CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: obelisk

[Politik] Ramai Terharu Tindakan Mak Cik Ini Terhadap Suaminya

elle_april replied at 3-8-2015 12:59 PM
hahahaa mana ada bersyarat, dah laki aku memang macam tu. mak mertua iols yang ajar dia macam tu d ...

Allah salu beri apa yang kita tak suka..pasei di sebalik tu banyak nikmat sebenar

yang bahaya kalo Allah beri apa saja kita suka kendian kita jadi lalai cuai dan rasa seme tu dari kita

takdak mende paling indah dalam idup untuk seorang lelaki melainkan di anugerahkan isteri yang solehah..

Bini zaman la ni .. laki sakit ....tangan wechat.

pearl.silver replied at 2-8-2015 10:45 PM
Org yg share ni mesti sbb bini die suh die kemas meja n basuh pinggan lepas mkn.
Teringin nk disanj ...

kann. menyampah laki camni

ajinomotonosuga replied at 3-8-2015 01:07 PM
Allah salu beri apa yang kita tak suka..pasei di sebalik tu banyak nikmat sebenar

yang bahaya k ...

kesian kalau dapat yg tak suka.. jodoh is a matter of your own choice actually. so kalau pilih laki camtu, nasiblah. plus alhamdulillah dikurniakan laki baik rajin ringan tulang dan tak pentingkan ego nya semata2 takut malu jatuh ego kalau tolong wife buat kerja rumah. sebab apa? sebab mungkin jodoh tu cerminan kita, atau jodoh yg kita dapat tu macam yg dijanjikan, iaitu 'lelaki baik dapat jodoh yg baik, begitu sebaliknya.'

ajinomotonosuga replied at 3-8-2015 12:50 PM
ko belum lai pompuan sejati..maybe dalam 100 persen..ko baru 10 persen jek..tu pun fisikal..bab le ...

Alahai bang aji... ada jugak kriteria bini kesukaan rupanya... nak yg bijak dan lasak.. apasal tak rembat sorang buat bini bang aji.. dah ada teman berdebat tayah la bebelkan kitorang pepanjang kt porum..

for me jodoh is your own choice, boleh pilih nak suami macam mana, kalau nak suami yg anggap wife macam orang gaji, its your choice. kalau tak, you can choose others, even mat saleh. macam kawan iols, husband orang europe, bila wife bersalin pun dia bagi duit shopping FEW THOUSANDS, sebab berterima kasih tolong lahirkan anak untuk dia. Kalau lelaki especially melayu? siap main perempuan lain kat luar sebab bini tengah pantang kekdahnya

Follow Us
Wa salute mokcik ni layan suami
Dengan cara ni si suami nampak sangat berwibawa daripada suami suami lain kat mana2 pon

Tapi...

Adalah lebih bagus jugak pokcik ni senyum dan tunggu mokcik ni untuk duduk mula makan sama sama
Bukan start mencekik makanan sorang sorang tapi bini dok prepare segala macam sampai nasi sendiri x makan makan

Orang kata in the name of love and consideration
For both parties

Wa rasa sama sama tunggu mula makan dan abis makan adalah adab adab asas di meja makan
Tapi wa tatau ler korang cemane tapi yang tu lah dipraktiskan wa anak bini

bambimo replied at 1-8-2015 08:37 PM
Org dulu2 mmg cmni lah...
Cth my MIL mmg layan my FIL cmni..
Suami sbg raja...siap ckp..HB dia mkn ...

oh sungguh i menyirap bila org wat gini kt umah. lps mkn,tinggal je. apa tgn ko patah ke nk angkat pinggan ke sinki?

elle_april replied at 3-8-2015 01:20 PM
for me jodoh is your own choice, boleh pilih nak suami macam mana, kalau nak suami yg anggap wife ma ...

hahhaahah!! exactly!! sokong sgt! org pmpuan dh lps bersalin,dh la sakit.dok risau pulak laki dia camna..

Edited by fuzzyfuzzy at 3-8-2015 04:54 PM

jangan harap aku nak buat gini kat laki aku...
kalau laki aku suruh pon tak tentu lagi!!!
ingat isteri ni apa???kuli batak????

dr awal2 kawin aku dah cakap kt laki aku, jgn nak expect aku ni mcm bibik...
keja rumah buat sesama...aku masak dia kemas dapur...
dia sidai kain, aku lipat kain..
hal anak, jgn nak harap aku 100%..aku mandikan anak dia siapkan anak!!
kalau dia tak nak buat semua tu, ok je tp bagi bibik kt aku...
disebabkan dia tak mampu bagi bibik..so dia kena buat....

zaman isteri jadi kuli suami dah berlalu kot!!!tak yah nak buat hamba sgt kt bini...

so far, laki aku tak pernah komplen..
kalau aku tak larat dan dia pon tak larat...upah je part time maid dtg weken je kemas rumah bagai...

Kenapa selalu nak suruh perempuan layan suami macam raja...perempuan pun nak jugak dilayan macam permaisuri...mana aci macam ni..

sebenarnya kan

terserah pada mak cik tu lah nak layan suami  dia dengan cara  yg dia defined affection tu - terpulang  and i have no qualms  about this.

dan acually i rasa  context  affection showing waniat dan suami warga emas ni - telah diputar belit oleh penulis  artikel ni - dia meletakkan seolah olah semua wanita tak buat dan kalau tak buat lagu tu , tak penuhi benchmark

tu yg but org  marah bila baca

dan yg paling teruk ialah - bukan salah pasangan tu pun - jangan  janghan suami dia tak sihat as in ada  apa apa penyalit ke ape, ke?

so buat apa nak cemuh org  warga tua ni yg tak buat apa apa dosa pun kat kita

ni sangka buruk ni dan hukmnya dosa

dan yg pembawa fitnah ni penulis  ni

tanggunglah.

org tua dulu2 mcm gini laa cara layan laki..mak aku pon cenggini jgk..sampai ke tua laa bapak aku tu mcm king..sampai nak buat air sendiri pon x reti..lambat sikit bising..selagi x hidang makan bukan reti nak ke dapur amek nasi sendiri makan...kesian aku nengok mak aku tu..tp nak wat mcmana...kdg2 naik menyampah jgk aku nengok..ni hasil didikan org tua2 terdahulu gamaknya...

babydoll replied at 3-8-2015 03:57 PM
hahhaahah!! exactly!! sokong sgt! org pmpuan dh lps bersalin,dh la sakit.dok risau pulak laki dia  ...

kafirun laknatullah pun lagi berjiwa mulia reti jaga bini masa pantang, kalau lelaki melayu siap makan luar alasan bini tak layan. asyik2 salah bini bini bini laki dah curang pun still perfect lagi di mata masyarakat sebab suami kan raja

kucingTomey replied at 1-8-2015 08:05 AM
yg nak buat tu makcik tu...yg dia buat tu dekat suami dia...yg meroyan ummah ci tak kawen lagi....
...

kan ......selayaknya menjadi andartu kerana belum kawin lagi dah tk der niat nk taat pada suami.....

fuzzyfuzzy replied at 3-8-2015 04:52 PM
jangan harap aku nak buat gini kat laki aku...
kalau laki aku suruh pon tak tentu lagi!!!
ingat is ...

betul. lagi bagus buat kerja sama2. lagipun lelaki ni memang kena bagi sibuk sikit. kalau semua bini je yg buat, dorang takde benda goyang kaki mulalah bosan, pastu bila bosan mulalah nak cari hiburan. pastu dikasi pulak alasan bini tak layan, tak pandai jaga badan, tak jaga kecantikan, padahal bini separuh mati buat kerja rumah. memang patut pun suami yg buat kebanyakan kerja biar dorang tau macam mana penat buat kerja rumah ni jangan harap kat kita je

Ramai pula betina forum menggelupur lihat sifat murni makcik tu..jauhkanlah aku dari betina2 sebegini

kedai leha ni bebetul dpn umah akuu..mahai nk mmpos rege mkn dia..dahla xsdp sgt..klo blk rmh skli skla aku xkan jijak lg leha ni...