CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 6382|Reply: 26

Ujian Allah atau hukuman Allah? Aku tak kuat….. 

Close [Copy link]
Aku dan suami aku running business…mcm2 bisness kami buat…sbb kami ada company sdn bhd… main business more to trading, logistic and restaurant…nak dijadikan cerita dh setahun lebih dah kami buat business ni…ikutkan mcm setahun jagung kan..betul tu… ada la problem within period tut p Alhamdulillah kami bole hadapi n tempuhi…bab keuntungan sume Alhamdulillah….ada la rugi sikit2 kadang2..tp kami bole cover lg…. business kami ni selain dr modal kami menabung, kami pn ada few investor..so kesimpulan sume ok ok saje…n aku bole ckp hidup kami agak senang la ngn duit…tp kami bukan jenis bermewah2…sbb kami target hujung thn ni kami nk ada simpanan kami sendiri sbyk 500K br kami nk beli apa kami nak….
So nak dijadikan cerita….baru2 ni kami menghadapi masalah yg terlalu besar…kami kene tipu….dan kerugian lebih kurang 300k….huhuhu…korang bayangkan la cane kami nak hadapi sume ni…duit saving kami ada sikit2 kami korek nk byr duit supplier… sbb kan kerugian tu investor kami tarik diri mintak withdraw blk duit dorang..customer bising brg x sampai..pastu nk dijadikan cerita lg..dan dan la restaurant kami sale drop..smpai gaji staff tak dpt kami bayar…
Betapa hampa dan sedih kami masa ni..mcm ujian bertimpa2 dtg…aku betul2 x kuat..ada plak supplier ni meroyan nk mintak payment dia kat 100K time2 tu gak…siap ugut2 kami ..hantar samseng lalu lalang dpn umah kami…aku pny la risau…..
Aku sedih sgt..mcm x caya kami jatuh terduduk mcmni…masa ni la kami try collect hutang dr debtor kami..punyala payah org nak bayar…kami rasa tertekan sgt..nasib la aku x gado ngn laki aku…mmg aku bg semangat utk dia kuat..sbb aku x pnh tgk laki aku down mcmni…aku sian kt dia..sian kt anak aku terabai..sbb kami x dpt focus ngn anak…sume asset kami ada kami dh liquid kan utk cover hutang2 kami…mak ayah aku pn byk tolong..

Jadinya bila dah jadi mcmni aku terpikir n bermuhasabah diri..kenapa Allah tarik sume dlm sekelip mata…aku tau mgkn ni ada salah kami sbb

1.        Kami ni x baik sgt..kadang lalai sujud pd Allah….sibuk kejar kan duit…
2.        Kadang2 aku riak…riak post kt fb apa aku buat..apa aku makan apa aku shopping even aku ni bkn social media freak sgt..tp kadang2 bila aku post something aku ada “terselit” element show off…Allah…dosa nya aku…
3.        Zakat…aku ada byr zakat..tp x proper sgt…x dpt advise yg betul…huhuhuh

Aku rasa sbb2 ni mgkn Allah murka n hokum kami…tp kami btl2 dh insaf..kami malu ngn org..kawan2 kt fb smpai aku dh deactivate fb aku….mak ayah aku bg semangat kat kami jgn putus asa..tp kami still lg down…aku sedih sgt..mcm gugur dah jantung dr badan…..

kesiannyer dgr...
be strong... lepas ni ubah ape yg boleh ubah..
kdg2 bile kite leka, Allah datangkan ujian kat kite...

Sy tak tau la sekiranya ni hukuman atau ujian Allah. itu Allah saja yg tahu kerana kebenaran dari timur dan barat adalah milikNya.

Tapi you kata ni jadi sbb kena tipu. Jadi itulah sebabnya...kena tipu. To bounce back you kena face it. Remove unnecessary or loss-making trades from your focus. Focus pada yg buat duit saja. Face your investor and cuba convincekan yg your plan would work.

Forget org yg hutang you buat masa ni. It is just going to add up to your problem.

Yg lain2 yg berkaitan dengan Akidah...itu terpulang la pada you. Riak, takbur etc suma tu faham2 la...

tak tahu berniaga nak salahkan allah pulak  

Sis... Kalau ada aset boleh la cagar utk pinjam bank.  Atleast ada cash utk rolling.

Btw.  Sis kene tipu mcm mana. .sampai 300k.

Follow Us
sabar yeah cik_mas_ayu, segala yg terjadi ada hikmahnya.
sabar dan mengadu pada Allah..insyaAllah ada jln penyelesaiannya.

moga tabah... yg lepas dijadika npengajaran.... yg akan datang jgn putus asa.... personal... aku memang tabik lah sebb ko wat bissness... heh eheh hehe.. aku suka makan gaj ijer tak pening... hahahahahah

tt,

sila refer peraturan PP ye. oleh itu, sila clearkan apa nasihat atau pandangan yang tt nak dari forumer.

kalau nak luahan perasaan, sila ke thread luahan sedia ada..

http://mforum.cari.com.my/forum. ... &extra=page%3D1
http://mforum.cari.com.my/forum. ... &extra=page%3D1

jika tak, sila ke board emosi atau informasi di mana ramai usahawan-usahawan boleh berkongsi pendapat..

jika tiada response, sy akan close thread ni.

terima kasih.

revolusi_30 replied at 12-6-2015 11:06 AM
Sis... Kalau ada aset boleh la cagar utk pinjam bank.  Atleast ada cash utk rolling.

Btw.  Sis k ...

dah buat dah sume tu..tp sume tu amik masa...org sekeliling mintak hutang n brg dok asak2 hari2....ngn staff mintak gaji...adoiii...

tipu tu sbb brg dr supplier tak sampai....tak deliver..org tu lesap..bw lari duit...

prettyuglybabe replied at 12-6-2015 11:09 AM
tt,

sila refer peraturan PP ye. oleh itu, sila clearkan apa nasihat atau pandangan yang tt nak da ...

maafkan saya mod..bukan luahan perasaan ...cuma nk mintak pendapat or perkongsian apa bole kami buat....ataupun motivasi.... aku tak tau nk cite kt sape lg...

cik_mas_ayu replied at 12-6-2015 11:09 AM
dah buat dah sume tu..tp sume tu amik masa...org sekeliling mintak hutang n brg dok asak2 hari2... ...

Mungkin kedai makan sis boleh cover. Pasal amek cash hari2 kan, kalau x juga try cari investor baru, buat perjanjian yg nampak win win situation

cik_mas_ayu replied at 12-6-2015 11:11 AM
maafkan saya mod..bukan luahan perasaan ...cuma nk mintak pendapat or perkongsian apa bole kami bu ...

kalau begitu, sila ke board usahawan. kerana mungkin ramai uasahawan yang dapat bantu.
kat sini kalau ramai pun sekadar suruh sabar je la kot

helmeita replied at 12-6-2015 11:07 AM
moga tabah... yg lepas dijadika npengajaran.... yg akan datang jgn putus asa.... personal... aku mem ...

ye sbb bisness aku bole bg elaun kat mak mertua ngn mak aku dkt 10k sebulan.... seronok buat bisness sbb even ada rugi sikit2 tp bole cover lg..tp ni mcm kene tarik sume nye...aku nk byr bil pn xde duit..bygkan laaa...

revolusi_30 replied at 12-6-2015 11:12 AM
Mungkin kedai makan sis boleh cover. Pasal amek cash hari2 kan, kalau x juga try cari investor bar ...

sale kedai makan dh drop...staff dah unmotivated...mintak gaji...kami x dpt bagi..so dorang pn x berapa nk kerja...

MeeSai replied at 12-6-2015 11:03 AM
tak tahu berniaga nak salahkan allah pulak

paham betul2 laa apa dia cakap
xda satu pon ayat dia salahkan ALLAh..bhai
lu tak hadap.. lu tak tahu masalah camne
jangan sesedap jadi kebod warrior lak bhai

#BELOMCUBABELOMTRY baru ko tau langit tinggi rendah

Edited by alieyrina at 12-6-2015 11:49 AM

Ohh takutnya..kesian kat anak2 jah...tuhan uji bukan dgn susah saja..senang kaya raya 7 keturunan tu pun ujian gak...
adakah dgn juai restoran tu 1 solution ..? Mcm penah tgk cerita org yg juai restoran dia sbb rugi ....

alieyrina replied at 12-6-2015 11:45 AM
Ohh takutnya..kesian kat anak2 jah...tuhan uji bukan dgn susah saja..senang kaya raya 7 keturunan tu ...

sume tu dlm proses...tu la sy ckp td sume amik masa..skg kami tgh proses jual share dlm company..ada la kawan suami berminat nk beli...tp dia pn nk buat risk management dia sendiri...kalau yg mintak2 duit skg bole sabar sy rasa ok lg..tp hari2 duk push nk duit nk brg...sume desak kami ckp dh nk puasa nk raya nak pakai duit...tp kami dh xde apa dah nk bg utk dorang..bila kami ckp sabar kami kene maki hina...kami sedih sgt..sbb ada bbrapa org je paham n bg support..yg lain sume lari...

chekpit replied at 12-6-2015 11:29 AM
paham betul2 laa apa dia cakap
xda satu pon ayat dia salahkan ALLAh..bhai
lu tak hadap..  ...

time kasih tlg explain kan...sy dh biasa kene hina mcmtu...takpe la sy maafkan dia

prettyuglybabe replied at 12-6-2015 11:13 AM
kalau begitu, sila ke board usahawan. kerana mungkin ramai uasahawan yang dapat bantu.
kat sini k ...

agree dgn mod...board usahawan mesti byk usahawan yg pnh hadapi masalah yg sama bole bantu....

12Next
Return to list New