CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: EPO

Apa aku nak buat ni? Bagi cadangan & pendapat sikit.

Takut nak kawin

BingkaUbi replied at 14-5-2015 02:44 PM
Siannya ko.... ko tau lerr kt sini ramai yg budget hebat, terror, sempurna segala hidupnya.....pd  ...

errr bro, rasanya tt pun termasuk golongan budget hebat, terror, sempurna hidupnya kat bod gossip sana.
kalo idak, tadekla dia bt id baru present problem kat sini

to tt, hang dah dewasa & dah 2 kali kawen...patut benda gini takyah pun pening kepala...
benda simple, skrg hang & anak hang happy ker tak life mcm ni?
kalo tak, then amik jln keluar (which bg aku tadek masalah pun utk hang)
kalo happy then stay jerla....

bvsf06 replied at 14-5-2015 02:59 PM
my heart goes out to you..
Banyakkan bersabar..

suka nasihat ni
I hv done everything to save my marriage
tapi ntah laaaaaa
now serahkan pada Allah untuk yg terbaik
perkataan 'if only' dah xde dlm kepala
cz dah fight very hard untuk selamatkan hubungan ni

Love knows no age.... problem TT sekarang attitude, no sense of responsibility and won't do anything.

Nak mengubah orang bukan mudah, apatah lagi si tuan punya badan sendiri tidak mahu berubah.

Agreed with some forumers, give him a wake up call.

perembes replied at 14-5-2015 10:50 PM
mak sy slalu ckp dgn aku.. ms tu aku blm lagi kawin tapi sibuk bercinta...

mak ckp... ko btul2 na ...

nnt bel pun nk ckp mcm ni kat my doter lah
tp dia lambat lg nk kawin kut iye pun

Edited by Hana at 15-5-2015 01:18 PM
perembes replied at 14-5-2015 10:50 PM
mak sy slalu ckp dgn aku.. ms tu aku blm lagi kawin tapi sibuk bercinta...

mak ckp... ko btul2 na ...

kurang tepat.
setiap peringkat dlm kehidupan, ada masalah. pasti ada masalah.
jadi andartua pun ada masalah jugak. serius nie. tapi, of coursela.  wp ada masalah tapi, tidur cukup malah boleh berlebih.

kalau tanya aku antara jadi bujang dgn dah kawen, mana lagi best?
jawapan aku - err.. dua2 pun best. dua2 pun ada masa tak best jugak.

tapi, bagi aku la..paling best best skali ialah - masa single (blum kawen)- ada pakwe yang betul2 pakwe betul2 yang nak kat kita.
ha..bak kata orang, time mabuk bercinta. love is blind.
aku suka gi berdating. (aku tak alim tau). jalan2. tgk wayang. makan2. mmg aku suka lah. balik umah-berangan & angau. pastu baring.
hari cuti- sama ada gi berdating or keluar outing dgn kawan2.
hari bekerja-pulun keje sampai balik lewat-keje semua siap & perform. im ex-excellent worker tau. efficient tau.
saat tu paling best.
hari bekerja-jadi pekerja cemerlang gemilang terbilang.
hari cuti-jadi awek orang. pergi berdating.
tidur? berlebihan.
enjoy? berlebihan
penat? takde. zero telarate.

err..tak tahu kenapa orang2 kata, lepas kawen pun boleh jugak-lagi best. ntah. takde rasa angau & berangan pun. rasa penat ajek memanjang.

Follow Us
rifaa replied at 15-5-2015 10:12 AM
suka nasihat ni
I hv done everything to save my marriage
tapi ntah laaaaaa

“Boleh jadi, kamu membenci sesuatu, padahal ia amat baik bagimu, dan boleh jadi (pula) kamu menyukai sesuatu, padahal ia amat buruk bagimu. Allah yang paling mengetahui, sedangkan kamu tidak mengetahui.” (QS. Al-Baqarah:216)

Buat solat taubat, hajat dan istikharah 3 malam ok..
InshaAllah, akan lebih mudah bagi u untuk go to the next step.

bvsf06 replied at 15-5-2015 01:30 PM
“Boleh jadi, kamu membenci sesuatu, padahal ia amat baik bagimu, dan boleh jadi (pula) kamu menyu ...

masih konfius nak apa skarang and
honestly paling takot wat solat istiharah

rifaa replied at 15-5-2015 02:22 PM
masih konfius nak apa skarang and
honestly paling takot wat solat istiharah

kadang2 jawapan dah ada, cuma kita tak berani buat pilihan
tu sebab kena solat hajat dan istikharah, minta bantuan Allah tetapkan hati dalam buat pilihan

solat hajat dan istikarah mmg jalan terakhir utk saya solve problem
yes, sometimes kesan pilihan yang dibuat selepas istikharah mmg nampak tak best dan xberi advantage pada sy
tetapi sy cepat sgt move on and recover dari kesakitan/kesedihan
mungkin itulah hikmah petunjuk Allah, kita xdapat apa yg kita inginkan, tapi kita xkecewa dan meyesal dengan pilihan yg dibuat...

Sudahlah, tak payah korang nasihat-nasihat si TT ni.
Dia bahagia jadi wanita teranya.
Bukan je bahagia - BANGGA menderita teranaya......
Otherwise she would have learnt from her first marriage dengan jantan
sengkek. She gave everything and receive nothing from that first marriage
except dapat dua or is it 4 orang anak?????
Dah bercerai tu, patotnya beringatlah.
NO!
Dia pi nikah pulak dengan BBNU sengkek!!!!
Kalau kawen kerana nak masok sorga, toksalah menjoyah hal laki kat orang.
Ni, abis sume kesah dalam kain and luar kain diceritakannya.
Dapat ke masok sorga macam ni......????
Sudahlah.
Let her be.
Kita enjoyyyyyyyyyyyy...........

kalo aku baik bercerai tak yah berlaki menyusah kan aku..tp tak tau la kalo tt mengharapkan pensil 2b laki dia kan...so ko sendiri tanggung la..jgn laki ko makan anak dara ko dah..kalo aku baik tak yah berlaki dr ada laki menyusah kan aku..dah noktah..nak dgr tak nak dengar tu ko punya pasal la tt...

Hana replied at 15-5-2015 01:00 PM
kurang tepat.
jadi andartua pun  ...

kurg tepat utk sesetengah org ... tapi mgkin tepat utk sebahagian org lagi..  pndgn org berdasrkan pglaman idup... mak aku ckp idup dia plg hepi ms bujng...sebab mak aku xpnh jd andartu.. org dlu2 kawin awal.. so bila awin awal... pikul tanggungjwb pun dlm usia masih mentah.. kawin pun kga aturkan..aku pun tgk mak aku ckup sabar...ayah aku pun bkn calang2 ckup mncabar... stakat mslah edel rita xstanding walau sblah mata pun.. tp mm ko kata... setiap fasa kehidupan ada masalah... dan setiap mslah pun ada jgka hayatnya.. kdg2 ada mslah yg selesai sendiri tnpa kita sedar..

plus mak aku nasihat mcm tu pun bertitik tolak dr akak aku yg asyik mengeluh psl lakinya dn mcm2 mslah rumahtangga..

ko pun akui masa plg best time bujg ada pakwe kan.. ya btul la time tu plg best... wangi kan.. aku paham perasaan andartu... sebab aku pun kawin lewat juga.. hidup sunyi walau sekeliling hingar bingar.. hidup kurg makna.. jeles gila dgn mreka yg ada psgn hidup ada kga ada anak2... tp mslah andartu xkan seberat mslah dlm ruahtangga jika dpt lelaki xbtanggungjwb.. dan nk mgharap jmpa lelki mcm kapten rindu 200%.. mcm hero2 hindustan.. mmg la mustahil.. sm mcm ppuan juga.. x yg smpurna..

so klau nak kawin tu.. pikir masak2 .. timbang banyak pkara.. kalau sanggup hadapi pancarobA.. silakan kawin.. dah terkawin tu terimalah seadanya.. laki ms jadi pakwe lain watak... beruntungla sapa yg dpt laki baik.. kalu tekawin dgn laki mls.. minta cerai... cari laki lagi... kawin... mslah akn tetap ada walau sapa pun laki .. takkan nak kawin cerai awin cerai.. xjaminan pun lepas kita cerai dgn lki mls kita akan dpt laki rajin pla.. kbtulan dpt lki rajin.. mslah laki kuat komplen pla.. takkan nak minta cerai lagi.. smua laki ja yg x btul... diri sendri x mau audit..

tapi jgn la jadi dungu sngat.. dah pth siku pun masih nak bertahan dgn laki kan.. ada akal utk pikir... xda la pasrah xbtempat..

aku ni kawin lmbat... so sblm kawin mmg bercita cita tinggi nak jadi bini solehah... bila dah kawin... mak aihhhh bkn senang wooo nak jadi bini solehah.. gila mencabar...

tapi xpa la.. bg aku antra bujg dn kawin.. aku lagi suka hidup leps kawin wlupun bnyak cbran... cbran2 tu buat hidup lagi bmakna.. aku anggap saja sbg perencah utk emberi rasa dlm kehidupan di dunia yg fana ni

eh apesal aku merepek ni haha.. pjg lebar aku tulis

poyohabis replied at 15-5-2015 06:55 PM
kalo aku baik bercerai tak yah berlaki menyusah kan aku..tp tak tau la kalo tt mengharapkan pensil 2 ...

sm kot... bkn sng oo mnyesuaian diri.. letih... lg2 klu dpt laki... kita maksudkan lain... dia phm lain... kalu phm positip xpa... ni phm arah negatip memnjang... bulih gilaaa woo

Hana replied at 15-5-2015 01:00 PM
kurang tepat.
jadi andartua pun  ...

u sounds like my staf.ms bujang 5* staff.muke manis je. lps kawin terus 0* performance n I doa hari2 supaya dia berhenti b4 I pecat dia.

Laki ni ada ego dia sendiri tau...

Ko sah2 dah buat dia x ubah mcm maid..

Seolah2 ko berlakikan dia utk halalkan dia tinggal kat rumah kau sambil tolong kau buat kerja rumah dan urus anak2. Apa beza dgn maid???
Ko kata ko tak kesah dia x beri apa2 berbentuk material tanpa ko sedari itu dah guris ego dia sbg laki.Sepatutnya ko biar dia cari duit utk tanggung engkau sefamili. Bkn engkau yg carikkan duit utk tanggung famili. Lagi satu, anak2 kau mmg x boleh diajar utk buat kerja rumah ke? Kalau dah sekolah tu dah boleh ajar tolong buat kerja rumah. Apatah lagi yg dah boleh naik moto tu.. Kalau aku jadi laki tu pun aku bosan ada kat rumah. Aku x functional sbb bini aku rasa dia dah sediakan segalanya maka dia boleh lekehkan aku. 3 tahun tu...hmmm

Innrukia replied at 15-5-2015 09:38 AM
errr bro, rasanya tt pun termasuk golongan budget hebat, terror, sempurna hidupnya kat bod gossip  ...

buang karen je nk nasihat lebih2 kat TT ni... kita layan syok jah dah lerr....

BingkaUbi replied at 18-5-2015 10:05 AM
buang karen je nk nasihat lebih2 kat TT ni... kita layan syok jah dah lerr....

yer bro...lgpun tak alami & rasa apa yg tt rasa so inn tak phm la

noraidil_06 replied at 16-5-2015 01:03 PM
u sounds like my staf.ms bujang 5* staff.muke manis je. lps kawin terus 0* performance n I doa har ...

alamakk..ini bos i ke?
eh. bos i cina ppuan.
arini sure dia bengang. last week EL. arini mc pulak.
saya cuba sedaya upaya menyiapkan keje la ni.

salam sis..banyakan bersabar..sebagai seorng isteri anda wajib taat pada suami selagi tidak mensyirikan Allah.
selagi anda bersabar,anda akan dapat pahala...selalu la berdoa,solat hajat tahjud taubat serta dhuha..bnykan berzikir...sambil masak baca lah doa zikir..bersabar la melayan keranah suami puan..insyllah..
Allah akan balas dengan berlipat ganda..
Andai suami puan masih lagi tidak bertanggungjawab,maka pangiilah ayah ibunya atau org yg lebih tua untuk bg nasihat pada suami..klu boleh jgn lah bercerai..kasihan pada anak2

klu puan rasa susah hati..maka zikirkanlah  Hasbi Allah Wani'mal Wakil fani'mal Maula Wani'mannasir.
hanya pada tuhan kita berserah...saya pun ada masalah juga...setiap org akan diuji...tidak beriman seseorg itu selagi belum diuji...