CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: GhostWalking

[Tempatan] Elaun Tinggi, Salah Guna OT Penyumbang Kejatuhan MAS

axl_bach replied at 29-5-2015 02:38 PM
Tuntutan OT lebih tinggi dari gaji basic???? bio betik....dlm gomen bleh ker cenggitu?? aku tgk geng ...

Tak silap aku memang kewangan akan sekat kalo OT banyak2 ni...

Camne aku tau, aku pernah dengar technician n kerani duk ckp2...

konfirm la depa pasni pakat nk berguru dgn sifumat ...dulu eksyen kan

nih aku nak fefeling good good sikit di hari jumaat penuh barokah ni...

dok dlm citer kawan aku la jiran aku la...MAS ada 22k staff kut yg hampa dok sembang kencang kenai org ni kenai org tu...pastu terus buat kesimpulan MAS bengkrap pasal tiket pree pelbagai....ini aku ada macam pantang sikit la walopon aku pon rajin gak buat..generalisation....

aku pon ramai juga kawan2 pihak MAS dari senior management sampai ke tarap2 officer and crew.... tapi idakle aku nak memadankan muka derang  yg mmg kerek tu mmg lah ada....tapi tak selayaknyerlah kita memadankan muka staff2 MAS yg lain...ramai je yg gaji kecik....anak2 ramai....5 tahun sekali tak guna tiket pree pon ada....in contrast ada juga MENGHARAMKAN anak dia fly ekonomi class.... anak dia sedari sedari lahir tak ponah naik economy katanya...

tapi come on lah.... tayah kut nak maki sekalian ummah MAS bagai...semata2 kita takde kena mengena ngan staff MAS...

Taun 80an dulu rasanya ada jugak kes MAS kena hentam oleh airlines seluruh dunia termasuk staff sendiri.. ni ex engineer mas yg cerita..

Kisahnya mas naikkan gaji mgmt pilot etc tinggi2 tp staff bawahan naik rm50 je.. semua boikot and international airlines tanak landing di msia.. pilot mas pun tanak fly balik msia.. staff pun tak gi keja.. kisah dulu la ni..

Kawan aku memang tekad taknak amik tau langsung berita pasal mas sampai dapat surat sebab taknak demoralize

Kesian lah sirius

Follow Us

Katanya wujud juga keadaan bayaran kerja lebih masa adalah tinggi berbanding gaji asas yang dibayar.

mulayu sunni ni melanyak duit OT rupanya, lepas tu bukan main pung pang puyang pang nyalahkan management lah, nyalahkan board lah...kalau dah mulayu tuw, 2x5 ajah...

truly replied at 29-5-2015 02:29 PM
Hahahahahaha terpikir juga tapi tak sampai hati.

Dulu siap offer kat sis, kalau you fly L ...

..First Officer MH370 tu kan penah bawak pompuan kat pilot seat...

truly replied at 29-5-2015 01:47 PM
Hehe yes  Ini lah sebabnya sukar sikit nak simpati. Metaliti kerani N17 hahahahaha (sumpah ta ...

N17 is the Umngok's macai of the macais, balacis' balaci, the creme of the Pprt.....

Ramai pilot mas lari ke negara Arab..lebih masyuk

Bila ada ceo omputeh ni, harap2 kroni politicians taik UMNO jgn sibuk2 nak masuk campur urusan bisnes MAS
let the ceo do his job
Macai2 taik umno yg bodoh bahlol x reti meniaga pi la menyalak kat pwtc sana tu nyanyi lagu anak kecil main api

cmf_premierleag replied at 30-5-2015 12:10 AM
Bila ada ceo omputeh ni, harap2 kroni politicians taik UMNO jgn sibuk2 nak masuk campur urusan bisne ...

brahim's baru sign kontrak baru, 5 taun jah, no more puluh2 tahun, nilai kontrak kena trim sampai 25% drpd rega yg biasa....tatau lah camana rupa nasik lemak mas lepas nih...nasik tawar hambar takdak santan, lauk ikan bilis 2 ekor je kut, ngamuk lagi cepwan tahap mau terjun pesawat mungkin

hzln replied at 30-5-2015 12:20 AM
brahim's baru sign kontrak baru, 5 taun jah, no more puluh2 tahun, nilai kontrak kena trim sampai  ...

Mmg layak pun kotrak brahim kene cantas smpi 25%
Even nasi lemak di era 90s dan early 2000 dolu2 pun supplier penah mark up smpi 300%...cemana la MAS x bengkrap..nasi lemak turun dr syurga barangkali
Akak syak ummah2 yg keje bhgn procurement dan top management  MAS sume bahlol

cmf_premierleag replied at 30-5-2015 12:10 AM
Bila ada ceo omputeh ni, harap2 kroni politicians taik UMNO jgn sibuk2 nak masuk campur urusan bisne ...

yang akak tak faham dgn bangsat2 ini bila MAS rugi saban tahun pun mereka menyalak macam hanjeng,
bila hire orang luar untuk memulihkan pun mereka menyalak macam babi,
udah nya apa yang mereka mahu??
ke memang hobi suka menyalak macam hanjeng dan babi?
kalau sehari tak menyalak macam macai BBNU tak sah kot hidup mereka ini??

Changa replied at 30-5-2015 12:29 AM
yang akak tak faham dgn bangsat2 ini bila MAS rugi saban tahun pun mereka menyalak macam hanjeng,
...

Jangan kata  ceo omputeh jah...bila airasia swap saham dgn MAS satu tika dulu pun, ummah MAS menggigil2 laksana nampak malaikat maut izrail bila Tony Fernandes pegang MAS sekejap
melalak2 union MAS
Paranoid sgt ummah2 MAS ni
Org hitam ko takut
Org puteh pun ko takut
Hanjeng sgt perangai

Babi menyalak ke @changa??

hzln replied at 30-5-2015 12:20 AM
brahim's baru sign kontrak baru, 5 taun jah, no more puluh2 tahun, nilai kontrak kena trim sampai  ...

Dia buat nasi lemak style kedai mamak.. ganti santan dgn minyak masak...

Elok pak nasir air asia masuk tender mas pulak..

cmf_premierleag replied at 30-5-2015 12:23 AM
Mmg layak pun kotrak brahim kene cantas smpi 25%
Even nasi lemak di era 90s dan early 2000 dolu2  ...

MAS ni sama je dgn gomen opis.. lubuk kroni buat duwet..

Dah la crew sembah ratu kat kokesen je.. kalau org sawo matang layan gitu2 je..

cmf_premierleag replied at 30-5-2015 12:32 AM
Jangan kata  ceo omputeh jah...bila airasia swap saham dgn MAS satu tika dulu pun, ummah MAS mengg ...

Majority meleis kat mas tu.. mcm opis gomen.. mana nak terima org baru yg aggressive dan pantas.. tgk kj masa mula2 naik dah la.. geng songkok tinggi olskool pakat gelabah bergetar2 mcm lembu kena pagar letrik..

Edited by akubest at 30-5-2015 12:48 AM

byk la faktor actually pada pandangan aku....MAS ni kalo management byk invisible hands....kalo staff union plak kuat....tapi aku kesian kat crew la .....pada aku depa nih membujur lalu melintang patah...depa mmg service MAS elok2....walopon kekadang hotel takdak bekfes, transport tadak ..belum citer lagi kena service kapal hauk....service plak area2 india dan sewaktu dengannya... tapi they manage to service pax dengan baikla pada aku... pasal derang la...org still naik MAS...

pada yg kata depa dok servis omputeh je bagus...frankly aku tak ponah rasa cam tu....and at one time masa anak aku kecik...aku dah selalu sgt mintak crew basuh botol susu and bagi air panas...ujung2 aku sampai dah ke dapo dia cuci botol and amik air panas sendiri...sbb mcm kesian plak laaa crew2 nih kan.... and ada crew bitau aku kenapa certain crew macam pilih bulu pada mat salleh...depa bitau mat salleh ni kalo servis bagus derang akan tulis dlm compliment form....so rating mAS naik la... kalo melayu??? hmmm...nak puji jauhla...pantang salah sikit terus terus kena kehji....

ehh terpanjang pulop