CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: obelisk

[Tempatan] Kepala terputus motosikal terbabas

kelapaparut replied at 5-7-2015 10:31 PM
Mesti tmpt accident tu angker nanti

mustii mustii..kang area2 tu memalam sure ada oang ketuk pintu...tok tok tok

bila bukak jek.. yang ketok pintu tu tanya Adikk..adik ada nampak kepala hakak taaakk?

agak2 ko pengsang tak?

Just nak bagitahu couples yg hidup dia revolve around spouse dan anak anak mmg hilang nikmat hidup. Kawan takde yg ada hanya anak dan pasangan. Alahai. Sepatutnya kena bahagikan masa utk anak anak dan kawan kawan. Kalau dengar ibu pergi beecuti backpacking mesti kena cop ibu from hell kan.

ajinomotonosuga replied at 6-7-2015 10:01 PM
mustii mustii..kang area2 tu memalam sure ada oang ketuk pintu...tok tok tok

bila bukak jek..  ...

Iols akan tberak cirit on the spot..zaman iols masih virgin dulu cukup popular hantu kopek dgn hantu susu, org kate hantu susu ketuk2 pintu pastu kite bukak pintu dia kate nak susu anak lapar, bile tgk anak dlm dukungan rupe2nye batu nisan uolz, kalau hantu kopek pulak org kate culik budak simpan dlm kopek dia yg bsr tu,huiii ngeri you..

mummy75 replied at 6-7-2015 09:11 AM
jgn suka salah sangka dgn geng bikers..yg bawak kapcai plak digelar mat rempit...tapi itu la hobi  ...

kemalangan bawak beskal kat taman sampai mati putus kepala, rentung terbakar, anggota badan putus2 tu sangaaaaaaaaaaat sedikittttttttttt & jaraaaaaaaang - jaranggggggggggg berlaku berbanding kes yg melibatkan superbike.. itu bezanya.

stania83 replied at 6-7-2015 10:04 PM
Just nak bagitahu couples yg hidup dia revolve around spouse dan anak anak mmg hilang nikmat hidup.  ...

aku x de kwn pun utk brjimba2.kalau ada,sorang je yg bff..ok je idup.x de pun rs ilang nikmat idup..aku gi gak melancong tp dgn families.lg happening..mmg idup aku sekitar anak dan families(mak ayah,adik beradik,anak sedara)je tp sorry to say,aku x rs ilang nikmat idup pun..kwn sekerja ada,kawan satu U ada tp setakat berhubung dlm wassap dn fb..dh abis.
lain org lain citarasa kot..peace!

Innalillah ....moga anak2 arwah tabah...

Follow Us
VirginLady replied at 6-7-2015 01:10 PM
dapat jugak gamba tu..dah la bukak wassap tgh malam nak tido..maghah btol la aku..

yang satu gamb ...

ada ke gmbr suit? bukan ke itu banner?

rasa aku dia pakai tshirt je, dan tshirt tu tersingkap, tp masih ada lg kat badan dia (kat leher) kalau ko tengok betul2 la..

MamaMima711 replied at 8-7-2015 06:44 AM
aku x de kwn pun utk brjimba2.kalau ada,sorang je yg bff..ok je idup.x de pun rs ilang nikmat idup ...

Samalah dik.. Kami dah 27 tahun dah kahwin, sama gaya hidup cam tu tak de hilangnya nikmat hidup. Alhamdulillah bila ank2 semua dah bawa diri sendiri, tanggungjawab kami dah hampir selesai, barulah start nak berjimb-jimba ni.. Seronok2 keluar berdua2an.. Hidup pun berdua je kat rumah terlebih jimba sudah..

Knpla tiap kali accident, mesti akan ade yg gatal dok share gamba mayat/aib org tu ....bangge pulak tu share sane sini....korg suke ke kalau ajal menjemput korg pstu org dok snap gamba korg dan share merate? Yg sibuk2 sgt mtk gamba arwah knp? Wajib tgk ke? Sedekah jela al fatihah utk mangsa...moga anak2 arwah kuat menghadapi dugaan kehilangan mak tersyg.

ida88 replied at 8-7-2015 07:42 AM
Knpla tiap kali accident, mesti akan ade yg gatal dok share gamba mayat/aib org tu ....bangge pulak  ...

Akak pun pelik, contoh kes kemalangan pemain bola hari tu.. Punya ramai jurugambar tak bertauliah mengelilingi kereta untuk ambil gambar mangsa. Lepas tu pi share kat Wasap. Apa faedah amik gambar mangsa kemalangan? Cuba la fikir.. Buatnya mangsa tu anak bini sendiri, suka tak orang lain yang tak berkenaan atau takde kena mengena ambil gambar lepas tu viral kan?
Sakit betul lah orang yang suka amik gambar mangsa kemalangan ni ..

kenapa ada banner. kalau it was a simple trip utk buka posa dan sahur, there's no need for a banner.

arasham replied at 8-7-2015 06:52 AM
Samalah dik.. Kami dah 27 tahun dah kahwin, sama gaya hidup cam tu tak de hilangnya nikmat hidup.  ...

tu kata..lain org lain cara tp nk kata ilang nikmat idup tu mmg x lah.kawan sy pun ada yg jenis suka brjimba2 sana sini dgn kwn2 ..itu life style dorang,sokay la.dorang happy mcm tu.tp sy mmg x gemar.sy lbh pentingkan families sbb dorang yg selalu ada ms sy susah

Changa replied at 6-7-2015 12:47 PM
untung la si laki dapat cari cikki lain after raya.

Tangan dia putuskan.hrp2 dan sambung blk.kalau x dh jd oku.xdpt nek superbike lg apatah lg berbini baru.

Al fatihah buat arwah..

tua bangka tak boleh ride ke?bulan ramadhan tak boleh ride?wajib pegi terawikh je tiap malam?
aku tak faham betul pemikiran sesetengah orang yang selalu fikir negatif.
just because you have a mundane life,korang expect orang lain pun macam tu jugak ke?weekdays pegi keje,weekend buat aktiviti normal dengan family.lama2 bosan dengan rutin hidup,pastu cari pompuan lain.
orang tu pegi ride dengan bini maybe sebab nak spend masa berdua dengan bini.dan tak salah pun dah tua bangka pun nak pegi ride,bukannya dia ride pegi danok langgan pelacur pun.riding or aktiviti2 lain adalah salah satu means to escape from daily routine.
yang salahnya di sini sebab husband dia selfish,bini dah ngadu ngantuk pun dia nak balik jugak.patutnya tak payah pun konvoi sahur ke PD tu or overnight je la kat sana.

raxief replied at 8-7-2015 06:37 AM
kemalangan bawak beskal kat taman sampai mati putus kepala, rentung terbakar, anggota badan putus2 ...

memang la jaaarrraanngggg dan mungkin x berlaku kemalangan naik beskal di taman...itu hanya perumpamaan sahaja..maksud aku di situ ialah kemalangan boleh berlaku di mana2 sahaja x kira lokasi...dont get mad with my statement...cuba jangan terlalu judgemental sgt der...

innalillah..

raxief replied at 8-7-2015 06:47 AM
ada ke gmbr suit? bukan ke itu banner?

rasa aku dia pakai tshirt je, dan tshirt tu tersingkap,  ...

ya rabbi....banner ke? itulah punyalah marah tgk gambar tu, ngeri pun ye..
astaghfirullahalazim...ok2 nasib baik bukan

lega sikit hati ni, tq2

tp kalau dia pakai suit, cover smpai leher kan, maybe arwah masih hidup..

bodoh betul siapa yg amik pic dan sebarkan ni, termasuk la yg kat whatsapp tu.

semoga tak jadi kat diorang.

tp setiap kali gue tgo kebykan penunggang motor di atas jln raya bawa motor seolah2 mereka ada 9 kali nyawa?
lori dan keta pun takut dgn penunggang motor...