ko...bertuah ko dpt spesis rare. Semoga korang kekal bahagia suami isteri sampai sorga ;)

beldandy replied at 11-5-2015 06:41 PM
Kirim salam dgn mertua ko...bertuah ko dpt spesis rare. Semoga korang kekal bahagia suami isteri s ...

nanti munchkin sampaikan salam. insyaAllah. doa yg sama buat keluarga bel juga. Amin

EPO replied at 8-5-2015 02:54 PM
Apa yg aku harapkan pada dia, dia sedar yg dia tak menafkahi aku jadi dia cuba gantikan dgn sesuatu  ...

suami awak solat tak?
awak yg manjakan dia lepaskan tanggungjawab dia yg utama iaitu memberi nafkah..

Edited by dewimalam78 at 12-5-2015 08:45 AM

TT. ai sgt bersimpati dgn awak.

Mcni lah, suami tt tak bagi nafkah dan tak layan tt dan anak2 dgn baik....itu dosa dia dgn Allah. Dia tak laksanakan tugas sbg suami dan ayah kpd keluarga. So, biar allah yg balas perbuatan dia.

TT as isteri, toksah bergaduh dan menyuruh suami utk berubah. Sb nnt tt jg yg sakit hati dan stres. Lelaki ni ego. Lagi kita bising, lagi dia buat derk.
So, tt xde pilihan lain kecuali doa byk2 pd Allah. Mak ai selalu ckp, klu tak larat nak bgun mlm2 jam 3/4pagi...lps isyak pukul 12 mlm masa nk tidur tu..semyg hajat atau smyg tahajud. Mengadu pd allah mcm u mengadu pd kwn2. Kena doa sungguh2. Minta allah bagi jln keluar. Doa jg allah bagi petunjuk apa penyebab masalah ni. Ins allah, doa isteri yg baik akan allah makbulkan. Andai kata hati tt berat utk bercerai, at least tt tau..semua tu petunjuk dr allah. kena ingat hati manusia ni allah yg pegang. Klu suami tt adl org yg baik yg bo bawa tt ke syurga..allah akan bagi hidayah pd suami tt utk berubah.

Buat ms ni, tt fokus je pd kerja, keperluan anak2 dan rumah. Toksah gaduh2 lg dgn suami yer. Toksah suh dia buat itu ini. Hub ibubapa ni bole effect sahsiah anak2. Segala perbuatan suami tu, biar allah je balas s/a cash di dunia atau di akhirat kelak. Ins allah, klu tt seorg muslim yg baik luar dlm..allah akan kurniakan rezeki dan anak2 yg baik. Mgkin kita kurg kasih sayang suami tp allah limpahkan kasihsayng anak2 dan kwn2.

Rate

1

munchkin replied at 11-5-2015 06:29 PM
betul kata hana. ramai lelaki dilatih sebagai king.

tapi keluarga spouse aku semua share kerja. ...

hubby saya sgt helpful. kira kalo saya xde, dia leh handle sume kj umah dan anak2. sy mmg xde prob psl suami ttg itu.
tp prob lain..dia ada affair lak. hai..kena trima hakikat, xde manusia yg smpurna.

yuki812 replied at 12-5-2015 12:27 PM
hubby saya sgt helpful. kira kalo saya xde, dia leh handle sume kj umah dan anak2. sy mmg xde prob ...

Dgn kuasa isteri solehah,doa byk2 sup suami berubah dan tutup pandangan mata dan nafsu dia pd perempuan lain. U pun bole minta allah bagi balasan setimpal pd suami sup jadi pengajaran. Tp apa2 yg terjadi pd suami nnt kena redha ye.

kwn pernah cerita suami dia buat biz. Sibuk dgn keja smpi abaikn perhatian pd famili. Solat pun ikut suka. Kwn ni doa sup suami dia berubah. Sekali allah amik nyawa sorg anak dia. kejadian tu buat suami dia insaf dan berubah jd baik

Follow Us
EPO replied at 8-5-2015 02:59 PM
Aku tak pasti lah Nok
Memanglah aku masih sayang dia TAPI aku bosan dgn perangai dia
Sampai bila ...

Boleh tak buat derk je kat suami tu? Jangan bagi apa apa lagi. Hih geramnya....tinggalkan je...sbb tak menyumbang apa-apa. Lain lah kes akak ni, suami garang, ...lantaklah..tapi masih menyumbang dalam keperluan keluarga..dan anak anak pun terbela...walau akak yang sakit...hihihi...

Tapi kalau duduk goyang kaki, pastu buat sakit hati....tinggal je.....(Kejam pendapat akak...)

kesiannya TT
aku tak tau nak bagi nasihat ape

bila baca posting hana dan TT... tetiba rasa mcm nak simpan tok laki dalam gua

hubby saya sgt helpful. kira kalo saya xde, dia leh handle sume kj umah dan anak2. sy mmg xde prob ...

Affair sampai mana? Sampai ke ranjang, tinggalkan....kalau masih suci dan nak kawin lagi satu..(hmmmm...entahlah...tgk kemampuan)....
kalau berchat chat, wasap wasap, ...dan yang sewaktu dengannya..dgn niat saja saja test market & masih lagi ingat keluarga..mungkin boleh dimaafkan dan didoakan semoga dijauhkan hobi hobi yang tak elok....kalau masih dgn hobi tu, kita tak leh buat apa...Itu kerja Allah untuk mengubahnya....

Siti_Ahmad replied at 12-5-2015 01:14 PM
Affair sampai mana? Sampai ke ranjang, tinggalkan....kalau masih suci dan nak kawin lagi satu..(hm ...

ishh..xde lah smpai ke situ. mcm sy ckp tadi, manusia kan x sempurna. bkn perfect pun. tiap org ada lebih ada kurg.
kita as isteri pun lum tentu sempurna even solehah kan.
nak berdoa tuk bg balasan setimpal mcm kwn awak tu, rasanya xde lah.
cuma saya doakan allah tunjukkan jln yg lurus..tetapkan keimanan kami..moga hubungan kami kekal hingga ke akhir hayat.
masing2 berusaha tuk kebaikan..tu sume amik masa. kdg2 dugaan ni mcm jam loceng..tu satu peringatan.

Kenapa gue rasa TT ini anggap perkahwinan dia seperti main pondok-pondok?

Padahal bukan perkahwinan kali pertama, kali kedua. Tak kira berapa juta sebulan gaji TT, nafkah suami ke atas isterinya adalah Wajib. Kenapa nak tukar tanggungjawab pula?

@Hana

Kalau tanya gue, gue suruh TT pilih (a)) jadi MJ sekali lagi - hati senang - dah set mind-tahu kena berdikari 100% - TAPI, takde laki -masyarkat melayu totok masih pandang rendah title janda. even sedara mara. jiran2-takut rampas laki derang.

Bab takut rampas laki derang, kalau laki sendiri miskin tak payah la berangan nak dirampas. Untuk elakkan saudara mara & jiran tetangga takut TT rampas laki dia orang, jangan bercampur sangat dengan mereka. Cari kawan baru.

Rate

1

yuki ambil tindakan cam mana bila dia buat gitu? lega tang lain, tapi tang lain pulak ada hal. masih continue (dengan affair) ke cam mana?

munchkin replied at 12-5-2015 05:47 PM
yuki ambil tindakan cam mana bila dia buat gitu? lega tang lain, tapi tang lain pulak ada hal. mas ...

Ntah ler. tiap2 hari berdoa pd tuhan. bkn ler berdoa suapaya hubby dapat balasan ke ape ker. tapi lbh berdoa tuk diri sendiri, diteguhkan hati..kuatkan semangat. sbb sy akui saya ni lemah. skit2 nangis..skit2 nangis. sy mmg serahkan sume pd allah. Satu hari saya bgn tidur, ntah camna terus hati sy keras..dan sjk itu, saya dh x nangis..sy teruskan kj saya as ibu dan isteri..dan ntah camna, timbul 1 perasaan..kalo suami x mo saya lagi, dia adalah lelaki plg teruk dan b*d*h. amat2 rugi kalo tinggalkn saya. bkn maknanya sy ni sempurna..tapi tup2 sy rasa sy pun ada harga diri dan maruah. x tau camna leh dtg semangat tu. camtu lah..sy dpt kekuatan smpai skrg..alhamdulillah..sy kini lbh berlapang dada..dan lbh nmpk +ve hubungan kami dlm mengharungi rumahtangga.
kalo org lain lbh suka confront ke..serang2 ke..tp sy bkn org camtu.

munchkin replied at 10-5-2015 06:06 PM
kekadang ego suami tu tercabar. dia tak dapat nak bagi nafkah pada isteri. dah tu isteri pulak tangg ...

terima kasih kaka mod @NURMIMIE di atas rezeki kredit yg generous. moga kaka and family dimurahkan rezeki selalu. Amin

yuki812 replied at 12-5-2015 07:17 PM
Ntah ler. tiap2 hari berdoa pd tuhan. bkn ler berdoa suapaya hubby dapat balasan ke ape ker. tapi  ...

yuki seorang yang tabah. munchkin doakan yg terbaik buat keluarga yuki. rugi hubby yuki kalau tak hargai pengorbanan yuki.

anyway munchkin doakan yg ketiga tu pergi jauh dan jumpa orang yang single lain. amin

munchkin replied at 12-5-2015 07:41 PM
yuki seorang yang tabah. munchkin doakan yg terbaik buat keluarga yuki. rugi hubby yuki kalau tak  ...

thanks. saya pun doakan org yg ketiga tu pun bahagia ngan org lain..dpt yg single..even mmg sakit ht pun pd dia. tp x perlah..ada hikmah sumenya.

tuk tt ni..rasanya, biarlah suami yg g carik nafkah..kita pompuan ni yg tumpukn pd umah tangga. kalo keje pun, niat nk tlg suami..or anggap je hobi. xper, biar gj suami skit..kalo ht suami happy, ada sokongan..insyaallah, murah rezeki sok.

yuki812 replied at 12-5-2015 10:07 PM
thanks. saya pun doakan org yg ketiga tu pun bahagia ngan org lain..dpt yg single..even mmg sakit  ...

sama2 yuki

munchkin replied at 12-5-2015 07:41 PM
yuki seorang yang tabah. munchkin doakan yg terbaik buat keluarga yuki. rugi hubby yuki kalau tak  ...

Amin. Amin. Amin.

doa dipanjatkan kepada semua isteri isteri lain di dunia ni juga. Amin

munchkin replied at 12-5-2015 10:53 PM
doa dipanjatkan kepada semua isteri isteri lain di dunia ni juga. Amin

Tq dear...