CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Raline

Sikap Menunjuk Harta Benda Akan Memakan Diri

krustykrab replied at 5-10-2015 12:06 PM
nak buat cemana sis, dah manusia ni macam2 ragamnya...

ada tu suka menunjuk2 sambil kuar la hadis ...

contoh hadis tu?

Selamatla aku. Xde fb ig twitter sume.. Aman2 je.. Forum cari jela yg bertahan almost 10years bsalin kulit few times.. Selamat dan byk info xdela stres... Kesian ramai betul org sakit mental dan addicted dengan media sosial ni.. Kwn aku perli konon aku anti sosial walhal depa la yg x reti bersosial in real life.. Kesian depa ni sunyi kut wat video pelik2 upload pastu batak like

Suke gak tgk ragam2 manusia show off sebegini.. Lucu pon ado..

ikut statistik...siapa kuat menunjuk dlm pasbok? perempuan atau lelaki??...kena ajar ke sasaran yg tepat...

hazlinshah replied at 5-10-2015 04:27 PM
tu belum lagi yg suka post n share ayat2 motivasi, kesedaran bagai padahal sendiri punya perangai me ...

heheh ni biasa tgk gak.. jadi cikgu. jadi ustaz smua ada

Aku mmg x aktif FB sbb jenis private person...x rajin nk upload status or gambar2 nih.... ada FB pun setakat nk keep contact kawan2 lama....tapi aku boleh je jenguk apa kawan2 aku buat kt FB....at least aku tau masing2 masih hidup dan happy dgn life diorg....nk kata menunjuk ke apa ke itu niat dorg lah Tuhan je yg tau

Tapi dlm ramai2 ni ada sorg yg suka buat post annoying...dia ni jual insurans....nk promote brg tu promote je lah...ni x habis2 ayat self pity yg bodoh....suka nau membahan parents yg nk anak dorg jadi doktor, engineer, manager...katanya buat apa makan gaji sbb xde freedom.... mmg aku terus unfollow jah....dah apa pun pekerjaan ko, masing2 ada peranan utk bangunkan negara....jgn nk kata ko lebih penting dr org lain yg sama2 cari rezeki halal...

Follow Us
menunjuk2 dgn penuh riaknya sambil mengucapkan syukur alhamdulillah

aku tak faham mcm mana yg bila dah habis masak, lepas tu ambil gambar sebab nak post kat FB. tiap2 hari tu. aku suka org yg suka kongsi resepi

akak ada fb tapi utk like like n comment artis artis kat facebook.off course artis hk,taiwan,us,uk,arab bollywood..artis malaysia akak rajin like  tu shila amzah je.international gitu.yg lain tu mmmm...lagi satu akak dapat ramai nak friend.tapi ignore je.kawan sekolah ,kerja yg kenal je baru friend.yg tak dikenali buat donno je..

as for me, mmg susah kita nak control org lain nak post apa dalam media sosial.. so, cara haku instead of manage apa org lain posts, haku manage emotion haku sendiri.. rasa2 tak larat nak tgk post org yg tak abih2 pasal politik, hide jer la posting dia.. sbb haku sendiri update gambaq2 travel aku supaya anak2 aku kat sini leh tgk dan supaya anak2 buah tanam impian utk belajar bersungguh-sungguh supaya dpt pegi tempat org.. sapa yg suka pikir buruk2 tu lantak ler.. tak kuasa haku nak layan..

cmf_premierleag replied at 5-10-2015 12:27 PM
akak paling geli dgn ummah yg suka upload gambo anak
kalo anak tu comel lain la citer kan
ni muka  ...

Ala... tengok ajelah kak.  Bukan kena duit pun.  Kalau anak dia tak lawa, at least compare dgn anak kita, lawa lagi anak kita.  Take pe... layan je.

teringat benang "status fb yang menjengkelkan" pada suatu ketika dulu...mmg lawak hahaha. alah x pyh stress baca update orang, jadik kan bahan hiburan jah sesambil mengumpat lakibini.

kalaun selalu upload gambar muka?

Aku menyampah pompuan yg suka tunjuk hasil Perahan susu sampai kena beli freezer baru. Apesal tak tunjuk step by step ko perah susu ko tu? Weolss nk tgk kot!!!!

dino replied at 5-10-2015 01:35 PM
sbb tahu hakikat tak seindah kat fb..... nak bersyg2 kat fb bodoh nak mampus.....
nak tanya syg n ...

Macam2 kerenah orang kat fb ni. Ada kwn siap membahan  

Habissss apa fungsi FB tuh sebenarnya. .......utk share ceramah ustaz azhar idrus aja kahhhhhh

damiqula replied at 5-10-2015 03:19 PM
ko sekeh je budak tu.
kalau die tanye tu phone ape,ko ckp je iphone 7.kasik diam sket mulut tu.ha ...

Sekeh. Malas aku. Tangan aku lagi worth it kot dari melayan ummah cenggini.

Cakap berlagak tak hingat. Pinjam kot orang pastu amik gambar. Mintak kena puji. Pastu asiklah iphone 6 iphone 6. Rimas aku.

I like the answer iphone 7 tu. Tapi nantik dia nak pegang pegang phone aku. Nanti mesti nak amik gambar. Euwww i donch like people taching my phone.

Aku bukan kisah dia nak bergambo nak upload sampai kiamat pun.

Masalah nya dia pakai suit orang and amik gambo mintak puji. Kalau suit sendiri bukan kisah pun.  Pastu bila kami host kan dinner. Dia duduk di kepala meja upload gambar dari kepala meja and tulis dinner with family seolah dia yang bayar semua.

Bila dah biasa buat gitu, jadi habit. Mana boleh rendahkan standard. Jadi mangsa adalahhhhh orang sekeliling nak tadah nafsu belagak tu. Mangsa of course lah mak pak jugak nantikkkkkk.  Mak pak dah tua dah bersara. Tapi bertuankan anak. Nanti anak dia tu nak berlagak, mak bapak dia tak dpt sediakan jadi suruh abang dia pulak jadi tukang sediakan barang2 utk 'photoshoot' fb dia Tu. Tak berani de nya nak kata tu semua barang pinjam. Hard up sgt

Biasalah ummah suchi bimbo lahanat baru dpt pegang duit sis...paling jijik yng duk post psl bad day, good day pelbagai tp mesti ada klibat beg lv,xkira lah sparuh serat sciput mesti ada sis..neelofa dan cikta skeluarha l tuh tuhan showoff sekalian alam.huhu sambil menunjuk smbil beristighfar rezeki elohim...saya doakan jah set2 nih diculik ataupon kena rompak saya berbreakdance jah dirumah sis..

lawak laaa korang nihh..
yer lahh sama ngan aku...fb aku orang2 yg aku kenal je..
so kalo depa upload status yg ngarut2 sikit2 tu aku pahamla...dah kawan kan...

macam aku..
aku suka tengok fb org share gambo travel and aku pon suka letak gambo travel aku..
mmg aku upload syok sendiri punyalah....sbb aku jenis rajin selak2 gambo travel aku sendiri ko boleh hahaha...

personally agak allergik kalo fb jenis suka selfie...
aku nak je komen..ko selfie 200 keping pon muka kau macam gitu jugek
idakle betuko rope ke nora danish pon....