CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cakur

All About Bandung Indonesia - Part 23

Sutra06 replied at 20-5-2015 03:32 PM
Kak ainunaina x reply pon pm sy......uwa..uwa....

Errkkkk..tak de pun....takpe...watsup je la...akk reply cepat  0172262468.
sorry tak de...

cakur replied at 20-5-2015 09:42 AM
sudah ok tampaknya.

satu saja. de fashion itu dekat dengan toko tiga. jadi pasti sekali. lalu k ...

thanks cakur. lagi 1, saya ada survey2 transport. Ada yang cadangkan elf long 19 seater. rasa2 besar tak ruang bagasi jika untuk trip shopping macam kami ni? Sebab saya rasa yang pergi sekitar 18 orang.

finasophie replied at 21-5-2015 06:39 PM
thanks cakur. lagi 1, saya ada survey2 transport. Ada yang cadangkan elf long 19 seater. rasa2 bes ...

tak cukup biasanya. boleh minta tambah kereta waktu jemput dan hantar ke airport.

alesandra replied at 19-5-2015 10:11 AM
owwhh..kalo tk penah nampak maksudnya dah tak jual sgt la kat bandung eh?seluar neh trending dah l ...

Sama la..smlm duk cr brg kiriman jiran mak
Kesian la tgk mak tu duk mcari2
Last2 ckp..xpyh nk myusahkan diri
Kita pnye setelkan dulu
Ni duk pengsan lg xlarat

Benci betul dlm flight semalam
Bisingnya depan belakang
Yg baby bising
Yg org tua pn sama naik
Tlglah respek org lain juga
Bukan awak sorg je naik flight :

cakur replied at 21-5-2015 09:37 PM
tak cukup biasanya. boleh minta tambah kereta waktu jemput dan hantar ke airport.

elf ada berapa jenis ya? saya tanya dan google dekat banyak tempat dah. ada yang 10, 12, 14, 16, 19 seater.. keliru sikit..

Follow Us
finasophie replied at 22-5-2015 10:07 AM
elf ada berapa jenis ya? saya tanya dan google dekat banyak tempat dah. ada yang 10, 12, 14, 16, 1 ...

elf itu ada yang ukuran standard, dan ada yang panjang (elf long).

seat di dalamnya bisa dikonfigurasi macam - macam. elf biasa itu biasanya 9 - 14 seater. termasuk seat di sebelah supir. kalau elf panjang bisa sampai 21 seat.

syue86 replied at 22-5-2015 06:32 AM
Sama la..smlm duk cr brg kiriman jiran mak
Kesian la tgk mak tu duk mcari2
Last2 ckp..xpyh nk my ...

Aku setuju. Kdg2 sibuk cari brg kiriman org smp menyusahkan kita. Psl tu aku paling malas klu org kirim barang ni. Aku ckp senang saja, klu jumpa aku beli, klu tak jumpa aku tak beli. Klu benda senang cari takpe, ini yg cari smp ujung pasar pun tak jumpa. Bikin panas betul. Kita ni nak berjalan bukan nak sibuk cari brg org. Yg manusia tu pun, jgnlah menyusahkan org dok kirim itu ini.

Aku klu adik beradik atau kwn2 gi mana mana tak pernahlah dok mengirim itu ini. Kdg depa tanya, aku ckp, aku tak nak apa2. Toksah beli apa2. Tak nak menyusahkan org.

Dah ke bandung last week

Naik Malindo... paling murah la masa beli tu. Tiket 2 org return dlm 500.

Day1 - Sabtu
Dok Progo Jln Riau - Booking kat Agoda 73 hengget je per nite. Tp breakfast hancus...padan le dgn harga..hehehe
Lepas checkin hotel, gi lunch kat Heritage food court. pastu jalan2 kat FO sekitar Jln Riau. dlm pada nak survey2 je habis la gak dekat sejuta...

Sbb dah byk belanja jadi mlm tu makan nasi goreng yg jual tepi jalan depan progo tu je.
Sedap ooo... dan walau pun jual kat kete tolak, pakcik tu mmg sgt pembersih. nasi dia 10000 je sebungkus. banyak pulak.

Day2 - Ahad
Ambik supir. gi jalan shopping dalam bandung
Rumah Kain - Pasar Baru - Toko Tiga - Lunch di Restoran Iga Bakar - Anakecil - Cibaduyut.
On d way balik, supir bawak round kat cihampelas. malas dah nak berenti sbb dah tak larat jalan..heehee
Malam dinner Kedai Belacan.

Day3 - Isnin
Baru gi Tangkuban Parahu. Cantik sangat tempatnya. Tapi x payah la bagi penjual kat sana ikut2. Walaupun dorang berkata manis nak tolong2 ambil gambar or nak tolong2 bagi info. sbb last2 dorang akan keluarkan barang2 mintak korang beli...sekaki je jalan ngan korang sambil merayu2. spoil jadinya mood. mula tu mmg la nak beli sbb sambil2 tolong. tapi harga melampau. Ada ke nak jual fridge magnet 4 keping dgn harga 450 ribu...

lepas tu singgah kopi luwak jap.

Then gi de ranch. Tutup rupanya hari isnin.
So terus ke floating market. Lunch pun kat sini.
Best. macam2 pilihan makan ada.

Lepas tu gi cihampelas. smlm lalu je. hari ni baru betul2 jalan situ. melepak ci-walk jap.
sini happening. next time dating nak dok area sini la pulak.
Balik singgah kartika sari dan Amanda. Then singgah mkn kat bakso enggal malang.

Mlm makan lagi nasi goreng pakcik progo tu.

Day 4
jalan kaki sekali lagi ke FO jln Riau sebelum balik.
Balik tu suruh hotel call taxi bluebird je ke airport.

Baru balik dari bandung,best sgt.kitaorg rancang nak pg agi tahun hadapan.sbb seronok sgt.anak aku pun nangis xnak balik.dah bibik yg diupah kat sana kena pujuk dia.haha..

Shopping FO= bg aku murah sgt2. Keluar berbag2.kat anak kecik je habis 2 juta.mmg kat semua fo aku menggila masuk je dlm beg.suami aku pun.

Tangkuban perahu= best sgt.mmg ada orang akan ikut kita jual barang key chain mak nenek segala.tp kena pandai tawar.kat kedai yg ada patung org ukir kayu tu..aku tawar hingga dapat 6 patung 100k rupiah.baju kat situ yg ala warna ombre tu 5psg 100k.key chain jgn beli,kat kg daun ada org jual 50 utas 100k.murah.tasbih pun jgn beli..kat bandar ada jual.lg murah.belerang makcik aku beli 350k sebotol,aku beli 50k shj.pokokny pandai tawar.dan sapa2 ada gatal2 silakan belerang tu.mmg bkesan dan bagus.

Kawah putih=suka pemandangan dia.tp serabut sbb bnyak budak sekolah.asap dia tu sbb degil xpakai mask..mmg batuk2 smpai skrg.tp best.

Strawberi=petik sdiri makan sampai puas.jgn beli strawberi yg melambak tepi jalan mahal.lg satu celup air gula.

Makanan=semua sdp2. Kg daun.restoran bang jo kot xingat.murah..tp sedap sekali.sangu liwet ibu ika jgn pernah kesitu xsdp.mang eking asih.floating market..makan sampai nak muntah.sbb banyak asih.utk 3 org..tukar sampai 250k utk makanan sbb asih sgt.rege makanan kbanyakan 20k rupiah je.sate sayur ke apa gitu sedap

Supir= khidmat supir yg aku guna mmg bagus.bawak jalan smpai tengah malam,perihatin.mmg aku nak bg 5 bintang.puas sgt pkhidmatan dia.

Jajan= sila beli bagelen kartikqa sari sdp sgt2, brownies pun,choc stick tu,yg biskut almond tu,pisang salai aku xberapa suka.pagi2 sila ke pasar tani berhampiran toko3 utk dapatkan jajanan.beli kerepek nangka banyak2 ok sbb sedap sgt2.

Pasar baru= kalau pemandu pelancong cakap jgn pergi kedai sekian2. Jgn hiraukan sbb pemandu tu temberang,dia bawak ko kat kedai mahal utk dapatkan komisyen.ada kedai yg bagi telekung cantik 350k.
Aku xpercaya harga mahal gitu,aku biokan org lain kat situ,sementara aku ke kedai lain.aku dapat harga 200k shj.

Kesimpulanya bcuti dibandung best.banyak tempat dh pegi aku rancang nak ulang lagi adalah bandung.sbb aku suka makan.kalau dalam negara adalah sabah.

Jangan kedekut dgn supir k.perkhidmatan dia bagus,jgn kedekut hulur lah tips tiap kali lps balik dr jalan.kalau makan ajak aje sekali.bila layan supir mcm keluarga kita je,mmg pkhidmatan kita dapat tiptop.siap dibekalkan kita mcm2 bila pulang.uwa..sedihny pulak,sbb supir aku baik sgt dgn bibik upahan kat sana tu.

syue86 replied at 22-5-2015 06:37 AM
Benci betul dlm flight semalam
Bisingnya depan belakang
Yg baby bising

naik airline mana?

Edited by syue86 at 22-5-2015 10:00 PM
Peterpan17 replied at 22-5-2015 12:30 PM
Aku setuju. Kdg2 sibuk cari brg kiriman org smp menyusahkan kita. Psl tu aku paling malas klu org  ...

Betul!rasa mmg tbakar betul bl cr xdpt
Dah tu tah sape2 ngan kita
Mujur duit ade bagi
Tp skjap2 tukar2 brgnya
Tu yg hangat hati tu
Mujur mak bijak xkasi my number phone

Samalah..
Xsuka biasakan diri kirim kt org
Nak2 empunya diri sgt detail dgn apa yg nk
Tak suka susahkan org

alesandra replied at 22-5-2015 04:27 PM
naik airline mana?

Air asia je

Nk fly selasa ni dr senai...
nak tanya pendapat forumers....penginapan apa yg bagus dekat dengan safari?
Saya ber8.....kalau dad yg macam home stay lagi bgus...ada tgk hotel yg mcm resort..ada 2 bilik tapi harga hampur 2 juta satu malam

@ cakur.. mohon pencerahan.

Dari airport Bandung ke hotel area Jalan Riau biasanya tambang taxi berapa?
Dari Jalan Riau ke Pasar Baru senang tak dapat taxi dan mahal x tambangnya?

AikawaSheik replied at 23-5-2015 09:30 AM
Nk fly selasa ni dr senai...
nak tanya pendapat forumers....penginapan apa yg bagus dekat dengan sa ...

kalau macam homestay bisa cari di daerah puncak sana. di sini namanya villa.