CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nurnadzirahhani

Siri Duduk Dalam Gelap Sesorang Ada Berani ?

elo cik kak, awat la story lagu ni haaaa....sat sambung sat sambung sat cerita yg lain sat sambung yg asal....perabih la satu satu...tensennn.....

sila perabih mana yg perlu di habiskannnn

Park bom, cpt la sambung cite...

Maaf korang sebab lambat update

Sambungan.......

Ayah mentua aku datang kedai makan tu dengan sorang ustaz. So menujulah kami pulang ke rumah. Ustaz tu masuk umah pergi ke tandas. Aneh tandas tu tak macam tadi. Pintunya dah elok semula. Nak kata kami bermimpi ishhhhh tak mungkin sebab time tu aku tengah WWF dengan suami aku. So ustaz tu pun cakaplah yang umah aku ni mmg ada penghuni. Ustaz tu pun mintak air sebotol kat aku dia baca ayat a quran dan terus campak air tu dekat depan rumah dengan belakang umah. Since dari situ dah takde dah gangguan mungkin dia fedup kut

Marah sebab aku lambat update. Aippp jangan begitu dong. Ayuh kita lupakan seketa kita ok

KISAH 4: PENGHUNI FREE LAGI.......

Semenjak kejadian makan malam dengan penghuni free aku kalau jumpa je housemate mesti bagi salam. Dan kalau dia tak jawab salam so means dia bukan manusia.....(paranoid aku ni). Suatu hari ira datang jumpa aku dan dia kongsi sikit kisah kak lili ni ayohhhhh.
.                                                                    Menurut ira masa dia masuk umah sewa tu dulu cuma kak lili je yang tinggal sesorang. Bila masuk umah ira ni adalah nak letak frame ayat suci al quran sebab dinding rumah ni penuh dengan poster artis. So ira ni nak tampal lah tapi kak lili ni marah2 kata tak payah sebab panas. Aikkk tak ka letak frame ayat suci pun panas?. Malah ira cakap setiap malam mesti kak lili macam berubah . Perangai jadi pelik. Suka duduk dalam gelap rambut kusut masai. Dan ira pernah syak yang kak lili ni ada pendamping. Tak cukup dengan itu kak lili mesti minta kami bagi duit sewa kat dia. Kononya dia yang akan jadi perantara kat tuan rumah tapi dia tak pernah bagi kami yang bayar. Pelik kan . Lepas tu kalau aku pasang lagu park bom kuat2 dia marah aku. Elehh dia tu pasang lagu rock kuat2 takpe lak. Dan ketika itu aku yakin kak lili ni ada membela sebab dia makan mmg banyak, ayam 3 ketul + 5 nasik lemak. Banyk tak banya skeri tau. Aku akan cari jawaannnya........ Tunggu........

Ni takde kena mengena dengan penghuni free ni kisah masa aku lum kawin lagi masih anak dara yang ayu gitu hahahahaha silakan muntah

Malam minggu seperti biasa aku dan abang2 aku akan berperang nak tengok tv. Aku ada 5 orang abang dan aku ni anak bongsu. So korang boleh bayangkan keadaaan ruma aku camne. Malam tu macam biasa perang tamat dengan tangisan aku masuk bilik. Aku KALAH lagi. Dah la malam tu ada maharaja lawak. Abg2 aku sibuk nak tengok bola. So aku pun sob sob sob lah dalam bilik. Siap jerit kuat2 lagi dalam bilik biar abg2 aku rasa brsalah dan risau dan aku berharap akan ada abg aku yg pujuk aku........... Namun hampehh sorang pun takde   

Dalam pukul 2 pagi camtu aku dengarlah lagi lagu big bang. Abang cik aku masuk ajak aku gi mamak dengan diorang. Au mestilah merajuk konon kata tak nak tapi dalam hati na senanya hahahaha. Selepas sesi pujuk memujuk aku pun ikutla abg aku. Kejap nak tengok big bang nyanyi nanti aku sambungggggggtungguuuu

Follow Us
@sorry mamaezah tapi kita ni pelupa aka nyanyuk tu yang tulis citer yang ingat dulu but thanks sebab sudi baca cerita kita ok

TheFitFlop replied at 23-6-2015 10:49 PM
Park bom, cpt la sambung cite...

Ouch terharu nya org panggil kita park bom hahahahahaha

Noyen replied at 23-6-2015 12:49 PM
hoi gile best cite ko cikgu.
hahahaha
aku paling xtahan bab ko makan dgn hosmet ko tuh

Kau ingat aku tak lembik ke kat situ aku ni tahan je diri aku tau sob sob sob

Sambungan______________

So aku pun kuarlah dengan abg cik dan abg lang aku ke kedai mamak yg berhampiran. Habis melantak tengok jam dah tunjuk pukul 3 pagi. So balik rumah takut nanti mama bebel kat kitaorang

Dalam perjalanan balik abg lang yang memandu. Tetiba aku nampak perempuan rambut panjang pakai baju kurung putih pegang tangan budak kecik lelaki. Aku nampak dari belakang je. Oh ya time ni aku duduk depan dan abg cik duduk belakang. Kalau korang ada baca citer abg cik aku yg bengong ni mesti korang dah tau perangai dia. Yaaaa dia pergi tegur dia cakap" aik ada perempuan bawak anak malam2 camni sian kena halau dengan laki ke?". Aku terus meluku kepala abg cik. "woi cubalah pikir sikit mana ada perempuan bawak anak jalan memalam camni " herdik aku dengan geramnya. "ohhh jadi maknannya hantu lah yeah?" tanya abg cik dengan muka yang minta penampar. PANGGGGGG kalau tadi aku luku kepala abg cik ni abg lang pulak pergi lempang muka dia padan muka mulut takde insuran. Akibatnya abg cik terdiam di belakang.......
.                                                                    Kereta semakin menghampiri anak beranak itu dada semakin berdebar debar aku tengok sikit ke perempuan tu dan korang nak tau tak apa dia. MUKA TAKDE KOSONG MUKA DIA. Muka aku yang seperti park bom ni pucat. Kalau toreh darah belum tentu keluar. Abg lang pecut sampai rumah terus tak boleh tidur. Asyik terbayang je. Esoknya aku dan abg lang tak da apa. Tapi yg teruknya abg cik. Yelah kan dia ni 'peramah' demam seminggu sampai ayah kena bawak dia pergi kuatkan semangat tu lah 'peramah' sangat......     ( jangan suka tegur benda pelik k)

Korang mungkin sebab dah banyak sangat dengar lagu park bom jadi aku lupa sikit pasal kisah penghuni free tu bagi aku flashback dulu k dah ingat akan kuambung balik sorry bae

Asalamualaikum. Anda sihat. Kalau sihat alhamdunillah. Puasa tau jangan tak puasa sudah so untuk minta maaf aku akan kongsikan kisah moyang aku ni yang cuba bagi aku belaan dia ok chill lah

Waalaikumussalam.....right here waiting tt

tak sabo nenek nak tau kisah kak lili tu oitt... nenek saspek saka tu.. banyak betol makan sampai 5 bungkus nasi lemak..

miabebe replied at 20-6-2015 05:46 AM
Buat lg.....hahahahaha..

Mia pon penah dgr sore ngilai mase kt kg dulu..serem weihhhhhhhh: ...

Aiii mia.. Sempena bulan pose ni kemahen bertudung si rosalinda ayamor tu ye? Ehhhh. Off topic sat..

Kipidap TT. Mmg menarik cite TT. Iolls pon prnh dgr bunyi nk kata mengilai xmengilai. nanges x nanges. BErdiri plk vulu roma bila teringat semula. Isyyyy

lorrr dia stop lagiiii....................

HOTCILI replied at 24-6-2015 09:28 AM
Aiii mia.. Sempena bulan pose ni kemahen bertudung si rosalinda ayamor tu ye? Ehhhh. Off topic sat ...

Hihihihihi..haah..mia conteng sendirik..kihkihkih

miabebe replied at 24-6-2015 10:37 AM
Hihihihihi..haah..mia conteng sendirik..kihkihkih

Curlasttt sangat menjaga aurat kekdahnyeee.

hatikudus replied at 24-6-2015 08:42 AM
Waalaikumussalam.....right here waiting tt

Yeyeyeye Ada orang tunggu

HOTCILI replied at 24-6-2015 10:44 AM
Curlasttt sangat menjaga aurat kekdahnyeee.

Maceh2 hotcili..emmmuahhhhhhh..hahahaha...