CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 9009|Reply: 67

Closed

Edited by faieosx7 at 7-3-2016 09:16 PM

Thread closed

Bukan soal berkira. No dah soal mengganggu keselesaan hidup awak ni. Sampai ganggu tido. Potong je wifi tu. Tak payah bayar.
Tak timbangrasa la pakcik awak tu. Tapi maybe sebab dah 3 tahun dah dia buat perangai camni n dia ingat awak tak kisah. Lama lama dia sendiri pun tak terpikir yg perangai dia ni dah ganggu hidup org lain. Walau pun sedara tapi hak privasi stp individu kita kene hormat.
So punca wifi la dia dtg menepek, maka wifi itu lah harus disekat terus.
Takda wifi maka takda la dia menebeng lagi.

Keluar sewa bilik or tak yah bayar bil. Kalau dia tanya kata dah potong and takde duit. Hidup kena selfish. Jangan asik jadi kain kesat kaki orang. Tak membantu anda and lagilah tak membantu dia. Stop being the enabler. Selagi you jadi enabler dia akan piggy bag and ride on you and suck your soul as well as your money. Kalau kena gaduh gaduhlah. Dari u makan hati 3 tahun. Good riddance.

Ewww hangin aku..dasar pemalas suma benda nak free ! Bukan wifi tu ada pw ka? Set la pw..pastu kata tenet dah potg..astro tu aku xtau..tp tenet ada few pilihan..ang potong wifi pakai data paln buat sementara waktu..abih adik beradik len guna wifi tu gak?

3 taun ang tahan? Ang memg penyabaq orgnya...patutla org naik lemak ...kalau aku jenuh 1 umah aku amok...ehh pintu umah ang xleh kunci ka...malam tu kunci awai...

Matakilat replied at 25-8-2015 02:45 AM
Bukan soal berkira. No dah soal mengganggu keselesaan hidup awak ni. Sampai ganggu tido. Potong je w ...

X sanggop nak potong bertahon dah pakai kerja2 pon jadi senang bnyk buat transaction online..jadi wifi tu harus ada lah..kikiki..cuma agak malang sikit dapat pakcik yg x tahu adab ngan privasi..nak potong wifi mmg x kot..

tukar password tak ley? ckp laa da xley guna wifi sbb xmampu nak bayo... pakat ngan adik beradik.. takut ada yang bocor rahsia lak....

ke wifi xley tukar password?

iols xde wifi... baru berkira2 nak pakai...

Follow Us
tukar pssword je. user smue tkar. lps tu ckp dah kne potong x mampu nk byr. x yah nak baik sgt la.

alieyrina replied at 25-8-2015 07:18 AM
Ewww hangin aku..dasar pemalas suma benda nak free ! Bukan wifi tu ada pw ka? Set la pw..pastu kata  ...

Wifi tu kegunaan smua ahli kluarga lah termasok abah skali..kalo xde huru hara jugaklah kami adik bradik..hihihi..sbnanye aku x kisah dia nak guna..line wifi tu sampai je kat rumah dia..yg aku heran tu nak jugak menepek kat rumah aku sampai sofa aku tu jadi katil dia..sekali skala xpe ni kerap sgt..nak guna wifi gunalah tp doklah rumah sendiri..blom lagi cita kalo anak dia balik hujung mggu dtg serbu rumah aku main laptop sampai sehari suntok..mmg rumah aku ni dah jd lubok wifi dorg pon..pernah kunci awal tp dia ketok cakap nak masok xkan nak jawab xde oeg pulak..huhuhu

ieja_p2_bumbum replied at 25-8-2015 08:04 AM
tukar password tak ley? ckp laa da xley guna wifi sbb xmampu nak bayo... pakat ngan adik beradik.. t ...

Wifi tt tu mestilah ade password..xdelah baik sgt nak buat open..kadang 3 bulan skali tukar..siap sedialah kalo rumah pasang wifi ni sedara mara automatik jadi baik sbb heaven dpt wifi free..huhuhu..realiti..

lolali replied at 25-8-2015 08:19 AM
tukar pssword je. user smue tkar. lps tu ckp dah kne potong x mampu nk byr. x yah nak baik sgt la.

Pernah buat mcm tu..tp lame2, tahu jugak sbb rumah sekangkang kera je sblah2..x kisah pon dia nak pakai tp yg aku kisah tu pangai supa org xde umah je..padahal rumah punyalah besar line wifi aku tu pon sampai je kat rumah dia..terbongkang jela kat umah sendiri..

Kalau macam tu, terus terang jela kat pakcik ko tuh. Tegur dia pasal dia selalu melepak kt umah ko, macam dah takde rumah sendiri. Nak guna wifi tu, guna je. Tapi ko berambus dr rumah aku, hahahak. Jahat lak. Tp lebih kurang macam ni la

faieosx7 replied at 25-8-2015 08:36 AM
Pernah buat mcm tu..tp lame2, tahu jugak sbb rumah sekangkang kera je sblah2..x kisah pon dia nak  ...

adik beradik yang len oke x? ada dengar dieowang berbunyi x? kena ada salah sorang yang ckp nie

ko ckp je ko nk terminate wifi.. tgk ape respon die...

ieja_p2_bumbum replied at 25-8-2015 09:13 AM
adik beradik yang len oke x? ada dengar dieowang berbunyi x? kena ada salah sorang yang ckp nie

dorang xdela berbunyik..tapi aku prasan adik aku yg pompuan ni macam x selesa jugak kalau pakcik aku lepak2 kat ruang tamu..pulak dia jenis yg jage aurat kadang2 tu mcm menyusahkan dia nak kena rembat tuala letak kat kepala..abang aku pon lebih kurg je kalau pakcik aku tgh lepak2 ke mesti dia masok bilik..yg aku ni xde bilik mmg menghadap dia jela kan..nasibla rumah kampung ade jugak sudut2 aku bleh elak sikit dari hadap dia tp kdg2 tu ssh jugak nak elak..

faieosx7 replied at 25-8-2015 09:34 AM
dorang xdela berbunyik..tapi aku prasan adik aku yg pompuan ni macam x selesa jugak kalau pakcik a ...

rasanya dieowang pun xselesa... cer TT tanya2 ngan adik beradik pasal nie.. mana aw ada idea2 n kata sepakat ley diambil..sian kat adik pompuan tue sbb iols pun pompuan..paham sgt kalau kat umah sendiri pun da rasa mcm rumah orang len...... xkan setiap hari nak kuar bilik bertudung je kan....

abg aku bayar wifi kt umah aku

bila kul 12 je dia tukar password

sebab dia nk dwnld movie

pg esok dia tukar balik

ko tkr password wifi..
lps tu ko setting wifi tu hidden, xkuar kat wireless connection bila org search..
nak pakai kena set wifi manually..ko srh ler adik bradik set sesiap manually..

kalo org tanya camna adik bradik leh surf tenet..ko ckp jer depa pakai data plan

faieosx7 replied at 25-8-2015 08:36 AM
Pernah buat mcm tu..tp lame2, tahu jugak sbb rumah sekangkang kera je sblah2..x kisah pon dia nak  ...

ohh ko kisah sbb dia ada kt rumah je la. ko suh la mak pak ko sound. anak anak dia x cari dia ke hah hati senang je lepak rumah org,.

ieja_p2_bumbum replied at 25-8-2015 10:12 AM
rasanya dieowang pun xselesa... cer TT tanya2 ngan adik beradik pasal nie.. mana aw ada idea2 n ka ...

Haah.aku pun x selesa lau ada tetamu lelaki kt umh aku

Mengamokla.hehe