CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: obelisk

[Politik] Ramai Terharu Tindakan Mak Cik Ini Terhadap Suaminya

Duk abanggg abanggggggggg, padahal abang ko tu takde nak kesah mana ko tu keja mcm hamba kat rumahh, patutlah laki tak hormattt n buat perangaiii mcm2 sbb pompuan melayu pun tak tahu hormat diri sendiri.

Itu satu hal, yg psl g rakam gambarr org pun satu hal jugakk, pelik betul org msia ni jakunnn sgtt sejak baru merasa pakaiii smart phone sampaiiiii dah tak tahu hormattt hak privacy org habisss semua nak dirakam. Baru nak merasa jakunn thp teruk sgtt.

biasalah melayu. kalau tak buat seperti tu kat suami nanti orang kata tak cium bau syurga.

Pakcik tu ada gout...

Pahala melayan suami...ikut lah sunnah...nabi pun x layan isteri mcm hamba...yg komen2 sentap ni ada masalah jiwa prejudis dan rasis pada lelaki

Edited by fezy at 2-8-2015 08:27 AM

kisah ni patut tak di viralkan sebab x memasal pakcik tu kena kutuk.
dan pakcik, kalau pakcik ada tenaga datang kedai makan luar, ada tenaga suap nasik pakai tangan sendiri, tak salah pakcik gi sendiri pili basuh tangan kan?

Follow Us
tak suka orang yang suka post gambar orang yang tak dikenali tanpa kebenaran.

acksyn replied at 1-8-2015 10:45 PM
Mak aku gini la..die xkeje so mmg suri rumah sepenuh masa.drp muda smpai tua ni la duk melayan bap ...

Sis, ada adik ipar laki yg tak kawen lagi tak. Huhu

nagapompuan replied at 1-8-2015 08:02 AM
Maaf, jika ini yg dikagumi, memang parah lah. Kalau pokcik itu lumpuh, tak berkaki, ok, ambo ghase o ...

couldnt agree more..
masyarakat kita dah parah...

so pathetic org yg share bende nih...

puccafan replied at 2-8-2015 09:36 AM
Sis, ada adik ipar laki yg tak kawen lagi tak. Huhu

Maaf la haha tggl adik ipar perempuan je.yg lelaki semua dh x available

Org yg share ni mesti sbb bini die suh die kemas meja n basuh pinggan lepas mkn.
Teringin nk disanjung bak raja oleh bini.

Aku paling x suka laki yg mcm ni..
Menghambakan bini
Klu bini x buat, jd alasan nk kawen lain..puiiiiii

Logik laki melayu...bila bini mtk tolong sama2 buat keje rumah...senang jek nk label bini pemalas...alahai nabi baju koyak pun jahit sendri...samdol...jgn nk igt nabi masa nk nambah bini je...time rase nk memancut cari lobang baru ketat baru igt nabi...wat malu jek...

Dari Abu Hurairah radhiyallahu ‘anhu dari Nabi Shallallahu ‘alaihi wa sallam, beliau bersabda:
لَوْ كُنْتُ آمِرًا لِأَحَدٍ أَنْ يَسْجُدَ لِأَحَدٍ لَأَمَرْتُ الْمَرْأَةَ أَنْ تَسْجُدَ لِزَوْجِهَا
“Seandainya aku boleh memerintahkan seseorang untuk sujud kepada orang lain niscaya aku akan memerintahkan istri untuk sujud kepada suaminya.”
Hadits ini diriwayatkan oleh At-Tirmidzi dan ia berkata, “Hadits ini hasan4.”

sedih bila ada kaum ibu rasa offended dengan layanan isteri cam tu kat suami

saya pun tak faham..macam mana kita seme ni berfikir

saya kata nabi kita tu paling GENIUS dalam semua kalangan manusia dan djinn..paling genius

pasai pa? saya bleh bebel panjang nature soang jantan, esp bab EGO BOOSTING

kaum ibu sini kenal ka tingkah jiwa nature soang JANTAN?

tau natang ego tuh kan? kalo kaum ibu or isteri nak suami agak dengar cakap dia sesekali..

ini ler kene buat..yakni bab EGO BOOSING, ni bab BEING PERSUASIVE

terlalu banyakkkkkkkkkkk ayat quran dan hadis bab camna isteri patut layan suami, bab taat isteri pada suami

dan seme tu pada saya macam ilmu MOTIVASI untuk kaum isteri bertindak sePATUT nya

supaya rumah tangga tu aman damai..

bab cam ni kita bleh buat buku beratus2 biji pun

kalo para isteri sini tak caya cakap saya, cuba praktis this one

walo suami tak suruh tak suka tak mo..being persuasive cuba pakaikan stokin masa dia nak pi keje

peh tu masukkan kaki dia ke dalam kasut haa..walo cik kak pun sama pi keje tapi dulukan layan dia

cuba dan tgk kesan dia camna.. patut mende2 cam ni cik kak lebih maklom

dan bila mende cam tu di viralkan kita puji..tak salah viral mende molek walo tuan punya tak izin dan kalo dia tau pun sure dia tak marah..bukan bini dia blo job kat kedai makan tu astagfirullahhhhh, dia basuhkan tangan suami

tak ke wajar di puji? ingat suami tak rasa hebat, ? rasa bangga? rasa berkuasa? makin ego? sudah tentu tapi ego yang sihatttttttttttttt, ego yang munasabah, ego yang constructive

so dia jadi cam berkuasa lalu dia pi bayaq makanan malah tapau untuk sayang makan nanti malam lapaqqqq lepas sebis abang kannn yangg haaa gitu..

sedih saya baca banyak komen..esp dari kaum ibu,..btui2 hangpa ni tak paham..buta ilmu !!

kalo sampai tahap sujud pun nabi inginkan kalo tuhan izin, ni baru basuh tangan dah melalak, offended

what kind of isteri ibu u ppl here haa? apa korang ajar anak2 nanti? korang ada penghulu segala manusia dan djinn yakni baginda rasulullah..kenal sejarah baginda? tau camna dia layan kaum ibu, isteri dan anak2 kecik?

tadak ilmu tak tau apa just tgk picture terus menghukum..bagus kaa asuh diri lagu tuh? sapa bodoh sebenonya?

kalo keje pastikan cuba balik lagi awal dari suami haa..sampai umah siap2 wangi2 berhias nak sambut suami balik..suh anak2 main jauh2 ..abah penatttttt balik tuu cian dia..buat air peberet dia, urut2 badan dia, tanya2 pasal keje, jadi pendengar dia, suami mana tak sayang bini cam tuh?

ni cakap sepatah jawap berpatah2..pas tu patah gg dia pi repot polis..last2 cari bangla.. tu pasal jantan melayu ramai takmo kawin lagi..

tak caya tanya mat kuseng tuh..encemmm kayaaaa urban lagi kaaa yuppie, young urband profesional gitu tapi dia susah nak jumpa berkenan di hati..pasai pa?

pasai ramai stok cam azalina

dah takdok kewanitaan, ciri ciri kewanitaan yang boleh BOOST EGO LELAKI, yang buleh buat lelaki rasa AKU NI JANTAN SEJATI, yang akan protect kaum lemah.. di ajar kaum wanita supaya JANGAN LEMAH NANTI LELAKI BULI

tapi dia tak sedar kelemahan wanita itu sebenonya daya penarik haaa..jangan tak tau

cuma pompuan tu bodoh je tak reti guna, tak persuasive, tak tau berlaku adil, yakni meletakkan kelemahan itu pada tempat nya, esp atas katil jangannnn laa banggggggg..tapi dalam ati lekassss laa darlinggggg

ni tak, laki tak sempat tuko baju balik keje..di heret dengan tie di leher dia ke bilik lekasssssss laaaa cik abang oiii..ayang tak tahan niii..sabaqqqqqq laaa kiah kalo yer pun jangan ler cekik abang..sabarrr mabarrr ewahhh ayor abang je abang kire??? ayor kiah ni nak campak mana? lekassss bogelll !!!

kesiannn cik abang lagu tu kan? haaaa

ini contoh perempuan tiada maruah sampai sanggup jadi hamba abdi sang suami.
tolong ada maruah kemanusiaan diri sendiri!

Syurga lah tempat makcik ni.

kalau dpt suami yg btul2 baik & imam yg soleh berbaloi la bg layanan yg tip top
kalau sekadar jd kebiasaan yg mesti dibuat...klau x buat kena maki hamun..
xde makna pun...

Kdg2 sikap org melayu yg suka jdkn bini sejak dahulu sbgai hamba.jdkan suami semakin memijak isteri.pasal pakcik ni aku xnk komen.tp perhatikan mak2 kalau kawin,'senang lah kau nnti ada org uruskan kau,basuh pakai mkn minum,ko xpyh buat keje tu lg'patutlah wujud sang suami pemalas,islam pun xckp bila kawin bini jd kuli batak.

Patutny bgtahu suami 'dah kawin ni layan bini baik2, tolong dan bantu isteri dlm buat kerja rumah,dlm islam isteri ni bukan kuli,jgn.serahkan semua tanggungjwb pada isteri'

Dan sbb selalu tgk bapak tiri pemalas,tu aku didik anak aku mcm suami aku.supaya bini anak aku kelak xmenderita mcm mak aku.

acksyn replied at 1-8-2015 10:45 PM
Mak aku gini la..die xkeje so mmg suri rumah sepenuh masa.drp muda smpai tua ni la duk melayan bap ...

Mcm bapak tiri aku pulak,nak dilayan bagaikan raja.dr awal dimanjakn.berakhir dgn raja duduk dirumah.mkn nk disediakan.dulu lg mcm org cacat mkn pinggan xreti bwk ke sink.xkeje tu baby(adik aku)aku n akak uruskn,sidai kain pun x,apa pun x..raja tahu berehat je membuta.mknan xikut tekak diterbalikkn.mak aku pg keluar suruh balik cpt2, seriously hingga skrg mak aku pg umah anak2 sehari je dia mati kutu,call bkali bila nak balik.paling win sbb xtahan dgn sikap dia yg mak aku pendam mak aku mtk cerai,dia mtk rm100k baru dia ceraikan.sbbny dia tahu dia tu sampah yg xda nilai.

Kalau suami yg tolong bini,baik pkertiny bg aku xkisah dilayan mcm raja.mcm arwah fil dulu.pesara yg xkeje.tp bini nak keje lg.dia lah masak,membasuh,itu ini serba serbi dia buat.tcenggang aku tgk.tats y lah anak lelaki dia semua manjakan bini sikap baik dr bapak layan wanita,anak ikut.sikap ayah tiri aku plk,jdkn adik laki2 aku pemalas.dia plak king no2.

Mmg betol peribahasa mana xtumpah kuah kalau ke nasi,lelaki yg baik hargai wanita dtg dr si ayah yg bpekerti,