CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anony-mous

Chef Wan Haruk Lagi

Die nie ponds kertu yg mroyan.dh mcm aa gak..kut ye pun tk puas ati knp nk post sgala bgai cmtuh..prangai sungguh tk matang.kdg2 sian tgk ble org yg mkin tua tapi otak makin bodoh..

sayang_mulut replied at 25-7-2015 09:46 PM
bleh tak aku nak sokong family die yang kene hanjeng ngn Chef tua.. hari raya kedua eh tu?? aku rasa ...

Kannn....?   Aku pun tak paham macamana ada yg sokong tindakan dia aibkan keluarga sendiri macam tu.... siap masing2 gigih dok citer masalah masing2 lak... aku rasa dlm semua keluarga kalo berkumpul ramai2 terutama di ariraya dgn banyak benda kena wat,  travel jauh balik kg, bersesak dlm keter, dah sampai nak masak la, nak ngemas rumah la, nak bergebang ngan srpupu spapat yg dah lama tak jumpa... macam2benda yg boleh wat kita rasa lebih letih dr biasa... masa ni patut kena pahamla.... kalo pikir mulut kita laser kita boleh haruk jer apa yg kita rasa memang boleh gaduh anak banak... sib baik la kebanyakan org bertindak guna pala otak bukan guna pala bana macam pondan tua ni.. kalo tak penuh insta, fb, twitter dgn caci maki kat kaum kerabat sendiri sbb masalah cam cw ni berlaku kat hampir semua kuarga di ariraya.... bezanya cara masing2 selesaikan je...

sayang_mulut replied at 25-7-2015 09:47 PM
orang2 yang dok complain during hari raya idup macam cinderella ni aku rasa is perasan..kalau rasa k ...

betul...acah2 je sume yg bercerita dia sorang kuar duit dia sorang masak...sembang je tu.....sepesen pulak cerita sorang2 tu....kadang2 menaip kat forum ni best....muhahahahhaha

Dia gelarkan budak jimmy tu ex_nephew dlm posting ig dia.boleh camtu?

Ponen tua ni pun
Kalau xpuas hati ko hanjengkan depa dpn2...xperlu satu dunia tau...aduiiii...otak letak kt pala satu lg ke

joaquim replied at 25-7-2015 11:44 PM
Dia gelarkan budak jimmy tu ex_nephew dlm posting ig dia.boleh camtu?

Tolongla tepek ig dia priv...

Follow Us

X payah kot hal keluarga post kt ig. Walau x nmpk muka tp still aurat perempuan terdedah. Rasanya mangsa2 pesalah tu cuma nak chef wan delete gmbr tu n mintak maaf je. Tp jd pjg plk cite ni habis kuar sume cite2 lama. Siap ada gelaran ex-nephew. Nephew mana ada ex2. Tu darah daging sndri. Lain la kalau mak bapak budak tu da x bersaudara dgn dia. Itu pun still xde perkataan ex-nephew. Ini melibatkan maruah dan aib org kot. Apa salahnya delete dan lepas tu settle sndri kt rumah. Lagi 1 bab2 pemalas bgn lmbt ni... bnd bole settle x payah kecoh kt ig pun. Biasanya time raya family iolss take turn kot. Yg muda belia biasalah membuta smpi tgh hari. Tp bila dia bgn dia la kena smbg buat kerja2 rumah. Yg bekerja dari pagi tu bole rehat2. Bnd bole bertolak-ansur kot. Blk kg setahun sekali itu pun x smpi seminggu dok rumah. X payah la bergaduh sbb hal kecik mcm ni. Setiap keluarga ada masalah mcm ni tp pndi2 la settle. Buat jadual ke sape kerja shift malam sape kerja shift siang. Bkn susah pun. X pasal2 je hubungan kekeluargaan rosak. Walaupun apa yg chef wan ckp tu btl tp publish gmbr org tanpa kebenaran tetap salah! Ank buah dia berhak saman sbb melibatkan maruah dan harga diri! Raya baru je habis in fact tgh dlm bulam syawal bulan bermaafan2. Raya kedua da gaduh. Apalah makna ramadhan dan 1 syawal kalau mcm tu. Mcm berlalu gitu je 2 syawal gaduh. So shame on u cw. Agak2 nk laser g laser dpn2 jerit je kt telinga diorg agak2 sakit mata tgk. X payah melalak hal family dlm ig. Hal family is a privacy!

harini free ... pergi tengok twitter jimmy ...  dia marah letak gambar wanita terdedah aurat ... tp sebelum post chef wan tu ... dia terlebih dahulu share gambar wanita terdedah aurat ... tarikh gambar tu 16 jul ... budak baju putih tu nampak dada lagi ..

kata2 yg dia keluarkan pun bisa juga ... berlagak tuhan , perangai jijik , chef tua ... dan yg ni ... rasanya dituju pd chef wan juga kan ...

Silalah masing2 muhasabah diri dan bermaafan ...

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Bagus... Bila pak sedara kencing berdiri anak sedara kencing berlari haha... Sila gaduh sampai bogel semua seluruh kerabat koyan mari

Iols ske baca cep wan ni ngomel kat IG...tp bile dia meroyan psl famili ni iols cam kurang respek lak kat dia....patut dia bambu je ank sedara dia kat umah...x yah nk berinsta bagai...tp knowing cep wan...bpk dia pun dulu dua royan kat tv nun....

abangbeca replied at 26-7-2015 11:09 AM
Bagus... Bila pak sedara kencing berdiri anak sedara kencing berlari haha... Sila gaduh sampai bogel ...

aku rasa anak sedara die ni jenis tak sedar diri gak... chef wan plak bila dah bantu anak sedara.... seme kena ikut ckp die...

chef wan takyah post kat media sosial pun hal family.... klau aku hangin sgt tgk tido tak reti bangun tu..... simbah je air.... tak pun heret je tilam tu biar depa berjemur kat luar rumah... lg afdhal....

nasihat aku tuk chef wan... bila kite bantu org takyah la hrp balasan.... takyah cite kat org.... jd kebaikan tu sia2 je...
teringat ade indon kontrak ni.... die cite keje kuat utk anak2 die bljr.... siap ckp klau dah berjaya nanti anak die ingat die... itu satu rahmat.... klau lupa die... die redha.... dlm erti kata lain... die tak hrp balasan.... sayu je dgr....

sama mcm chef wan... wat baik ngan org... bg duit bagai.... jgn hrp balasan..... tu ujian.....

Seb baik belah mak n babah aku nya family jenis sporting ..terutama belah mak aku...
Balik umah tok puan...paling wajib kena bangun solat subuh..pastu nak membongkang smpai thari pun tak ada nak membebel...kalau ada pun yg bebel2 suh bangun sarapan..tok puan aku ckp 'biar le budak2 tu nak tido..sesekali kasi derang rehat..kerjaa tiap hari ..penat..bukan ada menda nak buat pun'..

Sayangg Tok Puan..muahhh

stars83 replied at 19-7-2015 09:43 PM
ptt siram ngan air sejuk kaw2 je spesies mcm ni..kwn aku pun ada mcm ni..yg ni lg teruk,dh blaki dh, ...

wah same lah kite..adik iparku..asal blik rumah je skit kpala..skit itu ini... bla duk luar rumah elok aja sihat nye... mlm last bukak puasa..cantik prncngannya g kuar ngn hubby yg sme prangai ngn dia..blik dkt2 nk kul 7..ps2 ltak anak kt pak mertua..dia naik atas alasan nk mndi n solat..yg hubby lak maghrib2 ni duk cbuk nk vacuum keta..siap suh laki ak tgkkan ank dia..yg laki ak dh la dk tgk ank2 ak 2 org boys...ak, mak mertua n adik ipar sorg lg cbuk didapur..ps2 elok siap mndi n solat (katanye) dia trun ngn ayu kt dapur..g jenguk ktorg msak apa..ps2 trus duk kt kerusi men tepon...anak still ngn pak mertua..kt sinki pnuh bekas/pinggan ckit x heran...time mkan xlh kcau dia hatta anak dia skalipun.. yg hubbynya td msa mkn nk mkn pgang ank smbil biar anak main2 ngn pnggan/jug atas meja...di duk cbuk wt hal dia...skali hamik kau..tumpuah air jus satu jug...trus dia pkul anak dia (11 bulan) ps2 blah naik atas..yg mengelap sisa2 2 ak ngn mak mertua..cm haram kn...bkn dia nk brsihkan... cantik x prngai .....

abangbeca replied at 25-7-2015 02:56 PM
Kannn....?   Aku pun tak paham macamana ada yg sokong tindakan dia aibkan keluarga sendiri macam t ...

as much as i hate seeing sedara dok berlengkor depan tiwi (let say) time raya while orang lain buat keje..aku rasa aku x sanggup nak mengata..apatah lagi kat media social.. plz la okay.. CW tak de otak..consequences die..kene pada die sendiri..

aku yakin lepas ni mmg takkan ada sape sedara yang datang rumah die..semua menyampah dengan mulut die..silap2 mati pun nnti..x de sedara datang.. adik beradik ke..

bebende mcm ni chef wan tak terpikir.. die dah tua.. dan aku rasa dalam sket diri die..die ada rasa bongkak sebab he pays for everything kat rumah mak die..

aku kalau family aku datang rumah..aku membebel2 sket mak aku selalu marah..jangan marah kalau rumah anak2 sedara selepah kan tak tolong bersihkan..sebab nnti orang tak datang lagi.. dorang bukan dok datang selalu.. ni pulak kalau nak hoboh kat social medias..

mendapatla kau chef tua..u can defend all u can... mmg tak de la sedara datang rumah kau lagi

kucingTomey replied at 25-7-2015 03:32 PM
betul...acah2 je sume yg bercerita dia sorang kuar duit dia sorang masak...sembang je tu.....sepes ...

kalau balik kampung..tolong kat dapur.. jangan complain pada orang yang tak tolong.. kaalu dok buat asik dok complain..kau tinggal kan je keje tu..biar tuan rumah buat..senang kan..

sayang_mulut replied at 26-7-2015 12:34 PM
as much as i hate seeing sedara dok berlengkor depan tiwi (let say) time raya while orang lain bua ...

habis yg sepah2 tu sapa cuci ... mak kau? ... kalau fam aku .... yg dah berusia, kalau nak buat apa2 ... buat la ... kalau tak nak rilex je la .... yg muda2 la kena masak , buat kerja ....

ada yg cakap ... redha je la tak ada yg membantu .... yg penting diorg happy ... tp bayangkan nanti umur 58 pun basuh pinggan sorang2 kat dapur ... anak menantu cucu goyang kaki ... silap2 umur 65 kena hantar rumah org tua2 ... ye la kalau membantu pun tak nak ...nak jaga berak makan minum org tua2 lagi liat ....

Molot puake betol lar kau neh, Chef Wan!!!

setelah 20 pages aku mentelaah dgn penuh tekun...maka aku simpulkan, si jimmy itu yg tak bulih pakai
apa yg chef wan buat itu tak betul
tapi tindakan jimmy 10000x tak betul
aku tidak sokong chef wan mencerca hal kluarga ke pihak luar...tapi aku mampu faham chef wan punya frustration dgn spesis2 yg dah jadi buluh tak bulih dilentur ini
untuk jimmy, maaf tiada langsung empati apatah lagi simpati, kamu memang manusia tak sedar diuntung
orang itu dah besarkan kamu ambik alih tugas bapak kamu yg langsung x pedulikan kamu (dlm islam mmg itu lah t'jawab wali, ambik tanggungjawab terhadap adik perempuan dan anak2nya yg masih kecik...hukum faraid sebegitu rupa sbb t'jawab sbg wali ni lah....melayu ni ingat tugas wali masa anak pompuan nak menikah saja)
bila kamu sudah besar ini yg kamu balas