CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Nusantara77

Dato Siti Nafi Diperguna Anak Tiri

siti..tak perlu kot involve bussiness gitu. lg satu siti memberi komen ibarat die yg menjaga budak tu dr kecik..malas gak nk komen lebih2..nanti ada roh2 bangkit dari kubur lg iols kena hentam.

pengalaman anak sedara mak sedara yg ada anak tiri.mak sedara adik beradik banayk duit berpangkat n ternama.sekali masuk satu jantan duda sengkek dlm keluarga.habis semua dikaut ke belah lelaki.mak sedara ikut perintah laki.bila beli kereta semua kena beli utk anak tiri.nak masuk u kena sponsor anak tiri.nak kahwin anak tiri semua kena sponsor.yg belah keluarga mak sedara adik beradik takleh dekat.sedangkan adik beradik yg berduit ni kasi duit n harta kat mak sedara.anak sendiri dibiar.habis semua bagi kat anak tiri.samapi tak de apa yg tinggal.esok kalau mak sedara mati semua anak tiri kaut.anak sendiri menangis tak de apa yg tinggal.sebab ikut cakap laki..

la ni anak tiri jadi orang berpangkat berharta mak tiri kena tinggal.semua pakat carik mak kandung.anak sendiri semua sekolah tak habis.anak merempat tak berharta tak berpelajaran.anak tiri say bye..bye.esok laki pun rujuk balik kat bekas bini.sebab anak anak tiri dah cabut ikut mak kandung.masa kecik sekolah mak tiri ni yg menanggung.mak kandung carik janatan tukar jantan.anak dah jadi orang semua carik anak kandung.mak kandung.blood thicker..than water.anak sendiri menyumpah kat mak nape mak tak hantar anak kandung masuk u ,belikan kereta ,rumah.anak kandung sendiri tak berpelajaran n merempat..nak kahwin mintak kat makpak sedara..demi laki..

mokcikKSKB replied at 26-9-2015 09:08 PM
Meluat ngan mamat ni masa kat meletop mcmkan x reti lnsg nk ckp melayu..

kononnye tak reti cakap melayu, nak menunjuk high class lah kunun... padahal kat rumah siap cakap melayu loghat kedah lagik..muehehe

amansihat replied at 26-9-2015 09:27 PM
la ni anak tiri jadi orang berpangkat berharta mak tiri kena tinggal.semua pakat carik mak kandung.a ...

Cerita telenovela mana tu sis?

Tp nampak sgt la depa guna populariti ct utk buat rm.. Hatta  nak tunang dgn org indon pun nak kaut nama ct jugak.. Adehh. Nak buat camna tuan punya badan okeh ja

Follow Us
Apasal la avatar ni dok bertukar ja.. Adoi malas dah nak edit..

Siti jangan menipu lah
Siti rasa bersalah terhadap anak anak tok K
sebab mencaras tok K dari emak kandung mereka
siti terpaksalah mengembirakan mereka
memenuhi kehendak mereka
itu lah harga yang perlu dibayar

Lps berselfie 24/7 d ig tokti mendowngradekn lg diri beliau buat og reviews. Kemonnnnn tokti,u are a megastar! Sengkek sgt dah ke? Sesendu2 misha omar pn sheols msh pandai jaga exclusivity x buat ig review bagai apatah lagu utk berselfie 24/7 mcm bbnu di ig, sepatutnya skrg tokti goyang kaki jahhh d rumah,husband pn kaya tp sheols nampak msh bkerja keras spt zaman muda....

Tok k tu apa je bisnesnya? Kenapa anak2 dia tak ikut dia buat bisnes? Kenapa asyik nak mengendeng mak tiri je.. nyampah pulak aku. Kesian siti.. nampak mcm dia beriya2 nak ambik hati anak2 tiri sampai rela dipergunakan..

Siyesly anak tiri die ni mmg guna kaw2.. menghazabkan jenama SITI NURHALIZA..

Siti buat IG review ibarat Britney Spears menghaukkan diri buat IG review.. apela CT oi.. ko tu retis legend.. adoyaii

Si serap khalid ni kerah ct betul2. Event the journey tu pun pakai nama mak tiri jugak, ct pun tlg promot skali.

Sadis. Mmg dorang ni pikir bisnes je ke semua?

She sanggup buat apa jer nak jaga hati husband dan anak2 tiri...i hope mereka ingat jasa mak tiri ni..jangan dah tua tak tolong jaga..but i feel she cam downgrade buat ig review..so tak exclusive...i tak lama dan dah lama tak tengok ig datuk ct...mata berdarah tengok she fefeling cute muda remaja waktu selfi..boleh buat i geli..

Mek Iti cantik sangat kat gambar tu. Tapi, betul la. Downgrade diri je bila retis lejen buat IG review. Jahatnya lahai anak-anak tiri Mek Iti ni.

Iols pn bayangkan tokti lebih eksklusif lepas kawen tok k. Tapi terbalik pulak jadinya. Dia pun sanggup berkorban apa saja sejak dia ambik keputusan redah bara api kawen dgn tok k kan. Pakej la dpt anak4 tu skali. Umpama redho ayat.
Harap betul2 bahagia dan itulah apa yg dia nak and cari dlm hidup.

cmf_premierleag replied at 26-9-2015 07:23 PM
Tokti wat ig review ke skang ni???
Oh myyyy...pprt nyaaaaa
Kalo mcm elfira loy, ayda jebat, or ret ...

teringat pada stetmen sheila majid tak lama dulu...
katanya pada usia saya kini, pada kedudukan saya kini
saya mahu jalani aktiviti seni saya spt barbra streisand
rasa nak buat album saya buat album, kut rasa nak buat konsert saya buat konsert
otherwise, saya duk diam2 jelah, dah takde apa lagi dah saya nak kejar

tapi hat nihhhh...makin merudum
dengan selfie sana sini tagih perhatian
la nak buat ig review pulop
hohohoho

Edited by amansihat at 27-9-2015 07:13 AM

dah tu anak tiri rajin selfie dgn ex pm,orang kuat vvip kekdahnya.kalau satu dua gambar ok je selfie n up kat ig.ni habis mana je vip dia up kat ig.ala-ala nak tayang akulah dunia kenal so n so,networking so n so.so far gambar orang tak de kepentingan tak up pulak.nampak sangat attention seeker n tak de abilty nak buat bisnes kalau tak de nama mak tiri n makpak sendiri nak jual produk. lagi satu macam misled public i ni kenal so n so.sebenarnya orang vvip tu biasa-biasa je .tak de lah over dgn anak datuk k nobooody.guna orang nak upkan diri sendiri.so far tak de gamabr orang biasa dia up kat ig sendiri.jumpa jer vip n mana-mana  yg ada nama nak up kat ig.seolah misled public dia kenal baik semua vip nun..ala ala version saiful yg suka selfie dgn politician n tayang kat orang i kenal vip ni.sedangkan kenal masa selfie je..

Aku suspek lps tok k divorce dgn TZ, TZ tuntut harta sepencarian. So masa tu baru sedar tok K sebenarnya takde apa2 pun, kaya sbb ex bini. So siti terasa dia yg menyebabkan tok K sengkek bila ceraikan exbini. Dan dia pun ambik keputusan utk mengcover segala lubang2 yg ditinggalkan oleh TZ. Even rumah besar istana tu pun siti yg beli semula selepas dilelong kan? Dia nak tok K rasa berbaloi sbb tinggalkan TZ utk dia. Tapi akhirnya menjerat diri sendiri. Anak2 tiri pun pada mulanya tak berapa terima dia kan.. so dia pun cuba ambik hati dgn memanjakan mereka, bagi apa yg diorg nak, lama2 naik lemak. Hmm.. ntahla.. walaupun aku dh tak minat siti, aku rasa kesian sgt2 dgn dia. Dia macam menumpang kasih anak2 tiri, suami pun dah tua, kalau ditakdirkan tok K dah takde nanti apalah nasib dia.. Kalau lah dia ada anak sendiri, mungkin tak jadi macam ni.. mungkin pemikiran beliau akan jadi lain sikit.. aku harap siti ambik la anak angkat, curahkan sepenuhnya kasih sayang dan harta pd anak angkat tu.. mungkin lebih bahagia.

Edited by amansihat at 27-9-2015 08:28 AM

kawan akak pun ada jugak yg tak beranak walau laki bini berharta.tapi kawan akak cerdik sikit.kekayaan dia semua bagi bagi kat adik beradik sendiri n anak sedara sendiri.belah laki dia dia  pesan harta abang boleh bagi kat semua adik beradik abang n anak sedara.tolong darah daging sendiri .saya punya harta saya wariskan kat adik beradik n anak sedara.so dua dua ahli keluarga happy n tak de yg tak puas hati.siap bagi tahu kat semua anak sedara n adik beradik siapa dapat apa,adik beradik dapat apa.adil  saksama.esok mati tak berebut.masa hidup dah anounce n adik beradik n anak sedara semua merasa.siapa yg nak masuk u,pergi haji,buat rumah n beli rumah.dapat tempias dari mak sedara.belah laki dia pun lagu tu jugak.baru dua keluarga aman damai.