CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5689|Reply: 35

tolong bagi semangat sikit boleh x? tentang kemalangan

Edited by yayangmama at 13-9-2015 09:10 AM

Assalamualaikum warga cari

just saya nak share n kalau bole kawan2 bagi pendapat or semangat utk saya or sharing2 siapa2 yang pernah hadapi situasi sama

jumaat yang lepas, on d way balik rumah, kami 6 beranak lalu la kat jalan 2 hala dah dekat lah dengan rumah, tapi jalan tu nama je 2 hala, selalunya cuma boleh lalu 1 kereta je dalam masa yang sama....sebab kereta parking kiri kanan....n pada masa tu husb memang bawak 20km sejam je

masa tengah jalan tu tiba2 ada kepala betul2 dah depan kereta...husb bukan lah emergency brek tapi brek mengejut, anak saya tengah tido kat belakang terjatuh...tapi saya yang pegang baby kat depan ok aje...sebab memang x laju...

husb cepat2 turun...bapak budak tu trus amek anak dia...kecoh sekejap dia marah kat husb n marah n pukul anak dia yang main lari aje tu...saya buka la jugak pintu sebab tengok wife dia marah husb...saya pon marah juga la...nasib baik kami x laju...kalau x...memang dah melambung budak kecik tu

lepas tu jiran seblah rumah dia suruh jalan aje...kami agak, memang da selalu jadi kat anak dia mcm tu...cuma nasib kami terlanggar budak tu...umur budak tu 3tahun lebih

x jauh dpd rumah tu...ada jiran lagi suruh jalan jugak...so memang kami syak dah selalu terjadi macam tu...jenis orang ramai dalam rumah...tapi budak kecik sorang pon xbole nak jaga

xlama tu....mereka datang serang kitorang kat rumah....ramai...1 kereta, 3 motor....xlama tu ada lagi motor benti depan rumah kami...sebab pakcik2 budak kecik tu jenis mat motor...yang selalu lepak kat depan rumah...

saya n husb...jenis yang xpandai nak melawan cakap...parent dia trus ckp ape cerita ni...bil klinik...kena refer to hosp pulak sebab ngam2 kat rusuk...yang lain melecet2 aje...

saya cakap ok x ada masalah...bawak pegi hosp kita bayar, nak buat report kita buat...jgn risau bil kami baya

lepas tu pakcik2 dia yang lebih...kak ni anak sedara saya ni kak...saya jawab...ye akak tau, tapi kenapa bia aje dia lari...xboleh nak jaga ke...rumah akak pon tepi jalan utama juga...tapi tengok la anak tu...nasib husb x laju...

masa kejadian memang banyak motor n kereta dpn umah dia...means...memang ramai dalam rumah...tapi budak sorang pon x terjaga

lepas tu pakcik dia lagi sorang angin dengar saya kata saya baya...n bawak aje pergi hosp n report polis...xkesah...lepas tu dia ugut la...dia kata aku tumbuk juga pompuan ni...cakap orang kaya...saya memang xada jawap lain pon...sebab memang saya n husb jenis xpandai nak melawan...lagi 1 sebab dia ramai bole la kan...kami ni anak beranak aje

lepas tu husb terus pegi hosp n baya dia rm100 n buat report polis

alhamdulillah...polis nak saman parent sebab cuai, tapi dia kata depends pada keadaan anak orang tu....

haih...saya n husb ni masih lagi blur2...mana x nya...rasa kami di malukan n ntah lah...semangat lari ntah ke mana...malam tu saya n anak2 yang dah faham...nangis sampai bengkak2 mata....xtau nak kata apa...

mat2 rempit pendek akal .. hati kering  

kene saman, repeat lagi ... hati2, pasang cctv kat depan rumah .. kalau diaorang repeat kat rumah,boleh wat report polis siap bukti .. kasik angkut semua

skyreds replied at 13-9-2015 12:02 PM
mat2 rempit pendek akal .. hati kering  

kene saman, repeat lagi ... hati2, pasang cctv kat depan ...

thanx bro...

itu yang saya risau sebenanya....

mat2 motor ni...macam masa dia datang rumah saya, ada motor geng2 dia jugak agaknya...nampak ada motor yang dia kenal diorang pon trus stop
padahal mereka xtau cerita sebenar....

husband suruh standby record bila sampai rumah if sapa2 datang...record trus...sebab saya n anak4 akan sampai rumah dulu...

yayangmama replied at 13-9-2015 12:07 PM
thanx bro...

itu yang saya risau sebenanya....

same2 ... masa buat report tu mention x mat2 rempit nie serang rumah? kalau x .. pi wat report baru, kasik panas jalan tu   

elok pasang jek cctv + motion detector spotlight... buatnye di pedajal time xde kat rumah, cctv tu kasik visible tapi x boleh access .. bio depa takut, set2 nie bende2 mcmnie die takut dgn ALLAH swt x di herannye

skyreds replied at 13-9-2015 12:34 PM
same2 ... masa buat report tu mention x mat2 rempit nie serang rumah? kalau x .. pi wat report bar ...

suami buat 2 report....

1 exciden, 1 lg ugut....

kalau dia datang kat umah lagi...memang dah stenby no fon personal polis tu bagi

lagi pon salah dia kan, serang kat dalam kwasan rumah kita...

thanx again bro...at least naik la sikit smangat saya hari ni....

haih...payah bila jadi orang xpndai melawan ni

yayangmama replied at 13-9-2015 12:42 PM
suami buat 2 report....

1 exciden, 1 lg ugut....

yur welcome ... dah naik semangat, bagus3  

aku yg x semangat nak kerja harinie ... kalah plak malam tadi

Follow Us
skyreds replied at 13-9-2015 01:18 PM
yur welcome ... dah naik semangat, bagus3  

aku yg x semangat nak kerja harinie ... kalah plak  ...

hahah...keje juga ye...sama lah kita...saya orang johor, kena keje arini

yayangmama replied at 13-9-2015 01:48 PM
hahah...keje juga ye...sama lah kita...saya orang johor, kena keje arini

kerja .. kerja .. orang johor jugak, tapi x menetap di johor .. kerja hari ahad

Edited by tagas at 13-9-2015 03:31 PM

Jgn di layan perangai2 melayu sakai pprt nih kalo tgh emosi

kalo di layan makin galak sembang gebang nye

style ckp bkn main kuat bg satu taman kampung sume dengor

kalo cina jenis cina bukit

kalo india jenis pariah

Ni sume jenis yg takde pelajaran, low minded, keciciran, ketinggalan, pprt, caprut etc yg sewaktu dgn nye

tagas replied at 13-9-2015 03:28 PM
Jgn di layan perangai2 melayu sakai pprt nih kalo tgh emosi

kalo di layan makin galak sembang geb ...

itu la psl...

haih...malu jadi nya...kecoh x bertempat...sakit ati masih belum ilang lagi....

mujur semangat da ok sikit....kalau x nak bawak kereta pon rase x secure...

payah jadi orang yang x pandai nak melawan ni...

kak, untung kak dan husband bukan jenis melawan. kalau jenis melawan? makin melarat kes tu nanti. bayar hospital, report polis tu mmg jalan terbaik. diorang spesis2 tu berani bila ramai je. konon2 golongan yang berjuang untuk orang biasa la tu kononnya. nak kan kemegahan dan rasa kepuasan, nafsu semata-mata, bukan sebab nak cari kebenaran dan setel masalah. sebab tu diorang tak puas hati bila kak dengan senang sanggup nak bayar bil. diorang tak boleh nak lepaskan 'nafsu berjuang' diorang

diorang ada geng, kak dan family ada ALLAH. bawak la satu pasukan komando pun, kalau ALLAH melindungi, terlindung la jugak dengan mudahnya

anwarnuwa replied at 13-9-2015 03:56 PM
kak, untung kak dan husband bukan jenis melawan. kalau jenis melawan? makin melarat kes tu nanti. ba ...

betul tu dik....Allah mendengar doa hamba yang teranaiya....

adik xtau akk punya bersyukur sangatttttt bila husb yg masih kat balai kol bagi tau sarjan tu kata nak saman parent tu

Allah sahaja yang tahu dik...punya lah akak rasa legaaaaaa yang amat...

kita bukan jahat sangat sampai nak dia kena saman,

cuma nak kan kebenaran aje...akak siap cakap kat anak2...mama nak satu hari nanti orang2 yang datang serang kita tadi rasa sakittttt nya macamana yang kita rasa...Allah maha adil kan...

tapi itulah...rasa gerammmmmm tu memang xboleh nak luah macamana sakit nya, sampai bengkak2 mata nangis dik...

berjurai2 airmata berdoa....

ramai kawan akak cakap...dia nak duit aje tu....haih x tahulah

repot la sis...untung2 leh saman, kan ada ugutan berlaku tu ...biar cara "org kaya" lak setle....LOL

ya allah kak..sian dekat kak..sabar byk2 ye..istghfar..

mmg set2 mnd low class pprt xpndai jg ank..dok biar ank main dekat tepi jln lpas tu org lnggr dok salahkn org pulak ramai kat msia ni..kak jgn takut dr segi perundangan they cant harm you sbb tu mmg jln utama n ur hubby bawa ikut speed limit..kalau smn pun di mahkamah lawan saja..mmg dr fakta yg kakak beri di atas nothing go vs u..

cuma kakak hati2 dgn mat rempit tu..safeguard betul2 ur kids..budak2 hopeless xberguna mcm tu..they can do anything to harm ur famili..fefeling konon kuat dipayungi ayahanda gitu..
akhir kata jgn layan org pprt cenggitu..selamanya mentaliti kelas ke4..

sabar...jangan  dok layan sgt perasaan tu..

bersyukur anak2 semua selamat. elok berdiam daripada bertengkar mulut...lambat laun kebenaran akan memihak jugak. mungkn besok lusa....baru akan sedar dan malu dengan tindakan diorg...

kekadang kita kena berhati2 sgt kalau bawak kawasan perumahan.walaupun kita bawak perlahan macam mana pun kena alert 150% ..kalau kita yang langgar budak tu...memang akan jadi kes...kecuali budak tu yang gi langgar sisi kereta kita

Dia pukul anak dia yang umur 3 tahun tu? Alahai dah la baru lepas berlanggar..sakit la..Bongok nye parent..jaga anak tak pandai salahkan orang plak..pprt gini memang pandai beranak je..diorang amek kesempatan je kak..dok harap korang laki bini bayar lebih..ok la dah buat report apa..harap alert la pasni..mana tau ada masih terpendam..jangan drive sorang2 tau buat sementara waktu..

Ada kemungkinan tak ni mcm scam?
Sj jer konon2 buat mcm anak dia u langgar padahal dorg sj nk kenakn u untuk ugut minta duit....
Me rasa camtu...

@revolusi_30 memang akk da report....ada 2 report 1 xciden n 1 ugut...diorang ni...kereta kita besa sikit dpd kereta diorang...senang2 kata kita kaya...akak mmg xde niat pon nak berlagak ke hapa...sebab da xtau nak kata apa2...so kata aja lah kita bayar, n pegi aje la buat report...nak sangat kan...las2 sarjan tu kata akan saman parent tu sebab cuai, tapi depends pada keadaan anak dia

@lr7 ...itulah pasal nya...dia beramai-ramai kat umah x tertengok budak kecik yang sorang tu...nak salah kan orang pulak...semalam first time saya drive after peristiwa tu...even masa tu husb yang drive, tapi kesan dia pada saya tu MasyaAllah...xboleh nak kata...memang saya x lalu depan rumah dia...huhuhu...memang x akan lalu...biarlah kalau dia cuai lagi, orang lain pulak yang langgar anak dia...sebab jiran2 belakang rumah saya pon kata kat situ selalu kita yang brek emergency, sebab budak kck memang xtengok kiri kanan...main lari je....

@mikasa .... saya ckp juga kat husb...kalau kita laju sket tadi...budak tu yang langga pintu kreta kita...

@missDollie ... saya rasa dia tahu salah anak dia sebab tu dia tengking n pukul anak dia lepas dia marah pada husband saya....tapi itula parent yang cuai kan, budak 3ys ape lah yang dia tau...dalam kpala pk nak main je

@mommymonster82 ... ada juga yang kata....perangai budak kecik kan...ade jenis yang nak mencuba nyawa tu kuat ke x...dia saja tunggu depan kereta yang parking tepi2 tu...bila nampak kereta lalu dia cepat2 lari...budak tengah nak mencuba macam tu kan...kita x dapat nak agak apa yang dia nak buat....

anyway...trima kasih semua....saya hargai sangat...sebab kalau x memang saya rasa down...semalam turun kereta nak bukak paga pon tengok juga kiri kanan...tapi saya rasa secure sikit, sebab ada orang buka kedai makan seberang rumah saya...tapi masa kejadian tu...nak jadi kan cerita, kedai tu tutup, jiran pon x dok kat luar...tu yang sedap la kaum kerabat dia serang kami

pasal accident tu sy tak nak ulas sebab ramai dah bagi pendapat..
sy nak nasihat awak dan suami pulak..
sila beli dan guna child seat untuk anak-anak awak..
jangan dok tunjuk orang tu cuai jaga anak..
awak pun cuai juga bab keselamatan anak..
anak kat belakang sampai tergolek, baby kat depan dipangku?

@prettyuglybabe ....anak sy yang tergolek tu da umur 8ys...tidur...baring kat seat belakang...

baby saya baru bawak balik from klinik, area sini2 je...demam...u tau aje la...kalau da demam, ape pon xnak

12Next
Return to list New