CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 12979|Reply: 64

Kisah Pelik Di Hentian Rehat Temerloh, Mana Datang Duit Ni?

Kisah diceritakan dari facebook seseorang...pengalaman pelik beliau semasa berhenti rehat di hentian rehat temerloh...

Stop kat RnR temerloh.
Penin kepala plus lapar. Masa makan datang akak pki bju itam dan baby cute giler pakai baju putih.
Akak tu duduk depan aku. Mata bengkak menangis. Dia merayu mintak pinjam duit. Sebab purse dia hilang, minyak dah hbis.

Akal : jangan bagi weh, banyak kes org menipu. Lagipun duit kau da banyak guna duit harini. Travel sana sini. Baiki tayar, lampu, brek, servis kereta. Haa.. Baki dlm dompet pun ada rm100 sumtg.

Aku terus cakap takde duit.. Akak tu merayu2. Aku berkeras cakap takde duit. Dan akak tu bgun n blah. Baby tu pandang aku.

Hati : sampai hati ko biarkan akak tu. Ce bayangkan akak tu ibu, baby tu jojon. Bodohla ko ni.

Aku terus kejar akak tu. Terus bagi semua duit dlm purse aku. Adeh… Tawakal lah. Law tipu pun tipu lah. Tp ak xsmpi ati nk tgok muke cian baby tu. Sempat snap gambar (gambar ni jadi blur tetiba. Dunno why)

Lepas akak tu p, ak terus knyg, penin da ilang. Terus balik. Smpi lah tol bentong, akak tol tegur. Dek.. Kenapa letak duit kat wiper. Aku blur. Tgok kat wiper, mcm ade duit. Aku terus stop tepi highway. Fuhh… Duit rm50, ada 20keping. Rm1000. Allahu. Aku pandang kiri kanan. Siapa yg letak?????!!! Meremang bulu roma.. Adeh….. Blurrrr…

Sumber

nakkkkk.......

nampak macam pelik...tp pada Allah ia tak pelik....

kena hari2 berenti kat hentian rehat temerloh tu.

kalau hari2 dapat rm1000, boleh kayo tu. pakcik kayo! pakcik kayo!

Bia betikkkkk

wah...mau kaya macam tu...huhuhu

Follow Us
rezeki drpd Allah s.w.t

sekel replied at 20-5-2015 02:43 PM
rezeki drpd Allah s.w.t

untuk orang yang ikhlas....

moral dari kisah ni, mmg bagus.... at least jadi teladan kpd kita...

but as a reminder, sometime, bnyak org mereka2 cerita cam ni kat FB, so jngalah terlampau percaya sangat bulat2....

mana yg baik, kita ambil sebg pengajaran

macam fake je benda ni..memang betol dia galakkan kita untuk bersedekah..tapi bila duk pikir balik, dia da bagi sume duit kat orang tu, camne dia boleh teroskan perjalanan yang terang2 kat tol nanti kena bayor?

pastu bawak kat highway duit terselit kat wiper, confirm2 akan dibawak angin. huhuhu unless dia lekat pakai gam gajah ler.

cuma kalau (kalau benar), betul la setiap sedekah tu 10 kali ganda ganjarannya....

aku pernah dihampiri oleh seorang budak perempuan kat 1 hentian rehat. usia dalam 19-22 tahun gitu. mcm pelajar uni/kolej. hentian tu mmg center dan dalam 2km berhampiran kawasan uni/kolej. dia ckp dia ada masalah, purse tercicir ke ape tah. takde duit nak isi minyak motor.

masa tu aku dalam toilet, dan takde orang. aku dgn dia je dlm toilet tu. kebetulan mmg tak bawa handbag/purse ye la nak ke toilet kan? handbag minta kawan jaga jap. aku ckp, minta maaf la adik, akak tak bawak beg duit."

aku tak pandangn mata dia, takut kena pukau...huhu.. aku terdiam kejap dan atas bawah aku tilik budak ni. ok...mungkin ye, mungkin tak purse dia tercicir.astu terpandang smartphone yang dia tengah pegang. aku tanya la, "dik, nape tak call/whatsapp member2 datang tolong?" - aku agak2 dia mungkin student yg belajar area2 tu je.so takkan jadi masalah kalau member lain dtg tolong kejap. dia ckp xde kredit. aku...sejujurnya berbelah bagi nak tolong ke tidak. tapi sbb aku ckp aku tak bawak handbag, so aku terlepas dari rasa bersalah tu. aku pun minta maaf dan keluar dari toilet.

aku kesian, tapi dalam masa yang sama takut juga. huhu. sepatutnya, aku boleh je isi RM5 minyak motor budak ini, aku sendiri pi byr kat kaunter dan tak perlu bagi cash kalau takut kena tipu.. kan? haih..

tengok...ini la padahnya bila kes betul2 tak susah tapi disalahgunakan oleh pihak tak bertanggungjawab untuk menipu, sampai orang yg betul2 dalam kesusahan, kita sendiri jadi fobia nak tolong.

LuLu^Lost replied at 20-5-2015 05:03 PM
aku pernah dihampiri oleh seorang budak perempuan kat 1 hentian rehat. usia dalam 19-22 tahun gitu.  ...

tu la....tp tang 5 ringgit isi minyak motor tu aku setuju...boleh jer  kan...

anaktimur replied at 20-5-2015 05:13 PM
tu la....tp tang 5 ringgit isi minyak motor tu aku setuju...boleh jer  kan...

tu la. ralat plak. haha. seharian aku pikir masa hari kejadian tu. dan2 aku letakkan diri aku kat tempat budak tu. dahhh..sape lak nak tolong aku, kalau semua orang pikir mcm mana aku pikir. haha. lain kali kalau jadi, insyaAllah aku akan berserah kepada Allah je la. dia nak tipu, dia punya pasal. janji pahala tolong dah meningkat. dengan syarat, aku sendiri gi byr duit minyak tu. kalau dia lapar, meh ikut akak gi kedai, amik makanan, akak bayar. hehe

LuLu^Lost replied at 20-5-2015 05:21 PM
tu la. ralat plak. haha. seharian aku pikir masa hari kejadian tu. dan2 aku letakkan diri aku kat  ...

setakat 5 ringgit...tipu pun tipu la.... tak ada hal....janji tahu hati tu buat krn sapa....

anaktimur replied at 21-5-2015 07:56 AM
setakat 5 ringgit...tipu pun tipu la.... tak ada hal....janji tahu hati tu buat krn sapa....

betui2..

tapi percaya la...keajaiban sedekah... Allah dah nyatakan dalam quran...

The power of Sadaqah sangat hebat.  Sikit kita bagi, banyak Allah SWT akan balas.  Balasan dalam berbagai bentuk bukan hanya wang ringgit .... tapi kemudahan menghadapi kesusahan, kesihatan yang baik, anak-anak yang berjaya itu semua ganjaran dan rezeki yang Allah SWT balas.

X pe kalau org menipu pun .... tapi kita percaya kita ikhlas menolong. .... In shaa Allah pasti dapat balasan yang baik juga ...

purplegirl replied at 21-5-2015 10:54 AM
The power of Sadaqah sangat hebat.  Sikit kita bagi, banyak Allah SWT akan balas.  Balasan dalam ber ...

ya betul tu...sangat setuju

Aku kalau muka masih muka msian takat rm5 tu boleh pejam mata je bg..sbb kita x tau kesusahan org.. Pernah nmpk nenek tua dgn cucu mintak sedekah kat pasar malam sambil aku tapau nasik lemak, aku tapaukan sekali nenek dgn cucu tu.. Semua based pd gerak hati..kalau gerak hati aku x rasa nk bersedekah atau nk bg berapa ..cukup sampai situ je regardless la bangsa & ugama.. Tp kalau set2 muka PATI mmg aku x bagi...