CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Raline

Sikap Menunjuk Harta Benda Akan Memakan Diri

Kakak2 ipar saya pon boleh tahan pprt sis...tiap3 malam upload gamba somi dia guna ipad, anak guna ipad,dia gun laptop...pastu tepek hashtah #aktivitihariankami #keluargahightech...ujung2 cash rumah kena masuk pencuri time melancong..khhhhashhh!

Firman Allah ta’ala yang artinya “Hai orang-orang yang beriman, jauhilah kebanyakan berprasangka (kecurigaan), karena sebagian dari berprasangka itu dosa”. (QS Al Hujuraat [49]:12)

bergantung pada individu dan status hati dia kot, may be ada yg sentif dan tidak dan ada yg ' who gives a damn because my brain dah sesak dengan benda lain ni - tak ada masa pun nak keliting FB orang'

i kalau tengok org tayang atau upload apa apa- my initial reaction is cool, wow, bless him / her  bagi konteks yg tak langgaq syariatla

tak da sebab nak pikiaq  orang tu menunjuk ke, etc etc sebab?

haha u tak kenai pun, u bukan pemberi rezeki dan Rahmat serta Rezeki Allah itu luas.

so who cares actually org dapat apa, orgtayanya apa sekiranya hati kita tak ada apa yg dikatakan

'hasad' right?

hmm bagus jugak article ni untuk muhasabah diri.

tak letih ke jadi org yg ada penyakit hati memanjang? sedangkan rezeki dan rahmat Allah itu luas.

commonlah...barangkali sesetengah kita may be ada masa dalam nyawa hidup dia gigih nak rasa itu ini?

hahaha

famri7 replied at 5-10-2015 07:38 PM
Kakak2 ipar saya pon boleh tahan pprt sis...tiap3 malam upload gamba somi dia guna ipad, anak guna i ...

kau nih kannnnn mmg jarang2 gagal menggelakkan akuuuu
apa ke species kak ipor ko tu haaa adoiiiiii
ujung2 mendapat cashhhhhhh adehhhh

jangan bersosial network then ....

akubest replied at 5-10-2015 11:36 AM
lawak laaa korang nihh..
yer lahh sama ngan aku...fb aku orang2 yg aku kenal je..
so kalo depa upl ...

Zaman2 muda saya slalu jah selfie sebab ada orang kata muka saya persis remi ishak(lg hensem).Ujung2 cash inbox penuh dgn gayah tua gersang dgn gamba konek berkedut pelbagai..trus saya letak gamba bukit jah skrng..ngeri sis.

famri7 replied at 5-10-2015 07:48 PM
Zaman2 muda saya slalu jah selfie sebab ada orang kata muka saya persis remi ishak(lg hensem).Ujun ...

remi ishakkk

sib baik ko kata jaman ko mudoooooo

Follow Us
aku login fb 2,3 bulan sekali pun payah...kadang terkial2 nak pikir password
takat status showoff tu aku neutral2 jah...like tidak, kutuk dlm hati pun tidak
tapi status2 macai mmg bisa membuat aku rasa nak mencarut saja
solusinya...aku biarkan saja fb tu bersawang...rasa lebih aman damai

Cara nk menunjuk sekrg nk bgtau beli branded things...buat2la serkup kepala kucing dlm paperbag ke....sambil caption "notty my cat ni..."

Atau tunjuk jalan raya tp sipi2 nmpk stereng keta apa...atau jam brand apa....

biasanya bebudak yang baru grad la yang gigih tayang semua harta benda yang dia ada..baru beli gajet, baru beli rumah, baru beli kereta...dan bla bla lagi...nak tunjuk la dia paling hebat gitew. Padehal berhutang jugak

famri7 replied at 5-10-2015 07:48 PM
Zaman2 muda saya slalu jah selfie sebab ada orang kata muka saya persis remi ishak(lg hensem).Ujun ...

Wehhhh.
.
Ni serious kelakar.. Hahhahaha

X kesah menda ape pon kwn2 post kat fb ke, ig ke ...  actually suke tgk post berkaitan ngan tmpt makan best n tmpt2 yg dilawati ...  sbb i suke mkn n travel .....

missus_meow replied at 5-10-2015 12:50 PM
X kesah menda ape pon kwn2 post kat fb ke, ig ke ...  actually suke tgk post berkaitan ngan tmpt mak ...

Saya syak sis adalah gemuk.

show off pada mereka yg kurang kasih sayang..maka nak show off untuk dptkan perhatian...kdg2 sampai meluatla degan org show off nie..rase nak katup ja fb...yg show off ni biaasenye KERA DAPAT BUNGA..dulu susah tetiba kaya...semue bende nak show off...tak belajar dr Ujian Tuhan sebelum2 tu...

mmg itu pn tujan social media ni pn..
iols ada deactive fb 2012 lg sbb kes kwn2 brgaduh masing2 baca tulisan blh ada prasan..lgpn iols ni bkn rajin update pn..
iols ada fb lain utk cr adopter utk kucing..

famri7 replied at 5-10-2015 08:55 PM
Saya syak sis adalah gemuk.

X sempat gemok Ade drill sargeant sorang kat umah ni

CrowneGlory replied at 5-10-2015 08:30 PM
Cara nk menunjuk sekrg nk bgtau beli branded things...buat2la serkup kepala kucing dlm paperbag ke.. ...

yg tak menahan tu gigih posing berdiri tapi tapak kaki diangkat keatas sikit supaya org nampak pakai kasut tapak warna merah kasut mahal.....gigih sgttttt... nampak nau nak show off...padahal dulu hidup susah sgt...bila dah senang perangai show off makan menjadi2...sampai kene tegur

mawarika replied at 5-10-2015 06:34 PM
Aku menyampah pompuan yg suka tunjuk hasil Perahan susu sampai kena beli freezer baru. Apesal tak tu ...

tapi skrg dah kurang kan....

dulu aku tgok pun nk termuntahhh

famri7 replied at 5-10-2015 07:36 PM
Biasalah ummah suchi bimbo lahanat baru dpt pegang duit sis...paling jijik yng duk post psl bad day, ...

Yelah che ta tu pic nye mesti sipi2 ada henbeg2.. Sakai sgt

Aku ada fb tp aku byk join group n invite org yg aku x knl. Hahahaha aku bukak fb sb nk tau apa cite semasa yg latest..kalo ada org yg post berlagak2 aku baca n ignore je. Kelaka pn ye..hihi
Yg aku ingt kata bln pose ritu..bersedia utk terawih slps berbuka di hotel...x ingt hotel apa tp hotel 5 star gak la haha

Yg tulis artikel tu idup dlm kesedihan ke... kesiannya.. menunjuk sikit2 apa salahnya.. biasa je manusia..

Mujur i miskin rupa x cantik berkerak xde pelajaran... xde apa yg nk didengki manusia lain..