CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: jepun_murtad888

Isteri terlebih solehah, anggap diri macam orang gaji

Edited by mbhcsf at 4-10-2015 04:28 AM
jepun_murtad888 replied at 2-10-2015 01:00 PM
Point saya, kalau dia opposite apa yang saya tulis tu (kecuali perihal kerja swasta tu) mungkin di ...

saudara,

i sebenarnya ignore je thread you, tapi i rasa unt elak  syak dlm  hati saya and i dont like this feeling...lebih baik i tanya you directly ye...iaitu :

u ke yg buat thread dulu ke yg bagi tahu u were  a PTD and the bakal isteri tu ialah well seorang kerani sekoah and you nak kahwin in Feb?? ( is it FeB 2015  ..sebab masa tu dah Nov 2014??? i think - i lebih rela i SILAP and i hope i silap  , saya minta maaf kalau salah orang ye saudara  ...  ( ketika thread tu wujud )

i am so sorry kalau saya silap orang tapi ada thread seakan sama masalah macam you tapi dia nyer kisah lain sebab dia belum kahiwn dengan that lady ...tapi dia utarakan masalah yg wife tu tak sekufu .....

just kalau saya silap saya mohon maaf just  nak buang syak saya sebab dosa ni. saya harap awak maafkan saya ye sebab serkap jarang, sebab ada satu thread iras iras macam masalah yg sama.

So anyway kalau saudara org itu maka tahniah....yes? sebab bina masjid bukan senang. Maka carilah sakinah dan mawaddah.

saya doakan...

just i think kena communicate dengan dia la kot....

kalau benda ni berlaku semasa dia hamil anak pertama dan improve setelah bersalin maka anggaplah ini hormonal...u know. If she is not comfortable , then try to ask her to talk this out ...u kena banyak sabaqlaa....hey ...u have  chosen her and...janganlah underestimate her...u know...i baca tak bestlah..awak...sebab ini  cabaran lah kat awak nak gunakan segala pengalaman dan kepakaran  you untuk empower seorang wanita yg you dah terangkan kepada semua org dalam forum ni ...so...u know...just ask her - what does she think of  marriage, wife role? wife tu boleh buat ape, boleh jadi apa lagi...she may be does not know how lucky she is?because dia nyer world view terhad ke....but that is your job laa....as a amirah ( ketua ) dalam keluarga....

lagipun , why complaining now?  just cari solution - kalau dia suka masak just cari buku recipe ke  suruh dia cuba, if she is passive , be with her  in the evening buat  recreation...i mean ntah ...

thanks

would u mind reading asperger's shut down?

just try to assess her - ada asperger tak , sebab i cannot help myself to recall that there was a thread before exactly like yours....

kalau i silap , i mohon maaf  sekali lagi.

cakap je yg ko nak kawin lain
tgk apa reaksi dia hihii

mbhcsf replied at 4-10-2015 03:26 AM
saudara,

i sebenarnya ignore je thread you, tapi i rasa unt elak  syak dlm  hati saya and i do ...

ha ah la..baru teringat kes tu..masa tu belum kawen tapi TT tu ragu2 nak kawen ke tak sbb bini kerani sekolah tu macam lain mindset gitu..
Alih2 dah nak masuk dua?? Dalam tak sekufu

Kalau salah orang mintak mahappp

susah ni tt.. kalau dah tanya jenuh bertanya dan tanya tapiiiii jawab xde pape.

tt cuba lagi tanya, tanya kawan2 wife yg 2-3 org tu (sb tt kata wife kurang kawan) or tanya family... nt update kat kami kisah tt.

sally03tomato replied at 1-10-2015 03:56 PM
tp kan mcm ada clash sikit cerita nya.. memula ko kata dia anggap mcm org gaji.. so aku assume dia b ...

ha'a la iols pun baru teringat.. iols anggap wife dia buat semua kije (sb tt kata wife anggap diri mcm org gaji)

Follow Us
Dia ada internal pblem ...cuba  perubatan islam belandaskan al-Quraan

mbhcsf replied at 4-10-2015 03:26 AM
saudara,

i sebenarnya ignore je thread you, tapi i rasa unt elak  syak dlm  hati saya and i do ...

Urm saya lah tu. Tp saya dah resign PTD.

jepun_murtad888 replied at 5-10-2015 11:08 AM
Urm saya lah tu. Tp saya dah resign PTD.

okay, that's fine, don't worry about it.

i wish you well.

TT,

saya pun kadang2 suka termenung panjang. kadang-kadang sampai tak perasan husband duk tenung saya balik.
saya ada masalah sendiri yang tak nak husband tau. yang mana saya try settlekan sendiri..tapi saya takde la moody sangat.

mungkin isteri tt ada masalah hidup kot. try to give her some space. jangan tekan sangat. cuma kalau boleh berbual la tentang perkara yang membahagiakan dengan dia ex : pasal keletah anak ke.

Pasal dia tak de kawan, lone ranger tu takde masalah sangat kot. Saya pun takde kawan sangat sebab. Bukan tak nak berkawan, tapi nak jaga mulut . Kadang-kadang takut salah cakap , jadi pergaduhan. Pada saya, suami la kawan baik saya. Tak suka ke isteri jadi kawan baik TT. Kalau boleh sentiasa la bersosial dengan isteri..bawak jalan2 ke makan angin ke.

Walau bagaimana pun isteri tt, doakan dia yang terbaik ok. Jangan risau..benda ni makan masa..rileks yer..jangan risau sangat.

zizadin replied at 6-10-2015 03:15 PM
TT,

saya pun kadang2 suka termenung panjang. kadang-kadang sampai tak perasan husband duk tenung  ...

Saya risau, takut jadi masalah depression pula nanti.

jepun_murtad888 replied at 6-10-2015 03:36 PM
Saya risau, takut jadi masalah depression pula nanti.

TT tengok la, masa duk termenung panjang tu, isteri tt kelihatan sedih ke biasa je.
Perempuan memang tak pandai simpan masalah. Boleh terlihat dari rupa.
Cuba gembirakan hati isteri. malam ni tengok movie sama2 k.

Gadis_sarawak replied at 2-10-2015 10:41 AM
Memang perangai wife tt mcm tu kot. Bersyukur dan terima la wife tu seadanya tt seperti sebelom2 ni. ...

Isteri TT ada cita-cita..cuma TT je tak perasan.
Isteri TT nak jadi wanita solehah. Nak masuk syurga.