CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 7116|Reply: 18

Ada yang tahu maksud mimpi saya?

Post time 10-7-2015 01:08 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Salam semua..
Saya ada masalah skit yang membelengu otak ni..
Entah kenapa sejak kebelakangan ni hati rasa x sedap hati x tau la mainan perasaan ke apa..

Saya baru lepas keguguran anak kedua..usia kandungan 2 bulan..baru je dua hari berpantang..

hari2 terakhir sebelum keguguran saya bermimpi saya keguguran dan keluar janin yang dah sempurna macam bayi..saya ingat wajahnya comel tembam putih elok keluar x menangis..malam esoknya mimpi plak kena kejar dengan cacing warna hitam gigi tajam2 dan gigit saya..dalam mimpi tu benda tu datang dari pantiliner yg saya terlupa nak basuh..untuk pengetahuan beberapa hari sebelum tu saya kena warded.lepas discharge saya bawa balik pantiliner tu dari hospital tapi terlupa nak basuh..

lepas saya keguguran saya mimpi lagi benda bukan2..malam tadi la.saya mimpi saya bersetubuh dengan airil zafril yg pelakon tu..memang la dia hensem kan tapi saya x minat pon kat dia.tengok tv pon saya jarang..x kan boleh terbawak sampai mimpi..bila tersedar dari mimpi tu memang saya rasa stim macam buat betul2..tapi bila tersedar saya sambung tido balik sebab ngantuk sangat.masa tu x pikir ape pon.

Sebelum2 ni pon pernah mimpi nak bersetubuh tapi mesti x menjadi..contohnya cam baru nak tut saya tersedar..tapi mesti muka suami yg muncul..tapi malam tadi entahlah kenapa macam tu..rasa benci pon ada mimpi camtu..
suami plak pernah mimpi kena sengat dengan kala jengking warna hitam kat pinggang dia.

saya sekarang kalau duduk rasa belakang badan berat sngat sebab tu sekarang saya asik baring je..x tau la nak cakap cmne tapi rasa terbeban sangat kat belakang badan.

saya alami mimpi tu sepanjang mengandung sepanjang bulan puasa..pelik jugak x kan bulan puasa kene gangguan kot.atau ini sekadar mainan perasaan saya..

sepanjang mengandung saya batuk teruk sampai muntah2..paling saya takut bila batuk saya akan sesak nafas..memang x boleh bernafas kalau batuk..pas tu kluar angin cam sendawa besar..selama ni x penah plak batuk camtu.2 bulan saya hamil 2 bulan saya batuk cmtu..

sebelum puasa dulu pon saya rasa takut sangat perasaan ni..bila suami x de rasa cam x senang duduk..bulan puasa ni rasa tenang skit..hilang rasa takut tu..tapi kena plak mimpi pelik2..pastu keguguran plak..pernah jugak dengar orang kata jin yg korek rahim kita supaya janin gugur..masa saya pregnant anak pertama x da masalah apa..memang x menyangka dengan apa yg terjadi pada kehamilan kedua ni.tapi saya redha

Ada x yg pandai boleh x tengok2 kan kenapa dengan saya ni..

Hamil anak kedua kemudian keguguran bererti ibu tak punya rezeki kpd anak trs.  Redhakan seikhlasnya kerana Allah yg memberi dan Dia juga yg mengambilnya kembali.  Dalam keadaan kesihatan dan perasaan ibu yg terganggu, bagi yg lemah semangat memang mudah diganggu iblis syaitan. Kuatkan semangat ibu, berzikirlah sebanyak2nya serta mohon agar Allah lindungi ibu drp bisikan yg boleh menganggu perasaan.Jgn terlalu memikirkan maksud mimpi buruk itu kerana itu boleh menyesatkan.  Mohonlah suami ibu buatkan air Yaasin, buat minum dan basuhlah muka semoga Allah akan memberi pertolongan.  Apabila ibu sudah suci drp hadas besar, banyakkan membaca al-Qur-an, zikirkan perasaan  dgn ayatul Qursi dan 3 Qul sebelum tidur.  Kalau ibu orang yg lemah semangat, jauhkan diri drp menonton cerita2 hantu/horor.

If pregnant jangan lah puasa. kan ada kelepasan dari Allah.
Malah, jika kita terlampau penat bila berpuasa, maka bernukalah. Allah dah kata ganti aja "pada hari hari yang lain".
Kegugruan adalah common, I am sorry to say.Jadi redhalah semacma TT kat atas kata.
Saya rasa, mimpi yang awak alami tidak ada kena mengena dengan keguguran, walaupun mimpi memang dalam Islam ada yang tepat tetapi kenalah ada orang yang tafsir. If you rasa sedih selepas keguguran ini, maka ini adalah reaction yang tidak mengejutkan

mimpi yang baik datang dari Allah s.w.t dan mimpi yang buruk datang dari syaitan..sekiranya mimpi buruk seelok2nya simpan utk diri kita sendiri dan jangan sesekali cerita dekat orang..dikhuatiri mimpi itu akan menjadi mudarat..sekiranya mimpi yang baik pula, lebih elok disebarkan pada orang lain..mudah2 kita mendapat manfaat dari mimpi yang baik itu..

wallahua'lam..

Mimpi bersetubuh dgn lelaki ensem,sado tu.. Dah mcm hantu raya je

Sis sakit belakang rasa berat tu mungkin sebab stress...pegi la berurut badan. Kadang urat belikat tu.. selalu ngadap pc? Banyak buat kerja & stress x?
Batuk, sesak nafas pastu sendawa tu saya selalu kena bila badan banyak angin atau perut kosong. Cuba la ambil air halia atau masak letak halia banyak2.
Pasal mimpi tu x de komen. Hormon pun mungkin. Gangguan pun mungkin. Bawak la pergi berubat ke ustaz2. Take care sis.

Follow Us
alahai
jika tidak tentu comel anak hang tu
apa pun INNALILLAH HI INNA ILAIHIROJIUUN
nak wat camna bukan HAK kita tentukannye kan

tapi pasal mimpi, batuk2 tuuuu
oooo ada yg tak kena le tuuuuu
berikhtiar le ye, jangan lalai plak

bulan posa ke tak posa ke
syaitan jin n syaitan manusia ni masih lapar dahaga
suka deme nak jaga dalam kain org lain

tightcherry replied at 11-7-2015 05:54 PM

eh yeke? i xmimpi bersetubuh. mimpi bercinta je la dgn laki ensem. org yg sama.
slalu sgt kalo jumpa tepi jalan kompen I cam.

org putih kata muka2 yg kita nampak dlm mimpi baik manusia mahupun hantu tu dtg dr memory kita. maknanya kita penah nampak.

rasenya sebab badan ko tak kuat kut nak mengadung tu..

aku pernah kena macam ko...

mase tu first time aku pregnant, lepas scan dr klinik aku confirm pregant.singgah pergi kedai makan. then ade makcik datang jual kerepek2. dia salam ngan aku.lepas dia salam ngn aku,lama dia usap2 tgn aku sebenarnya,smpai aku tarik sendiri.dia tegur aku..tetiba dia cakap anak nie pregnant ya.aku tekejut.then aku ia kan saje.lepas tu dia cerita,dia da lama tak de kat kawansan kedai makan nie,skrg baru dtg semula.aku tak taw la ayat dia tu bemaksud ke tak.

balik dari situ..aku cerita kat mak aku, lepas tu malam tu mak aku mimpi ade bende cakar2 perut n janin aku.sampai bedarah2 mengalir. lepas dr situ, aku start bleeding,selama 3 minggu bleeding.then janin aku da xde lg. aku kne dnc kat hospital. sedih sebab anak first aku...aku pikir myb aku xkuat n tak pandai jage lg.mimpi menakutkan sllu jugak aku mimpi.tp sebab aku da biase.aku abaikan je yg penting kne sembahyang sllu n nak tido amik air smyg.

ko jgn pikir la.myb ade bende tak elok.tawakal saja.

tightcherry replied at 11-7-2015 05:54 PM

Tula saya yg saya tau mimpi bersetubuh ni petanda x baik.huwaa takut

Lolalala replied at 12-7-2015 01:43 AM
Sis sakit belakang rasa berat tu mungkin sebab stress...pegi la berurut badan. Kadang urat belikat t ...

saya suri rumah..mungkin la kot ye penat buat keja rumah.lagi nak mengurus anak kecik..

ckenj replied at 13-7-2015 08:44 AM
rasenya sebab badan ko tak kuat kut nak mengadung tu..

aku pernah kena macam ko...

yg gugur ni anak kedua aku..tapi ko mesti lagi sedih sbb first baby kan..tapi ko nye pengalaman cam lagi scary je..

IbuAulia replied at 21-7-2015 05:11 PM
saya suri rumah..mungkin la kot ye penat buat keja rumah.lagi nak mengurus anak kecik..

Saya pun selalu sakit bahu,belakang. Kadang tu rasa panas,berat,sakit je kawasan belakang bawah bahu tu.  Pegi urut makcik tu cakap byk angkat anak. Menyusu masa baring pun penyebab jugak. Saya memang selalu mengereng masa menyusu. Lepas tu dukung baby yg makin berat dan lasak

aii kalau mimpi period mmg confirm dua tiga hari tu period.

PErnah baca time kita tengah "subur"  setan jin dtg nak bersetubuh dgn kita so cuci kan diri sebelum tidor.

1. takziah.. maybe tak ada rezeki.
2. mimpi bersetubuh, mungkin disebabkan x dpt cara bersetubuh sehingga capai kepuasan.. ni fakta.. wanita selalunya tak pandai mencari point utk itu..
3. mimpi bersetubuh bukan petanda x baik
4. petanda mimpi ada saka jika mimpi anak, melahirkan anak, menyusukan anak.. mimpi jatuh dr tempat tinggi.. mimpi tak berpakaian dan terasa sangat malu.. mimpi dikejar bianatang ganas eg: anjing.. ni semua tak sure.. melalui pembacaan je
5. mimpi mainan tidur.. apa yg kita nampak even a glance.. apa yg kita fikirkan.. penat.. semua akan effect masa tidur sehingga termimpi2..

rajin buat solat sunat dan hafal lah ayat kursi.. inshaallah

saya pernah mimpi lebih kurang sama... bila tanya pada orang berilmu, katanya jin asyik. so cara untuk jauhkan diri dari dia adalah dengan mendekatkan diri dengan Allah..
My case, jin tu dah kahwen katanya tapi still suka kat saya. Thats Y relationship saya dengan suami selalu berantakan. bila Jauh, rindu tapi bila dekat, selalu bergaduh.
Wallahualam..

nak tanya sikit.. bagaimana kalo mimpi melihat bayi atau anak-anak kecil.? tak kerap sangat. kadang rasa takut je nak tidur mimpi tu lagi, fikiran mula prasangka ada kaitan dengan saka ke
tak tahu nak bertanya siapa dan tuju ke mana dah. tolong, kalau ada yang pandai dan sudi jawab.
terima kasih.

mimpi bersetubuh ngn org kita xkenal..dpt rezeki yg xterduga..
mimpi bersetubuh dgn org yg kita kenal...dpt rezeki..
mimpi melihat isteri/suami disetubuhi dgn org lain...pemimpi tu menyanyangi isteri/suami sangat2..
wallahualam..takwwil mimpi ni kekadang xleh 100% percaya..huhuhu

salam

selepas apa yg ko lalui , sendawa disini dikira mcm ada asas gangguan.

cuba ko hisab diri ,pernah x minta ubat2 pengasih ?

atau amalkan ilmu2 tertentu dgn tujuan yg baik , tp tujuan xmenghalalkan hukum.

cuba periksa dan selidik dulu.