CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nurnadzirahhani

Siri Duduk Dalam Gelap Sesorang Ada Berani ?

Sambungan..........

Malam tu di rumah aku tinggal dengan ira je. Kak lili lak awal2 dah keluar ngedate ngan pakwenya. Yaaaa tetiba aku teringat aku ada belikan ayam goreng untuk diorang. So aku pun ketuk lah pintu bilik ira ajak makan sekali. Ira keluar kata setuju. Aikkk kejap apsal muka ira macam pucat je ahh perasaan aku je kut.

Turun bawah pergi ke dapur dan aku terus ambik ayam dari peti ais. Ayam tu ada lah 6 ketul so kirannya 1=2 ketul ayam lah kirannya huhuhu. Namun anehh ira aku tengok habiskan 5 ketul je malam tu. Dengan bahagian aku dengan kak lili sekali diambiknya. Nasi pulak 6 pinggan hah boleh bayangkan situasi nya tuan puan sekalian.........
.                                                                     Aku mula merasakan ini bukan ira tapi penghuni free. Kenapa sebab nya ira mmg badan chubby tapi dia tak kuat makan camni. Yang kuat makan ni maksudnya penghuni free...... So aku pun slow slow lah nak kuar dari rumah tu. Aku bangun tinggal  lagi 3 tapak nak kuar dari dapur tu dengar lah 'ira' tu tegur aku "hehehe nak pergi mana tu?". Aku tak toleh apa dah terus lari kuar, capai kunci kete dan belah dari rumah tu. Dengan rumah tak kunci nya ala lantak lah keselamatan aku lebih penting tau.                                                                                                                                   Aku call kak lili suruh dia datang kedai mamak tempat aku tunggu ni. Tak payah nak berasmara dengan pakwe dia sangat tapi boleh pulak dia kata kat aku camni " hani kau uruskanlah sendiri mana aku tahu kau" aikkkk bengang giler aku. Aku ni housemates baru dia lak duduk situ dah lama. Dan baru aku teringat ira ada cakap mak dia sakit balik kampung. Adoiiiiiiiii terkena lagi uolssss                              .                                                                                              Aku akan musnahkan penghuni free itu gumam aku dalam hati.                                                                                                                                  please don't leave me in this cold world ..... Huhuhuhu

Korang sorry kalau cerita kali ni tak power aku letih sangat ni tapi sebab kerana dah berjanji tulis gak lah hahahaha tapi thanks sebab baca cerita aku ok muahh cikit

Eh, giler kentang skeri makan dengan hosmet.. adoi.. agaknya apa jadi esoknya eh, dia basuh tak pinggan lepas mkn.. huhuhu

KISAH: SEKOLAH AKU  
SOMETHING WRONG.......

Malam ni ada camping di sekolah aku. So aku sebagai guru kenalah siapkan itu ini apa tah barangnya. Tapi seronok gak tidur sekolah sebab last tidur camping ni kat U. Teachear Su mengajak aku tidur bersamanya di dalam pusat sumber sekolah so aku pun on jelah. Lagi pun best bilik pss tu ada aircond haihh lena lah tidur aku malam nanti......                                                                                                                      Siang aku mmg sibuk dok melayan kerenah pelajar aku. Malam lak ada bbq kambing kottty. Hahahaha gembirannya aku kenyyang wei perut aku. Tetiba aku tengok ada segroup budak form2 dok menyembang. Air muka diorang cam series je so aku pun nak tahu gi lah kat diorang.

ME: Aikkk nyembang apa ni orang makan kamu menyembang kalau tak nak makan bagi saya je kambing kamu tu (usik aku).                                                             S: Bukan cikgu kami tengah nyembang pasal sekola denga pusat sumber yang berhantu cikgu. Serammm kut......                                                                                                                              Adoiyai mmg lembap tu lah. Aku dah cuak yela aku nak tidur pss malam ni. Tapi aku tenangkan hati ala mungkin sume tu gossip je(sangat=_=).                                                                                                                     Dalam pukul 12.30 malam gitu akku dan teachear su masih lagi menyembang. Hanya kami yg tidur dalam pss. Sejuk giler time tu mmg lena tidur. Ok so aku dan teachear dalam bilik meja guru pss. Bilik tu bercermin so boleh nampak keadaan luar. Tetiba dengar bilik tu bunyinya cam ramai orang. Padahal kami dua je. Tak lama lepastu buku pulak terjatuh. Aku dah cuak. Cikgu su pun cam aku dia rapat sikit dengan aku. So kami pun nak tidur jelah. Tarik selimut pejam mata. Namun pangggggg kami terjaga dan ya ALLAH. Almari buku jatuh macam ada orang tolak. So aku dan cikgu su pun larilah kuar. Bilik tu terbukak dengan lampu tak padamnya ustaz datang check dia kata ni mmg tempat dia play play. Malam tu aku dan cikgu su masuk kelas tempat pelajar perempuan tidur dan join diorang sekali tidur dalam tu. Ahhhhhbhb kenapa lah aku kena lagi.                                                                so citer ni berlaku dlam awal bulan 5 tahun ni fresh lagi hahahaha seram kalau masuk pss sekolah aku tu

Rate

1

MissVixen replied at 22-6-2015 10:05 PM
Sambungan malam ini pliss.

Udah disambung miss huhuu

nenek_lampir replied at 22-6-2015 10:54 PM
Eh, giler kentang skeri makan dengan hosmet.. adoi.. agaknya apa jadi esoknya eh, dia basuh tak ping ...

Heh jangan harap bila aku balik umah pagi tu tengok habis pinggan tak dibasuhnya kuang hajo betul dah lah makan free hahahaha

Follow Us
Adoii.. berani betol ko balik semula.. dah tu ape jadi seterusnya?

amboiii, kite puji cikgu mcm Park Bom, sampai 3 post ye cikgu?

nenek_lampir replied at 22-6-2015 11:34 PM
Adoii.. berani betol ko balik semula.. dah tu ape jadi seterusnya?

Aku berani balik sebab dah siang kalau malam mmg lah aku tak nak balik

@in susah orang nak puji kita ni park bom hahahaba

Baru2 aku selalu muntah tapi mmg tak sengaja dan perut aku lak cam berdenyut so aku ingat sok nak pegi klinik aku harap sangat aku pregnant sebab sebelum ni aku dah gugur 2 kali kalau korang ada baca therad aku yg sebelum ni mesti korang tau sebabnya

Ok korang sok,aku,post lagi k byeeeeeee

nurnadzirahhani replied at 22-6-2015 11:03 PM
KISAH: SEKOLAH AKU  
SOMETHING WRONG.......

Library tempat playground diorg. Naseb almari tak menimpa korang. Aigoo. Haha

teruskan...teruskan
eh eh, gelojohnye aq

Best citer tt...nah munga

MissVixen replied at 23-6-2015 03:36 AM
Library tempat playground diorg. Naseb almari tak menimpa korang. Aigoo. Haha

Semenjak Tu bila anak murid aku ajak belajar Kat libary jangan harap aku nak pergi trauma sampai sekarang hahahaha

ad_hoc79 replied at 23-6-2015 07:42 AM
teruskan...teruskan
eh eh, gelojohnye aq

Rilek aku Kat hospital lagi Ni malam nanti i update k hahahahaha tunggu l........

hatikudus replied at 23-6-2015 09:26 AM
Best citer tt...nah munga

Ouch thank you hahahaha trimas sebab sudi baca citer aku

Oleh sebab aku dah boring giler ni aku nak story sikit pasal ok

KISAH: KERANA KOMIK LAWAK KAMPUS........

Aku baru je beli komik lawak kampus yang ke 22. So aku pun bacalah. Tengah syok baca husben aku datang dia main tarik je buku aku tu. So apa lagi fight lah pasal berebut buku lawak kampus.(kami mmg pasangan yang luar biasa jangan tanya kenapa leh jadi camtu k).
.                                                                    Tengah sibuk fight tu dengar macam orang ketuk pintu. Yang bestnya bunyi tu dari bilik air. Aku dah cuak yelah dalam rumah tu kami berdua je. Suami aku pun start la baca ayat kursi dengan aku. Makin lama bunyi tu makin kuat sekali aku dengar pintu tu macam tercabut macam orang tu pukul kuat sangat sampai pecah pintu tu. Suami aku ni berani sikit dia jenguk tengok masya allah mmg pintu tu PECAH. Ok seperti biasa adegan lari dari rumah dimulai dari aku dan diikuti aku. Kami lari pergi kedai tomyam (mamak jauh). Husben aku pun call lah ayah dia. Ayah dia pun ok ok lah. Bersambung....... Saja nak bagi korang suspen huhuhuhu

hoi gile best cite ko cikgu.
hahahaha
aku paling xtahan bab ko makan dgn hosmet ko tuh
siap tegur tu nak pegi mana
kalau aku mau lembik lutut kat situ dah.