CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 14032|Reply: 176

[Tempatan] Dek Kerana Telur Seorang Guru Berlinangan Air Mata

Cikgu Berlinang Air Mata Dek Hadiah Telur Itik Murid                                May 19, 2015                352

SEPERTI semua maklum, 16 Mei lalu merupakan hari teristimewa buat semua insan yang bergelar guru atau pengajar.
Pastinya, ada dalam kalangan murid yang ingin menzahirkan penghargaan atas pengorbanan dan jasa para pendidik dengan pemberian hadiah buat guru yang tersayang.
Tapi, cerita hadiah pemberian seorang murid kepada gurunya yang dikenali sebagai Ruhaida Liani ini menarik hati kami.

Teacher.. saya tiada apa nak kasi dekat teacher. Kebetulan itik saya baru bertelur empat biji semalam. Ini sahaja yang ada, ikhlas dari saya buat teacher,” kata murid itu kepada cikgu Ruhaida.

Facebook guru itu memperlihatkan dia mengajar di Sekolah Kebangsaan Ketengah Jaya 2 di Terengganu.

Pemberian ikhlas anak murid yang menghadiahkan telur itik ini sedikit sebanyak menyentuh hati guru ini.

Walaupun kekurangan wang ringgit, namun usaha anak murid ini bagi menghargai gurunya layak dipuji.

Kata Cikgu Ruhaida, hadiah ini membuatkan dirinya menitiskan air mata terharu akan keikhlasan anak-anak didiknya.

Untung sungguh Cikgu Ruhaida dikelilingi dengan anak-anak murid yang menyayangi dirinya.

Pengalaman hari guru ini, pastinya membuat Cikgu Ruhaida bersemangat untuk terus berkhidmat dalam mendidik anak-anak bangsa menjadi insan yang berjaya. – MYNEWSHUB.CC

telur itik pun best buat masak lomak ke, buat telur masin ke...
anak pun nk kasi hadiah kat cikgu2 die, aku suruh die pakai duit sendiri...lebih afdhol aku ckp kt die

kat DIY ade jual set utk guru.. rega dlm rm2... ramai budak serbu....
janji bg hadiah...

ada terbaca budak hadiahkan cikgi kuih 3 bijik dari sarapan dia

padahal budak tu miskin.

yang penting ikhlas...

The true value of a gift is not how much it costs...but it's the thought that counts....

Follow Us
sapa la yg mulakan tradisi bagi2 hadiah masa hari guru ni... cikgu tu mmg dh dibayar gaji kot nk mengajar. Tu pun ajar nak tak nak je. Pastu meroyan kat FB kata bnyk keje lah, stress lah. Cikgu2 jauh kat pedalaman tu mmg patut diberi penghargaan oleh kementerian sbb sanggup berkhidmat kat jauh2 ceruk.

BTW, ada bdk2 yg miskin tak nak g sekolah masa ari guru sbb malu tak mampu nk bagi hadiah. Cikgu cikgi plak gigih upload kat FB koleksi hadiah yg anak murid bagi..nak bangga sapa dpt hadiah paling bnyk...

damn ninja cutting onions

seingat aku, aku x penah pon bagi apa2 kat cikgu masa hari guru... walopon aku ni antara anak murid yg femes (masa zaman sekolah rendah je)

pp_gurl replied at 20-5-2015 11:22 AM
sapa la yg mulakan tradisi bagi2 hadiah masa hari guru ni... cikgu tu mmg dh dibayar gaji kot nk men ...

itu la, kesian jugak kalau budak2 miskin nie. Terbaca jugak satu budak miskin bagi hadiah kuih kat cikgu dia, siap tarik cikgu dia kat tempat tersorok skit sbb malu nk bg hadiah kuih jer...

hr guru isnin lps aku buatkan mini hamper je utk ank2 bg kat cikgu..
atleast cikgu bole ngap2 mase semak buku bdk2...

Memang terharu, sob..sob....

Anak2 i x pernah gigih nk bg hadiah pun kt cikgu.maknye je duk sibuk belikan.

masa aku sekolah rendah bila hari guru aku mesti bg sabun mandi kt cikgu..
slalu bila bapak aku blk keja mesti bw balik sabun bnyk..dulu bapak aku driver bas ekspres..
bila isi minyak mesti dpt sabun..tu yg sabun bnyk giler..

Hmm..tak payah susah2 la dek..wajib ka?

Anak i dah prepare hadiah utk cikgu2, 10 org u, tapi last2 buat balik satu...

katanya tak nak bagi lah kat cikgu tu, panggil budak2 kelas cerdik je ikut dia ambik gambo, mentang2la dia n kwn2 dari kelas x berapa cerdik...tak diajak langsung

nasihat i kat anak i, bagus lah tuu...hargai guru yg hargai murid2 je lah

last2 dia bagi hadiah tu kat guru mengaji dia, berbaloi

anak buah aku balik sekolah kelmarin bawak pesanan cikgu2 dia "kalau nak bagi hadiah kat cikgu .. jgn bagi pen la ya". agaknya koleksi pen cikgu tu hadiah dari murid2 masa hari guru tahun2 sebelum tu dah banyak la tu kan. ahhaha. adik i sajez ... bagi lah cikgu2 tu barang2 dapur. kicap ke. cili sos ke. susu penuh krim ke. atau sabun basuh. kan berguna jgk tu.

ak rse cikgu2 x pyh la nk tayang2 hadiah tu.. sb anak2 murid yg tgk kat fb rse sedih kalau diorg x bg hadiah.

ak dulu org susah.. tp sb nk bg jugak hadiah kat cikgu, ak bg jugak.. sabun ketul yg rege 0.80 sen tuh.. paling besar hadiah aku bg pun, kotak tisu myb sb dia dh siap bkotak kan jadi nampak mcm ooo besarnya hadiah aku bg kat cikgu.

ak sedih sb kawan2 anak org senang, boleh bg hadiah mahal2 siap bwk dulu mai sekolah tunjuk hadiah memahal.. lps tu balut depan kawan2.. sadis perasaan ak mse tu.

cikgu2 plk bangga bila dpt tunjuk sape dapat hadiah paling banyak... hmmm..

alahaiiii...sapa potong bawang nehhh???

bellaa replied at 20-5-2015 11:06 AM
ada terbaca budak hadiahkan cikgi kuih 3 bijik dari sarapan dia

padahal budak tu miskin.

aduhhhh...apsal ramai pulak ninja potong bawang neh???