CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: korakora

Suami sangat baik. Curang. Minta peluang kedua

Edited by mami2x at 7-10-2015 11:21 AM

I pun ada problem mcm TT. Hubby baik & caring sangat especially dengan orang yang dia kenal. Dan disebabkan caring sangat tu dia dah tersilap langkah sebab kesiankan kawan lama yang pandai cucuk jarum. Their affair lasted for 8 months & I kantoikan secara tak sengaja. Instinct of a wife yang Allah Taala bagi. Alhamdulillah.

Tu cut story short, lepas confront both of them & tau details on the relationship, I asked him to marry that lady. Bukan girl ye sebab pompuan tupun baya2 I jugak. I memang dah nekad nak walk away - my own decision sebab all this while I kept this to myself sebab nak jaga aib both of them especially my hubby. Memang siksa sangat bila kita simpan hal ni sorang2, makan dalam sangat2.

Finally, I bagitau anak2 sebab I dah x boleh nak tahan. Lagipun anak2 pun heran sebab I asyik nangis je. Masak tak, makan minum pun tak. I mintak anak2 paham the situation & prepare themselves for any decision from me sebab hubby memang langsung tak mau sebut bab2 nak berpisah tu.

Hubby memang betul2 taubat nasuha and kept minta ampun kat I every day up till now - dah nak masuk 5 bulan dah ni. Dia merayu2 mintak I ampunkan & jangan tinggalkan dia & macam2 lagilah yang buatkan I pikir balik. Kalau ikutkan hati memang I blah je tapi ikutkan akal, I tak boleh selfish. I ada Allah untuk guide I so itulah apa yang I buat. I doa banyak2 mintak Allah guide.

I bagi masa untuk diri I sendiri. So dalam masa tu I korek balik segala info yang available e.g. phone bills, folders kat hubby's handphone, I stalk that lady's FB and I even stalk her relatives' & friends' FB sebab I curious sangat nak tau her status sebab from her stories to hubby & me macam clash dengan status & cara dia communicate dgn  her friends kat FB. Dia bagitau dia janda takde anak. Dah cerai for quite some time sebab her ex dulu suka dera dia & her ex baru passed away sometime last year. Tapi bila baca komen kawan2 kat FB dia macam single. Tu yang I curious sangat2 tu.

I dah jadi mcm PI dah. Korek segala info pasal that lady tapi regrettably, I am still unsure of her status i.e. janda / bujang. Info from reliable sources pun cakap bujang tapi I still tak nak buruk sangka sebab kesian kot2 betul dia janda like she claimed tu. Tapi takpelah, I put that aside sebab based on info yang I korek2 tu, I decided to stay. Reason - I tak nak that kind of lady jadi mak tiri to my anak2. I conclude that she is not a mak tiri material. I know that too well because I come from broken family & I ada mak tiri since I was 5.

Lama I kept this to myself until harini baru terasa nak share kat sini. Tupun sebab I rasa susah sangat nak lupakan apa yang hubby & that lady dah buat. I rasa I really need forumers advise & opinion on what should I do to forget. Dah 5 bulan tapi kadang2 meroyan tu datang. I regret sangat bila jadi macam tu. Dahla tension, letih sangat2 nak layan royanan diri sendiri nih.

Please be reminded ye...I need advise/opinion on how to forget, bukan advise/opinion on nak cerai or nak stay. To kawan2 forum yang ada experience, care to share ye. I really appreciate your advise. Thanks in advance

Edited by beldandy at 7-10-2015 03:38 PM
mami2x replied at 7-10-2015 11:18 AM
I pun ada problem mcm TT. Hubby baik & caring sangat especially dengan orang yang dia kenal. Dan dis ...

baca ttg ur prob buat bel rasa nak jawab seruan you...

u did mention ur hb minta maaf bla bla bla...
did he agreed to ur offer suh kawin dgn pompuan tu?
u dah bincang habis dgn hb?
apa verdictnya? dia putus dgn pompuan tu ke apa?
5 bulan masih baru....air mata pun x dan nak kering...

I tak larat dah nak walk down the memory lane
sbb i akan nyesal sgt2 dgn setiap keputusan yg i dah buat...
skang ni i just teruskan ikut skrip aje

owhh ya...u nak advise how to forget...
honestly...you will never forget but it will move farther away in your memories...slowly
tp benda ni perlu latihan dari u sendiri...and ambil masa
tapi benda pertama kena buat ialah minta doa dr allah untuk tenangkan hati you
selagi u tak tenang...apa pun u susah nk capai

Nham22 replied at 21-7-2015 03:07 PM
Mmg xsenang..tapi kite tak stress dengan masalah suami... kite tak stress dengan dosa2 suami..dosa ...

saya pun sama berfikiran dgn awak...
saya rasa perceraian adalah jalan terbaik sebab kita tak yah fikir
aper yg dia buat, dia ke mana..selagi dia ada depan mata kita, kita mmg stress
memikirkan ape yg telah dia buat pada kita..

saya juga lebih kurang sama kes dengan awak..
suami seorang yg baik, hormat org tua, rajin tolong di rumah, tolong jaga anak
dan segalanya tapi 2 tahun lepas dia curang ..berwassap dgn ppuan lain
siap bersayang-sayang...betapa luluh dan pedihnya ati ni
sbb org yg kita sayang dan percaya boleh khianati kita...

sejak dari tu saya mmg tak percayakan dia langsung sampai sekarang
walaupun dia dah minta maaf dan kata takkan ulangi lagi wpun itu la
petama kali dia buat..saya bagi peluang ke 2 pada dia dan lebih berhati2
selepas ini..lebih peka dengan ape yg dia buat
tapi di sudut hati ni saya mmg tak kuat nak menghadapi ujian ini
saya rasa mmg kepercayaan saya pada suami mmg sikit pun tiada,
aper yg diceritakan kepada saya pun saya anggap diangin lalu jer..
ntah la..rasa cam tak boleh nak teruskan hidup dengan pasangan yg kita
tak percaya, wpun rasa sayang masih ada padanya..

sekarang ni walaupun saya tgk macam dah ada perubahan,(Allah saja yang tahu samada
dia bebetul berubah atau dia masih ada hubungan dengan mana2 ppuan lain saya tak tau)
tapi memang susah saya nak kembalikan kepercayaan saya padanya sbb saya dah terlalu kecewa
dan tak nak dikecewakan lagi..bila mengenangkan aper yg dia sanggup buat kat saya, selalu
saya menangis sendirian

anak2 la penguat saya skrg..

selendangungu replied at 7-10-2015 03:56 PM
saya rasa perceraian adalah jalan terbaik sebab kita tak yah ...

pd i senang aje..husband tak layak digelar husband bila die curang...sebab once nikah sayangila isteri..kalau isteri buat salah or sesuatu tegurla... kalau isteri ni boleh berubah alhamdulillah..tak yah curang..curang ni sgt mengaibkan nampak sgt isteri tak reti jaga suami...mungkin isteri gemoks ke...selekeh ke... tak boleh ade anak ke...ape ke...tapi kalau nak kawen lain jgn curang..bgth niat nak kawen lain..terus kawen...minta izin isteri jgn zina blakang...maluu wehh isteri dapat tahu suami berzina dengan perempuan lain...tapi tula...kalau nak bercerai pon kene fikir banyak...nak bg peluang pon ke tgk keadaan.mcm2 hal

beldandy replied at 7-10-2015 03:35 PM
baca ttg ur prob buat bel rasa nak jawab seruan you...

u did mention ur hb minta maaf bla bla b ...

Hubby tak mau kawenpun sebab dia kata dia tersangkut dgn that lady in the 1st place pun sebab that lady yang cari dia & cerita her problems tu. She told him that she needed someone to talk to bla, bla, bla. Hubby pulak jenis cepat kesian. Bila dah dok dengar problem & nasihat thru phone & wassap tu syaitan pun jadilah yang ke 3. I pray to Allah to guide me, solat istikharah banyak kali & Alhamdulillah... Allah tunjukkan jalan. So, I trust my hubby. No question.
Cuma problemnya...I susah nak lupa. Betullah orang cakap pompuan ni mudah maafkan tapi susah nak lupa. I pray hard that Allah bagi I kekuatan & kemudahan nak lupakan tapi belum masanya kot. Malam2 time nak tidur paling parah kalau angin meroyan tu datang. Nanti tak boleh tidur & dok nangis je sampai hubby pun dah mati kutu cemana nak pujuk. Nanti I akan tertidur sambil nangis tu. Hubby offer nak bawak I jumpa kaunselor tapi ntahla...I macam malas. So kalau ada any of you yang ada experience I nak mintak tolong sharelah apa yang you all buat untuk lupakan benda2 ni. Thanks sangat2

selendangungu replied at 7-10-2015 03:56 PM
saya rasa perceraian adalah jalan terbaik sebab kita tak yah ...

I mula2 pikir mcm tu jugak. Tapi I ada baca kat forum ni jugak ada orang kata kalau nak maafkan, maafkan sepenuhnya. Jangan simpan2. Dan kalau rasa tak boleh nak maafkan sepenuhnya, better cari jalan keluar. Bila kita 50-50 ni yang buat kita buruk sangka kat hubby & akan jadi duri dalam daging nanti. Yang penting, mintak doa banyak2 supaya Allah tunjukkan jalan. Good luck

Follow Us
I pun ada problem mcm TT. Hubby baik & caring sangat especially dengan orang yang dia kenal. Dan dis ...

macam mana kita nak check bill fon suami?
sbb hubby i tak kuarkan bill , dia bayar online jer.

mami2x replied at 7-10-2015 04:35 PM
I mula2 pikir mcm tu jugak. Tapi I ada baca kat forum ni jugak ada orang kata kalau nak maafkan, m ...

i rasa tak boleh sepenuhnya memaafkan aper yg dia buat...
sampai sekarang benda ni selalu bermain2 di fikiran i..
mcm baru semalam berlaku..hubby plak x mau lepaskan i
dia cakap nak besarkan anak2 bersama2 i..

i selalu berdoa moga beri kekuatan dan ketabahan hati
utk lalui ujian ni..semoga ada sinar kebahagiaan menanti kita
di masa hadapan

selendangungu replied at 7-10-2015 04:50 PM

...

Dia pakai line apa? Kalau mcm hubby I maxis memang akan email bill kat email yang kita register. Dulu2 I tak pernah teringinpun nak check email hubby segala, even I yang create & maintain email dia tu. Malas nk sakitkan kepala otak kalau terjumpa benda bukan2.
Tapi bila dah jd mcm tu, I checklah apa2 yang boleh check sebab I need to decide then. I try tak mau ambik keputusan terburu2. Biar puas hati. To tell you, memang Allah tunjukkan satu persatu. Tak payah susah2. Selama ni I je yang tak ambik pot. Kalau sejak dulu I dah kaki spy hp / email hubby mungkin benda x akan meleret mcm tu. Tapi tulah, Allah works in mysterious way. Kadang2 dengan ujian/musibah kita dapat hidayah. Sentiasa cuba bersangka baik dengan Allah. Insya Allah ok

Edited by korakora at 7-10-2015 05:08 PM

U, kalau i lah. Skrg ni everytime i rasa sedih sgt dtg angin meroyan nak nanges bagai i cepat2 bukak quran. I baca smpai hilang sedih. Helaian pertama mmg nangesla teresak2 masuk page kedua hilang sikit smpai la i rasa hilang sedih diganti rasa seronok sbb kita dekat dgn Tuhan...

Its ok husband u disisi u bagi support. Like me jugak mmg dia xleh wat slh sikit pon, i cepat hangen n teringat slh die.. Tp i cepat2 mintak maaf la nt. mmg rasa xadil kenapa aku kena layan die elok2... N selalu ingatkan diri yg i bertuah jugakla husband i baik cume satu je silap die (walaupon silap yg sgt2 teruk) tapi dia betol2 berubah. Apa yg akan jadi pd masa depan mmg serah seserahnya la pada Dia. But make sure he knows that lepas ni xde dh peluang lagi kalau dia ulang.

Tp sy pon still cuba lupa, demi anak2. Nanges mmg wajib xpernah lg sehari xnanges...

selendangungu replied at 7-10-2015 04:57 PM
i rasa tak boleh sepenuhnya memaafkan aper yg dia buat...
sampai sekarang benda ni selalu bermain ...

In fact haritu I dah siap call mahkamah syariah tanya psl nak mohon fasakh. I dah tanya if kes I applicable & the officer kata boleh. Bila dah ambik borang tu, I bg masa to both diri I & hubby jugak. Memang hubby nampak bersungguh2 berubah in all aspects sejak tu. I korek all the info tu sebab I kena ambik kira all factors sebab benda ni bukan libatkan diri I je tapi the whole family... anak2, parents, parents in law. Yang penting doa banyak2. Hati kita ni Allah yang pegang so Allah lebih tau apa yang terbaik untuk kita

selendangungu replied at 7-10-2015 04:50 PM

...

I sign up celcom customer service. Tp kena pakai fon dia sbb password hntr ke nombor die.. Sekarang saya monitor whatsapp dia juga. Guna whatsapp web. Kena jugak ada phone dia utk scan but once u dah scan selagi xlog out, u boleh keep monitor.

mami2x replied at 7-10-2015 04:28 PM
Hubby tak mau kawenpun sebab dia kata dia tersangkut dgn that lady in the 1st place pun sebab that ...

My dear...rasanya ur kes ni mudah skit nk di tackle sbb ur hb mmg xmo pompuan tu.

so now...focus untuk u buang benda ni jauh2.
untuk buat ni...u perlukn support dari ur hb. Bgtau dia how hurt u r n how hard for u to forgetsubsidesg usaha nk lupakn n minta dia tolong u. Tolong jgn jemu yakinkn u betapa dia sayang n nyesal. Tolong jgn jemu ambil hati u. Tolong jgn jemu pujuk u sbb nk baik mmg mkn masa.

At the same time u doa sungguh2 supaya allah tenangkn fikiran emosi n hati u. setan sedang rancak kacau u sekarang...thus u mmg mudah masuk mod meroyan. At this timr if u feel the needs to cry...just cry. The feelings will subside soon. Then u latih diri u untuk divert ur focus n attention. Contoh...u tingat ttg pompuan tu n ayat2 dia...u quickly tukar fikir benda lain. Fikir apa nk masak mlm ni...fikir apa nk buat weekend nnt...u terus fikir sampai ingatan ttg tu drifted away. Di waktu lain if u teringat pun...u buat yg sama. It needs practice though. But u can do it.

Kat rumah mulakn rutin baru dgn hb...minta dia tolong u handle emosi u....if dia mmg bantu you bebda ni akn jd senang. Last but not least...u doa jgn putus untuk diri u dulu. Minta allah pulihkn hati u dulu.

so far tu yg bel buat dan bel masih terus cuba. My case is far worse than urs. Sampai saat ni bel masih struggles nk teruskn hidup. Cuma alhamdulillah mungkin allah sayangkn bel...dia hantarkn teman2 yg sgt baik untuk bel terus berada di landasan yg betul.

hopes tjis helps.

beldandy replied at 7-10-2015 05:11 PM
My dear...rasanya ur kes ni mudah skit nk di tackle sbb ur hb mmg xmo pompuan tu.

so now...focu ...

Thanks bel for ur advise. I memang follow ur story kat fd ni & know how u struggle to tackle ur problems. Hats off to all ladies yang diuji macam ni tak kisahla u stay in the marriage or not. I bila kena macam ni memang gila2 terperanjat nasib baik takde hypertension ke sakit jantung ke. Tapi memang terduduk. Tapi macam u cakap tu, nasib baik my hubby all out buat damage control.

Yang tak bestnya bila hubby bolayan, that lady sakit hati & terjah I pulak. Siap sound I tak pandai jaga laki & mcm2 lagi yang memang menyakitkan hati. Sedih sangat2 sebab kita tak kacau dia tetiba dah dia kacau laki kita, kita pulak dikata tak pandai jaga laki. Siap suruh I pegi belajar macam mana nak jaga laki . Tapi Allah jaga hati I so I ignore je. Lantak dialah menyalak sorang2.

Alhamdulillah my hubby memang banyak berubah sejak tu. Diapun terkejut I boleh senekad tu bab fasakh & tu yang buat dia gila2 merayu kat I. I memang cakap kat dia, never underestimate me. No more after this. I dah letih nak layan benda2 ni. Once dia buat hal lagi memang I bye2 je. Yang penting I memang doa banyak2 supaya Allah jaga hati dia & hati I.

Untuk sesiapa yang tengah sedih2 tu I nak share ayat 43, surah an-najm "and that it is He alone who causes [you] to laugh and to weep" / "dan sesungguhnya Dialah yang menjadikan kamu tertawa dan menangis". Allah knows best. I jumpa ayat ni x sengaja masa I tengah down sangat2 masa baru2 kantoikan my hubby. Memang macam air terjun I nangis masa baca ni. Tapi lepas dah nangis gila2 tu memang hilang sedih tu & I jadi redha. Cuma tulah once in a while I akan meroyan which I actually tak nak pun tapi I sendiri macam tak boleh nak lawan. Based on what I read here, it really takes time to forget & fully recover.  Jom kita sama2 doa supaya Allah sentiasa guide kita & bagi kita yang terbaik disisiNya.

Edited by beldandy at 8-10-2015 12:05 AM
mami2x replied at 7-10-2015 08:51 PM
Thanks bel for ur advise. I memang follow ur story kat fd ni & know how u struggle to tackle ur pr ...

Mmg mami...ada masanya rasa x puas ati tu sgt membuak2...x bleh tahan mcm nk pecah dada. Selagi x gaduh x hilang gitu. Masa tu bel mmg akn direct ckp dgn hb...sbb bel xde cara lain dah.

Hujung thn ni...cukup 3 thn bel hadap benda ni. Rasa tu dh makin subside...drifted farther away. Seolah2 allah nk sediakn bel if he really nikah lain. Mmg hb all out jugak buat damaged control cuma i x tau why o  earth i bg dia izin dulu. Now that i regret n nk tarik balik...dia pun tau i x betul2 boleh terima. Mungkin sbb tu juga dia masih x nikah lg walhal courts dah kasi approval tgh thn yg lepas. Mungkin mcm forumer hana ckp...setakat ni allah makbulkn doa bel. Cuma honestly bel rasa terpujuk sgt dgn layanan dia.rasa bersalah pulak if terus2 x terima hakikat ni sedangkn dia layan bel sgt baik...in fact dah habiskn ratus ribu demi nk tgk bel happy...tu lah dia...jari yg sakit tp yg di rawat kaki...sampai bila nk sembuh?

mami...pompuan tu mmg nampak sgt sengaja nk panaskn u. Keep ur calmness...kita x se low class mcm dia. Good luck dear.

korakora replied at 7-10-2015 05:02 PM
U, kalau i lah. Skrg ni everytime i rasa sedih sgt dtg angin meroyan nak nanges bagai i cepat2 b ...

Time hubby u kantoi & hubby i kantoi lebih kurang je I rasa sebab I start baca thread ni masa I tengah down sgt2. Memang I pun buat apa yang u buat tu untuk legakan sikit rasa sedih & upset tu. Harap2 kita istiqamahkan.

Sebenarnya akan timbul rasa teruk sangat kah aku ni. Hebat sangatkah perempuan tu... rasa mcm loser kan. so to make that go away kena hargai diri sendiri lah.. cantik2 kan diri, upgrade segala. bukan semata2 untuk suami tapi untuk diri sendiri. Suami suka tu memang dh bonus.. I pergi gunting rambut, husband cakap muda 8 tahun.. Gunting tu sbb nak bagi sendiri happy, tp bila kita happy husband pon suke. Banyak lagi yang kita boleh buat, lebih rapat dengan anak2 contohnya.

Perempuan tu pun xkan berdiam diri.. dia lagi suka nak tgk kita berantakan.. oh ya awal minggu ni husband bagi salinan police report yg perempuan tu buat. 2 jam kemudian dia tarik balik report tu. memang teruk jugaklah kena dengan husband i.. macam xpercaya sebab sepanjang kenal die belasan tahun xpernah pon jentik kite kan.. dalam rasa sakit hati dengan perempuan tu bertukar jadi kesian kemudian rasa padan muka kau..

kita as a wife patut pekakkan je telinga dah xyah nak serang atau berhadapan dengan that type of betina. satu perkara jaga aib suami lah and another thing bg impression kat husband kita yang kita ni baik.. I perasan awal2 dulu i selalu mengamuk baling kerusi sepak tong sampah, husband i memang marah jadi berlawan.. sekarang i slow down if sedih just mengadu je pada Allah.. n nampak husband lebih sayang n lebih rasa bersalah sampai termimpi2 kita kawen laki yg lebih hebat daripada dia.

Semoga kita semua lebih tabah dalam menghadapi perkara ni. No it will never go away.. Ada satu ayat menarik yg saya jumpa

"i didnt need you to fix me, i needed you to love me while i fix myself"

dear, takde cara nak hilangkan. you kena berlapang dada. sesekali tanggapan jahat memang akan datang tapi abaikan. you cuma boleh sematkan kat hati yang dia dah berubah, tapi at the same time jangan buta2 percaya.
tapi pada i satu jek cara. berlapang dada. kalau you tak berlapang dada memang you akan sentiasa terfikir sampai meroyan.

good luck ok ingat anak2 & bg 2nd chance kat husband.

aciklola replied at 8-10-2015 10:34 AM
dear, takde cara nak hilangkan. you kena berlapang dada. sesekali tanggapan jahat memang akan data ...

Thanks for your advise. Memang I cuba usaha sungguh2 untuk berlapang dada sebab I sendiri x suka sangat2 nak meroyan. I tau syaitan memang dok bertepuk tangan bila I meroyan tu. Memang nk kena double the effort untuk lawanlah nampaknya lepas ni kalau rasa2 nak meroyan tu

korakora replied at 8-10-2015 10:33 AM
Sebenarnya akan timbul rasa teruk sangat kah aku ni. Hebat sangatkah perempuan tu... rasa mcm loser  ...

That's exactly apa yang I rasa masa tu. Sangat2 down & I asked hubby lots & lots of questions sampai tak terjawab dia.
Tapi I bounced back over time especially after I scrutinized her background tu. Kebetulan tak lama tu our anniversary so hubby ajak pi short honeymoon and from there we start all over balik. Since takde sapa yang tau problem ni except for him so hubby memang try all out to reconcile & ambik hati I balik. Mungkin sebab kesiankan I kot.