CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nurnadzirahhani

Siri Duduk Dalam Gelap Sesorang Ada Berani ?

sambung la skang TT.
gigih aku tggu lunch hour trus buka thread ko. haku nak sambungan penghuni free

menarik citer ko dik
tapi tu la..macam @mamaezah bagi tahu la..habiskan citer satu2 dulu
kalau tak ingat..tepek citer lain dulu
tak ada la nanti nak kena recall semula sambungan tu yg dah terlepas page..

Ok malam ni aku akan abiskan pasal penghuni free now tak boleh aku tengah  mensyuarat hehehehege tunggu misteri kak lili dan umah tu akan terbongkar..........

@Noyen malam ni kuambung ok

@ipo aku dah ingat citer tu nanti aku taip abiskan malam ni jugak ok

right here waiting seploh kali tt

Follow Us
Lepas habih tarawih akan kuambung tunggu........

FINAL CHAPTERENGHUNI FREEEEE........

Malam tu aku duduk rumah berdua je dengan kak lili. Dahlah aku cuak tinggal dengan dia. So aku pun pasanglah ayat al-quran kat hp aku. Kak lili terjengul di muka pintu bilik aku. Muka nya macam nak terkam orang baru je aku nak marah dia sebab dah mencabuli privasi aku terus dihamun nya aku" wei apsal gampang sangat pasang benda tu hah panas tau tak baik kau tutup bunyi tu" hamun kak lili dengan nafas turun naik. Heh dia ingat aku nak takut? Terus aku kuatkan lagi volume nya. Kak lili terus jerit panas2. Aku mula takut tapi aku control lagi dan aku nak kuar dari rumah ni. So aku pun azan sambil berlari kuar dari rumah kak lili pulak nak mengerjar aku dari belakang......(korang bayangkanlah keadaan time tu)

Aku terus pecut time nak turun tangga aku main skip je. Dengan badan aku yang cam park bom ni aku senang je nak lari tak macam kak lili yg jarang bersenam huhuhuhu. Yessss akhirnya dapat gak masuk dalam kete. Aku pasang cd al-quran dan belah dari rumah tu. Kedengaran suara mengilai yang sangat kuat........ Namun aku kuatkan diri aku untuk memandu sampai kedai mamak. Sampai kedai mamak aku sempat call alip je sebelum aku pengsan dalam kete. Nak tau kenapa aku pengsan? Sebab time tu aku tengok muka kak lili mmg hodoh giler. Sebab tu lah aku rasa nak pengsan je time bawak kete...... Bersambung ke berubat

Part 2

Aku tersedar bila ada orang tampar pipi aku. Sedar je aku ada kat umah bff aku nadia. Aku yang masih bingung dan otak baru nak berkerja terus dihujani pertanyaan2 sampai membuatkan aku sesak nafas. So aku pun citerlah A-Z. Cerita alip pulak lepas dapat call aku terus dia datang kedai mamak tu. Tengok aku dalam kete. Memula dia ingat aku tidur tapi dia terus cemas bila ada buih putih kuar dari mulut aku(bukan air liur basi ye tuan puan). Dia cemas terus di ketuknya cermin pintu aku tapi aku tak sedar jugak. Last sekali alip dengan mamak dengan pelanggan kat restoran dengan bff aku pergi pecahkan cermin tingkap kete aku. Lepas dengar je berita buruk tu aku terus lari keluar sambil jerit "bom why why why" (kete aku panggil nama bom hahahahava). Sambil kecewa apabila melihat kete aku yang cermin nya dah pecah aku bagai orang kurang waras terus memaki hamun kak lili. Habis aku carut kak lili. Malam tu jugak aku mintak alip panggil ustaz datang umah sewa aku.

Jam dah tunjuk pukul 1.30 pagi. Nasib ustaz tu nak datang. Meremang bulu roma bila masuk umah tu. Dan bila kami cari kak lili dia dah takde. Dia dah lari dari umah tu. Kami pun bagai pengawai polis terus terjah bilik dia. Perghhhhh dalam bilik dia tu bau kemenyan mmg kuat. Banyak alat pemujaan ada jarum, rambut, kemenyan, keris kirannya mmg skeri lah ........bersambung aku dah ngantuk sangat letih gila arini sorey sebab tak dapat abiskan malam ni. Tapi thank you sebab sudi baca citer aku yeah trimas sesangat sob soh sob

@hati kudus terima kasih yaa sudi menunggu

nurnadzirahhani replied at 23-6-2015 09:39 AM
Semenjak Tu bila anak murid aku ajak belajar Kat libary jangan harap aku nak pergi trauma sampai s ...

Almari tu mmg betul2 jatuh ke atau bila esok tgk balik.. x jatuh pun...

cepat sambung tt.... ku menungguu muuuu

@shah almari tu bila ustaz tu check balik dah jadi macam biasa almari tu mmg betul2 jatuh depan mata kami

SAMBUNGAN PENGHUNI FREE.....

Menurut ustaz tu kak lili ni ada membela. Dan kak lili ni jugak pakai susuk. Patutlah kak lili tu mmg banyak lelaki yg terkejar kejar kan dia. Ustaz tu pesan lagi yang sebenarnnya rumah ni takde apa pun. Yang seramnya pasal benda kak lili tu yang mengacau (dia yang bawak org lain yang kena). Ustaz tu siap pesan lagi supaya aku kuar je dari rumah tu. Sebabnya ustaz tu cakap kak lili ada tinggalkan satu belaan dia kat rumah ni.

Aku pun apa lagi call ira dan ceritakan pasal hal ni. Esoknya ira balik umah dan kami sama2 kuar dari rumah tu but sebelum kuar jumpa tuan rumah dulu. Tuan rumah tu ya alllah mmg bengis muka dia. Masa kami cakap nak kuar dia merengus lepastu dia minta kami bayar sewa bulan ni so kami pun tanpa rela bayar lah . Sementara itu alip dan nadia kena bayar ganti rugi kat aku sebab dah pecahkan cermin tingkap kereta kesayanganku. Namun kesian saper yang sewa umah tu mmg terkenalah hagahaha
                              TAMAT HAPPY ENDING........

nurnadzirahhani replied at 24-6-2015 11:52 PM
@hati kudus terima kasih yaa sudi menunggu

yeayyy tamat dgn jayanya kisah penghuni free tu
tt nah munga lagi  

Salam dahaga? Ala rilek lah puasa mmg begitu so aku akan ceritakan tentang belaan moyang aku . Mau baca ka ?

KISAH: MOYANG ATAUPUN...........

Moyang aku ni orang N9. Moyang umur dia dah 97 tahun dah. Dulu moyang jadi askar melayu lawan jepun dengan komunis. Lepas Jepun belah dari Tanah Melayu moyang berhenti sebab dia lagi minta berkebun. Tambahan pulak ada tanah sendiri so dari situ moyang pun start lah berkebun. Selain dari itu moyang ada bukak kelas ajar silat. Tak heran bila tua badan moyang still tegap lagi.
.                                                                     Aku mula tahu yang moyang ada membela sesuatu. Bukannya bela kambing, itik,ayam ataupun ikan. Tapi bela jin/setan masa umur aku 9 tahun. Nenek cerita dekat aku yang moyang membela sebab nak jaga keluarga,rumah dan tanah. Tambahan pulak orang dedulu mmg suka benda2 camni kan kan kan. Dalam cicit2 aku dan abg is serta abg cik yang paling rapat dengan moyang. Abg is ni abg sepupu aku mmg rapat pun ngan dia.       (habis intro start kisah 1).                                                                                                                               KISAH: ADIK PUN NAK ADA 'KAWAN' JUGA......                                                                                                                          Ni kisah masa zaman hingusan dulu. Time ni umur aku 9 tahun. Semuannya bermula bila sepupu perempuan aku semuannya tak nak main dengan aku. Sebabnya perangai aku ni mmg kasar. Kalau sepupu perempuan aku pakai baju dress, skirt rambut ponytail tapi aku ni pulak 'sesat' pakai baju biasa, seluar pendek rambut pun pendek. Jadi mmg tak ngam lah dengan sepupu perempuan aku. (nanti sambung balik penat haihh naip nya )

nurnadzirahhani replied at 24-6-2015 11:51 PM
Part 2

Aku tersedar bila ada orang tampar pipi aku. Sedar je aku ada kat umah bff aku nadia. Aku  ...

eh, maksud TT kak lili dah takde tu dia lari keluar dari rumah tu terus dengan angkut beg beg sekali ke ape? pindah la teros la malam tu? ke cane? nenek kurang pencerahan

pergihhh gila best.....mahu lagi...hiihhi

nurnadzirahhani replied at 22-6-2015 07:48 PM
Hahaha aku minta giler kat park bom tu sebab suara dia unik. Walaupun muka dia dah teruk sebab bua ...

akak pun suka sgt 2NE1...lagu come back home lagu fav & byk lagi la lagu2 dia..hehe..

mmg agak scary muka dia sbb byk keplastikan + scandal dadahnya itu...huhu...

@ nenek meh sini cucu ciretita kan kak lili yang hampeh tu mmg keluar dari rumah tu lepas kami tahu yg dia ada membela hah begitula ceritanya