CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2802|Reply: 19

Babysitter asik bertukar2

Post time 24-8-2015 10:19 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Salam

Babysitter anak aku nak pindah...dia jaga anak aku dr umur 3 bulan lgi.... skrg anak aku dh 16 bulan....

Alaaa bencilaa.... sian la anak aku...dh attached ngan mama dia... mama.pindah pulak...

Babysitter ganti dah ade..sebelah umah je babysitter lama ni..

Tapi kesian kan..bebudak kecik ni...jap ngan org tuh..jap ngan org ni..  aku takut la emosi anak aku terganggu ke hape ke... ala ala lost child gitew...

Ke aku yg emo.lebih....

Serius la..aku sedih gile pagi ni...rase down je dpt briter babysitter nak.pindah...

Anyway..sori kl salah parking.. admin leh dilit. dh tepek kt board ibubape....

lor...ko yang emo kot ni....

mmg lah kita risau...nak2 baby sitter yg mula2 tu baik kan...
takkan la kita nak suh anak kita lak pindah ikut baby sitter ye tak..??

perngalamn aku sendiri la..
my first baby kakak aku jaga sampai lah umur dekat dua tahun...lepas tu kakak aku nak pindah....

merata aku cari baby sitter...last2 adalah makcik bawah rumah nak jaga anak aku yag dah dua tahun tu n adik dia baby 3 months....

mula2 jek dia nangis...dah tu lama2 dia suka...

tapi sebabkan baby sitter ni bnyk sgt conplaint pasal baby aku..dia ckp baby lasak la...(dah budak baru nak belajar berjalan nak compared dgn dia baru 3 months mmg lah lain)...
pastu bg mkn baby aku asyik tak abis...balik umah baby n anak aku cam kelaparan...
so aku decide september ni hntar taska...dah test sehari..anak aku suka...

moralnya...ko nampak tak bape kali aku tukar baby sitter...tapi anak2 aku ok jek...klu tempat tu or org yg jaga tu ok..anak2 kita akan suka pergi...adn they will be happy..
huhuhuhu...aku cari samapi aku puas hati....

anak aku baru 9bulan dah tukar 3 babysitter...
yg 1st tu duduk sebulan je..sbb tak serasi..babysitter jaga anak aku sambil lewa...
yg 2nd tu sedara jaga...dia jaga mmg tip top...tapi skrg aku dah ada bibik sendiri...so bibik sendiri take over jaga baby aku pulak...

aku tgk anak aku ok jer...dgn sedara tu dia okay...dgn bibik pon dia okay...

perasaan tu biasa utk mak2 yg bekerja.. aku sakit jiwa sungguh antar anak2 gi taska atau babysitter.. mcm2 hal.. antar taska asik la sakit.. aritu antar baby aku 2 bulan gi taska.. sempat duduk sebulan then kena demam campak.. lepas tu, mak aku take over.. mak aku tak kasi antar taska dh.. yg kakak antar daycare.. tu pon daycare tu ada 4-5 org je.. pengalaman aku, mmg tak senang duduk kt office bila anak org jaga, taska jaga.. risau tak tau nak ckp sepanjang masa.. aku sipi2 nak resign... mujurlah Allah permudahkan segala2nya.. mak aku pon suka jaga.. cumanya aku kena standby klu2 mak aku penat nak rehat ke apa, aku amik cuti..

Omggg....  ...nampaknyer aku la yg emo lebih ye...
...
Risaula... nanti sistem komunikasi baby.. tahap penaakulan mantik... sosiokologi..psikologi baby terganggu...

trgt masa si kecik tu dlm 6 bulan gitu..mak metua main tinggal je kt umah sorg2 pastu dia besidai umah jiran mengadu sakit demam kena jaga baby..kebetulan aku dtg balik antar pampers tgk baby sorg2 kt umah...(nangis aku tau) pastu aku amik baby tu singgah umah jiran tanya nape mak xde kt umah..kena marah ngan jiran2 dia..aku balik je la umah ngan hati sayu..dahla anak dia buat aku mak dia pun buat aku..takpe aku sabar pegila jiran umah bawah..konon baikla sgt kt aku selama ni rupanya baik nak ejas aku masuk mlm..tapi belum dpt pancing aku lagi still baik..aku mintak tolong dia jaga anak aku since dia tk keja duk umah jga anak2 dia kecik jugak..so ok la dua tiga hari..hari ke 4 dia call marah2 aku ckp baby ni nangis byk ragam itu ini suh aku amik balik..smpi hati kan buat jugak..aku dah bagi dia duit siap2 150 sementara jumpa nursery..so aku segera balik umah pegi amik baby..dlm pukul 10 gitu..aku nangis lagi sedih..kesian baby aku ya allah aku sedih sgt time tu..aku bawak baby masuk keta kt simpang trfik lagiht ternampk taska aku segera pgi situ tanya bole ke jaga baby kecik lagi...ngan mata aku berair aku tanya..macik tu kata bole..kena bagi duit bla2 siap semua aku mcm kena pau kt 500.00 pagi tu..syukur duit komisen aku byk aku simpan dlm bag..aku bagi cash time tu jugak..pejam mata..so aku advance bayar sebulan kt macik taska sebab syukur sgt dpt pegi keje dgn rasa lega..smua keluarga mak metua dan jiran yg hati busuk satu2 aku balas lepas tu..dan Allah bayar cash jugak kt diorg..

skrg baby aku dh besar walo mcm2 dugaan jugak taska tu buat kt aku..kadang aku basuh je diorg..kdg buat baik kat org mcm bangsat sgt dia buat kat kita..perigi mampusla.

haaaa...lega rasa dh lepas

Follow Us

RE: Babysitter asik bertukar2

True-X replied at 24-8-2015 03:29 PM
...
Risaula... nanti sistem komu ...

masa baby bersama ngan kita berila sepenuh kasih sayang kita walo busy ngan urusan umah..kehangatan dan ikhlas kasih kita pada diorg insyaAllah menjana kesihatan dan minda diorg dlm proses membesar.

dulu semua anak pengasuh yg jaga..3org..
pastu pengasuh nk berenti jap...pastu nk jaga balik..mayb sbb tader life..nk g mana2 tak boleh..
nk ikut suami g dengar ceramah agama pun x boleh..

awal tahun ari tu letak semua 3 anak kat taska...
alhamdulillah anak  suka g taska..
baby pun dari umur 8 bln dh letak taska..
setakat ni layanan pada anak2 ok taska bagi..

mmg sesak sikit nafas nk bayar..
kelebihan pengasuh:
1. boleh berlebih kurang..
2. senang nk g cek anak

kelebihan taska:
1.wpun anak demam bleh g antar..tp dalam pantauan..klu demam x reda g ambik terus
2.anak lebih ramai kawan..pandai sikit bergaul
3.anak cepat belajar baca doa..abc..mengenal huruf semua

gitu la sikit2..

takde apa kot..ko je risau lebih kot..
cuba try dulu ngan baby sitter baru..kot2 anak ko jadi lebih cerdik dan peka sbb byk pengalaman baby sitter berlainan ke..membesar jadi org yg lebih baik ke..

sila optimistik

aku percaya pada gerak instinct ibu2.. kita tahu mana yg terbaik, dapat rasa apa yg terjadi masa kita pergi keje, whether baby kita happy ke tak..

aku tgk2 jugak, klu bby nampak segar dan happy masa kita amik dan hati aku pon tak risau mcm2, maksudnya dia ok.. klu dlm hati sentiasa gedebak gedebuk dr saat kita hantar pagi, kita kena buat sesuatu..

babysitter mmg bagi pengaruh kuat kat anak2 sbb seharian duduk dgn diorg.. eloklah cari yg solat, yg takut Tuhan dan bukan cincai2 buat keje.. penah anak aku yg sulung ikut perangai babysitter dok membebel marah2.. bila buat spot check tgk, mmg makcik tu kaki nengking anak2 dia dgn cucu dia.. terus la aku stop , gi antar taska.. gi taska gi kutip plak perangai budak2 lain main2 kasar2.. adoilaaa..

rospinki replied at 25-8-2015 10:04 AM
trgt masa si kecik tu dlm 6 bulan gitu..mak metua main tinggal je kt umah sorg2 pastu dia besidai um ...

kesiannnnnye.. aku boleh imagine.. kejammnya diorg!!

Aku lak, aku nk letak anak aku kat nursery .. tp, mak aku yg x bagi .. dia nak jaga .. kita ni kesian kat dia ..takut dia penat ...

So, nak tunggu tahun depan, anak aku masuk 3 tahun .. nak masuk kan dia play school ..

Tp, next month insyaAllah, adik nya keluar .. mak aku dah siap2 standby nak jaga lagi ... hehhehhe

RE: Babysitter asik bertukar2

hanibee replied at 25-8-2015 02:12 PM
kesiannnnnye.. aku boleh imagine.. kejammnya diorg!!

memang kejammm..baby pon dh besar. jenis dpt mil yg big M..payah

X elok slalu tukar baby sitter.ko hanta jela anak ko kat taska..carik yg elok.mahl sikit xpelah jgn bkira sgt.klu x mampu benti keja jaga anak sendiri.

walaupon anak aku duduk dgn pengasuh 3 minggu je..tapi mmg hati aku tak tenang lansung..
aku dah agak mcm something fishy dgn pengasuh tu..tapi disebabkan tak de pilihan..aku letak jugak anak aku..
dia jaga anak aku sorg je...
nak dijadikan cerita, satu hari habi aku masuk office lewat so dia nak hantar la anak lewat ke rumah pengasuh..
pukul 9.30am gitu, pengasuh dah call aku Tanya napa tak hantar baby lagi..
aku ckp la arini hantar lewat sikit..
dia cakap boleh tak nak gi amik je baby kt rumah aku...
aku pelik..aku Tanya la ..napa kak nak gi ambik baby..jap lg suami sy hantar la...
oooo tak boleh...akak ada tournament bowling jap lg kul 11..so nak siap2 pegi dah ni..
habis tu, anak sy mcm mana kalo akak gi main bowling??
takper la..akak bawak la dia sekali...
ya rabbi!!!!! ko mampu??anak aku umur 4 bulan dah nak di bawak ke pusat bowling temankan dia main bowling!!!!!!!
aku rasa mmg Allah nak tunjuk kebenaran la...nasib baik laki aku pegi keje lewat haritu, kalo tak...kitorg tak tau pon dia bawak anak pegi bowling center....
walupon tak pegi tiap2 hari tapi aku rasa msti dia penah bawak dah anak aku pegi sebelum2 tu...

terus hari tu jugak kitorg berpatah arang dgn dia...geram yg amat!!
lps tu hantar anak aku gi rumah sedara yg kebetulan dekat je ngan rumah kitorang..
so dia tlg jagakan...
sampai la aku dpt bibik ni...
so far bibik okay la...mcm dah telebih syg pulak kt anak aku..
sbb katanya anak aku sebaya cucu dia kt kampong...

pengasuh zaman skrg ni mmg kena hati2...
perangai pon pelik2 belaka...
bukan mcm pengasuh zaman kita kecik2 dulu..
aku dah fobia betul dgn pengasuh...walaupon muka baik tudung labuh sampai ke lutut...
tetap aku suspicious...

STRESS OO ASYIK TUKAQ BABYsitter ...aku aritu tido xlena, asyik nanges ja kenagkan nasb ank...smpi nk benti keje.....

fuzzyfuzzy replied at 28-8-2015 09:49 AM
walaupon anak aku duduk dgn pengasuh 3 minggu je..tapi mmg hati aku tak tenang lansung..
aku dah ag ...

Habis tu..pengasuh tu nak jugak bersosial jmpa kawan2 enjoy.penat hoi dok umah seharian jaga baby.pastu kte nk suh dia berkurung jugak hari2.stress+letih.kita time keje pon ada jgk keluar2 ngn kwn2 even duduk kerusi empuk kat opis.

Nasib baik ko memahami then tukar terus.

Edited by unggas at 12-9-2015 10:45 AM

sama dng wa.. ..baru jerk pindah ke klang.. ..selama nie dok berjauhan dng suami tiga thn.. ..anak dr kecik mmg dok dng pengasuh.. ..dr umur empat bulan smpai umur lima thn.. ..masa nk pindah bln 5 ri tue.. ..mmg pengasuh tue emosi giler menangis meraung nk berpisah dng anak wa.. ..

masa memula hantar dulu mmg dia dh lama pencen jaga budak.. ..mmg anak wa di jaga dng layanan vvip.. kain baju semua dia cuci.. ..wa tiap pagi hantar anak sahaja.. ..empat thn anak wa dh sekolah.. ..pergi wa hantar balik pengasuh ambil.. ..mmg dia layan anak wa mcm anak sendiri.. ..mmg susah nk cari pengasuh yg jaga anak kita mcm anak sendiri.. ..raya td jumpakan anak wa dng mama dia.. ..terus anak wa tk nak balik dh.. ..

mmg wa akan kenang budi akak tue smpai hujung nyawa.. ..tiap kali pesan dekat anak.. ..bila dia dh besar.. ..kenang laaa jasa pengasuh tue mcm dia kenang jasa mummy daddy dia.. ..

I'm sure kalau baby kau itu dah boleh bercakap....tentu dia akan kata..........that the hands of the baby's biological mother that rocks the cradle ..rocks the world.......and not that of the babysitter's hands.....

.

True-X replied at 24-8-2015 03:29 PM
...
Risaula... nanti sistem komu ...

jika keluar bekerja itu sesuatu yang you are never prepared to trade off with anything else ...even to a point of you giving up your job to be a full time homemaker.....having then be able untuk melihat  anak membesar didepan mata...why being so hipokrit seolah worried about all these kesan kesan sampingan keatas your bundle of joy?