CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

{2} Betul ke lelaki bujang sekarang tak malu?

aku dah nikah.. nikah x buat reception semua.. nk jimat kos.. tp mas kahwin aku lebih tinggi kalau dibanding dgn rata2 orang.. komen aku, baiki diri sendiri dulu sebelum nak suluh sana sini kelemahan pasangan.. kita manusia kot.. lumrah la kalau ada kekurangan.. kita pun gen xyz dah.. lain la kalau syeh2 wali2 Allah nak berbinikan orang cam kita yg jahil2 alam ni..

Motip buat stetment sebegitu...akak syak cikki andartu dikecewakan  ciknek...cash lah

carilah yg sekufu....aku ad aje pengalaman keluarga sederhana  tapi memilih menantu nk yg top - top

Isunya adalah berapa ramai lelaki yang mampu sara keluarga dengan single source income dan ikut gaya hidup sekarang? Kalau isteri redha maka boleh aje. Kalau kamu tu Jho Low tak kisahlah kalau isteri tak bekerja pun.

Tak salah pun apa yg pompuan tu tulih..ikut lam agama pun dah mmg laki kena tanggung anak bini dari ujung rambut sampai ujung jari kaki..tang mana yg salahnya?

Cumanya pompuan skrg byk bertolak ansur ngan pasangan..tu yg laki lagi lemak kot?sampai takde rasa bersalah pun mkn duit bini..

Bab didik anak bini tu pun sama..dah kalo ko tak mampu nak ajar agama kat anak bini,pi la belajar..balik kang ajar lak kat anak bini..kalo tak pun antar anak bini pi belajar..tapi kalo nak lebih dihormati dek anak bini,lebih baik laki yg ajar sendiri..
jadi lelaki ni bukan mudah ye..besar sgt tanggungjawab dalam mendidik anak bini,menyediakan keperluan anak bini..bukan semua main hempuk kat bini je..tp bab bermewah2 yg mengikut kehendak yg bukan2 tu pun aku tak sokong..cukup la hidup sederhana setakat cukupkan keperluan je,ada kenderaan utk pi memana,ada rumah utk lindung dari ujan panas,cukup makan minum pakai (bundle pun aku xkisah) tu pun dah syukur sgt dah..

Lelaki tajwid ntah ke mane persoalan nye..yg perempuan tu mcmane pulak?? sebenarnye nak jd suami atau isteri kene g kursus 3 bulan.. mcm kursus btn ke ape ke...

Follow Us
Perempuan skrg pun byk jg tak reti malu. Hihi..
Apa kurangnya

kucingTomey replied at 29-7-2015 03:22 PM
setahu saya....yg saya tahu...pompuan yag banyak ngikis duit laki...

kalau dah kawin, bini kikis duit laki utk kebaikan tu ok la...
tapiiiii kalau laki kikis duit bini tu, aku mmggggg x leh terima....dayus bacul...lebih baik gi mampos je

Fantaghiro replied at 30-7-2015 08:24 AM
Tak salah pun apa yg pompuan tu tulih..ikut lam agama pun dah mmg laki kena tanggung anak bini dari  ...

setuju sgt...

ultra78 replied at 30-7-2015 08:13 AM
Isunya adalah berapa ramai lelaki yang mampu sara keluarga dengan single source income dan ikut gaya ...

skg ni kak mah idola segala wanita...mana leh hidup dgn single income yg ala ala je

kemaruk replied at 29-7-2015 05:09 PM
tu la mia...

lain kali, mia cari lelaki yang suka haiwan (macam bangkem)

iolssss setuju je kalau bangkem kawin je dgn mia...
jgn lupa jumput iolss....tapi iolss takkan bg hadiah mahal2 cukuplah dgn blender cap pensonic

kalau xnak kerja pun xde masalah.

tapi jangan la demand sangat.

nak umah landed, kereta besar, gelang emas sampai lengan, makan tony romas, tengok wayang, tido hotel mewah.

masalahnye ramai yang xleh hidup camtu. nak kena show off kat kawan2 di media sosial

silap2 smartphone pun xpayah pakai. nokia 3310 sudah

ecahaha replied at 30-7-2015 07:32 AM
aku dah nikah.. nikah x buat reception semua.. nk jimat kos.. tp mas kahwin aku lebih tinggi kalau d ...

aku setuju komen ko der, kita dan family kita biasanya selalu anggap sendiri bagus so mengharapkan jodoh pun bagus2...pada aku kita nak jodoh bagus kita yg sepatutnya berusaha jadi bagus dan baik, jadi andaikata ditakdirkan kita berjodohan dgn perempuan yg x berapa baik/bagus mudah2an dgn kekuatan iman dan pegangan agama kita mampu kita bimbing dia jadi insan dan isteri yg baik dan solehah....

nih sendiri solat x jaga, maksiat bertaburan merata2 bila nak kawin dok mimpi nak dapat isteri sebaik Siti Khadijah........

BTW nih tred luahan hari BBNU di FB, nape @Muntz @spiderman80 or @perang_sivil xleh buat sesuatu, aku cadangkan pindah ke bod yg lebih sesuai seperti PP or masalah keluarga

dlm islam x suruh laki tanggung duit belanja kahwin...cuma mas kahwin je kena keluar...apada pompuan x cukup agama ni...

axl_bach replied at 30-7-2015 09:47 AM
aku setuju komen ko der, kita dan family kita biasanya selalu anggap sendiri bagus so mengharapkan ...

sakit ati betul ko dgn aku kan...

tongkatwaran75 replied at 30-7-2015 10:37 AM
sakit ati betul ko dgn aku kan...

aku x kisah der ko nak buka apa2 tred baper byk pun di CI nih, tp bagi laa yg ada kredibiliti sumbernya.,.....nih asal status BBNU di FB jer ko nak jadikan isu padahal xder isu mmg laa wajar diambil tindakan oleh Mod.......
kalo ada artikel berita or sumber2 yg berautoriti xder aku nak kaco der....

axl_bach replied at 30-7-2015 10:40 AM
aku x kisah der ko nak buka apa2 tred baper byk pun di CI nih, tp bagi laa yg ada kredibiliti sumb ...

aku peratikan jer ko...
tred lain yg sifatnya sama tak lak ko sibuk2 repot...
bila aku bukak kemain lagi...
apa yg aku buat smpi ko dengki dgn aku camtuh?

aku syorkan ko mohon jadi mod...
jika betul-betul berhasrat sgt nak control thread...
thread yg betul2 bermutu...

tongkatwaran75 replied at 30-7-2015 11:18 AM
aku peratikan jer ko...
tred lain yg sifatnya sama tak lak ko sibuk2 repot...
bila aku bukak kem ...

ko bio betik, byk jer porumer lain yg selalu aku tag mod cam si obelisk, ghostwalking bagai tu....ko jer x perasan...dah korg yg byk buka tred, dan byk bercampur antara yg berisu dan yg kosong jer......

aku xder laa nak jadi mod wat gapo bukan best pun....tp yg mana tred xder isu pada pandangan aku just tag laa Mod...kalo dorg ada pendapat yg berlainan dorg biar, kalo dorg pun anggap non-issue dorg tutup laa.........

axl_bach replied at 30-7-2015 11:33 AM
ko bio betik, byk jer porumer lain yg selalu aku tag mod cam si obelisk, ghostwalking bagai tu.... ...

Penilaian ko terhdp sesuatu thread tak semesti sama dgn org lain maupun MOD sendiri...

aku cdgkan ko bukak thread juga...jgn pandai tag , repot dan komen jer...
Org suka komen tanpa melakukannya sendiri sebenarnya perasan bagus...

tongkatwaran75 replied at 30-7-2015 11:36 AM
Penilaian ko terhdp sesuatu thread tak semesti sama dgn org lain maupun MOD sendiri...

aku cdgk ...

sbb tu aku cakap, aku tag jer Mod, kalo dorg rasa tred tu ada isu dorg biar jer laa.....

aku x hadap sgt nak buka tred bersumberkan status BBNU di FB or perbincangan wasap grup makcik kiah dan rakan2........dan kalo ko peratikan byk yg ditag adalah jenis bersumberkan status BBNU, why status BBNU di FB nak dijadikan isu semasa negara???? relevan sgt ker?? lain laa ada sumber artikel yg berautoriti dan kredible