CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: GhostWalking

[Tempatan] Kisah Dari Patrick Lim:Saya Tak Pernah Jerit Melayu Tak Guna

Modngengade replied at 15-7-2015 09:12 AM
memang ada cina yg baik hati tapi tak ramai...contoh terdekat abang kesayangan iouls   @spideman80   ...

@spideman80 .................bagi kaka modngengada 100 tacang.......

penjejak_awan replied at 15-7-2015 07:39 AM
emmmm...rupanya wujud lagi spesis cina baik...emmm very rare ni..kipidap

Seumur hidup aku membesar dan dikelilingi kawan2 dari bangsa cina dan india majoritinya, memang aku ada jumpa dengan yang tak menyenangkan, tapi aku pun dah pernah jumpa dengan melayu with bad atttude. Kawan2 rapat aku cina, india kitorg dan bertahun2 berkawan rapat sampai tahap susah sama2 seronok sama2. Gaduh pun bukan tak pernah tapi lepas tu baik balik. Kitorg sampai ke zon yang sangat selesa dgn diri masing2 sampai kitorg boleh borak pasal apa saja takde tapis2. Bila kitorg lepak sama2 mmg tak pernah terlintas langsung dah yg aku tak selesa dgn dia sebab dia cina atau sebab dia india.

Ada sekali aku excited bagitau kawan india aku yang aku dah jumpa tempat best nak belajar berenang. Kat rumah kawan adik aku yg ada swimming pool dan siap dia upah trainer lagi. Lepas tu aku ajak dia sekali belajar sama2. Lepas tu dia cakap "do you think they are ok with me jumping into their pool?". Aku tanya "yeah! Why not?". Then kawan aku slow2 cakap "you knowlah, because i'm indian..."

Tiba2 aku terfikir mesti kawan aku ada pengalaman yang yang tak best buat dia cakap macam tu. Disebabkan aku dibesarkan dalam lingkungan orang dari pelbagai bangsa, aku tak pernah rasa benda yang orang lain rasa, iaitu prejudice pada bangsa lain dan buat aku terfikir sejenak kalaulah aku ada prejudice tu walau secubit, mesti hidup aku tak meriah dan colorful macam sekarang sebab bila kita hanya berkawan dalam lingkungan kita saja, kita hanya nampak benda dari satu perspective saja, never multiple. It makes me feel lucky for being me.

Rate

1

penjejak_awan replied at 15-7-2015 09:35 AM
takper..tu cina hong kong...depa ok berbanding cina mainland, malaysia dan singapork...cina hongko ...

tapi cina hk pun tetap cina jugak, cina hk kamcing dgn cina msia dn cina sgpork

NAT_11 replied at 15-7-2015 02:15 AM
@spideman80 .................bagi kaka modngengada 100 tacang.......

dialam maya mmg abg spider bagi 100 kacang, tapi di alam nyata beliyau berikan yg terbaik...kan sayang

Comments

Dah pasti sayang, abang akan melakukan terbaik. :)  Post time 15-7-2015 08:35 PM

Skuau replied at 15-7-2015 09:43 AM
Soalan yg belum terjawab:Benarkah memang wujud penipuan urusniaga hp di Plaza Low Yat?

takde pon ....yg dlm sibuk bising psl konon ada penipuan pon dah senyap meka pusing citer lain lak mintak cctv

Smlm kt sinar harian,ada bebudak citer,ckp bli hp x ori kt LY.Amcm?

Follow Us
Mungkin masa dia jawab Ampang lelaki tu dengar gampang. Terus mengamok

memang melayu bersalah pun, ngaku jela kalao mencuri tu, x mampu wat cara x mampu bangang

Modngengade replied at 15-7-2015 09:37 AM
tapi mcm mana jika si patrick tu mengaku melayu lantas  menjawap  sebegini  "saya mulayu lor....lu ...

Hahaha...adoyaaaiiii !! nak pecah perut ketawa baca statement akak Mod ni

Kalo si patrick tu jawab macam pelat Cina, alamatnya elok lelaki tu nak kasi penumbuk,
last2 terus dipancung nya kapla !! " Lu mau tipu mulayu ka? "

Dah nak kata tadi....akak Mod kadang2 mulut boleh tahan jugak...berbisa !!!
But i like...nice joke.

Redskin replied at 15-7-2015 05:01 AM
Hahaha...adoyaaaiiii !!  nak pecah perut ketawa baca statement akak Mod ni {:thu ...

selayaknya akak bermulut sedemikian demi kemandirian di alam maya CARI ni

Core replied at 15-7-2015 02:18 AM
Seumur hidup aku membesar dan dikelilingi kawan2 dari bangsa cina dan india majoritinya, memang ak ...

soalan kakak,  adakah kawan sis itu berasa apabila beliyau terjun ke dalam kolam, air kolam serta merta menjadi laut hitam....?
nasihatkan kawan sis agr jgn peduli tentang kata2 orang....kita manusia sama saja tanpa mengenal warna kulit...kenapa harus menilai orang dgn warna kulit?

Modngengade replied at 15-7-2015 01:12 PM
soalan kakak,  adakah kawan sis itu berasa apabila beliyau terjun ke dalam kolam, air kolam serta  ...

Ntahla aku ni takdelah ingat nak bertanya pulak.Aku ni jenis kalau benda2 yg tak best camni klu org tak cerita aku mmg malas nak tanya.

Mungkin aku dan kawan2 aku mmg neutral takde sikap nak defend bangsa sendiri kalau ada incident yg melibatkan kaum. Macam contoh dulu masa zaman teenager kdg2 kitorg cari port nak lepak. Kawan cina aku sendiri yg taknak pergi tempat yg dia panggil ramai ah beng. Dan sama jugak kitorg sama2 dgn kawan india aku sendiri takkan pergi tempat yg ramai macha hahaha. Tapi none of us would actually feel terhina ke apa. Camne tu? macam kes lowyat ni kitorg view benda ni macam biasalah org berniaga kat mana2 pun ada penipuan. Tak penah rasa ada ketaksuban pada kaum sendii pun.

Core replied at 15-7-2015 05:37 AM
Ntahla aku ni takdelah ingat nak bertanya pulak.Aku ni jenis kalau benda2 yg tak best camni klu or ...

mana boleh sis, penipuan tu pun jenayah juga....

Modngengade replied at 15-7-2015 01:43 PM
mana boleh sis, penipuan tu pun jenayah juga....

Yelah mmglah jenayah maksud aku ni, kitorg sama2 view benda tu dari sudut whats wrong and right bukannya dari sudut bangsa. Melayu pun ada yg menipu kan

itew replied at 15-7-2015 11:57 AM
memang melayu bersalah pun, ngaku jela kalao mencuri tu, x mampu wat cara x mampu bangang

Tak boleh dituduh bersalah until proven GUILTY!
Mana ko tahu dia bersalah.........................?????
Sekali, masa bicara budak tu produce resit beli hanpon tu a week before, camna.......?????
Aku memang mintak resit bila beli barang.
Aku tak caya siapa pun.
Kalau rosak senang. Pilah kedai tu, siap tunjuk resit sekali.

kt opis aku..bos yg paling baik penah aku dpt...bos cina pempuan....sgt baik....sampai bila dier xde yakni meninggal dunia....aku antara org yg paling sedeh dan menangis....

skang aku ripot pun pada bos cina...pempuan juga...baik juga...selalu memudahkan keje aku...xkedekot ilmu...

dan sebelom ni aku kene tipu dekat 6k...dgn cina juga...bertahun aku tunggu dia bayar balik duit aku....selepas menipu dan menipu....akhirnyer aku dpt gak duit aku walau amount yg di bayar ansur2...

ade jugak cina yg langgar kete aku janji nak bayar balik ganti rugi...last2 kene tipu jugak...

so moral of the story...ape bangsa pun ko...kalo ko jahat maka ko mmg di kategori kan sbg manusia yg jahat...dan jika ko mmg spesis yg baik..kemana pun ko maka ko ttp akan di anggap sbg manusia baik...bukan bangsa ko yg menentukan ko ni baik atau jahat...

Rate

1

kalo budak tu betoi napa x wat report, at least cina tu wat report,,yang p terajang cina tu kenapa

Bodo , tanya awak org cina ke..? Patut tanya awak ugama apa...? Buat nya dijawab ya saya Cina, tapi Muslim , keluarga saya memang berketurunan muslim diislam oleh Saad Abi Waqas ..

Kalau jawab mcm tu melayu rasis haprak ne nak pukul gak ke.

penjejak_awan replied at 15-7-2015 07:39 AM
emmmm...rupanya wujud lagi spesis cina baik...emmm very rare ni..kipidap

aku ada dua rakan bangsa cina yang sngat baik jujur dan ikhlas..dia pernah buat apa yang aku sebut tu pada aku..

jelas puak pprt felda lakhanat dr 1969 sampai 2015 minda masih belum buka, dahlah bangsa sendiri pencuri nak backup lagi, buat rusuhan, memfitnah orang cina. puiiiiiiiiiiiiiiiii

Belasah orang kata orang jerit "mulayu tak guna", serupa dgn dulu fitnah  orang cina jerit " keluar KL"?