CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: enchikfitz

Lan Petpet Baik Orangnyer...

teringat satu kisah yg cikgu aku pernah ceritakan tentang lan pet pet nie..
masa dia shooting filem jangan pandang belakang congkak kalo xsilap la yg dia jd org minyak tue..
badan dia akan disapu minyak tue lepas dia slesai solat maghrib atau isyak.. dh lpe..
krenya dia akan solat dlu baru la start shooting sbb kbetulan cite tue pon mmg byk scene mlm kn..
mmg bagus la sbb utamakan yg wajib dlu..

dia dah anak ke ye? sebab senyap je ceta pasal dia dan keluarga..tau dia ada anak tiri je..

kenarihitam replied at 4-8-2015 08:33 AM
Tq mommy sbb byk share cita psl lan pet pet ni..byk cita psl dia yg sy xtahu...hehehe. minat kt di ...

Welcome..me share takat yg tahu jer sbb pak mertua yg selalu cerita...  dia kenal ngan lan tu...

Inspektor Cenohon dlm Zombi kg pisang

Lan ni klu berckp...tetap kekal pekat dgn loghat utaghanya....

Alhamdulillah..
Moga berterusan begini..

Follow Us

pi la mintak ilmu kat abby abadi dik

cik_tonggek replied at 4-8-2015 11:58 AM
pi la mintak ilmu kat abby abadi dik

Kekekekeke...

Tu bkn somi malaikat kaka..tu ilmu somi berderet...isk..T.T

tersasul aku deng lan petpet ke lan pepek..

Lan ni pasnikan bini n anak dia jauh dari limelight retis. Sbb tu x kuar media sgt. slalu gambo ngan akak ngan adik dia yg kuar kan?

haha lawak la hg ni lan..malu bolee

[img]%5Bimg%5D[/img][/img]

haha alhamdulillah iolls happy baca benda yg baik baik dari lan ni.. heolls mmg humble org nye.. walaupun dlm lakonan lan mcm kasar tapi hakikatnye he orgnye baik cakap pun baikk baik..

iolls penah dgr interview he dgn apek dkt radio.. lembut jah percakapan.. sejuk jah dgr.. kipidap abg lan!

strawbenna replied at 4-8-2015 12:57 PM
haha lawak la hg ni lan..malu bolee

[/img][/img]

so sweet

jgn malu lan....ramai org tau ko mmg baik n suke tolong org...spread the positivity....semoga apa yg ko buat dapat org lain jadikan ikutan..to much negativity skrg ni lagi2 melalui online...bile some like u buat baik, harap2 jadi la ikutan utk org lain n dapat jugak pahala...

bkn mcm kokping, asek nk tunjuk baik..tp setakat dlm IG je la...nk ikut pon tak selera...LOL..nk jugak bash kokping

opie5662 replied at 4-8-2015 02:50 PM
jgn malu lan....ramai org tau ko mmg baik n suke tolong org...spread the positivity....semoga apa yg ...

sebut pasal kokping, tadi dia kat hotfm...tak berkenan mak nok

Hmm jarang baca kisah org baik mcm ni....apatah lg retis kan...biasa yg diva show off saja

Sgt susah nk cri artis mcm bang lan pet pet nie....bila kluar crita mcm nie mkin rmai org ska bang lan pet pet nie....moga Allah sentiasa berkati hidup bang lan pet pet sekeluarga.....

Sedih dan terharu aku baca
Semoga hidup lan dan keluarga diberkati

waaa ... I pun nak share laa kenangan pasal lan pet pet ni. Berbelas tahun dulu waktu iols masih anak dara pingitan kat sebuah lokasi di KL, aku melintas depan sebuah rumah papan, tujuannya nak pi public fon depan rumah tu. Aku perasan gak rumah tu riuh rendah rupanya kumpulan Senario tengah shooting.

Bila aku tengah gayut kat public fon, aku perasan kelibat sorang jejaka tengah basuh tangan kat paip depan rumah tu membongkokkan badannya sambil pandang aku dalam jarak 20-30 meter. Mula mula aku buat tak tau, tapi dia asyik pandang aku tak bergerak gerak dari paip tu sampailah aku terperasan, bila aku balas pandang balik, aku nampak dia sengih sengih macam mengusik, aku baru sedar mamat tu Lan Pet Pet. Sekali aku tersipu sipu malu sambil ketawa tunduk tunduk. Barulah Lan Pet Pet tu gelak dan blah. Macam puaslah hati dia dapat buat aku tergelak sorang-sorang kat situ.

Peristiwa tu berlalu macam tu aje aku tak cerita pun kat sesiapa tapi bila aku baca posts dalam ni, aku dapat rasakan agaknya dah memang perangai semulajadi Lan Pet Pet, kalau boleh dia nak cuba sedaya upaya hiburkan orang sampai ketawa baru dia puas hati. Aku tak adalah minat sangat kat dia sejak peristiwa tu cuma aku selalu rasa dia ni orang yang baiklah.

Sekian.

Bagus bagus!