CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 6536|Reply: 28

Birasku Ex-Gf Suamiku

Post time 24-8-2015 08:49 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Edited by mis_kiki at 24-8-2015 08:54 AM

Salam

Nak tanya pendapat korang2 sume. Aku da kawen da lebih kurang setahun setengah. Skg da ada baby twin gugurl 8 bulan. Aku yatim piatu, adik beradik pun xde. Masa kawen, buat kat umah opah aku kat kg. Majlis Alhamdulillah meriah dlm kesederhanaan. Aku x pernah balik kg suami sehinggalah raya yg baru ni. Memandangkan kg suami nun di borneo. Jadi kesempatan utk blk kg suami baru ada raya lepas.

Dipendekkan cerita, abg ngah suami aku, kira abg ipar aku la kan, berkahwin ngan ex gf suami aku dulu2 masa muda2. Aku rasa kira cam 1st love suami aku la kot. Sbb dorg couple tu masa umo laki dlm 18-19 thn rasanya. Lama mana dorg couple tu xde aku pasti. Sbb aku pun xtau cite detail. Suami aku pun xpernah cite. Aku pun cam xleh nak tanya. Tp dr apa yg aku dgr dr adik beradik ipar, n mak ayah mertua aku, dorg tu mcm bercinta lama. Pastu tetiba putus xdpt dipastikan atas sebab apa. Tau2 je suami aku yg masa tu da merantau keje kat semenanjung dpt tau yg abg ngah dia nak kawen ngan ex dia tu. Tp masa ni dia da putus ngan ex tu la. Dgr2nya mcm frust menonggeng jgk la suami aku tu, sampaikan 7 thn dia x blk kg. Tp still x putus hubungan dgn mak ayah n adik beradik yg lain. Bergaduh pun x.Cumanya suami aku ni x blk kg la, just berhubung pakai tepon je.

Sehinggalah 7 tahun lps tu, suami aku tu benti keje kat semenanjung ni. N blk ke borneo umah mak dia. Keje kat sana lbh kurang 4-5 tahun kot. Abg ngah dia pulak dok sebelah je ngan umah mak dia ni. Huhuhuhu..

Aku pulak sblm ni x pernah kisah pun sape ex dia tu. Aku gelarkan sbg T la ye. Sebab aku pun pikir benda tu da lama berlalu. Abg ngah ngan T pun da ada 4 org anak. Yg sulung da 12 thn pun. Sampai la, beberapa minggu sblm raya tu, aku tetiba cam terpikir camne la gamaknya aku nak berdepan dgn T. Org yg pernah suami aku syg tu. Mcm ntah ape2 je aku kan. Korg nak kondem aku ke ni? Huhuhuhu..

Ok, dipendekkan cerita lagi, tibalah kami sekeluarga ke rumah mertuaku di borneo pd hari raya lepas. Keadaan ok2 je. Sehinggalah pd hari raya ke3 mak mertuaku ajak kami sekeluarga kerumah saudara yg jauhnya memakan masa selama 4-5 jam perjalanan menaiki kereta. Aku sgt la berat hati nak ikut, memandangkan bwk si twin yg meragam dgn perjalanan jauh, tumpang T pulak tu. Sebab raya pun setahun skali, terpaksa ku ikut jgk. Hari yg x dinanti pun tiba, aku dipaksa mak mertua duduk dpn dgn T sbg pemandu. Suami aku kat blkg dgn anak sulunb T. Anak T pun 1, xnak dok dpn walau suami aku da suruh. Mak ayah mertua aku pulak naik keta dgn abg ngah aku n anak2 T yg lain. Mcm x patut je aku rasa suh aku dok sblh T tu. Sepanjang perjalanan aku diam je. Dgn mata aku berair2 tahan nanges. Xtau nape hati aku bgai dirobek2 luka berdarah2. Yg T pulak mmg terkenal sombong. Sampaikan kakak n adik ipar aku pun gaduh n x bertegur ngan dia. Mak ayah mertua aku pun pernah jgk x ditegur dia. Aku pun diam je la da tgk muka dia masam mencuka x pandng pun aku kat sblh. Suami aku kdg2 ada jgk bercakap ngan dia. Masa tu pun hati aku bgai dirobek2 ngan pisau parang gergaji sume.

Xtau kenapa aku rasa cemburu yg amat sgt. Pertama, sblm ni pun suami aku selalu ckp yg T ni lawa, putih. Tp bkn direct puji. Benda ni spontan keluar bila ada2 masa mak dia call mengadu abg ngah dia krisis dgn T. Suamiku ckp blk, tu la abg nak yg lawa je, perangai x tgk btol2. Masa tu aku x cemburu sgt. Bila masa kat kg tu aku teringat blk kata2 suami aku. N serius, aku adalah cemburu. Pd aku T mmg putih, body pun kurus kecik je. Kira cam anak dara la tgk dr blkg. Tp dr dpn, tgk muka mmg x lawo mana pun. Da nmpak tua. Putih, tp muka penuh jeragat. Aku ni hitam manis, tp xde jeragat. Lgpn, aku muda 2 thn dr dia. Boleh x aku puji diri sendiri?

Panjang lagi kisahnya aku menanggung luka sepanjang kat sana. Bukan sebab apa, sebab setiap kali laki aku bercakap dgn dia, pandang dia, setiap kali tu hati aku bagai bleeding kena kemek2 ngan jengkaut. Aku adalah cemburu. Camne ni korang? Aku ke yv lebih ni? Serius, lepas2 ni kompom aku akan tetap kena berhadapan dgn dia lagi. X sanggup nak biar hati ni berdarah lagi

Rate

1

banyakkan bercakap dengan husband depan dia buat lawak la sikit dengan husband tu supaya dia tak bosan & rasa nak borak ngan kau je tiap masa. ni kalau husband cakap dengan dia, kau pulak buat muka lagi la dia tak de modal nak borak ngan kau. ke kau join sekali diorang borak.

jgn pikir bukan2 la. Tgk your hubby sndri cakap, nak yg lawa ja tp perangai tak tengok betul2...
haa...maknanya dia tau la perangai T tu camna...jgn pikir bukan2...buat sakit ati ja...

Kesian TT...

bersabar lah ya...(ckp senang ya...cer kena batang hidung sendiri) entah2 aku lagi teruk dari TT...hihihi...

TT join lah sekali berborak dgn suami dan T tu...
jangan bagi keruhkan keadaan....kang elok2 tak keruh...TT buat hal..jadi keruh...

dah tanya ke suami kenapa dia berpisah dgn T dulu..(mungkin perangai T tu teruk tak sbb ada ayat kat ats tu..ckp tgk muka jek perangai tak nak tgk)..

yang penting TT jaga suami TT elok2...doa bnyk2 supaya rumah tangga kekal ke akhir hayat...jgan bergaduh di sebabkan cemburu buta TT....

sy yakin suami TT tentu amat menyanyagi TT dgn ur twins....pastu lagiu satu jgn la biarkan suami TT dgn T tu berdua2 or bersendirian lak...

insecure...?

Amboi, nanti tiba-tiba suami you outstation, sekali balik sana. Cinta berputik kembali didalam bilik hotel bajet.

Follow Us
Eww..aku pun xsuka situasi ang tt...tahla x reti nak nasihat..tp kalau boleh jgn duk sana ka apa..keja belah sini jah..

Kan kan kan??? Aku hati2 je kot masa kat kg tu. Masa yg g umah sdara dia yg bapak jauh tu, siap tido sane 1 mlm. Aku punya la hadoiiiii... aku pikir nak tido mane. Msti tido ramai2 kat ruang tamu ke ape. Si T lak free hair. Aku dok pikir, kang dia seksi2 mlm2 kang laki aku tgk lak.

clue dia ada pada kata2 suami tt

tu la lawa tapi perangai x tengok betul2

dari situ boleh tau yg ada perangai ex dia tu yang dia tak suka

orang selawa mana kalau perangai tak elok, tawar terus muka

tak payah la nak pikir bukan2..lainla memang suami ada flirting

Dlm pjlnn 4 5 jam tu pulak, T ni pkai earphone dgr lagu kat hp dia  pastu nyanyi2 dlm keta. Da la lagu2 dia semua yg jiwang2. N mcm berkaitan je dgn kisah dia dgn suami aku tu. Hati sape x terkesan weh. Ke aku yg sadis?

Aku lupa da lagu2 dia. Tp antara yg aku ingat sgt2 sgt2 sgt2.. lagu aku yg tersakiti by judika. Antara lirik2 lagu tu..

X pernahkah kau sadari akulah yg tersakiti
Engkau pergi dgn janjimu yg tlh kau ingkari. Oh tuhan tlglah aku hapuskan rasa cintaku. Aku pn ingin bahagia walau x bersama dia...da la byk kali dia nyanyi lagu ni. N bykkkkk lagi lagu2 yg macam berkaitan.

Pernah skali bila da lama sgt aku bosan dok depan tu x bercakap2 melainkan bercakap ngan baby aku je bila dia meragam, aku toleh la blkg tgk laki aku. Laki aku dok blkg aku. Mmg time tu aku nmpk dia tgh pandang T tu. X sedih ke aku? Aku tau la aku berisi skit. Dari T yg kurus kecik tu. Sedih la aku

Edited by munchkin at 25-8-2015 02:40 AM

Susah awkward gila kot. Rasa macam sot je your brother in law and T tu. something wrong okeh. Ada ke ex girlfriend adik dibuat isteri.  And ur husband cakap itulah nak yang lawa je perangai tak tengok. Kalau perngai cam haram buat apa sampai frust terponggeng sampai tujuh tahun tak balik. Pastu bercinta lama pulak tu. kalau perangai cam haram takdenya nak frust menonggeng mcm ur husband tu. Dah blh move on and balik kampung seolah takde apa2. And kl takde apa apa tujuan ur husband nak tinjau dia dari seat belakang. Apa yang you rasa tu mmg kena sangat. Normal people takde nya nak amik ex adik beradik jadi pasangan. Euwewww sangat. Better dont keep it. Tell ur husband how u feel. Tell him u feel awkward and weird dengan the whole situation. Ada pulak your PIL tahu sejarah and yet suruh naik keta sama. Ntah aku pun tak reti nak ckp.

Suamiku ckp blk, tu la abg nak yg lawa je, perangai x tgk btol2.

toksah dah nak rasa jeles. Statement dari suami ko ni pun dah menjelaskan kenapa dia tinggalkan je T tu dulu. So mmg laki ko takde pikir langsung dah T tu. Toksah la sampai ko yang pecah kepala nak pikir walhal tadepape pun. Kenapa nak wat otak sendiri jadi serabut? Dah lapang sangat ke masa saudari tu untuk pikir hal2 silam suami?

kambeng_masam replied at 25-8-2015 03:11 AM
toksah dah nak rasa jeles. Statement dari suami ko ni pun dah menjelaskan kenapa dia tinggalkan je ...

Kan? Da terlebih sgt kowt masa aku nih. Huhuhu.. dgn nak kejor si twin ni lagi merangkak sana sini. Mmg xde pape insyaa Allah. Amin..

wah..tajuk thread blh wat novel.hehe

satu je, awk toksah peduli lah.
ade sebab kenapa suami awk pilih awk..

:-)

chillah

tanyala balik husband tu suh dia cite A-Z. kalau iols nak gak tau sejarah.. and memang awkward gila rasanya. kalau dah 7 tahun couple takkan la takde rasa apa2. maybe terpaksa move on je kot. apa2 pun suh la hubby cerita semuanya. kalau tak sanggup dengar terpaksa la tahan emosi dan insecure tu. tapi nak kena hadap dia bila balik raya, ni cerita sampai ke tua... so baik tanya dari asyik tertanya2

munchkin replied at 25-8-2015 02:37 AM
Susah awkward gila kot. Rasa macam sot je your brother in law and T tu. something wrong okeh. Ada ke ...

haa lulu setuju apa munchkin cakap. yg abg ngah dia dah kenapa? patut tau la kenapa adik dia break dgn si T tu. dah pi buat bini buat ape? 1 family tau kot. astu bila gathering family nnt jadi awkward gila kot. huhu. yg mak mertua ko TT, dah kenapa 1 keretakan korang laki bini. adoi..pelik la family in law TT ni. hehe. laki bini naik kereta masing2, bapak naik kereta abg ngah, mak naik kereta laki ko...ape susah sgt ni.

sian TT, rasanya mcm faham perasaan tu, tp tu la..kena ckp kot kat suami apa yg TT rasa. tp jangan sampai gaduh plak. lulu kalau dlm situasi TT ni pun, tak pelik pun nnt jadi pelik. hehehe. kalau suami tak paham juga, suruh dia imagine duduk di situasi ko plak TT, kata ce bayangkan sekiranya abg ngah tu ex-bf saya, agak2 apa awak rasa? 1 rumah, 1 kereta, anak dia saya jaga dan dukung2. haa ape awak rasa. hehhehe

mmg xde jalan dah.. mmg u akan hadap bnda ni slalu.. dua benda je yg u boleh buat.. si T tu mmg u x boleh nak control.. TAPI u boleh control laki u la.. berbaik sangka lah.. die dah jadi laki u.. nampak kan segala kebaikan u.. biar laki u dah x nampak and x ingat dah memory die dgn si T tu.. kisah dah lama berlalu.. u jgn la nak burukkan T, sbb tu sbnarnye buruk kita sndiri.. just be urself.. menangi hati suami u..

yg paling penting.. DOA.. ni je senjata u.. mohon Allah jaga hati suami u hanya utk u.. jgn bolak balikkan hati die.. moga die menyayangi u sebanyak mana u syg die n anak..

misi memikat suami.. u can do it..good luck TT

tt yg bakal robohkan rumah tangga. teruskan la perangai macam tu. goodluck

12Next
Return to list New