CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: GhostWalking

[Tempatan] Cerekarama Setiap Kali Raya:Isteri/Suami Tak Mahu Balik Rumah Mertua

dino replied at 2-7-2015 01:07 PM
takpe... pahala tuh
tp aku rasa ramai yg sakit psl most lelaki taknak tlg.... tunggu seme hida ...

memang penat..sampai la aku kata kat laki aku
tahun ni balik umah mak awak saya x nak msk
klu mlm nak mkn kita mkn kat kedai je
simpan duit lbh sikit
x larat nak jd tukang masak utk yg lain
klu sama2 tlg msk xpe la..ni bgtao yg depa x mkn mlm
anak2 laki depa pon x mkn mlm
bila aku msk utk laki n anak2 aku, semua pakai mai dapoq huloq pinggan
sampai anak aku yg kecik x sempat mkn nasik
gerammmm aku org gitu

isu aku plak mak mentua rumah kecik. ok fine aku xkesah. tp, dah la kecik dia ngompol barang bralambak2 sampai naik ke siling. aku naik rimasssssss. pastu dgn kucing nye lagi. dlm rumah kucing dkt 5-6 ekor. kucing berak dalam rumah plak tu. bau satu rumah. bab raya. aku kena tido hall. sekali dgn kucing2. PENING nye. tolong la. dah la malam raya stat memasak kol 12 tgh malam. sampai ke 6 pagi baru setel. alasan? sbb jiwanye kosong kalo masak awal2. bayangkan tahun pertama kawen, raya uma mentua. masa tu dah pegnen dlm 6 bulan, perot dah besar. bilik takde. kena baring hall. kol 2 mlm sepupu suami dtg. aku dah penat nak tido dgn perot boyot ni lagi, suami soh aku baring ngadap abang ipor, sepupu laki dia n dia sendiri. waduh2.... nk cakap laki sendiri bengap, dosa. tp ade la sikit. kak ipo memang tak offer masuk bilik dia. mak mentua pon... yola bilik masing pon mcm tongkang. sadis to. dah la taon pertama raya suami tak belikan langsung baju raya.

wannoorazlina replied at 2-7-2015 03:04 PM
memang penat..sampai la aku kata kat laki aku
tahun ni balik umah mak awak saya x nak msk
klu ml ...

apsl tak malu sungguh mak pak bebudk tuh

noraidil_06 replied at 2-7-2015 02:13 PM
abis ko langsung x msk dapur? pemalasnye.ade mil x reti memerintah, tp kite jgn la buat x fhm baha ...

orang perempuan mana yg tak masuk dapur cik kak oiii. yg sy cakap tak masak je, tak bermakna kita tak tolong buat kerja dapur lain.

cam tu raya rumah mak masing-masing la..
sementara mak bapak masing-masing masih ada lagi ni..pi raya ngan depa..
laki beraya rumah mak pak dia..bini raya rumah mak pak bini...

lagi pun kita duk hari-hari mengadap rupa pasangan memasing kan...

eyansss replied at 2-7-2015 02:34 PM
mak aku lak memang tak kasik kami masak...  setakat tolong potong2 sana racik2 sini...  sebab kami ...

sama la dengan mak mertua iols. mak sendiri pun cam tu jugak. lebih selesa, senang dan cepat kalau masak sendiri kekdahnya. kita ni setakat tolong2 siang sayur, ayam, daging je la.

Follow Us
masalah utama adalah bilik dan toilet.

blah husband aku pulak jenis balik umah tok tokwan. pak sedara sepupu dah ramai. pastu nak tido landing ruang tamu ramai2 memang takkkkk la aku. nak baring sisi sambil tengok tv pun aku malu, nampak bontot tinggi wlupun bontot tak besar mana pun. inikan pula nak tido. time xsedar diri tu, harusla macam2 pesyen nampak. ada pulak jenis yg menetek anak depan2 ramai. hoiiiiiii aku yg tengok pn segan. slumber selak baju sambil tido depan2 orang. xmalu sungguh

kes toilet. ni bukan kes toilet cangkung ke duduk. aku lagi suka cangkung wlupun kat umah toilet duduk cos tak geli bontot ramai2 guna. ni kes bilik air attached sekali toilet. dah laaaa penghuni 30 orang. yg anak dara pulak mandi sampai sejam. dok belek apa pun aku taktau. aku dah jenis lepas makan automatik sakit perut. dah tu kalau berejam nak tunggu, pitammm. yang pak sedara pn nak mencukur misai janggut dalam bilik air. tak paham akuuu

aku kalau balik pun semalam ja tido. memang xbley hadap lama2.

Pandai2la bawak diri ye.. Janji jangan bergaduh suami isteri dan sampai bermasam muka dengan inlaws.

CrowneGlory replied at 2-7-2015 01:39 PM
Nasib baik la aku xde masalah ni.. 2/2 mertua dh meninggal...

raya blk kg lg ke tak? atau ank2 dah besar umah kita lak jd tmpt kumpul aka kg dorang.

dkt raya mcm2 isu bangsa melayu ni...

gaji awal masalah, balik beraya rmh mentua masalah, baju raya bertema masalah, kuih raya masalah, duit raya masalah & segala mcm masalah nak keluh kesah...

pendek kata org yg dah kawen ni hidup mmg kna keluh kesah

dino replied at 2-7-2015 03:11 PM
apsl tak malu sungguh mak pak bebudk tuh

mak pak sekali dgn anak2 x malu..
ok la, anak2 tu aku ok la..aku x berkira sgt
bebudak apa la sgt..klu maknya x msk, apa dia nak mkn..ye dok??
yg paling aku geram mak paknya la..
dh tu, bila mkn ckp apasal x buat ikan masak sambal ke, telur sambal ke
sbb aku msk ikan msk asam, telur dadar dgn bilis goreng bwg je
aku punya gerammmmm sgt2..
dlm dok komplen2, abis jugak nasik n lauk tu
aku kena masak nasik dgn goreng telur utk anak yg kecik
sbb dia x sempat mkn, baru bangun tido..

gaara_X replied at 2-7-2015 12:56 PM
bawak khemah....anak bujang tido lam khemah kat luar umah.....baru nampak cabaran balik raya kat kg. ...

haha.. anak2 buah i yg sembilan orang, 7 lelaki akan tido dlm khemah kat porch. mmg heaven la diorg kalau balik kampung. sedangkan ada ruang kosong untuk tido.

dino replied at 2-7-2015 01:05 PM
rumah mak kat kg ade 5 bilik pun tak cukup..... skali balik 7 beradik....  tido luar gak kekadang. ...

jgn blk serentak huhu. mcm raya ni kena gilir2 lah separuh blk sblm raya sampai raya pertama separuh lg blk raya kedua dan seterusnya.
nk wat ganer dah xde tmpt tido kan.
iols plak tahun ni hat dah kawen semua nk blk time raya ke2, mcm iols mmg turn raya mertua dulu thn ni. tp kakak iols tu patut giliran dia blk umah mak thn ni blh lak tukar turn.
semuanya gara2 ade mak tiri, jd berat belaka nk blk kg.
yg paling kesian hok bujanglah tade pilihan nk lari ke mana lg suke tak suke blk gak kg tawakal jelah tak terima layanan buruk dr mak tiri.
mak tiri iols plak hurmmmm mmg satu mimpi ngeri dlm hidup kami. kalo kami2 ni kecik lg mmg mcm yaya tu lah nasib kami oii.

Lain kali kalau pilih suami tu pergi tgk rumah dia kat kg kalau selesa tu amiklah dia sebagai suami. Ataupun cari yg anak yatim. Balik kg mcm balik beratus hari, tapi perangai hazabedah..

wannoorazlina replied at 2-7-2015 03:39 PM
bebudak apa la sg ...

dah la org msk lg komplen.... kakak ipar kite plak kelakar sgt tgk gelagat die.... mmg tak suka msk... tp tak susahkan org suka makan luar....
tp blk kg jd mati kutu la.... nak msk takut tak sedap.....
klau blk die wat aktiviti lain yg bleh elak masuk dpur.... hari tu die p kemas bilik yg mmg dah kemas.... p tukar2 design skit..... ubah kedudukan katil... almari....
aku dgr mak aku cite aku nak gelak

wannoorazlina replied at 2-7-2015 03:39 PM
bebudak apa la sg ...

kalo ko gi uamh diorg sape lak yg masak?

aHoi83 replied at 2-7-2015 01:01 PM
so kat sini masalah aurat semua datang bila raya isteri kene balik rumah mertua. kalo balik kampung  ...

persoalan inilah yang aku pikirkan semenjak tadik..
psal macam 90% problem aurat kat omah mentua kat umah sendiri takdak problem??
takkan semua pompuan kat sini dlm adik beradik dia soram jek kawen kot kan

lagi satu pompuan kat sini urban2 belaka gamaknya....semua dapat mentua bilik tak cukup ngan toilet cangkung belaka...
ahkak sedikit kompius....ahkak jek ke urban pprt???

pada yg tak selesa dok toilet cangkung tu (kalu sbb preggy okla - kalo sebab gumuk too bad ahhh) invest la sikit pebetui la toilet mentua tu....kalo ko cerita dah beramai umat manusia dlm omah tu takkan takleh tongtong hatta nak buat jamban duduk sebijik kan???

dan yang nak menjaga orat pelbagai....lepas kawen simpan duit siap2....setahun dua kawen ada duit sikit buatla bilik utk korang sendiri...beso bilik setor pon tak pe le....nih usah le nak harapkan duit org tua pencen tu ..mmg tak delah yer....so toksah nak pekin sangat..

satu lagi ucapan yg tak tahan panas dok umah mentua tu....bawakla kipas sendiri balik kampung...kalo dapat bonus tempat koje usah le ke pohkong ke habib je....pi la beli ekon pasang umah mentua...kalo kedekut takut mentua pakai....bawak balik remote pi umah ko

haruslah replied at 2-7-2015 03:54 PM
kalo ko gi uamh diorg sape lak yg masak?

depa la masak...dah umah sendiri kantp yg aku peik klu balik kg memasing jd baloq liat
xtao pasai pa..

dino replied at 2-7-2015 03:54 PM
dah la org msk lg komplen.... kakak ipar kite plak kelakar sgt tgk gelagat die.... mmg tak suka ms ...

hehehe..x susahkan org ok la
org pon x sakit hati sgt
pastu mulut x komplen..
yg dok ada ni perangai dgn mulut sama naik
bain bini atau laki

cerita pasal aku plak...
adik badik laki 8 orang...
masa memola kawen bilik ada 2 je....hehehhe...jamban cangkung, bilik panas tu alahaiii...small matter jek laaa...takat camping dlm hutan sengsorang 2-3 malam pon aku rilek je...nikan plak umah bebumbung..

namun tak ponah aku rasa tak nak balik kampung mentua...siap aku plan balik mesti saing ipar2 aku....laki aku gemo propose balik time adik badik dia tak de....aku kata waddehek balik kampung aku nak ngadap muka ko je...aku nak tengok muka adik2 kakak2 ipor aku lain plak...masa nih la sesi bergossip, bersosial bermula...

then people ask me why you got so nice mak mentua...????
erkkkk...see da leg la....