CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: obelisk

[Politik] Ramai Terharu Tindakan Mak Cik Ini Terhadap Suaminya

pemikiran melayu lama

melayu moden tak yah laa
kita org lelaki leh cuci sendiri
jgn ngada nak jadi raja
zaman dulu isteri tak bekerja  sekarang sama2 kerja

Contra dgn arwah ayah & mak aku... Mak aku duduk jer & arwah ayah amikkan semua...  

kucingTomey replied at 1-8-2015 04:05 PM
yg nak buat tu makcik tu...yg dia buat tu dekat suami dia...yg meroyan ummah ci tak kawen lagi....
...

Tapi kitorang rasa dibuli bang kuc oiiii. Lagipun makcik tu dah uzur,so pacik tu pegilah cuci tangan sendiri..kat restoran kot ..kalau kat rumah slalu nampak...ni satu lagi,yg penulis ni fefeling ingin dilayan seperti putera raja dah kenapa?nengok profile pic penulis dah obese dah tu semua benda nak menyuruh

saladin780 replied at 1-8-2015 04:09 PM
btw..org yg viralkan gambar/video nih ada mintak kebenaran x dgn makcik n suaminya? x semua org suka ...

Well, tgk la sumbernya dari mana.... dari MYNEWSDUMBSHIT, HYPEMEDUMBDIA DAN SIAKAPBABI mmg anakharam celaka laknatullah...... xtau hormat privasi org...... mudah2an nnt ada org viralkan cerita aib keluarga admin site celka lehnat nih......

Sama gak org yg suka dok tepek gmbr ntah sape2 dgn caption troll mroll tu....... cam gmbr mocit Amnu menadah tgn sambil nangis tu..... tu pun celka lehnat

pakcik tu OKU ke sampai nak basuh tangan pun bini kena siapkan air??

typical budaya melayu outdated... next!!!

Innrukia replied at 1-8-2015 04:21 PM
Contra dgn arwah ayah & mak aku... Mak aku duduk jer & arwah ayah amikkan semua...

Napa bila aku tgk muka pakcik tu yg tegak makan
bini dia pulak tunduk takut2
aku rada mcm suami dia ni garang n demand dilayan bak raja?
aku mmg bersangka buruk

Makin sukala golongan2 lelaki melayu cari alasan nak kawen lain
bila baca perkongsian2 persis bbnu ni

Sabarjela wanita2 smuaaaa
tak cukup pengorbanan vagina dirabak berkali2
badan jd gomoks
masak, basuh bajju, basuh pinggan, toilet segala

Skang idaman lelaki melayu terbaru
basuhkan tangan laki sbelum makan

So sad

Follow Us
Ustaz jenis apa yg sesuka hati ambik gambo orang pas tu pegi viralkan kat internet?? mentang -mentang dua dua tu orang tua , ingat depa  tak reti pakai internet..  Walaupun  cerita yg ingin disampaikan baik-baik tapi tetap tak beretika buat macam tu...    Ini mesti agenda halus nak suruh kaum isteri jadik hamba abdi, lepas ni stokin dengan kasut pun nak suruh isteri pakaikan , berak pun nak suruh isteri cebok/paip kan... Akibatnya orang laki dok membuta kat rumah jadik  mayat hidup..

Pemalas punya pakcik
Berat sgt bontot nak ke sinki

Kisah bini jadi hamba mcm ni pun nak kagum2.

jasmeen replied at 1-8-2015 04:23 PM
Tapi kitorang rasa dibuli bang kuc oiiii. Lagipun makcik tu dah uzur,so pacik tu pegilah cuci ...

betul.....saya berpikiran urban .....saya dah pikir dah....tapi kalau dah makcik tu mmg sayang suami dia...mmg dia redha nak buat....kita yg tak tahu ape2...dok klik bukak forum tiba2 nak marah2...tu saya rasa too much la.....org panggil tak tahu hujung pangkal.....kalau makcik tu redha nak buat....dapat dosa kering je org2 yg tak khawen dekat ci ni

Yg sanggup diliwat suami pun ade walaupon btg nalla ,perit isteri menanggung mana suami tau, menangis sorang2 dibucu katil,suami bdengkur puas krohh krohh krohh

kalau mat salleh buat..ooo sweetnye...

kalau melayu islam buat....ni buli wanita....inikah isle ??

tak ke bodoh jenis pikir camtu...

Kalau ada orang ambik gambar kita tanpa kebenaran, kita leh ambik tindakan undang2 tak?

Kittie replied at 1-8-2015 04:39 PM
Kalau ada orang ambik gambar kita tanpa kebenaran, kita leh ambik tindakan undang2 tak?

boleh....

kucingTomey replied at 1-8-2015 04:36 PM
betul.....saya berpikiran urban .....saya dah pikir dah....tapi kalau dah makcik tu mmg sayang sua ...

Hamboiiii ko bang kuc...memang ginila style kat cari kan? Eh eh bang kuc ni macam x biasa pulak..bukan bang kuch kuch hota hai ni otai ke? Kat forum cari...takpelah bang kuc,kasi can la diorang nk meroyan...jangan marah bang kuc selamat hari raya maaf zahir dan batin

budaya jepun dulu2 pun lebih kurang je...my FIL citer, his mom berdiri tepi  je time his father makan..dari mula sampai sudah...kesian pakcik makcik ni kena hencap tak memasal...ntah2 pakcik tu sakit kaki ke,cuma dia tak bw tongkat, berpaut kat lengan bini ke...i lagi rela hencap ummah2 pemalas perasan diva yg dok komplen umah makbapak/mentua kotor, tapi diorg sendiri  sebagai anak/menantu malas nak pegang penyapu,mop...hujung2 dok salahkan orang tua...hmmm

jasmeen replied at 1-8-2015 04:45 PM
Hamboiiii ko bang kuc...memang ginila style kat cari kan? Eh eh bang kuc ni macam x biasa pulak..b ...

idok le marah....tapi pakcik makcik ni takde salah ape pun saya tgok...org snap gambar mereka...lepas kat ci ..ramai2 kutuk pakcik tu pemalas.....
bakpe jadi begitu org2 zaman skarang ni......??

exclusive_vvip replied at 1-8-2015 04:45 PM
budaya jepun dulu2 pun lebih kurang je...my FIL citer, his mom berdiri tepi  je time his father maka ...

kan....di ambil gambar secara kebenaran tu satu hal....kena kutuk tiba2 tu satu hal.....patut la mesia ni banyak kena bala...tgok rakyat dia kalau pakai media sosial pun dah tahu perangai sorang2....

dlm masyarakat Cina, tak boleh terima isteri melayan suami macam Raja. memang akan dipandang rendah lelaki itu

Bg aku biase je laki bni biase lah atleast bkn ms bcinta je felin bgai nk rak..