CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anony-mous

Chef Wan Haruk Lagi

Edited by fazila17 at 22-7-2015 03:26 PM

#team chef wan

Sbb ada adik beradik dan ipar2 yang perangai hauk mcm family chef wan

Makan anak beranak bukan main kuat,  duit satu sen tak hulur utk belanja raya kat rumah parents.. pemalas pulak tu tak tolong masak  or at least kemas dn bersihkan rumah. Pinggan gelas sendiri pakai pun tak reti nak basuh. Anak beranak dok depan tv santai2 memanjang.
Org2 cam gini mmg elok di sunpah seranah. Kalau cakap berkias berlapik mmg tak jalan :

noraidil_06 replied at 22-7-2015 01:40 PM
Kepantangan betul akak jantan x buat kerja.akak mmg perintah, baik adik ipar or adik sdri.pokok bu ...

Hehe.. kann
tapi lelaki zaman skrg
Tak seteruk dulu2
mungkin kesedaran mak2 zaman skrg

entah la uols. aku cam pelik plk bila korang sampai nk bergaduh2 bt persiapan raya. fmily aku yg lelaki memang perhiasan.. dh la blh dikatakan mmg semua lelaki.. mak2 n bini2 je pompuan..tp xde plk sape2 rasa sakit hti. sebab ktrg buat persiapan raya setakat patut je. xde berhempas pulas nk masak beria.. yg penting seronok berbual.

bab basuh gelas pinggan pon xpayah arah2. sape rasa nk bt buat je dendiam. rasa boring buat je tak thu. nanti ade plk org lain tlg basuh. pendek kata tenang2 je xde ribut2 dan xde pembahagian tugas secara serius pon.

yg lelaki selalunya tugas pi beli barang je la. tp bgusnya set2 lelaki ni, suruh la berapa kali pon pi kedai xde bersungut. cuma akan klr berkumpulan. xleh pisah geng

wondering macam ne perasan family member die yg dihencap tu,.

sixret replied at 22-7-2015 10:08 AM
Betul tu. rasanya majoriti tak soalkan bebelan dia. isu yang ramai tak suka termasuk saya kenapa p ...

jangan persoalkan bab iman org dik!
justifikasi yg tak berapa nak kena. sorry.

noraidil_06 replied at 22-7-2015 01:40 PM
Kepantangan betul akak jantan x buat kerja.akak mmg perintah, baik adik ipar or adik sdri.pokok bu ...

Jantan tu kesayangan kak..skrg dah kawen, lantok kan dia ngn bininye...

Follow Us
LuLu^Lost replied at 22-7-2015 11:53 AM
channel ape weh cite ni..mcm kelakar je. aku baca sinopsis ko pun aku dah gelak2. hahaha. jihan..j ...

Aku tgok cite ni x silap taun 2013 kot? Kat astro ria..mmg kelakar...org tu dh berangan bercuti kat resort siap bawak novel ngn topi besar nak melepak tepi pantai, tp sbb asistant tersilap booking homestay..dia g jgk bc novel ngn bertopi besar bagai tp kat tepi paya..hahaha

sebenarnya... i rasa... cepwan ni memang marah sangat2 kat si Gimmy tu kot... tu yg dia haplod dan hapdet status gitu.... pasal si pemalas yg gagal dalam pelajaran yg ditaja oleh cepwan... sedeyh..

Pasni aku rse, time raya, msti suma pakat xnk balik dah. Haha. Malu gila oi, da heboh seantero mesia.. kalau chep wan tu bkn selebriti dan dihebohkan kt media sosial pun dah malu, inikan pula chep wan ni chep terkenal. Lagi laa malu. Aku kalau chep wan ni bapak sedara aku, aku xsetuju dia dok gembur2 kan dlm media. Wpun apa yg dicakap tu semua betul. Nak ckp tu boleh tp janganla smpai upload gmbo. Gambo tga tdo bgelimpangan lak tu. Adehhhh.

Pls la weiii dcw ni propa lebih mcm aa jgklaaaa...anak dia "chef" rizz pun tido membuta xnampak Sb dlm bilik. Anak2 dia pun xtolong. Dcw pun xtolong jgk balik kg just tukar bunga2 & sofa. Tu je. Xmasak & kemas rmh pun. Xpyhla termakan dgn cerita propa. Pastu layan fan ckp dia pun masak, pastu duk layan crew Martin ape tah tgh buat penggambaran kt rmh tu. dia mmg suka up diri dia & burukkn adik beradik lain mcm dia sorg perfect. Bapak dia pun dia burukkn mcm konon dia la tolong sara keluarga dr kecik dulu. Pdhal keluarga diorg bukannya miskin sgt pun. Propa lebih sebab nak upkan diri dia. Yg nephew dia tu study pkai JPA scholar, dcw tambah sikit2 je xsmpai rm100k & dah Selamat jd doc dah pun. Eh bukan chef rizz Ade tipu cert ke dulu? Yg tu dcw xnk komen lgsg pulak? Dia upload gambar tu Ade anak sedara pompuan dia xbertudung kan? Aurat tu yg diorg marah sgt tapiiii nak buat cmne serina dulu pun berkemban aje kat cover magazine. Mane nak tau halal haram Kan...FYI sorg adik beradik dcw pun xsokong dcw ni. Agak2 kenapa ye?

Owh btw bibik dcw pun dah lari 3-4hari lepas Sb gaji xbayar 2bln

Peliktapibusuk replied at 22-7-2015 04:28 PM
Pls la weiii dcw ni propa lebih mcm aa jgklaaaa...anak dia "chef" rizz pun tido membuta xnampak Sb d ...

sedara CW ke u ni?

Peliktapibusuk replied at 22-7-2015 04:30 PM
Owh btw bibik dcw pun dah lari 3-4hari lepas Sb gaji xbayar 2bln

Tak sampai 100 ribu pun, dah makan duit Chef Wan juga.
Sop, tak payahlah nak rasa terhina. Kalau rasa terhina, ko
pulangkan duit yang dia beri tu. Kan ko dah jadi doktor.....

Peliktapibusuk replied at 22-7-2015 04:28 PM
Pls la weiii dcw ni propa lebih mcm aa jgklaaaa...anak dia "chef" rizz pun tido membuta xnampak Sb d ...

Jimmy ke nih?

#pulangkanduitbalik

NAT_11 replied at 22-7-2015 04:37 PM
Tak sampai 100 ribu pun, dah makan duit Chef Wan juga.
Sop, tak payahlah nak rasa terhina. Kalau  ...

Komen terbaik .....

Hi hi  jangan marah cep wan na.. Kami pun bgn lambat tiap kali balik balik kampung mertua.. Bukan apa. Aku pun ala cep wan.. Bank negara keluarga mertua.. Letih oii.. Sampai aku nak berhenti kerja pun x boleh, sebab kami kena menanggung hutang keluarga mertua..

Aku team cep wan.. Hi hi hi..

Ni kira marah betul nih

Bajet terer je chepwan..terer ..terer pun g private kan ig lps kes ni

berapa kali dh mulut terbabas... Mcm kes memey normiang aritu..dah puas memjemput org mengutuk kaw2 tau pulak terbabas kena btg hidung sendiri dan2 tarik balik..

lostfaith replied at 22-7-2015 09:37 AM
Baguslah anak beranak start mengaibkan sama sendiri. nak salahkan sapa kalu si tua makan berguni gar ...

Tu pasal org tua x boleh sibuk ada ig unless otak reti guna... Ni otak pun jenis bengap...jari lg laju dr otak