CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: anaktimur

Kisah Pelik Di Hentian Rehat Temerloh, Mana Datang Duit Ni?

cite tahyul ni.. org cina keje siang malam nk dpt kn rm1000 melayu lak gedebuk duit rm1000 jatuh dri langit.. ang pa x yah sembang la org nk bgk rm1000 free2. rm1 pun org x bgk

1k terselit kat wiper belah pemandu
takkan lah buta sgt leh tak nampak duit tu
tu la melayu
org kapir keja siang malam baru jadi kaya
pastu dia org dgn bangga cerita kejayaan dia org sebab berusaha jadi kaya
nih lah org melayu
sebok citer2 mistik konon2 duit gedebuk jatuh dari langit
sebab tolong org

apa ke tahyol sungguh

Nabi Muhammad yg ada mukjizat hebat pun
dia bekerja

Edited by damian_lee at 16-6-2015 10:50 AM
anaktimur replied at 25-5-2015 07:58 AM
Untuk orang yang dah bekerja...dan masih mempunyai mak ayah... nasihat aku... Dapat je gaji, bayaran ...

bajet untuk mak ayah memang kena sentiasa ada ....
tiap kali naik gaji tiap kali itulah allowance mak ayah juga kena naik ...

nak kongsi satu cara yang sangat simple sebenarnya .... aku baru jer practice benda ni ... harap2 bergunalah ..

buat jer tabung ... lantaklah tabung beli or DIY ... tapi make sure tabung itu reusable ..... so kita x bazir beli tabung banyak kali ....
isi satu ringgit jer setiap hari kat tabung tu .... sebulan baru berapa .... xsampai RM50 pun dalam sebulan untuk masuk tabung tu ...
setahun x sampai RM400 pun ....
niatkan untuk sedekah ,,,, bila dah banyak duit dalam tabung tu ....
bagi la kat mana2  yang patut ....

sebenarnya ini salah satu cara yang bagus untuk melatih diri untuk bersedekah
aku nampak la perubahan dalam diri aku sendiri ....
sbb dulu aku selalu berkira .... takut nak keluar duit ... and sekarang Alhamdulillahdan sikit2 kita akan mula mencari alternative sedekah yang lain .... selain sehari seringgit itu ..

sekadar perkongsian ....

mamapea replied at 2-6-2015 04:43 PM
tiap2 mggu kalau pi psr mlm aku akan spare duit seringgit2 utk sedekah kt
peminta sedekah...niat ut ...

Yang guna duit tapi rasa duit tu x luak tu aku penah rasa..dulu aku jarang nk sedekah tp tgk ada budak ni duduk ngan baby mintak sedekah, aku jadi kesian..so tiap2 hari lalu situ aku bagi la sedekah..

Sejak drp tu aku rasa mcm duit aku xluak.dulu duit banyak tp rasa cepat sgt hbs.tp kali ni duit sikit tapi rasa lambat betul nak habis.rasa mcm dah bli byk benda tp duit tu macam banyak lagi.

Pasal keberkatan duit bagi kat mak ayah tu pun aku dpt rasa.tiap kali balik kg aku bg duit kt mak ayah.blk pun blh kata tiap2 bulan.

So apa yg aku alami ni tiap kali duit aku laki bini short ke, n gaji lambat lagi, mesti ade je duit yg dtg yg jadi penyelamat.duit bonus etiqa insurans kereta la, duit tiba2 ayah nak bagi hasil jual rumah la,mcm2 lagi aku pun tak ingat.tp mmg byk kali.n rezeki aku alhamdulillah xpernah putus walaupun cukup2 makan.n sejak aku dh kerja 5thn mmg xpernah nk mintak harap duit mak ayah.

Berbeza dgn abg aku yg jarang sgt2 bg duit kt mak ayah.dh dekat 10thn kerja pun masih xcukup.balik kg patut dia yg bg duit kt mak ayah.ni lagi dia mintak duit kt diorg ade lah.duit pun xpernah cukup untuk beli rumah walaupun dah kahwin.aku yg lagi muda ni pulak yg dah selamat beli rumah.

Mak aku slalu ckp dia jadi mcm tu mgkn sbb xde keberkatan sbb xbagi duit pada diorg.diorg bukan nak banyak pun.sikit pun x apa lah.n kalau xbagi tp x menyusahkan diorg xpe jgk.ni lagi menyusahkan ade laaa

acksyn replied at 17-6-2015 01:54 PM
Yang guna duit tapi rasa duit tu x luak tu aku penah rasa..dulu aku jarang nk sedekah tp tgk ada b ...

mmg btl..dgn bersedekah kita takkan jatuh miskin..
kekadang bila duit aku hilang aku akan terfikir
mesti aku dpt duit tak berkat..last skali aku hilang dompet
thn lps..duit ada la dlm tu dlm bbrp puluh ringgit..
kad atm & mykad hilang..ni dh kali ke 2 hilang..
melayang aku 200..aku ada la dpt duit x berkat dlm 100..
tp melayang 200 lbh..lps tu aku dh serik..

duit2 bedebuk cam citer kat R&R Temerloh ni bkn selalu berlaku..Ia berlaku ada tujuan dan hikmahnya....memang la orang kapir nak kaya kena kerja...tapi mereka tiada konsep sedekah mcm dlm agama kita....sunnah mereka kena kerja baru boleh kaya...tapi sunnah kehidupan kita, org yg bersedekah, insya-Alah rezki mereka akan sentiasa ada dan tak akan mati kebulurrrrr..itu janji Rasul....

Follow Us