CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: GhostWalking

[Politik] "Yang Taknak Boleh Berambus Dekkk"

Close [Copy link]
dino replied at 28-8-2015 11:40 AM
klau ikut kata pakar motivasi..... sbb utama hubungan kekeluargaan tu tarak.... maksudnya mak ayah ...

kebiasaannya bangsa melayu ni kuat beranak...kalu tengok cina dan india yg educated...depa congak2 dulu kalu nak ade anak...biar ngam dgn pendapatan dan sara hidup mereka...sebab tu depa main pun pakai kondom...and mind u, kondom is not cheap too...

bagi bangsa melayu, memancut ni adalah second nature, cuba tengok bersamamu tv3...kebanyakan anak ramai di mana mak pak tak mampu dr segi pendapatan...tapi memancut nak! mula la bising dgn gomen nak brim, rumah nak murah, makanan nak murah, keje nak senang, etc...ini semua kesan dr hak2 bumiputra yg negatif...cina dan india gelak aje tengok melayu...

Byk je cikgu ucap bahasa kesat kt sekolah..berambus,pi mampus,tak guna,bangang... Tp dorg ckp je..tak tulis kt whiteboard.. Cikgu ni Bkn tegas Tp gagal dlm kawalan kelas..fail weh jd cikgu.. .

Tp btol gak..dr viral mcm ni .of kos kpm akan siasat.. Baik buat bodo je .ajar mcm biasa.. Yg bodo yg Kurg ajar anak org. Nt nyusahkan mak pak dorg je

ai rasa cikgu ni dah malas nk layan kerenah anak2 murid yg tak nak belajar instead cuma fokus pada yg nk belajar jer... tau jelah bebudak zmn skrg cikgu pun boleh ditumbuknya, baik dia mengajar pada yg bebetul nk belajar jer...  

Home school je la bebudak ni,  bior makpak je yg ajar.  Buat anak champion, last last chegu gak yg kena hadap perangai anak serupa munyit

yg tak pernah rasa jadi cikgu mmg la tak tau apa perasaan cikgu. Sebenarnya stress sangat2. Kadang2 saya rasa lebih baik kerja admin/ofis. Kerja cuma di tpt kerja balik rumah dah tak payah ingat. But teacher kerja mereka sampai mereka melelapkan mata setiap malam. Kadang2 hari sabtu dan ahad pun kena pergi kerja/kursus tanpa bayaran OT.  Dah tu, dah berbakul banyak perkataan babi budak yg keras kepala bagi dgn saya just because saya rotan (sekali je k) kaki dia setiap kali dia naikkan satu kaki atas meja mcm mafia tapi apa ku peduli!   

ifanonline replied at 28-8-2015 11:46 AM
kebiasaannya bangsa melayu ni kuat beranak...kalu tengok cina dan india yg educated...depa congak2 ...

lps dpt baby first aku ngan wife mmg rancang.... bkn saja aspek duit.... aspek masa.... ni bini baru hbis pantang.... lekat lg sorg......
org melayu klau ckp anak tu rezeki.... tp tgk la kemampuan.... nak bg pendidikn cam mana.... makan pakai...

Follow Us
kalo dulu zaman aku boleh bawak henpon, penuhla kat frenster dgn MySpace upload pasal cikgu.

Star_el replied at 28-8-2015 03:02 AM
Kenapa aku bayangkan cikgu tu tgh menangis, tak nak pandang murid tu, hanya dpt tulis je.
Cikgu aku ...

Betul sis, iols pun dapat bayangkan, cikgu tu tengah bercucuran air mata.

dino replied at 28-8-2015 11:52 AM
lps dpt baby first aku ngan wife mmg rancang.... bkn saja aspek duit.... aspek masa.... ni bini ba ...

pd zaman sekarang...malays need to go for quality...not quantity...kalu quantity pun cam haramjadah...tak guna jadi negara maju...biar sedikit tapi berkualiti...cub tengok singapore...

Pernah jadi cikgu ganti kat sekolah. Stress woo dgn karenah anak murid. Rata2 anak murid sekarang ni takde perasan hormat dgn cikgu2nya..Tapi salute dgn cikgu dgn bebanan kerja dgn perangai anak murid lagi.

kalau ya pun marah cikgu, tulis la elok2
ko ko ko... kalau budak2 tulis karangan guna ko nanti, ko jugak yg btambah stress
eh, apa aku merepek ni

Star_el replied at 28-8-2015 11:02 AM
Kenapa aku bayangkan cikgu tu tgh menangis, tak nak pandang murid tu, hanya dpt tulis je.
Cikgu aku ...

Me pon rasa gtu.. cikgu tu tgh tahan nangis..nak cakap pon dah tak boleh sebab tahan air mata.. ntah2 dah nangis

N mmg betul.. anak murid me pon pnh tekejut sbb tgk me mcm ada double personaliti gtu..2 tahun ngajar dorg xpnh marah naik angin tinggi suara pon xpnh... sekali ada campur kelas sekejap masuklah budak2 yg malas n biadap.. terus me jadi singa... terpaksa jadi gtu walaupon tak suka sgt nak marah2 bukan diri kita... tapi klu ckp baik2 dorg pijak kepala..main2kan kita kat dalam kelas... gelak2 ejek2..

lawak la cikgu ni
kat sekolah aku dulu pon mmg byk2 cikgu pompuan yg meroyan
cikgu laki semua rilek je geng skali dgn pelajar x kira kelas atas atau bawah

mdhelmi replied at 28-8-2015 12:09 PM
lawak la cikgu ni
kat sekolah aku dulu pon mmg byk2 cikgu pompuan yg meroyan
cikgu laki semua rile ...

Cikgu laki budak mmg takutlah...me tengok...sbb lelaki kan... takut kena lempang ke apa..budak2 ni dlm fikiran dorg mcm fikir cikgu pompuan ni lembik gtu so boleh buli...

bit replied at 28-8-2015 10:59 AM
Cikgu sy dulu ada jugak ugut mcm ni, x dak pun sapa report kat mak bapak. Yg x mau belajar pun duduk ...

cikgu dulu lagik garang..
tapi kita nak belajar punya pasal..
hadap aje laaaaaaaaa...

fish replied at 28-8-2015 12:05 PM
kalau ya pun marah cikgu, tulis la elok2
ko ko ko... kalau budak2 tulis karangan guna ko nanti, ko  ...

tulis ayat baku,budak2 tu tak faham satgi. Kenalah guna bahasa yg diorg guna haha

teruknya bahasa cikgu tuh
begini ke cara mendidik?
salah satu sbb bdk2 kurang ajar
kerana salah didikan, cepat nk marah atau menghukum
not being a gud listener
baik mak bapak atau cikgu

btw, sekolah anak i boleh bawak fon
tapi semua student jenis reti bahasa
fon off bila dlm kelas
penah  anak i terlupa nk off fon
cikgu tak da la terus menghukum atau marah
siap boleh buat joke lagi

kudajantan77 replied at 28-8-2015 11:17 AM
Mak bapak datang dok cakap etika, etika, etika ... suruh depa dok sekolah seminggu baru pengsan teng ...

betul tu..
saya pun parents jugak..
tapi sebelum apa2 better kita check anak kita..
kadang2 sbb perangai anak kita lah..
cikgu2 tu makan hati..
cikgu pun human jugak kan..

GhostWalking replied at 28-8-2015 11:33 AM
dia tweet gambar tu bukan niat nak burukkan cikgunya tapi mungkin untuk tunjukkan the positive sid ...

Me baca2 tweet dia tu kata me rasa dia up tu sj nk gelakkan cikgu bm dia ngan kawan2 dia..sekali benda ni viral pastu ramai gak yg kutuk dia... tu yg dia ckp gtu...

Sbb sekolh me pnh gak gini..tapi dorg bukan up gambar tapi hashtag..# nama cikgu tu..budak pompuan jugak yg buat...kutuk2 kaw2 cikgu tu.. me tanya dorang bayangkan cikgu tu mak korang apa korg rasa..dahla cikgu tu dah tahap dah nak pencen..ngan korg ni tahap cucu dah.. dak2 pompuan tu mmg pemalas..kaki ronda n ponteng kelas sbb nak tayang muka cari boyfren.. Alhamdulillah nampaklah ada perubahan sorg 2 tu..yg sorg tu hurm..sampai skrg ni la buat hal..maka ayah pon xleh nak kawal dah.. mak ayah pulak suka masuk blah dia..skrg datang sekolah menangis tanya cikgu nak buat camner sbb dia dah tak leh kontrol anak dia..kesian..

bakawali_04 replied at 28-8-2015 12:24 PM
betul tu..
saya pun parents jugak..
tapi sebelum apa2 better kita check anak kita..

Time sign report card, kaka start dengan tanya perangai anak dulu
tengok marks kemudian