CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 7091|Reply: 63

Apakah Kritikan masakan Paling Dahsyat korang pernah kena?

Salam semua

w ni baru saje masuk kelas 101 memasak (kat rumah je) sblum ni tau masak  air je...
tp ade la rs sakit ati jgk bile org lain kritik..beginner..kan...lagi2 dgn kata2 mcm ni "kerasnye sayur ni..nak gigit pun xleh..gajah pun x nak makan.."...

korang pulak mcm mana? ade yg lagi dahsyat?..sila share...di sini...

Rate

1

biasa org just kritik terlebih masin or terkurang garam

tapi jgn patah semangat k..
lama2 ok la tuh..
chayookk

iols ms remaja dulu try msk kari asam...jenis kari pekat xder santan tu... abg dan adik ols jadi le food tester tp mcm hampeh je komen... theyols ckp kari iols kalo campak kat dinding bole kelepek melekat mcm dodol... mcm siot je... actually xder la teruk sgt rupa kari asam iols tu...

Rate

1

laki i penah ckp...pas kawen ngan i umor pendek sbb ari2 makan makanan masin2. i slalu masak masin. actually komen dia semua sentap2 belaka n ada yg dia buat bahan nak ngata i bertaun2. tp xde la i amik ati sgt. just take note n usaha la lg. kalo ada yg sedap dia ckp la sedap. tp kalo x sedap tu terima je la.

Rate

1

bile aku masak contohnya sambal sardin tp orang tanya 'ko masak apa ni?' sakit ati kite

Follow Us
"berapa banyak lada hitam yang kau letak ni?"
"lupa letak garam ya?"
"letak ikan bilis main masuk je ya. tak basuh dulu.  lain kali basuh dulu"
"engkau ni berapa banyak perkakas la yang kau guna time masak. semua benda keluar"
ini kalau mak Wakai yang komen

kalau adik pulak;
"makan ni sakit perut tak?"

tak sentap sangat tapi ini yang paling ekstrem pernah Wakai dapat

yang paling Wakai ingat, bila Wakai tanya emak "sedap kan Wakai masak?"

mak jawab "bolehlah kahwin macam ni"

atau "dah orang masakkan..ya sedap aje"

emak Wakai memang tak suka puji Wakai

Rate

1

aku paling sentap bila dah penat2 masak, sekali takder sapa nak makan

buat penat aku jer masak

laki aku takde la komen sentap2..
tp bile die ckp.. " masin la daging ni" dengan nada abis lembut..
tu pun aku sentap! hahahahha camner tu..

Edited by watever_0607 at 9-6-2015 10:20 PM
znuyul replied at 9-6-2015 03:30 PM
tapi jgn patah semangat k..
lama2 ok la tuh..
chayookk

thanx yo..

tu la kan..

baik masak makan sndiri sudah...w bukan nye masuk american's next top model ke ape..sampai nak kena hentam gituw...dpt sakit ati je...akhirnye...
kalau rupe ade ala supermodel..xpe jgk...uhuhuu....

sayur tu jenis..karot.., koli flower, kacang buncis...yg w silap sbb terlupa nak tutup..jadi cepat la sayur tu jadi lembut...

chilly replied at 9-6-2015 03:42 PM
bile aku masak contohnya sambal sardin tp orang tanya 'ko masak apa ni?' sakit ati kite

thanx korang...sbb sudi share...

w teringat drama melayu..slalunye..kalau ade part2 komedi tu mesti ade selit..bab isteri baru belajar masak..
so..mmg lawak la...jadinye...

tp realiti...nye xde la lawak mana...yea la..self-esteem tgh low....

sbenanya aku xsuke time aku masak ade org nyebok sama, aku rimas sebab byk sgt chef mcm2 plak resepi kuar nanti sedap xsedap aku nak buat sorang melainkan aku yg mintak tolong, tapi still aku akan sentap kalau org komen xsedap ekekeke

chilly replied at 9-6-2015 06:05 PM
sbenanya aku xsuke time aku masak ade org nyebok sama, aku rimas sebab byk sgt chef mcm2 plak resepi ...

yea la...w pun rasa better mcm tu..masak sorg2...lantak la bleh hadam ke x lepas tu...pandai2 sndiri je la..
nnt dh mcm 2 komen...ni salah tu salah nape buat mcm ni nape buat mcm tu...last2 dari ade semangat nak masak...
kite pulak yg masak...uhuhuhhu

Aku paling xleh terima bila time msk laki aku dok komplen "eh, mak sy slalu msk mcm ni" "mak sy msk mcm tu"...sabo jela...

Mase aku blaja masak lepas spm.. Amat susah nak please adik laki yg mase tu tgh skola rendah.. Sbb bg dia, apa yg mak aku masak lg sedap dr org lain..termasukla aku..
Sume org makan jek, tak banyak komplen..tp dia mesti cakap, tak sedap mcm mak masak.sedihnya rasa...hehehe.. Skang ni..aku seronok sbb dia cakap..dah sama rasa mcm mak masak dah..

Cubaan pertama aku menerai buat cengkodok mase tu form 1

Aku pun bancuh lah adunan masuk pisang ada lebam ulat ke aku bedal je taram semacam gigih ni dok meramas pisang dengan ghairahnye nk jamu kawan kawan ni yg setia menunggu kt ruang depan aku mmg konpiden habis yg cengkodok aku akan mables punye !!.
masuk gula sebotol garam sket ramas lagi. Sesi menggoreng pun bermula dan tamat !!.

Aku pun hidang lh kt dorang yg dh kebuluran menunggu, bau bapak wangi kate kawan aku ini rasa mesti gempak ni !!. Aku punye senyum sampai telingeee sekali dorg ngap !!. Wooiii !!. Ko nk kitorang arwah segera ke hape ni ?!. Ini kalau kodok makan mmg kojol teros !!. Kucing jilat je cukup kompom koma ko tau !!. Sekali aku tersalah letak garam jadi gula. Gula jadi garam daaaa.

Rate

1

pernah sekali lepas kawin dulu buat house warming ajak jiran2 datang sambil berkenalan. aku masak nasik lemak je.. tapi tak menjadi sangat. sambal pun ntah apa2 rasa dia. pastu ada la group akak2 ni duk bercakap "ni yang seronok makan masakan orang baru kawin. lain sikit rasanya". aku sengih je la.. dalam hati rasa nak terjun bangunan je sebab malu sangat. sudahnya jamuan hari tu banyak sangat makanan lebih. aku pun takde offer orang untuk tapau. malam tu aku ngamuk dgn laki aku, aku cakap ni semua salah dia dah tau aku tak pandai masak buat apa ajak orang datang rumah..

Comments

kenapa x tapau je sis? baru nikah tuu.. penat kemas rumah lak..  Post time 13-6-2015 12:02 PM

Rate

1

lagi satu aku cepat sentap kalau dengan husband aku. biasa aku yang tegur dulu..
"senyap je makan, tak sedap la tuu?"
ataupun..
"tak tambah pun, mesti tak sedap kan?"
dan biasanya husband aku akan jawab "sedap je sayang masak ni. TAPI kalau (dia punya cadangan)" . aku dengar dia punya TAPI je aku dah sentap dulu. walaupun aku tau aku mmg masak tak sedap, tapi aku tak boleh terima husband aku komplen. tatau la kenapa...

biasanya bila aku masak.. mmg kena puji.. aku rasa sbb dorang nak jaga hati aku n taknak aku patah semangat..

kalau kritikan pada air yg aku buat adalah..
aku jenis tak minum kopi n teh ni... so masa praktikal dulu 2 org auntie ni suruh aku buatkan air kopi utk dorang... pastu dua2 minum sikit n terus letak balik.. salah sorang kata "tak boleh buat menantu ni" aku rasa ok je air kopi yg aku buat tu hahahah entahlah jujurnya aku tak tahu air kopi yg bancuh sendiri patut rasa mcmane..

Rate

1