CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4057|Reply: 26

NAK PILIH DUDA ATAU JADI NO 2.

Post time 27-9-2015 02:02 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Aku janda ank 1 umo 34 th. Dah dkt 6 th bercerai. Aku ada keje tetap dan perniagaan kecil-kecilan di KL ni. Cukup la nak tampung hidup aku n anak.

Baru baru ni berkenalan dgn duda ank dua, x wife die dah kawin lain. Die mcm nak sirius dgn aku, tp aku buat mcm kawan biasa jer, x berani nak sirius sbb aku tgk ekonomi die x berapa stanil. Die buat bisnes sendiri n die pon mengaku kewangan die tak stabil.

Kat tempat keje aku ade la sorang manager ni dah 3-4 tahun pancing aku ajak nikah, tp jd no 2 la. Alasan die dah 10 th kawin x de anak, n dah buat rawatan pakar, Dr ckp wife die ada masalah. Wife die pon dah bg kebenaran utk kawin lain, die yg cakap la betul ke tipu tu aku tak tahu la.

Dia cakap kalau aku nikah dgn die bulan2 die bg aku RM2,000. Rumah, kereta, keperluan rumah, anak semua dia akan tanggung. So aku x perlu gunakan duit gaji atau duit yg dia bg tu utk byr semua tu. Aku boleh terus bekerja dan jlnkan bisnes aku mcm biasa. Kalau aku setuju nak kawin dgn die, die nak buat permohonan poligami kat mahkamah.

Dgn die ni pon aku masih tak bg kata putus, aku cuma ckp kalau ada jodoh ada la nanti tu, buat masa sekarang belum ready nak jd no. 2 elok lusa belum tahu.

Kalau pilih yg duda dah tentu sentiasa ada dgn aku, blk raya pon x perlu tunggu giliran, tp bab duit la pulak jd masalah.

Aku just syer kat sini sbb nak tahu apa pandangan korang sebagai lelaki dan perempuan berkenaan kes aku ni dan kalau jd kat korang, korang pilih yg mana.

pilih no 2

no 1, dah la duda ada 2 anak.. tambah dgn anak u, jadi 3.
his financial unstable lak tuu..

dlm biznes mcm2 boleh berlaku.. umpama roller coaster

kalo u jenis suke manje2 n cuddling 24/7 with spouse,
Kalau pilih yg duda dah tentu sentiasa ada dgn aku, blk raya pon x perlu tunggu giliran, tp bab duit la pulak jd masalah.

just proceed.. tapi mental n physically kena prepare bab duit x cukup.
kemungkinan jua, dia akan pakai duit u utk rolling biznes.

kalo 1st wife setuju why not proceed yg no 2...lebih stabil blh jaga ko dgn anak...

duit lebih penting..
husband ada tak ada ko bukan tak biasa, dah 6 tahun..
balik raya pun bukan masalah besar

go for money..

Aku pilih jd no.2..aku mata duitan...payah kawen ngn laki x brapa ada2 ni...balik raya x payahla nak buat beban sgt...

keburukan nya..aku xsuka laki xdak dgn aku jah..sbb aku malas buat keja umah  

kena pastikan betul betul isteri pertamanya bagi kebenaran...
sebaiknya u pergi berjumpa dengan isteri pertama dan bercakap dari hati ke hati dengan nya....

Follow Us
Edited by pehbedah at 27-9-2015 04:07 PM

pilih yg ke 2 tu..tapi ko kena pastikan yg bini dia betul2 setuju kalo tak masalh lain yg akan timbul nanti...takut auta saja lelaki ini..kalo betul apa yg dijanji itu ini bagus lahh..ko jugak kena tau dan paham dengan kedudukan sebagai bini no 2..jng sesekali lupa diri..apa2 pun ko tetap no 2..takat balik raya tu kalo laki baru tak ikut tak de apa masalah rasanya..6 tahun ko boleh balik beraya dengan anak sorang ok sajakan..bersyukurlah ada lelaki berduit yg nak nikah dengan ko..tak kacak pun x pe kott..

yg pertama tu tak ok..sebab nanti  masalah juga..memang kasih sayang ko hadap sorang2 tapi kasih sayang saja tak cukup nak bagi makan..nowadays serba serbi makan ongkos..kena pulak ekonomi dia tak stabil..kang ko nikah ngan dia mau anak tambah 3 4 org....dah 6 tahun ko rasa susah senang sorang..nape ko nak susah lagi bila dah berlaki kann...mesti lah nak senang sikit...atau nak senang banyak...tak tau lah aku kot yg ini wajah persis aaron ajis..tengok muka boleh kenyang....

Ahkak pompuan, tp nk nyebok gak .... duit tu penting. My fren kabo no money no honey. Tapi .... make sure cite dia tentang wife bg izin, nk kwin sbb x de anak bla2 tu sume betul. Satj lg, pompuan ni before kawin bagi izin, tp bile somi dah kawin, dia tukar skrip.

Si duda xde duit pulak ye .... well, biasalah wat biz ... ade naik turun.

Kalo rejek dua2 ..... ? Macam dua2 gak problem .....

Kalau da 6 tahun ok jek  watpe nak cari bala? Da jumpa ke first wife tu? Da jumpa ke anak duda tu?

Cari la yg single and affordable

Terima kasih banyak sudi spen time bg pandangan kat aku, semoga u all murah rezeki. Memang dlm semua bab laki org tu lebih bagus termasuklah bab agama, solat tak tinggal, yg duda tu pulak bab agama kurang dr pandangan mata aku. Sbb bila sebut bab solat ade jer alasan dia.

Cadangan jumpa first wife tu aku x berani la dan aku rasa bersalah pulak nanti n kesian. Kebenaran poligami bkn hak isteri. Kalau pon dia x setuju tp mahkamah beri kebenaran suami die tetap boleh kawin lg. Aku namakan laki org ni sbg M dan duda tu sbg  D senang nak story.

Entah la aku rasa x kenal wife die lg ok kot dr kenal. M ckp kat aku die x kan ceraikan wife die sbb knp nak bina masjid dan nak musnahkan masjid yg dibina sebelum ni. Dpt pahala dgn 1 masjid, dan sepatutnya tambah pahala bila ada 2 masjid. Itu yg dia cakap la. Ada yg sebut bab rupa td, M lebih hensem dr D yer. Cuma status dah ada bini tu yg buat aku x buat keputusan lg walaupon family aku suh aku kawin jer dgn M tu. Meme 6 th hidup dgn anak ok jer cuma yer la bila dah lama2 dok sendiri ni mcm teringin nak ber laki balik. Ada org ambil berat, ada org jaga. dgn anak2 D aku belum pernah jumpa lg n anak aku pon aku x pernah aku bawa jumpa si D ni, tp M kenal ank aku n ank aku pon kenal dia. Kenal pon sbb autstation kerja aku bwk ank. Aku x mau D terlalu mengharap sbb kalau aku jumpa ank2 dia nampak mcm aku sungguh2 nak kat dia pulak. Kekuatan D cuma dia single aku x lukakan hati sapa2 kalau kawin dgn dia dan lg dia pon ada anak dia faham tanggungjawab sbg ayah kononla..... Aku masih bermain dgn perasaan aku sendiri. Pernah gak aku ckp kat M pg cari anak dara la yg lawa2 buat no 2. Aku rasa dia tu petik jari jer boleh dapat. Dia kata x nak. D ni senang aku nak ajak keluar shopping, tp shopping pon aku yg bayar sendiri. Cuma dia ada masa jer la. Dgn M selalu gak keluar tp atas urusan kerja, sambil2 tu menyinggah la juga shopping, die sponser sikit jer biasa x lebih 300 die ckp nak byk jd bini die dulu. Kalau cuti meme x de harapan la nak keluar dgn si M ni.

Masa awal2 aku bercerai dulu pon aku ckp pd diri sendiri aku x nak kawin lg dah. Cukup sekali. Tp bila dah lama2 ni perasaan dah jd lain mcm, tambah2 lg bila kawan2 aku yg janda semua dah kawin, yg x kawin pon dok berboyfriendsberboyfriends dan x lama lg dah nak kawin. Asik dapat kad jemputan dr die org jer terasa juga sedih. Bukan nak cari masalah, kalau yg dah menjanda lama jer kot boleh faham perasaan aku ni. Sex bkn sbb utk aku kawin lg, tp lebih kpd utk berasa disayangi, ada kawan berbual dan bg prrhatian. Anak bila dah besar ni die buat hal die jer. Adik beradik die org pon sebuk dgn family die org.

personal opinion, kahwin je dgn suami org tu. buat ape nak pening kepala dgn lelaki no money tapi make sure suami org tu yang betul terlebih duit boleh tanggung 2 perkahwinan, jangan bila kahwin jadi lain pulak. jgn dia cuma janji macam tu semata2 nak dapatkan you. bab u balik raya tunggu giliran tu kira untung la, setengah orang poligami even some vvip awal2 dah bagi syarat first raya kena dengan first wife. jgn pulak nak cemburu, kita ni 2nd wife je.. and kalau u sentiasa berfikiran yg suami kita tu milik tuhan bukan milik mana2 manusia pun, senang nak hindari dari perasaan mcm ni. ni kalau u memang takda choice lelaki duda/bujang yang bagus financially, agama etc

kahwin dgn suami org, kita ade time and space untuk diri sendiri jugak, bila dia balik kita layan betul2 masak sedap etc, bila pergi kita boleh focus ibadat, anak u, cantikkan diri etc. tiap kali dia pergi kita rasa rindu tak la jemu tiap2 hari tengok muka. my Q is bukankah sekarang nak poligami tak payah mintak kebenaran first wife legally?

ank, 34 + 6 thn, lets say ko kawin umo 20. so umo ko skarang 60?
ank ko dah kawin ke blom?

Umur aku 34 tahun this year, ank aku girl umur 11 tahun. Aku bercerai dah 6 tahun masa tu umur anak aku 5 tahun. Kalau umo aku sekarang dah 60 InsyaAllah x hingin dah kot nak bernikah lg.

Limesherbet.... Thanks atas pandangan u, sekarang poligamy memang x perlu kebenaran isteri pertama, tetapi mahkamah akan panggil juga isteri pertama utk bg keterangan atas permohonan suami dia utk berkahwin lg.

"Aku just syer kat sini sbb nak tahu apa pandangan korang sebagai lelaki dan perempuan berkenaan kes aku ni dan kalau jd kat korang, korang pilih yg mana."

kalau jadi kat aku, alang2 nak tambah/kawin baru, aku cari yg single/anak dara (under 25).

Setuju mziskandar, aku pon pernah ckp kat M mcm tu, tp dia x kawin2 juga walaupon dah 4 th. Pernah berkawan dgn yg bujang muda 2 th dr aku, tp keje ala kadar, mcm nak harap aku payong die jer. Sejak tu aku jd fobia dgn bdk2 bujang ni.

maaf tanya la kak.. akak cerai sebab apa?

Edited by QISPINK at 28-9-2015 02:07 PM

Bercerai sbb dah tawar hati, x hb kaki judi, ambil 'ais' dan mengaku tlh murtad.

antara M & D ni yg mana bersikap paling matang?

12Next
Return to list New