CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: axl_bach

[2015] Potato Banana.....na na na.....Minions in Cinema 18/6

baru tgk citer ni tadi... sapa peminat minions or despicable me, boleh la tgk...

citer mengenai Kevin, Stuart dan Bob yg pada mulanya bekerja utk scarlet overkil tp akhirnya menjadi musuh..

di babak akhir ni, ditunjukan bagaimana minions bertemu dgn Gru sewaktu muda...

tu je spoiler boleh kasi... boleh plak si bob tu kata terima kasih... ..

Nora bagi 3 bintang..

Rate

1

Banyaklaa adegan yang aku suka, selain kisah persahabatan mereka.. salah satunya ketika,si Bob minion yang bermain2 ngan  seekor tikuss, main peluk-peluk tikus itu seperti layaknya kucing ^^.
Yang bes nya, ada ayat melayu semasa kevin panggil bob walau tak brapa jelas sebotannya iaitu "kemari"  dan satu lagi...ketika si Stuart mendapat hadiah dari Ratu yg ni memang sangat jelas sebotannya ... Dia telah berikan hadiah ukulele dan mengucapkan  thank you dalam bhasa melayu ..iaitu "terima kasih". Iya serius!
Komedi dalam muvee kali ini  lebih kelakau dan  lebih "brutal"dibandingkan dua muvee sebelumnya. Despicable Me 1 & 2, karena semua cerita hanya diisi oleh para minion. Boleh aku bilang ini menjadi semacam act-comedy dimana kita menyaksikan kelucuan hanya dari tingkah pola para minion dengan bahasanya tidak dimengerti. Sementara plot cerita dapat kita pahami melalui percakapan2 karakter manusia ataupun dialog narasi, yang komposisinya juga begitu minima.

Rate

1

eco_internet replied at 18-6-2015 01:24 PM
baru tgk citer ni tadi... sapa peminat minions or despicable me, boleh la tgk...

citer mengenai  ...

kenapa 3 bintang je.2 bintang pegi mana

eco_internet replied at 18-6-2015 01:24 PM

citer mengenai  ...

Eleh, tu bkn spoiler.... kan mmg sinopsis dia kisah dorg mencari tuan besar bermula dgn t-rex...... sampai jumpa Gru....

Nnt la tgk lps posa.... cam malas plak nk gi tgk wayang bulan posa biarpun sok aku free....

bluezink replied at 19-6-2015 01:40 AM
Banyaklaa adegan yang aku suka, selain kisah persahabatan mereka.. salah satunya ketika,si Bob minio ...

Isshhhh, terbako plak perasaan aku, membara nk gi tgk bila baca komen ko nih....

terima kasih

Follow Us

sama2 emma

Comel?

Baru je pas layan citer ni dgn hubby & anak2.. Amik tayangan pukul 3pm..oklah time tu utk puasa & weekend..hehe! Habispun lebih kurang kol 4 lebih..balik singgah param & sampai rumah sempat masak lg..haha!

Sepanjang citer ni dr awal sampai habis anak2 aku gelak je terkekek2..kuat lak tu..nasib baik ramai yg bawak famili & anak2 kat panggung tu..sporting la masing2..maybe sbb tayangan siang kot.. Siap mamat cina kat sebelah aku & awek dia lg kuat ngekek gelak..huhu! Sure peminat tegar minion ni..

Ceritanya pasal puak asal minions ni mencari leader ataupun master derang yg boleh guide utk bekerja..tp depa ni minat spesis villion la..sejak dr zaman dinasor sampailah ke tahun 1960-an (lupa la pulak tahunnya..).. So bermulalah pengembaraan Kevin, Stuart & Bob mencari master utk puak minions..

Lebih2 aku takmo citerlah...nnt spoiler la pulak..

Tp yg bestnya part last tu ada lak ayat 'terima kasih'..hehe! Satu panggung gelak..terkejut gak aku..ada org Malaysia ke buat citer ni? Tp for sure aku rasa mat2 salleh kalau dgr pun bukan depa tahu kot..depa ingat tu bahasa minions je kot...hahahah!

Papepun mmg terhibur sgt2! Walaupun tak paham apapun bahasa minions tu..tp anak2 aku leh paham la pulak...huhu!

Aku kasi 4/5 bintang...

Rate

1

axl_bach replied at 19-6-2015 06:00 PM
Eleh, tu bkn spoiler.... kan mmg sinopsis dia kisah dorg mencari tuan besar bermula dgn t-rex..... ...

that's nice, so u tak tengok wayang in ramadhan?i kat sini ade two temptations : holmes by ian mckellen  and minions....
tu lah kena cari dvd le gamaknya ....

mbhcsf replied at 21-6-2015 01:17 AM
that's nice, so u tak tengok wayang in ramadhan?i kat sini ade two temptations : holmes by ian mck ...

yup, malas laa nak pegi wayang bulan posa nih...ikutkan ada 2 muvi nak tgk, Minions dgn Ted 2 tp nnt laaa...kalo x tgk kat wayang donlot jer laaa...huhuhuhuhu

honeylynn replied at 20-6-2015 05:38 PM
Baru je pas layan citer ni dgn hubby & anak2.. Amik tayangan pukul 3pm..oklah time tu utk puasa & we ...

Sepanjang citer ni dr awal sampai habis anak2 aku gelak je terkekek2..kuat lak tu..nasib baik ramai yg bawak famili & anak2 kat panggung tu..sporting la masing2..maybe sbb tayangan siang kot.. Siap mamat cina kat sebelah aku & awek dia lg kuat ngekek gelak..huhu! Sure peminat tegar minion ni..

mesti laa sumer x kisah, dah citer nih mmg utk gelak terkekek sbb tgk telatah minion tu mmg lawak......adoyaiii baca komen ko nih yg rasa nak tgk plak nih...adoyaiiii

axl_bach replied at 21-6-2015 01:19 AM
yup, malas laa nak pegi wayang bulan posa nih...ikutkan ada 2 muvi nak tgk, Minions dgn Ted 2 tp n ...

to be honest with you i have no idea how to even download a movie. My friends here tend to do that often. selepas dua minggu post premier depa start download, i tak pernah tahu. ni tengah buat keje so ade juga i dok cari full movie kat you tube tu  like winter's tale or  this one - a little chaos - i love that movie tapi kan semua kasi link untuk streaming ...takutlah virus...dan my uni control incoming traffic...

so...i ended up dengaq lagu neneh cherry 7 seconds hahahaha teringat  tak soleh sungguh bulan ramadhan...

axl_bach replied at 21-6-2015 01:19 AM
yup, malas laa nak pegi wayang bulan posa nih...ikutkan ada 2 muvi nak tgk, Minions dgn Ted 2 tp n ...

u watching Ted2 that sewel teddy bear

hahahahahha that 's err cute?
hahahahahah teds?

mbhcsf replied at 21-6-2015 01:44 AM
u watching Ted2 that sewel teddy bear

hahahahahha that 's err cute?

yg 2 blom tgk lg.... kan blom rilis pun lg..... tgk sbb minat lakonan Mark Wahrlberg dgn suka tgk Mila Kunis.... citer tu ringan jer,  tp mesej x baper elok sbb dorg suka layan wid.....

axl_bach replied at 21-6-2015 06:09 AM
yg 2 blom tgk lg.... kan blom rilis pun lg..... tgk sbb minat lakonan Mark Wahrlberg dgn suka tgk  ...

oh goshh surface dyslexic

bluezink replied at 19-6-2015 01:40 AM
Banyaklaa adegan yang aku suka, selain kisah persahabatan mereka.. salah satunya ketika,si Bob minio ...

waktu mereka nak ke orlando.. nak tahan kereta.. aku rasa stuart jerit tumpang! tumpang!

atira replied at 21-6-2015 10:43 AM
waktu mereka nak ke orlando.. nak tahan kereta.. aku rasa stuart jerit tumpang! tumpang!

sebenarnya yg kalu kitadenga..dan teliti..ulang balik..pas tu denga balik muvee yg terdahulu..pong bnyak bhasa yg yg kita paham iaitu bhasa melalyu yg kta ucap seharian.trnyata direktor pierr "keranda"aka coffin mempunyaia darah org indon dari sebelah emak.
---->http://www.3dvf.com/dossier-1047 ... nation-macguff.html

axl_bach replied at 21-6-2015 06:09 AM
yg 2 blom tgk lg.... kan blom rilis pun lg..... tgk sbb minat lakonan Mark Wahrlberg dgn suka tgk  ...

bulan pose jgn layan ted

lil_honey replied at 22-6-2015 09:08 AM
bulan pose jgn layan ted

Obviously n definitely not.....