CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5743|Reply: 28

BIRAS SIHIRKAN AKU

Close [Copy link]
salam korang...aku da xtau nak share ngan mtk pendapat kat sape lg da... kisahnya mcm ni...selama kawen 2 tahun 7 bulan ni hubungan aku ngan mentua ngan ipar ngan biras ok2 mcm tu jela suam2 kuku... sbb aku ni byk mkn ati da.. hasben aku anak bongsu dr 6 org adik bradik.. 5 laki sorg prmpn..so blh bayang la bape byk beras aka biras yg aku ada...tp still ok la terima jela kan hinngga ke smpai tahap ni aku da mula sakit ati tahap gaban da ni...

seminngu pas raya seluruh kerabat hasben aku ni dtg la tido umah aku..aku pon gigihla masak bagai nak pengsan bagi makan kat sume.. sume yg dtg tu penah dtg ke umah aku sblm ni kecuali along ngan bini dia baru pestime dtg ni... so aku sebagai tuan rumah layan la elok2 sume bagai kan... padahal sblm kedatangan dorg ni aku da rse xsedap ati..biasala prmpn kan ada 6sixth sen kan... so ari petama dorg dtg tu..mlm tu lg aku da stat x blh tido..aku pon pelik..slalu letak bantal je hilang da...satu mlm aku terguling2.aku ingt aku penat sgt kot...ke esokkan hari nya sume balik la pas mkn tgah ari... tp mlm tu stil xle tido dr sehari bawak ke smggu da sebulan lebih da..mlm aku mula mimpi buruk dan kne himpap..mlm2 dgr bunyi org baling benda kat lantai dan mcm2 lg..blm kira bdan x sihat hasben sakit demam sume...ktorg pon pegila berubat dan ternyata biras aku yg sulong aka bini along telah menyihirkan aku masa dia dtg tido umah aku aku memula mmg x pcya..tpi bila da pegi berubat kat byk tmpt dan jwpn yg diterima sama je... allah.mmg btul2 sakit ati aku... aku layan bagi mkn elok2 sume ko buat taik plak ngan aku..keta dia le jalan balik pon hasben aku yg tlg along.. balik tu siap bg duit blanje kat along sbb xde duit..tp ini bini dia bg kat aku...spnjg proses berubat mmg perit..sakit bertambah2 sbb bnd tu melawan..berat badan aku trun 5 kilo.. smpai bjaya jmp bnd yg dia letak dlm laci meje solek aku pastu alhmdlilah beransur pulih..

mak mentua ngan ipar yg lain pcya ngan cerrita aku sbb dorg mcm tau pangai prmpn tu mcm mana..tp fil xnk pcya siap merajok lg.. sbb along anak kesayngan dia.. Masalah aku skang..sejak peristiwa ini..aku yg dr ngam suam2 kuku ngan family mertua da jd anti btol ngan kuarga mentua... aku da pangkah besar2... aku pon xtau nape..aku tringat sgala susah payah aku slama ni...aku teringat apa kata2 mak mentua aku memula kawen dlu sbb aku x pregnnat2 lg..aku rse kuarga hasben aku byk buat aku sakit dr segi emosi dan letih badan dlm byk hal... skang aku kumpul sume hal smpai ati aku jd tertutup... sedangkan aku tau syurga suami aku di sana.. da lama aku x balik umah mil sbb aku sakit ati...aku nk btol2 sihat dlu..smlm hasben ajak balik mggu ni..aku setuju je ntah mcm mna aku le jadi gado plak...ntah aku da mcm xle sebot xle ingt  pasal dorg...klu blh aku da xnk balik daaa... tp aku tau bnd tu x mgkin... aku xle bayang mcm mana nak hadap prmpn tu lg pasni klu jmp.. aku xtau mcm mana nak berhari raya lg kat sana nak melutut salam ngan prmpn x guna tu.... skang ni slalu gado ngan hasben hal2 mcm ni... aku tau aku xle nak lari prmpn tu yg buat aku...tp aku xtau nape aku pangkah seluruh ahli kuarga hasben sbb aku teringat sume kejadian2 lepas yg menyeksa jiwa raga aku...aku jd mcm pendemdam plak

Mohon nasihatkan aku...bagi sokongan dan idea bernas tok aku hadapi perkara ni....

itula tujuan dia..dia nak ko benci keluarga hasben ko....dia taknak MIL/FIL ko syg kat ko...faham?
maknanya dia berjayala buat ko tu....

zulka replied at 29-9-2015 12:41 PM
itula tujuan dia..dia nak ko benci keluarga hasben ko....dia taknak MIL/FIL ko syg kat ko...faham?
...

oh my god mmg slama ni aku ngan mil ok jela... slalu aku yg bawak dia soping... belikan barang... bawak kemana2 je yg dia nak pegi utara selatan pon mmg kami laki bini je yg bawak..harap yg lain mmg xla...then mil ngan ipar2 yg lain xpenah la nak bermalam kat umah sesape kecuali umah aku je dorg tido2 ni....mgkin sbb faktor jauh ckit la kan.. mst prmpn tu dengki...mulot manis sgttt..tapiii......

Untung la dpt tahu sape yg buat... Bini aku dah kena 4tahun sihir cerai... Dah byk kali berubat... Benda tu come&go.. sib baik anak nak masuk 2 dah walaupun kena sihir.. Hahahaha... Asyik marah2 kat aku je... Kena sabar je lah... Sampai berubat utk sembuh 100%... Tapi tu lah... Ustaz2 yg aku pegi berubat tu xnak ckp sape yg buat..

Betul ckp @zulka ...
lepas baca ni pun aku heran apasal tt x suka famili in laws pulak sdgkan yg buat hal tu sorang je... misi tercapai la mcm ni

Baiknya TT, Kalo pucca, time dia hulur Tangan nak Salam tu, pucca lempang teros dia. Keji sangat orang macam ni. Perlu ke nak main2 sihir camni. Banyak sangat dah kot pahala. Sampai tak takot nak buat dosa2 besar camni

Follow Us
katak hijau replied at 15-10-2015 01:24 AM
Betul ckp @zulka ...
lepas baca ni pun aku heran apasal tt x suka famili in laws pulak sdgkan yg bu ...

tula pasal....aku pon pelik.... aku da kne ceramah ngan mak aku...ok ckit la perasaan aku ni...

puccafan replied at 16-10-2015 11:36 AM
Baiknya TT, Kalo pucca, time dia hulur Tangan nak Salam tu, pucca lempang teros dia. Keji sangat ora ...

mmg.. ikot aku ni nak lempang dia 5 kali..dia btol2 telah menyusahkan aku..meragut keamanan hdop aku...xpe...allah ada.... bumi ni bulat....

Setahu me kalu u jumpa pengubat yg betul dia takkan cakap siapa yang buat tu.... yg betul maksudnya pengamal perubatan islam..yag betul2 ikut...

Hati2lah dgn pengamal yg mungkin syirik ni..guna syaitan untuk bantu dia. And tak de lainlah kerja syaitan ni nak sesatkan manusia n buat manusia bergaduh.... so pls hati2...
Banyakkan solat zikir n doa.

mommymonster82 replied at 23-10-2015 01:16 PM
Setahu me kalu u jumpa pengubat yg betul dia takkan cakap siapa yang buat tu.... yg betul maksudnya  ...

Ada jenis pengubat betul, pengubat olok olok rupanya????

KetupatNona replied at 27-10-2015 12:35 AM
Ada jenis pengubat betul, pengubat olok olok rupanya????

Yes...mmg ada... tapi bukan olok2..tapi yg syirik...
Baca jer ayat quran..sebut Allahuakhbar tapi duk buat benda ngarut cth cam bomoh kelapa tu...

So nak cari yg Allah redha ke nak cari yg sekutukan Allah....maksudnya syiriklah..

Bila cakap asyik rasa diri sendiri jer bagus gtulah jadinya... cakap pon.melalut asal boleh..last2 sendiri nampak kirg cerdik...

mommymonster82 replied at 27-10-2015 03:33 AM
Yes...mmg ada... tapi bukan olok2..tapi yg syirik...
Baca jer ayat quran..sebut Allahuakhbar tapi ...

Mintak pada TUHAN nih perlu ada perantaraan kah????

Tak kiralah perantaraan itu dalam bentuk pengubat yang pakai bacaan ayat quran without unsur unsur yang boleh mendekatkan pada Perbuatan syirik yang hang sebut tuh?????

Dalam konteks berdoa serta minta bantuan padaNYA.....you are no less a person, just because hang dulu ngaji tak khatam...

Hang paham tak nih???

Atau hang nak sekali lagi Manak panggil anak buah Manak yang 5 tahun kasi tarbiyah sikit kat hang????

Jap Manak tolong hang jawabkan posting Manak nih...........weeiiii manak...Kalau gitu tak payahler kita gi jumpa doctor Kalau kita sakit......

Malas nak baca

Walau sebaris ayat kebaikan....kalau dah jenis hati yang telah digelapkan...mustahil kemanfaatan kebaikan ayat itu dapat diraih....

Kalau itulah yg kita fikir selalu, itulah yg terjadi.  Bersihkan hati dan aqidah kita sendiri dulu.  Jauhilah diri anda dari tok bomoh yg rata2nya suka menfitnah dan melagakan org.  Mereka juga mempunyai khadam masing2.  Amalkan tahajud, membaca Al Quran dll amalan soleh.  Amalkan membaca doa Al Mathurat pagi dan ptg.    Lintang-pukang syaitan lari dari rumah bila mendgr surah Al Baqarah.

"Tidak ada kalimat yang lebih sejuk di hati daripada istighfar. Istighfar adalah ubat yang menyembuhkan berbagai penyakit di hati. Istighfar adalah penawar hati ketika seseorang sedang risau. Bahkan Rasulullah SAW menyampaikan bahawa barangsiapa selalu beristighfar maka Allah akan memberinya jalan keluar dari setiap masalah yang dia hadapi. Kalau kita pernah mengalami masalah yang sulit dipecahkan, marilah kita perbanyak mengucapkan "Astaghfirullahal 'azhim"

-Zonkuliah 29/10/15

mommymonster82 replied at 23-10-2015 01:16 PM
Setahu me kalu u jumpa pengubat yg betul dia takkan cakap siapa yang buat tu.... yg betul maksudnya  ...

Aku setuju dgn mommy
Aku mmg pangkah bab bomoh2 ni sbb aku dah pernah terkena
Suruh kita cerita masalah, lepas tu dari cerita kita tu bomoh tu repeat balik & tambah2 perisa bagi kita percaya
Padahal tak de pun org tu buat mcm tu

Lagi satu bomoh2 ni asyiikkkkkk la kata org buat, org antar barang
Masalahnya betul ke?
Kalau betul x apa, kalau tak betul?
Sampai mati kita tanggung dosa fitnah orang
Nauzubillah

Utk TT what makes you think biras tu sihirkan u selain bomoh yg confirm?
Walhal u jarang pun jumpa dia sebelum ni
Sejak bercampur dgn family in law, u tengok siapa yg lebih rasional, mak mertua atau pak mertua?
Mungkin bukan sbb along hasben u anak kesayangan pak mertua tapi pak mertua sendiri rasa kurang percaya yg isteri along buat bnda macam tu
Diorang dah kawin lama kan? So pak mertua u yakin dan percaya dgn perangai dan sifat biras u & percaya dia tak akan buat mcm tu
As you said, Along agak susah hidupnya, mungkin sebab tu mak mertua you tak berkenan dgn family tu?
Mak ayah ni terutama mak lah kdg2 ada gak peel yg pelik2
Ramai yg I nampak parents akan utamakan yg selalu bagi duit
Yg jarang bagi duit, dia tak lah benci tapi attention tu tak seperti pada yg selalu kasi duit

So TT, jgn jerumuskan diri anda dgn fitnah sekiranya benda tu tak betul
Aku syorkan cuba siasat balik sedalam mungkin
Atau TT mengalami hormon imbalance? Mungkin perut ada isi? Since TT kata belum ada anak lagi kan

Lavender_Violet replied at 29-10-2015 01:14 PM
Aku setuju dgn mommy
Suruh kita cerita  ...

yupp setuju ngn chuolls perawat btl amalkan ajaran islam dia takkan ckp sape yg buat.... hint2 tu mgkn tp xkan direct bgtau sape...mgkn sbb dia pn xtau sape..yg tau siap nama duk mana sume tu dia ada khadam means jin yg jd perantara...

Lavender_Violet replied at 29-10-2015 01:14 PM
Aku setuju dgn mommy
Suruh kita cerita  ...

Ada kawan me dah pernah kena..pasal kes ginilah dia difitnah....

Kawan sekerja kami sakit pastu dia gi jumpa bomoh sebab asyik  sakit jer manjang .. xsembuh2.. so bomoh kata  kwn me yg buat... mmg kecoh gakla jadinya....  sebenarnya dia tu stress dah ada penyakit pastu stress sbb suami xde...sekrg ni elok dah sihat berseri2 sejak dah kahwin baru....

Ada sorg lagi adik kawan me kena... sampai kena boikot dgn klik2 lain... padahal seumur hidup jumpa bomoh pon tak pernah....  so bahaya benda ni...

idakamaruddin replied at 29-10-2015 02:03 PM
yupp setuju ngn chuolls perawat btl amalkan ajaran islam dia takkan ckp sape yg buat.... hint2 tu  ...

Masalahnya xbetul u..me ada kawan yg pernah kena fitnah gini.... .

Jahat betoi...

12Next
Return to list New