CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 9557|Reply: 27

Cahaya aura dari muka

Korang mesti pernah tengah usha seseorang dari jauh or dari belakang tiba-tiba orang tu paling kat kita macam tau-tau or perasan yang kita tengah usha dia. Aku percaya yang muka kita ni sebenarnya ada memancarkan aura macam lampu suluh. Tu yang orang selalunya tak selesa kalau kita tengok muka dia depan-depan. Yelah cuba kalau kita suluh lampu depan muka, kita pun mesti sakit mata dan paling ke lain.

Sebab tu hantu (jin dan sebagainya) pun boleh perasan kalau ada orang boleh nampak dia. Tu yang dia boleh berpaling or sengih kat orang yang nampak dia tu. Alam ghaib mesti lagi jelas cahaya auranya.

Korang rasa ada kemungkinan tak teori aku ni? Aku takde pengalaman spesifik aura cahaya dari muka tapi kalau aura satu badan dan aura air yang lepas dibaca ayat al quran ada la ceritanya. Tapi topik ni berkaitan dengan aura muka ala lampu suluh.

Org yg Muka bercahaya ni selalu bgn tahajjud malam. Org tak solat subuh muka hilang cahaya.
Itu je yg aku tau.

Cahaya lain idok le teman tau.
Sekian.

kan.. cm tau2 je kita tgh pandang dia

aura....aura seseorang tu tau la..pernah dengar..tpi bab muka macam lampu suluh..

tak pasti pulak..tapi boleh dibincangkan hehheh...

p/s : betul ke hantu syaitan ni boleh baca kata2 hati kita? bila kita pura2 tidur ke apa dia akan cakap..tak tido lagi?

Matakilat replied at 1-8-2015 01:26 AM
Org yg Muka bercahaya ni selalu bgn tahajjud malam. Org tak solat subuh muka hilang cahaya.
Itu je ...

macam mana nak tengok eh..?

sebab aku tengok sama je muka orang,
contoh ,  kat opis aku ada orang ni suka buat maksiat, ada satu orang ni memang alim,  ....ada orang cakap kalu kita tengok muka orang alim ni , macam bercahaya je.. kalu orang selalu buat maksiat nampak kusam..  tapi aku tengok sama je..

Kadang2 tu leh la nampak seri muka org nie.....tgk nampak tenang or tgk nampak serabut, kusam semacam je

Follow Us
Edited by Matakilat at 5-8-2015 11:19 PM
cfa replied at 3-8-2015 05:52 PM

Kadang org luaran mmg nampak alim. Tapi ibadah dia diterima atau tak hanya allah je yg tahu.

Nak tgk muka org yg bercahaya, contoh paling senang tgk riak wajah  tuan guru harun din.  Lagi sorg tan sri harussani mufti perak. Tgk muka mereka ni rasa tak puas puas. Mata ni nak tenung je.

Matakilat replied at 4-8-2015 12:44 AM
Kadang org luaran mmg nampak alim. Tapi ibadah dia diterima atau tak hanya allah ke yg tahu.

Na ...

kan. TGNA pun. Sebelum ni kalau aku rasa mcm kusut, bila tengok TGNA rasa ada kedamaian.

Ade le dengor pasal aura2 ni, siap ada color2 bagai. ada pengalaman jumpa sorang ustad ni masa umrah.

Bas baru tiba madinah. Banyak orang tua dalam bas tu. Jadinya orang tua didulukan keluar. yang muda mudi tolong pass2 bag. Aku duduk kat pintu bas. adik bradik yg lain beratur kat dalam tu passing passing bag gitu. Elok aku nak toleh kat orang luar bas yang sambut bag. SHINGGG!!!

Terpana aku, bercahaya terang betul muka orang yang sambut bag aku hulur ni. Tak reti nak terang. tapi memang terang benderang sampai terdetik 'BIDADARA (sebab lelaki kan, jadi tukaq bidadara). Beliau usetad.

Udah la hensem, wajahnya terang benderang bak disuluh cahaya spotlight macam bidadara turun dari langitlah

esbok replied at 5-8-2015 02:02 PM
Ade le dengor pasal aura2 ni, siap ada color2 bagai. ada pengalaman jumpa sorang ustad ni masa umrah ...

Untung la kome dpt nengok wajah org bercahaya.

Hati bersih lansung wajah pun nampak bersih dan berseri je kan.
Tak perlu mereka pakai fair&lovely spt kita ni gigih tepek krim pencerah seri wajah bagai.

Tenang hati dpt tgk kan.

lorrr... mata kita kan ad power of attraction.. mmg bila kita pandang seseorg, org tu boleh rasa klau dalam persekitaran yg damai n sunyi.. tp klau dalam panggung wayang, cthnya, ko pndg org dari belakang mse org tu tgah tgok cerita dimainkan, xde nye dia perasan..

back to aura, aku pcaya aura tu adalah roh yg bersih.. klau roh bersih, mmg ada aura..

esbok replied at 5-8-2015 02:02 PM
Ade le dengor pasal aura2 ni, siap ada color2 bagai. ada pengalaman jumpa sorang ustad ni masa umrah ...

sebenarnya takde apa...cuma sbb dia handsome dan putih tu yg kau rasa dia ada aura dan muka bercahaya...cuba yg sambut beg kau tu bangla tua tapi sembahyang tak tinggal, ada kamu kisah?

cfa replied at 3-8-2015 05:52 PM

tu lah...sama je...actually ini bergantung pada minda kita aje...

Matakilat replied at 4-8-2015 12:44 AM
Kadang org luaran mmg nampak alim. Tapi ibadah dia diterima atau tak hanya allah je yg tahu.

...

takde maknanya...hehe...kata org beauty lies of the eyes of the beholder...aku nengok tan sri harussani ni muka kusam biasa je...sbb apa ko kata muka dia tak jemu pandang?? sbb dia ustaz? ulama kan?...cuba kalau dia perogol???

org tu tau yg kau tenggok dia sbb dia terperasan ko tgk dia...takde maknannya ada terpancar cahaya lampu suluh kat muka dia...jgn lah rumitkan benda yg simple ni bro....chill...

muka dia ko nampak terpancar maybe sbb dia selalu cuci muka dgn sabun takpun dia selalu senyum mcm amy mastura tu

Matakilat replied at 1-8-2015 01:26 AM
Itu je ...

ye ke???? hurmmm

MH37O replied at 7-8-2015 02:16 PM
sebenarnya takde apa...cuma sbb dia handsome dan putih tu yg kau rasa dia ada aura dan muka bercah ...

bawak2 lah banyakkan ibadat. walau muka kau tak hensem ,muka kau tetap bercahaya.
tu je mampu aku cakap.

Bab ni pun salu buat saya keliru...
Ada seorg ni..mmg tahu luarannya masyaAllah...nak cerita pun buat sakit hati je...tapi dalam gambar, muka dia nampak putih bersih...kalau tgk pic, org akan nampak dia dulu...kalau tgk life xde la macam tu pulak...

Edited by telracs at 9-8-2015 09:37 AM

Yg ada lagi pulak...mmg tahu dia bagus laaa...tapi muka dia mcm tak berseri...

Tak tahu la kan...itu pandangan kita sebagai makhluk...
Kita tak tahu bagaimana hubungan mereka dgn Allah...
Mungkin yg kita nampak buruk tu, tak semestinya buruk...yg kita nampak baik tu, tak semestinya baik...

12Next
Return to list New